» »

Povezava računalnikov

Povezava računalnikov

axxxe ::

A mi lahko kdo plis pove, kako nej povežm dva računalnika (da z enga, vse na druzga prenesm), pa to brez internetne povezave...
Neki sm slišu da morm en cross-over kabl kupt... Kaj je zdej s tem? A to sam prklopm al treba še kej narest?

Hvala za pomoč...
  • spremenil: gkovac ()

darkolord ::

Na vsakem računalniku potrebuješ (inštalirano) mrežno kartico, potem pa ju povežeš s cross-over kablom. To je to

SimplTech ::

Postopek povezave 2 računalnikov je sledeč:
1. Narediš/kupiš crossover mrežni kabel
2. Vtakneš kabel v obe mrežni kartici na računalnikih
3. Ročno določiš IP adrese na obeh mrežnih karticah:
- Prvemu določiš IP: 192.168.0.1
- Drugemu določiš IP: 192.168.0.2
- Subnet mask je pa 255.255.255.0

4. Določiš imena obeh računalnikov (desni klik na Moj računalnik- Ime računalnika)
5. Oba računalnika daš v isto omrežjo skupino, recimo DOMA.

Sedaj lahko prenašaš podatke iz enega na drugega. Če si želiš sam narediti crossover kabel si poglej tole Crossover DIY oz. še boljša navodila najdeš kar tukaj na Slo-techu med članki Ethernet članek @ Slo-tech.com

Če nimaš ustreznega orodja, pa lahko tak kabel kupiš v vsaki računalniški/tehnični trgovini.

axxxe ::

Ja sam ka jz že povežm, mi na enmu compu prau da je omrežna povezava prekinjena ali omejena, neki tazga...
Pa me zanima, a je to kšna fora s tem SP2, ka men pr Telemachu, je isto delal ka sm si SP2 downloadu, pa so na Telemachu rekl da je to zard tega???

SimplTech ::

Tisti rumeni klicaj ti napiše da nekaj ni vredu z IP naslovom. Nastavi jih ročno tako kot sem ti napisal in bo izginil. Je pa to nekaj povezano z SP2, samo ne vem točno kaj je težava. Pri meni je delovalo vse normalno tudi če je tisti klicaj opozarjal na omejeno povezavo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289529 (6465) bastadu
»

prosim za pomoč glede nastavitve switcha

Oddelek: Omrežja in internet
92743 (2618) ross|e20
»

Lan

Oddelek: Omrežja in internet
7978 (841) OldSkul
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401834 (1406) mte
»

KAko povezati dva rač? :(

Oddelek: Omrežja in internet
151613 (1367) EjTi

Več podobnih tem