» »

Težave pri printanju na Lexmark E230 preko mreže

Težave pri printanju na Lexmark E230 preko mreže

SkIDiver ::

V PC-ju imam dodatno PCI kartico na kateri imam USB 2.0. Na edenga izmed USB 2.0 na tej kartici imam priklopljen Lexmark E230. Če printam iz PC-ja na katerega je printer priklopljen dela brez problemov.
Če pa skušam printat na ta tiskalnik iz drugega PC-ja v mreži (tiskalnik je shared) pa program iz katerega poskušam tiskat preprosto zamrzne in se ne odziva. To počne v wordu, notepadu in wordpadu. V ostalih programih nisem poskušal.
Tiskalnik je na PC-ju, ki je v mreži nameščen na način, da preišče tiskalnike, ki so v mreži na voljo in na PC namesti gonilnike in software.
Za enkrat sem poskusil printat iz prenosnika, ki je v mreži preko wirellesa! Jutri pa bom skušal tudi preko žične povezave v mreži tiskati, če je mogoče v tem težava, vendar se bojim, d aje v nečem drugem.

Se komu sanja v čem bi bila težava, da ne morem printat na tiskalnik preko mreže?

Mirč ::

si resil problem
lp

SkIDiver ::

Ne.

Težava je v mreži oz v sharingu. Zadevo sem probal na vse možne načine pa nikakor ne dela.

Modri dirkač ::

1. Si inštaliral na PC vse kar je bilo na CD-ju?
2. Se je na notebook-u inštaliral driver za printer oz. programje, ko si dal add network printer?

Mam občutek, da nisi nič inštaliral na notebook-u.
Jest mam enako postavitev in dela brez problemov.
Everybody lies!

SkIDiver ::

Modri dirkač tvoji občutki so totalno zgrešeni. Na laptop sem inštaliral gonilnike za tiskalnik. Namestili so se, ko sem dodal tiskalnik preko mreže. Na svojem PC-ju sem omogočil opcijo, da je možno nameščat gonilnike prek mreže oz neki tazga.

Zadeva je delala! Ampak je samo na enkrat nehalo delat! In ne morem ne printat iz laptopa in tud ne morem pridt do sharanovih diskov pa ni važno od kje dostopam. Al iz PC-ja al iz laptopa. V nobeno smer ne gre pa sem probal vse živo.
Prej pa je to vse delalo! Diske sem mel v sharu na obeh in je delalo vse. Od enkrat pa samo konec kot bi prerezal kabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Mirč ::

lp
zanima me višina tegale tiskalnika e230,če bi mi šel pod mizo 29cm.Če ga ima kdo bi ga prosil naj izmeri z listi vred,ko jih izvrže.
Size (H x W x D)/weight – Base printer
396.2 x 353.1 x 248.9 mm
tukaj so mere samo zdej kej je višina.

SkIDiver ::

Sama višina je 25cm. Če pa odpreš še nosilc za papir, da se ne ovije čist, ko pride vn pa znese tist nosilc nekaj manj kot 28cm. Pri odpiranju pa se zadeva raztegne nekaj če 33cm tako, da boš moral imet že prej odpro preden ga boš porinu pod mizo.

Mirč ::

Pri odpiranju pa se zadeva raztegne nekaj če 33cm tako, da boš moral imet že prej odpro preden ga boš porinu pod mizo.
pri odpiranju čega
lp

Modri dirkač ::

In kaj ma to veze s printerjem, če teb že v osnovi ne dela mreža?
praviš, da ne vidiš sharanih diskov, potem je problem drugje, a ne?:\
Everybody lies!

SkIDiver ::

Mirč tak majhen pladenček je, ki ga primeš s palcem in odpreš kot platnico knjige. Odpre se za cca 180°, da pridži list, ker drugače se list ovije po printerju in je pol zvit, ker se v takem položaju ohladi. Če pa odprem ta pladenček pa je raven, ker ga zvije ravno obratno kot je šel čez razvijalca.

Tule se vidi na vrhu tisti pladenček, ki se odpre za 180°. Na sliki je zložen se pa vidi utor za lažji prijem, da ga odpreš.



Modri dirkač najprej sem opazil, da mi ne dela printer prek mreže. Za shar diskov sem opazu šele pred kratkim, ko sem nucal prenest iz enga laptopa na PC fajl v velikosti 5GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Mirč ::

hvala
lp

Mirč ::

še eno vprašanje ?
in koliko zdrži 1 toner(e230) oz.za koliko listov je pri (5%) pokritosti je čisto poln za 2500 strani ali ne.
lp

SkIDiver ::

Je povn za 2500 strani. Kolk zdrži točn pa ne vem. Jz sm do zdej natisnu okol 500 strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo glede nakupa HPjevih printerjev

Oddelek: Strojna oprema
427103 (5964) blackbfm
»

HP tiskalnik v mreži, kako?

Oddelek: Omrežja in internet
132419 (2246) Enterprise
»

? printanje in wireless povezava

Oddelek: Omrežja in internet
263329 (2954) Mati
»

Kateri barvni laserski tiskalnik za okoli 110.000 sit ?

Oddelek: Kaj kupiti
182010 (1667) mersol
»

Mrežni tiskalnik

Oddelek: Operacijski sistemi
143333 (3188) fogl

Več podobnih tem