» »

Dolgo čakanje pri startu Windowsov, ko se že logiram

Dolgo čakanje pri startu Windowsov, ko se že logiram

Fizikalko ::

Že znan problem - dolgo čakam, preden se po logiranju sistem odziva. Mislil sem, da je že znana finta z IPjem , a to ni to... A kdo e oz. je imel podoben problem?

Čakat je potrebno kakšno minuto ali dve, potem pa disk ful nekaj pomelje in nato je ok.

Romancek1 ::

Ko se je meni to dogajalo, sem imel v DVD enoti "delno" pokvarjen CD. Ko sem ga odstranil, ni bilo več problemov!

Fizikalko ::

Hvala za idejo, ampak na žalost ni v tem problem... Še kdo?

veteran ::

Mogoče kakšen driver nagaja? Poženi Event Viewer in poglej System log.

Fizikalko ::

Kako se to naredi?

#000000 ::

btw nazadnje si uporabil defrag orodje pred ??

veteran ::

start - run - eventvwr

Fizikalko ::

Sistem je na novo naložen in siguren sem, da ni problem s gragmentacijo. Ali pač?

Aja, našel Event Viewer - izgleda, daje problem sledeč:

Warning: TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts.

Kaj naj bi bilo narobe?

Fizikalko ::

#000000, da ne bo dileme: po disku pomelje le na koncu, ko naloži še ostalo. Vmes pa mrtvina minuto in pol, ko ne melje nič in je slabo odiven. Torej, problem je v tej mrtvini...

#000000 ::

Hja Fizikalko tkole ti bom reku, lahko je krivec tudi AV ali FW, lahko kak program ker se zažene takoj ko se zaženejo windowsi, oz. več njih (probi se spomnit kaj si nazadnje instaliral) kak Quick time se itak hoče zagnat takoj, in še ogromno je takih programov, torej ugotovi kaj vse se zažene, in poglej česa ne rabiš in to disablaj, dosti pomaga že če ene par požeruhov odstraniš. Ali še bolje prilepi screen shot procesov keri tečejo, mogoče ti bo tako kdo znal bolj pomagat, lahko pa da imaš tud kak virus, spyware ipd. tko da se splača mal prečekerat tud v tej smeri. Lahko imaš samo prešvoh comp ? LP

NavadniNimda ::

Jaz sem imel skoraj eno leto gor Panda Antivirus. Ko mi je poštekalo, da je to tisto, kar mi zavira mašino ob logiranju, sem ga dol šutnil, kljub temu, da sem plačal 40 Eurov za enoletno licenco. Od tedaj uporabljam AVG (free version) in ropotulja se mi postavi zelo hitro.8-)

#000000 ::

Hvala enako :D jest sm mel isti primer + premal rama, isto šutnil dol pando in namestil NOD 32 + kerio FW rezultat = 100 mb manj pokurjenih resursov, in kljub temu da sem dodal tolk rama da bi si lahko špogal met tud KAV gor, ne menjam NOD-a za noben denar. LP

Duhec ::

Resno preveri proti spyware zalegi in njih klonom s kakšnimi online scenerji BitDefender , TrendMicro , Symantec ...

gnovak ::

Poglej to stran:

Pomoč uporabnikom

LP
G. Novak

gnovak ::

Pardon, še enkrat:

Pomoč Uporabnikom

Začetniške težave.

Lp
G.Novak

simon1980 ::

preglej malo nadzorna plošča/system...tud jaz sem mel podoben primer; ko mi en modul Rama ni delal + tega sem mel še preveč stvari v Startup , tud če maš nevem kaj vse proti virusom in podobnim rečem. Jaz mam v startup le Zone alarm, Avast, msn, office, vremenko in tipkovnico. Sicer pa kot drugi pravijo defrag, scandisk (mogče uporaba Tuneup utilities 2006)

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odstranitev programa Office v celoti

Oddelek: Programska oprema
61313 (1237) LuckyMato
»

Desni klik v XPjih

Oddelek: Pomoč in nasveti
91117 (857) droid
»

winxp sp2 - samo admin se lahko logira

Oddelek: Operacijski sistemi
131498 (1323) alesrosina
»

win xp ne zazna celega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91125 (1035) BigHugo
»

Počasno delovanje Outlook expressa

Oddelek: Programska oprema
151362 (1176) ToniT

Več podobnih tem