» »

instalacija oken v drugi fazi neuspešna!!!

instalacija oken v drugi fazi neuspešna!!!

krikoman ::

No, taka je stvar. Na starem kompu sem imel približno dve leti xp-je. Pa sem jih vmes dvakrat brez problema ponovno instaliral. Ko sem se pred nekaj časa spet lotil ponovne instalacije, je potekalo vse normalno dokler, ni setup prišel do rebootanja. Pc se restarta normalo, nakar instalacija ne preide v drugo fazo. Na zaslonu napiše le Error loading operating system. Instalacijo sem ponovil kar nekaj krat, med drugim tudi z okni 2000, ker sem menil, da je lahko cd poškodovan. A ponovi se vedno isto. Niti malo se mi ne sanja kaj bi lahko bilo, če se komu mogoče ??? pa prosim za odgovor !!!

gkovac ::

disk šel rakom žvižgat?
to se je namreč zgodilo meni.

Če imaš na "frišno" formatiran disk ti je itak vseen in zato probi nainštalirat Linux pa preveri če se ti naloži. Če se ti ne bo je nekaj narobe z diskom, drugače pa so po vsej verjetnosti krivi CDji od Winsov
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

krikoman ::

Hmm, še neki. Ravno tako se mi je zgodilo na skoraj identičnem pcji. Samo da mi je potem uspelo rešiti problem z win98 fat32 cdjem. Na temule pa ne pomaga nič. Linuxe ne morem instalirati ker ne ustreza hardware, pa še miška ne dela v grafičnem setupu. Disk je Maxtor 40GB, proc celeron navit na 541Mhz...

bf4ed ::

Še sprašuješ.:))

Probaj odvit procesor na normal, potem pa daj OS gor.

Meni je tudi to enkrat pomagalo.:D

krikoman ::

hmm ne pomaga. Bom probal namestitew winsow na ta disk z drugega pcja. Potem pa bomo vidl..8-)

bf4ed ::

Jaz sem mel en disk ko sem lahko dal samo xp gor.

Win98 in 2000 ni šlo inštalirat.Čeprav je pred tem bilo tudi že vse gor v isti mašini, samo naenkrat je začel nekaj štrajkat, potem pa čez nekaj časa crknil dokončno.:D

Čudne so ponavadi te napake.

krikoman ::

Tud na drugem komp ne dela, zgleda da je šel u maloro..;(( Sedaj sem dobil en starejši disk tako da bom še to sprobal.:\

ricola78 ::

Si dal ful format al quick format? Včasih je potrebno dat ful format, vsaj pri novih diskih, mogoče ima tvoj disk težavo pri mbr(master boot record). MBR obrazložitev

krikoman ::

Dal sem ful format. V škatlo sem vstavil 4GB disk. In winsi 2000 pro so prišli v drugo fazo setupa, tako da bo verjetno sedaj instalacija 100% potekla.. Kako pa bi lahko preveril, da je disk 100% šel?? Mogoče bi po tej instalaciji priklopil še tale "pokvarjen" disk, ga sformatiral v oknih in ga tako preveril??

darkolord ::

Maxtor disk lahko preveriš s PowerMaxom

krikoman ::

Disk mi kot Primary slave dela v winsih kot now.. Tak da je bil mogoče res mbr. heh se ne spoznam toliko na tele reči:8) .. Hvala lepa usem, ki ste pomagali..:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTLDR is missing

Oddelek: Pomoč in nasveti
326848 (5996) kreki
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624266 (3601) WarMaker
»

Ne morem instalirat Win98 SE

Oddelek: Operacijski sistemi
141500 (1295) Sp|di
»

Ne gre naložit winXP na novi hardwer

Oddelek: Pomoč in nasveti
392792 (2073) boštjan
»

inštalacija 2000??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523512 (2939) ToniT

Več podobnih tem