» »

USB ključ

USB ključ

luky ::

Prosim za pomoč in sicer, kupil sem USB ključ znamke LEXAR GEYER 512 Mb. Zraven sem dobil tudi CD, nakaterem so neki gonilniki za Win98 in nič drugega.

Zanima me če obstaja kakšen programček, da se ta USB ključ lahko zaklene s passwordom, da se v slučaju izgube najditelj ne more z njim koristiti.

Nekateri USB ključi imajo že tovarniško na sebi programček ki vas vpraša če želite zaščito USB ključa z geslom. Nažalost moj to nima.

Če kdo ve za pomoč pri tem prosim.

LP.

Matev ::

zkaj naj bi pa najditelj ne smel koristiti USB ključa

aljazh ::

Če bi rad zaščitil podatke na njem, priporočam TrueCrypt.

SimplTech ::

Kot ti je predlagal že aljazh je najboljši za to Truecrypt. Če te zanima se mogoče kateri drugi portable software (programi, ki ne potrebujejo instalacije in se zaganjajo kar iz USB ključa) pa najdeš kaj nekaj dobrih predlogov tukaj: Portable Freeware

Tukaj najdeš vse od mobilnega Firefoxa, Thunderbirda, AbiWorda, celo mobilne BitTorrent kliente in programe za snemanje CD/DVD-jev.

Matev ::

ali pa ustvari zip datoteko zaščiteno z geslom
in vanjo potem shranjuješ zadeve

tiborrr ::

Če sem prav razumel, hoče luky sistem proti kraji ključa - torej, da v primeru/izgube najditelj lahko ključ zaluča kvečjemu v koš.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

luky ::

tiborrr to bi rabil kot si ti dejal. Sej jaz poznam TrueCrypt, da z njim lahko skriješ podatke, vendar to ni isto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaklepanje datotek na USB ključu

Oddelek: Pomoč in nasveti
145088 (3290) Stari89
»

Uporaba TrueCrypt

Oddelek: Programska oprema
123309 (2292) Jupito
»

Dva izmed treh USB-ključev okužena, pazite na osebne podatke!

Oddelek: Novice / Varnost
4212986 (9917) fosil
»

USB ključ in zaščita podatkov

Oddelek: Programska oprema
145113 (4883) ender
»

Varovanje podatkov na prenosnem disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
192178 (1891) SasoS

Več podobnih tem