» »

BLUE SCREEN: Katera komponenta ne deluje pravilno?

BLUE SCREEN: Katera komponenta ne deluje pravilno?

lars88 ::

Živjo!

Prosim če mi lahko kako pomagate!

Ko prižgem računalnik se mi pojavi blue screen :

A problem has been detected and Windows has been shut down to prevent damage to your computer.
........ follow these steps if this is the first time......

Check to make sure any new hardware or software properly installed. If this is a new installation, ask your hardware or software manufacturer far any Windows updates you might need.

If problems continue disable or remove any newly installed hardware or software. Disable BIOS memory options such as cashing or shadowing.

Technical information: STOP: 0x0000009c ( 0x00000004, 0x80545FF9, 0xB2000000, 0x00070F0F )


PC sem sestavil pred enim mesecem in imam naslednjo fonfiguracijo:
Gigabayte K8NF-9, AMD Athlon 64 3000+, 2x512 MB GEIL PC 3200, Gigabayte Radeon X600 ,
Hitachi (160 GB, 7200 RPM, SATA), NEC DVD RW ND-4550A , LC 6420 420W, FlyTV Platinum,

Hvala vsem za pomoč!

Lp

mkonci ::

To tud men na stari kisti naredi med instalacijo winsow, pa se nidsem pogruntu kaj je?!;(

nejc_ ::

- preveri, ce ti ram (memtest) in disk delujeta ok - memtest in kaksen program za testiranje diska (na knoppixu najdes badblocks)
- a si kaj spreminjal v biosu (acpi in podobne nastavitve)
- si dodajal novo strojno opremo?

lars88 ::

Živjo!

V BIOSU nisem spreminjal nič. Instaliral sem samo tv kartico ( flytv platinum ) in USB Bluetooth adapter. To dvoje sem intaliral in vgradil že prvi dan ko sem sestavil računalnik.
Kaj lahko vidim in rešim z programom MEMTEST?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lars88 ()

nejc_ ::

z memtestom ugotovis, ce je z ramom kaj narobe

ce te prav razumem, imas 1 mesec star racunalnik in si ga do nedavnega uspesno uporabljal - sedaj ne namrescan na novo sistem?

ob zagonu pritisni F8 in izberi enkrat last known good hardware configuration, ce pa ne dela, poskusi se s safe mode; poskusi tudi zagnati tudi z bootlogom in poslji datoteko c:\bootlog.txt (upam,da se prav spomnim ime), ce bo kaj pametnega pisalo notri..

ce bos neuspesen, potem odklopi cim vec naprav - usb naprave, zvocne kartice, tv kartice, cdrome... priklopljen imej samo disk in graficno kartico... ponovno poskusi zagnati racunalnik

mkonci ::

Z memtest bos vidu, ce ti dami delujejo BP, mal dolg traja, ampak bos ze pocakal, jst sem jih spustu 10 x cez pa je blo vse OK, sam se mi se zmeri med instalacijo ustav!

nejc_ ::

matej, poskusi instalirati iz druzga instalacijskega medija

a mas mogoce kasen eksoticen hardware?

v biosu izklopi acpi/apm...

mkonci ::

Ja mam bol starinske stvari, na katere bi rad spravu win xp, sam to verjeten ne bo slo, upam pa vsaj na win 2000.

Sistem:
procesor: 200Mzh
Plata: nevem tocen msi ali giga
RAm: 128M
grafična: ati range 2
disk 80GB

to bi mel prklopljen na net (allwais ON) da bi mel za down/upload

BOm probu tisto v biosu, ce sploh ma kej tazga:D

Aja probu sem pa ze xp, 2000, in 98 isto povsod, medtem ko linux dela (sam tm pa jst ne znam delat:O )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

mkonci ::

( ........................... ) To pozabte sem se popravu:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

nejc_ ::

Naj to zaenkrat ostane skrivnost :D

Gwanaroth ::

Here's What You Need to Use Windows XP Professional


PC with 300 megahertz or higher processor clock speed recommended; 233 MHz minimum required (single or dual processor system);* Intel Pentium/Celeron family, or AMD K6/Athlon/Duron family, or compatible processor recommended


128 megabytes (MB) of RAM or higher recommended (64 MB minimum supported; may limit performance and some features)


1.5 gigabytes (GB) of available hard disk space*


Super VGA (800 x 600) or higher-resolution video adapter and monitor


CD-ROM or DVD drive


Keyboard and Microsoft Mouse or compatible pointing device


..na 200 MHz dvomim, da bodo sli XPji. Win 2000 ze, ampak za dolgorocno uporabo jih bos moral kar precej zoptimizirat (servisi itd.).


nejc_ se neki, od kot poznas moje ime?

lp, Matej


Owned.
Lights often keep secret hypnosis..

mkonci ::

ao sem kreten, sej mam pozdrav matej :D
ups, jao jao, ne zamert :D :D :D :D :D


aja sej to da win xp ne bo su gor mi je ze jasen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

kixs ::

Gwanaroth: WinXP proban na AMD K6 200MHz in 64Mb rama... deluje bolje kot izgleda ;)

mkonci: svoje ime si napisal v drugem postu :P

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Gwanaroth ::

kiks: potem si relativno skromen ;)
Lights often keep secret hypnosis..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD intel 330 win7 instalacija

Oddelek: Strojna oprema
8885 (764) klemen1972
»

Kako ugotoviti kaj mi serje? Bluescreeni...

Oddelek: Pomoč in nasveti
192578 (1969) Cold1
»

Sesuvanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
101285 (1081) Mitch
»

Blue screen problem / windows crash

Oddelek: Pomoč in nasveti
10785 (697) Xserces
»

win 7 bsod - okvara matične ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121725 (1554) vander

Več podobnih tem