» »

P4 3.0 Prescott, 104 stopinje -je to normalno?

P4 3.0 Prescott, 104 stopinje -je to normalno?

fritzz ::

Računalnik se mi ugaša po 10-15 minutah.
Sumim na previsoko temp. procesorja.
P4 3.0 Prescott
Asrock P4S55FX2
SiS 655FX
Podatke sem odčital v biosu.

M323SBA ::

Ni normalno. Temperatura, ki jo prenese procesor, je okrog 85 stopinj. Najbrž imaš originalni heatsink.

Priporočam ti to, kar sem naredil jaz: nabavi dober hladilnik (jaz sem kupil zalmana CNPS 7700-Cu) in termalno pasto Actic Silver 5. Vse to lepo zmontiraj in poskrbi za dobro prezračevanje ohišja.

Meni se je procesor grel na 90 stopinj, z novim hlajenjem in termalno pasto pa je konstantno na 48 stopinj pri idlanju, in to pri 15-ostotnem overclocku. Prej pa je bil na default in je silil preko 80 stopinj.

Prescotti imajo ta problem, da se preveč grejejo.

fritzz ::

Ja heatsink je originalen. Problem je ker je bila kišta kupljena v Comtronu in ima gor nalepko, tako da je kao ne smem odpret -je še eno leto v garanciji. Računalnik ni moj in bi ga naj pogledal zakaj sam od sebe ugaša. Seveda sem takoj ko sem šel v bios posumil na temp. procesorja. Res da se P4 z jedrom Prescott precej greje samo 104 C je pa zgleda res preveč. Bom ga nesel na Comtron naj uredijo ventilacijo na kišti in dajo drug hladilnik gor. Samo dvomim da bo šlo tako gladko....

fritzz ::

......ja pa FSB sem znižal iz 200 na 133 -sinhrono z Ramom v upanju da bo kaj padla temperatura pa razen, da mi je kazalo da imam sedaj P4 2.0 je bila temp. ista.

florjan ::

Pojdi v Comtron, kupi tam dober hladilnik, pri njih kupljeno robo ti bodo montirali zastonj. Vseeno prej telefoniraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: florjan ()

Sumo ::

Nič dodatno kupovat. Če je bil pri njih kupljen kompleten računalnik, ti morajo oni zagotovit da deluje tako kot je treba.

M323SBA ::

Res je. Če je nov, uveljavi garancijo za celotno odpravitev napake.

Sicer pa, glede na to, da originalni heatsinki za prescotte ne hladijo dobro, se to šteje kot napaka trgovine ali Intela? Če bo imel srečo, mu dobo zamenjali brez komplikacij.
Razen če je bil računalnik v akciji oziroma eden izmed njihovih vnaprej sestavljenih računalnikov.

fritzz ::

-računalnik ima garancijo 2 leti, zdaj je star 1 leto. Naslednji teden ga nesem na servis in poročam.

fritzz ::

Včeraj prinesel računalnik iz servisa. Ugašal se je zaradi preveč praha v notranjosti -predvsem okoli hladilnika in ventilatorja, tako da so ga samo sčistli. Poseg stane 2800 sit in ne upošteva garancije. Saj bi ga sam spihal-posesal, samo kaj ko je nalepka na kišti. No to tudi serviseru ni bilo to nekako logično in je bil toliko prijazen, da nisem rabil nič plačat. En plus za Comtron.

Boky ::

In koliko se zdaj greje?

Daliborg ::

>En plus za Comtron ????


loL? ... pa ti nisi normalen ...kdorkoli lupuje v teh stacunah ni normalen!

Kot prvo mocno dvomim da je bil zaprasen tolk da se ti je grel prek 100°C ..jst bi zahteval da ti cepci priznajo da ne vedo zakaj sploh hladilna rebra so! Se nikol ni bilo v comtronu cloveka da je mel kaj znanja, vedno kaki smesni kekci polni samih sebe! ..
Jaz bi na tvojem mestu popizdu in zahteval celoten denar nazaj ( z majcken vez in dobrmu govorcam prides do te resitve, vse dokler ti garancija velja!!
Ti ki pa govoris da ARTIC SILVER pasta dobra se pa kr pod rit obris, k ni vredna 1% ...mam ABIT plato cist posrano od te paste ki jo je skorajda nemogoce spravit dol...neka bela pasta je se najbol domaca pasta je pa termalni silikon!
moj p4 se je na zracnem hlajenju grel na IDLE 32° full load max 48°z stock cooling-am!
Z vodo pa prek 38° ne pride ...tko da ce je okoli 45°ze idle pomeni da je al prisel zrak noter ker ni bilo pravilno namescen, ali pa je celo plata skrivljena¨!
Lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

P4 3.0HT/1MB/800mzh Pregravanje problem 85C

Oddelek: Strojna oprema
91142 (1025) 5er-->
»

AMD Turion 64 @ 80C :(

Oddelek: Strojna oprema
412756 (2013) NiMH
»

hlajenje processorja!!!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191348 (981) Baxxxter
»

CPU na 65°C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341380 (936) Eddy
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402107 (1424) G@MER

Več podobnih tem