» »

CPU na 65°C

CPU na 65°C

PrimozR ::

Jest ne vem ka je to...

Pozim je bil CPU na 63°C, 2 dni nazaj zvečer pa pridem, me je pa skor fršlok-67°C!!! Zj je na 65°C. Proc je Northwood na 2,6GHz pa HT, original BOX, sestavljeno by servis...

Men je to ABSOLUTNO(!!!!!) preveč... Sj nimam Prescotta.

Sami ::

Nesi na servis, naj pogledajo in uredijo, sej maš garancijo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

nere ::

kje pogledaš temperaturo? a se to da na vsakem računalniku?

PrimozR ::

Nej opozorim da je to temp. glede na MOBO senzor. Plata je pa D865PERL, made by Intel, brez BIOS flasha (upgrade seveda).

Temp. sm pa pogledov s programom po imenu Motherboard Monitor.

Sami ::

kje pogledaš temperaturo? a se to da na vsakem računalniku?

Pri skoraj vseh novejših računalnikih se to, da pogledati v BIOS-u ali s kakšnim programom, ki odčitava temperaturo s senzorjev. Pri nekaterih starejših računalnikih pa to ni mogoče, če nimajo senzorjev za temperaturo.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Fizikalko ::

AIDA 32, SiSfot Sandra,...

PrimozR ::

Aja, mislm pa da taka temperatura ni zarad ne-prevetrene kište... trenutno je v kišti 50°C. Zj sm se pa spomnu da loh tolk doda pasivno hlajena grafa... Sam je še zmer preveč...

LotoZgubitek ::

Si poskusil hladilna rebra z roko,če so vroča?
Ne,ne,ne...vode ne pijem jaz...rabi jo računalnik...

Fizikalko ::

Če maš v kišti 50, to ni ravno kul... Spravi pod 40.

PrimozR ::

Grafa je ornk vroča, do proca pa pridem ne... Zj je bla mt kle sm kr zatežu da kup 2 venta. :)

LotoZgubitek ::

Ventilatorji bodo res malo pripomogli k znižanju temperature,vendar ima procesor absolutno preveč °C.Če imaš še vse v garanciji in si računalnika nisi sestavljal sam - nesi na servis!
Ne,ne,ne...vode ne pijem jaz...rabi jo računalnik...

PrimozR ::

Zelo resno razmišlam da bi nazaj nesu...

Ka bi loh blo?? Thermal pad je dost močn da bi blo mn... ka bi blo loh??

nere ::

sem probal s sisoft sandro in mi ni pokazalo temperature...sem mel obkljukane vse stvari v options

prenosnik acer iz leta 2003, athlon xp-m 2400+


za disk pa mi je pokazalo

Shark-357 ::

thermal pad dol pa pasto gor kako Arctic silver 3 ali 5 al pa ceramiqe mal izboljšanja in ene 2 venta spredaj naj ti vleče not pa zadaj naj ti vleče ven mal prepiha bo :D

LotoZgubitek ::

Poglej če se ti sploh ventilator na hladilnih rebrih procesorja vrti!
Ne,ne,ne...vode ne pijem jaz...rabi jo računalnik...

PrimozR ::

Problem je, da mam tako kišto, da mi spred lukne pokrije. Uno, k ma modr robove...

Sj nekak mal razmišlam da k novo sobo dobim, da bi zamenu stranice za lesene pa custom made spredno nardim >:D (fotr je tišlar :P )

LotoZgubitek ::

Povej ali drobovje tvojega računalnika dobi sploh kaj zraka?
Ne,ne,ne...vode ne pijem jaz...rabi jo računalnik...

PrimozR ::

Nope.

kajzer ::

Stranico odstran (če nimaš nalepke), pa povej za kolk ti padejo temp.

PrimozR ::

Lih delam to:D

Trenutno pr 60°C

PrimozR ::

61°, kišta na 45°pa v kišti razmontiran termometer (samo palčka) tko, da je zgori nad matično bučka. Bomo vidl kolk laže senzor :)

PrimozR ::

Pri 61°C so Al rebra BOX coolerja zlo vroča (na vrhu...)

DjTonic ::

Nesi na servis pa zahtevaj, da ti namažejo cpu s termalno pasto ne pa, da je gor tisti lim oziroma tista trda stvar, ki dokaj slabo prevaja toploto.

jeso ::

Imam isti procesor kot ti, tudi z box hladilnikom, pa mi dela na 45 stopinjah...v ohišju imam pa 33°.
Ne vem čisto, kako ti je uspelo v ohišju temperaturo spravit do 50- si zdaj na njem vsaj greješ noge? >:D

Nesi na servis, reci da mu je vroče in da te skrbi, da ga ne bo kap :P

Poldi112 ::

Ce je v ohisju 50 je logicno da je procesor topel. Treba prezracit ohisje.

Boki_ ::

Intel ne navaja najvišje temp, ki jo proc lah zdrži, ampak najveišjo temp, ki je lah v ohišju, ta pa je 38°C. Sice pa. še jaz z navitim Prescottom in BOX coolerjem nimam takih temperatur. Trenutno je 50°C.
I'm back

Wox ::

Kaj pa pol evo tukaj pomeni ta Thermal specification, ki je 70 stopinj C? To že ne more biti temperatura ohišja.

Nejc Pintar ::

naštelaj nekaj ventilatorjev, pa bi se morala znižat temperatura v ohišju, posledično tud temp. procesorja, saj ne moreš met na procesorju nižje temp. kot v ohišju ;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

PrimozR ::

Mja sj bo treba sam k ne morm spred dat razn če bi spredno stranico modu...

A loh pasivno hlajena grafa da tolk??

para! ::

"Pozim je bil CPU na 63°C, 2 dni nazaj zvečer pa pridem, me je pa skor fršlok-67°C!!! "

Sej so te že na IRCu povedal, da je vzrok temperaturna razlika v tvoji sobi. Mislim, 4 stopinje toplejšo sobo imaš, se ti ne zdi, da to dejansko vpliva tud na PC?

Sicer pa, maš Intel plato, torej je sistem nenavit. Kako ti je uspelo CPU splo dobit nad 60 stopinj?

lp
Death before dishonor!

Spajky ::

...zato, ker mu kaže z interne diode in danes ko je blo 30° (vsaj tle pri meni zunaj čez dan), ni to nič nenavadnega ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

PrimozR ::

To je fora da je nenavit. Na 60°C gre pa že fabršk (beri odkar je sestavlen)

DjTonic ::

Kot sem rekel razstavi in nanovo namaži. Morda so na servisu vse skupaj na hitro skupaj zmetali >:D. Preveri še voltaže,...

PrimozR ::

Core je na 1.47, ostale so gut (3.32, 5.03) edin 12 je švoh- 11.48

Eddy ::

To ni normalna temperatura za tak procesor... Al je procesor defekten al pa ja nekaj hudičevo narobe ;)
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

(pre)vroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
342092 (1445) joza20
»

Barton 2600 temperatura

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171591 (1273) Brilko
»

Prevroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211557 (1189) krucymucy
»

temperatura diska in ohišja

Oddelek: Programska oprema
81147 (1070) mlakar
»

hlajenje... moj amd!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442421 (1348) Cuoresportivo

Več podobnih tem