» »

Ne zazna diska pri vstavljeni grafični

Ne zazna diska pri vstavljeni grafični

HIV22 ::

Konfiguracija compa:

P4 2.8 LGA
512 rama 400mhz
160gb disk sata Seagate
maticna: Foxconn 865pe7af-s
napajalnik 550W LC

Problem:

Ko vtaknem kartico Radeon 9500PRO in startam comp mi diska ne zazna. Ce malo forsiram po biosu mi zazna 67gb ali 106gb. Windowsow nikakor noce zagnati tudi na novo instalirati se ne da(pridem do setupa kjer se utavi ko naj bi disk zaznalo).

Probal se z drugo graficno dela vse normalno tudi 9500pro dela v drugem racunalniku. Bios je bil updatan pa sem ga dal na starejso verzijo pa tudi ne dela. Po biosu sem probal vse zivo pa tudi ne gre. Menjal sem kable za strom priklopil disk na drug kanal tudi 0.

Ce ma kdo kako idejo plz HELP!

[EDIT: drugič napiši normalen naslov - Cyb3r]

gkovac ::

pridem do setupa kjer se utavi ko naj bi disk zaznalo

si naložil driverje za SATA disk? takoj ko se ti začne setup morš pritisnit F6 če imaš SATA ali SCSI driverje in potem ti setup zazna disk.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

Tomay ::

Imaš kaj navito?

Lahko v biosu izklopiš fast writes ali sidebanding?
Voodoo 4Ever

HIV22 ::

Sata mi je delala normalno pri drugih graficnih pri 9500noce. Fast Writes in Sidebanding pa nimam opcije v biosu. Iscem nacin kako bi to izklopil pa za 1x 0 ne najdem...

HIV22 ::

F6 opcije nimam probal na novo naloziti vinse in tam instalirati sata driverje pa mi je reklo da so ze instalirani(vseeno sem jih nalozil se 1x). Instalacija se je s5 obesila pri disku. Sicer pa maticna ze podpira sata v osnovi tko, da to nebi smel bit problem.

M323SBA ::

To ni velik problem, le izvor je lahko skrit. S-ATA-kontroler in AGP/PCI sta povezana. Nastavi konstantno frekvenco za AGP/PCI (66/33).

HIV22 ::

Frekvence v BIOSU ni mozno nastaviti. Imel sem opcijo "Auto detect PCI clk" sem dal na disable sam se zmeri ne dela....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z razširitveno kartico

Oddelek: Pomoč in nasveti
221110 (901) kitara8
»

instalacija xpjev na 250gb disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
402308 (1671) PIII850
»

rabljena graficna mx400 - zakaj ne dela?

Oddelek: Strojna oprema
111239 (1038) dexter_II
»

Ne gre naložit winXP na novi hardwer

Oddelek: Pomoč in nasveti
392810 (2091) boštjan
»

Hud problem z GeForce-om !!!

Oddelek: Zvok in slika
121271 (995) Cygnus

Več podobnih tem