» »

Updatanje software-a na telefonu preko bluetooth adapterja?

Updatanje software-a na telefonu preko bluetooth adapterja?

Goldee ::

Zanima me, ce ma kdo tuki izkusnje s tem kako se updata OS telefona (Symbian). Mojemu telefonu (nokia 6600) se je namrec "zmesalo" in bi rad nalozil gor nov software. Telefon ni vec v garanciji, na servisu pa bi mi racunal 3000 SIT. Doma mam USB bluetooth adapter, katerega sem uporabljal za prenasanje slik s telefona in podobne stvari. Zdej pa me zanima, kako bi js vrgu use dol s telefona in potem se enkrat nalozu OS gor. (zdej upam, da to ni warez) Ce mi kdo lahk pomaga bi bil res zlo hvalezen, ker sem ze slisal, da se to da naredit.

LP!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

marko321 ::

Z bluetooth-om kolikor jaz vem ne moreš naložit novega softverja....
Za to se kupijo posebni kabli kateri pa so zelo dragi, zato ti priporočam da daš 3 jurje pa naj ti oni gor naložijo....

V-i-p ::

Symbian je operacijski sistem, torej ga lahko enostavno formatiraš in dobiš OS nazaj takšen, kot je bil ob nakupu telefona... Torej brez nepotrebne navlake, kreširanja, ipd... Popolno formatiranje opravi takole:

- najprej odstrani MMC kartico in glej da imaš polno baterijo, da se ti ne ugasne sredi formatiranja. Sledi navodilom:

- Ugasni telefon
- pritisni in drži tipke: zelena za klicanje, * (zvezdica) in številko 3 in potem pritisni gumb za vklop telefona. Počakaj da se sformatira in tačas ne pritiskaj ničesar! To je to, uživaj v frišno sformatiranem aparatu...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

steev ::

A to deluje tudi na 3510?
:|

Goldee ::

Hvala za pomoc, posebej tebi VIP. I am about to test your method. ;)

EDIT - ne dela :S (ugasnil telefon, dal vn mmc, pritisnil klici, * in 3 in jih drzal, potem pa vklopil telefon) A delam kaj narobe?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

MadMax ::

Drži une 3 tipke, pa zraven še vklopi fon, brez da prej izpustiš prve 3.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Goldee ::

Saj to nardim, sam noce. A more bit SIM noter al ne? Sicer sm ze probu obe varianti... help..
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Goldee ::

OK, zdj mi je ratal, sem formatiral, sam je se zmer ista pesem kot prej (ne morem klicat s tega telefona)! Ocitno rabim nov software?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

V-i-p ::

steev: na 3510 to žal ne deluje ker nima Symbian operacijskega sistema.

Goldee: probaj naredit še MASTER RESET z ukazom *#7370#

Če še to ne pomaga, mi malo bolj natančno opiši problem. Če te prav razumem, ti ne moreš klicat ven, sprejemaš pa lahko, ali kako? Se ti sim uspšno prijavi omrežju (napis operaterja)?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

steev ::

Aha ... Hvala. :|
:|

Goldee ::

Če še to ne pomaga, mi malo bolj natančno opiši problem. Če te prav razumem, ti ne moreš klicat ven, sprejemaš pa lahko, ali kako? Se ti sim uspšno prijavi omrežju (napis operaterja)?

@VIP Tocno tko. Drugi me lahk klicejo, js pa njih ne. No, ce ti opisem problem bolj na dolgo: Torej od sodelavca sem kupil telefon (ker so v firmi preklopili na SonyEricssone K800i). Bil je zaklenjen na Mobitelovo omrezje, js pa mam SiMobil po novem. Zato sm se pozanimu, kako bi ga odklenu. Svetoval so mi naj uporabim tole stran: http://unlock.nokiafree.org/, vpisem kodo in telefon bo odklenjen. Res sem poskusu - in delovalo je. Vnesel sem kodo, ki je zgledala priblizno takole:
#pw+125114160625456+1#
#pw+273265117456301+2#
#pw+492197035315032+3#
#pw+805911641643655+4#
Potem se je telefon restartal, js sm pa vstavu SiMobilovo SIM-ko noter. Use uredu, na ekranu se izpise SiMobil. Super si mislem, sam potem, ko sem za test nekoga hotel poklicat, se mi napise na ekran klicaj, ter "klic ni dovoljen!" Fora pa je, kot sm ze omenu, da me drugi lahko klicejo, pa tudi mesic lahko sprejmem in posljem, ter po netu lahk srfam - sam js ne morem klicat!

Goldee: probaj naredit še MASTER RESET z ukazom *#7370#

Tud to sm poskusu, sam je zdej fora - sodelavc je pozabu kodo za zaklepanje in mislem, da sm v riti. 12345, ki je po defaultu, ne prime. Tak da mislim, da bo potrebno res OS zamenjat.
To bi blo to. :)

Hvala, ker pomagas. LP!
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

V-i-p ::

Ok, nehaj se živcirat s telefonom, ti bom jst v ponedeljek zrihtal enega kolega ki ima servis in trgovino z gsmi, pa ti bo zadevo poštimal, bom zrihtal zelo lepo ceno, brez skrbi, ako želiš. Samo upam da si iz Lj, ali okolice, ker ima on v Ljubljani trgovino. Ti na ZS pošljem številko jutri, ko bom doma, danes me ni, pa bova porihtala, ker je brez veze da se zdaj matraš pa iščeš rešitev, bolje da ti majster na kable porihta format in upgrade in to je to.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

schejk ::

mel isti problem z nokio pred 4 leti. problem je v tem da telefon NI odklenjen! ce tebe lahko kličejo in ti druge ne!

Goldee ::

@VIP sem iz LJ, iz studenta Rozna.

@Schejk Kako ni odklenjen, ce pa pise, da je SiMobil operater in ne zavrne kartice? Pa se mesice lahk posiljam? :S
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Jeebs ::

Mislm, da na strani od tistega kalkulatorja za kodo piše, da moraš pred odklepanjem ven vzet SIM kartico. Si probal vzet ven kartico pa ponovit odklepanje?
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Goldee ::

Ja, ko poskusim brez SIM-ke se mi napise, da telefon ni bil zaklenjen. Mogocče sem že u prvo zaje...al, ker sem vpisal kodo, ko je bla SIM-ka noter. :(
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOKIA 5230 (Zaklenjena,novi software naložit)?

Oddelek: Mobilne tehnologije
11994 (906) djforever
»

Odklepanje mobitelov.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9340531 (18651) Jazzie
»

Simobil--Odklep Iphonov 4

Oddelek: Mobilne tehnologije
144333 (3814) KoMar-
»

Kako odkleniti telefon?

Oddelek: Mobilne tehnologije
95062 (4943) Mare3
»

Odklep za Nokio brez kabla, preko IMEI-a

Oddelek: Mobilne tehnologije
273588 (3069) Dr_M

Več podobnih tem