» »

Problemi z "ognjeno lisico"

Problemi z "ognjeno lisico"

Srachko ::

Mene pa zanima, pri katerih nastavitvah naj še pogledam, ker mam že od same inštalacije FireFox-a (v1.0.7) preglavice s prikazovanjem določenih vsebin na spletnih straneh. Naištalirane mam vse plug-ine, ki so potrebni za multimedijske vsebine, vendar mi določenih stvari noče prikazat tako, kot je treba. Npr. vsi gif-i so pri miru, pa čeprav bi mogli migat...

Prosim, če mi lahko kdo pomaga, ker sem že skor obupal zraven kištice.

Aja, uporabljam PIII 500 MHz, 192MB RAM, GeForce 2 32 MB, WinXP. Zraven mam naištaliran NOD32 antivirus in ZoneAlarm Firewall.

LP
Srachko
I can see clearly now, the brain has gone...

Izi ::

Če že prevajaš Firefox vsaj pravilno prevedi. Firefox po slovensko je rdeča panda.

Tvoj računalnik je hudo hudo švohoten. Tako, da ne vem, če je vklapljanje internetnih animacij sploh smiselno, ker se ti zna vse ustaviti >:D

Drugače pa probaj vklopiti animacije tukaj:

Control Panel -> Internet Options -> Advanced

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Srachko ::

To mam že vklopljeno, pa še vseeno ne dela. :'(
I can see clearly now, the brain has gone...

veteran ::

Control Panel? Krneki. ;)

Za gif animacije v firefoxu napiši about:config, nato pa preveri nastavitev image.animation_mode. več tukaj

veteran ::

BTW, glede na to, da je tvoje računalo bolj ubogo, predvsem RAM-a je premalo, ti priporočam K-Meleon.

OOTBOXZY ::

Od kdaj pa fire fox pomeni rdeca panda? A sem kaj zamudil?
LP

OOTBO XZY

Šimpanz ::

Tudi jaz sem vedno mislil da fox pomeni lisica. No vsak dan se naučiš kaj novega:D

Izi ::

OOTBOXZY, izgleda, da si res nekaj zamudil
Fire Fox ima kar nekaj imen, ampak po slovensko se ji reče rdeča panda in nič drugače.
Živalca je iz družine pand, vendar je precej manjša od bolj znanih črno-belih pand, ki precej spominjajo na medveda.
Ta panda pa zaradi svoje velikosti in barve res spominja na lisico.
In izbrali so jo za logo brskalnika Firefox

Šimpanz ::

Možno je da je res kar praviš ampak Firefox lahko prevedeš samo kot ognjena lisica.

roki_b ::

disable adblock orodja/adblock

Zvedavec ::

Slovensko se temu reče mali panda ali mačji medved (tudi mačji panda). Rdeči panda je dobeseden prevod iz angleščine, ki se uveljavlja, ker vsak prevaja na pamet, namesto da bi si pogledal v kakšno knjigo, kako se živali v resnici reče.
In pa beseda panda je v slovenščini moškega spola, torej bi bil kvečjemu "rdeči panda".

Kaufmann ::

Imam Firefox verzijo 1.5
A kdo ve kaj naj nastavim da bom lahko z uradne strani downloadal extension?
Napiše mi "Software instalation is currently disabled. Click Edit optins to enable it."
Pod options sploh ni nikjer take nastavitve.
Help
ni podatka

Srachko ::

Ok. Sem ugotovil, kaj je bilo narobe. Ker ne zaupam M$-jevem firewallu, ki je že kao vključen v Window$, sem si naištaliral ZoneAlarm in riskiral nekaj prihrankov za Pro verzijo. Tam pa sem malo preveč zategnil pas reklamam. Tako sem mogel pri nastavitvah za Ad-Blocking dovolit animirane reklame, vendar pa mi še vseeno ni jasno, zakaj bi glih vsaka gif animacija bila reklama.

Glede prevoda "FireFox" pa se še nisem kaj dosti pozanimal, pa čeprav sem ljubitelj živali.
I can see clearly now, the brain has gone...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 2.0: Intervju

Oddelek: Novice / Brskalniki
154667 (3461) MrStein
»

Slovenija druga v popularnosti Firefoxa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10715551 (12619) MrStein
»

Firefox 1.1 preklican (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
607014 (5410) MrStein
»

Maxthon 1.1.067 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
786746 (6658) Matev
»

Popolna varnost za uporabnike z adsl-jem

Oddelek: Omrežja in internet
363070 (2068) HriBB

Več podobnih tem