» »

Program za backup

Program za backup

jc ::

Zanima me s katerim programom bi lahko delal iz računalnika z linux na računalnik z windows preko omrežja avtomatske backupe celotnega diska? Gledal sem že bacula, ampak je samo iz windows na linux.

hitcher ::

Ne vem kaj je z tar-om narobe, v kombinaciji z samba klientom, ter
cron-om

nekaj kot

najprej z samba klientom (mount -t smbfs....blabla) narediš
povezavo v neko mapo na Linux-u, potem pa

tar -cvf /windows_machina/mapa/ime.tar /moji_podatki/*

v cronu pa narediš npr. vsako uro
in se ti bo vse samo izvajalo..

lp

cryptozaver ::

Tole ne bi delalo kot je treba. Vedno znova in znova bi prepisoval celo tar datoteko na novo, kar bi žrlo mrežo, bolje bi bilo uporabit rsync, ki zna delat incremental copy.

Poleg tega jaz tega ne bi delal vsako uro, sploh pa ne ko uporabnik dela s podatki ki se arhivirajo. Če bi imel kakšno datoteko odprto medtem ko bi se backup izvajal, kar je zelo verjetno, je backup zanič.

Arhiviranje torej, v času ko uporabnik ne uporablja datotek ki se arhivirajo...

Ima kdo izkušnje z Baculo?

misek ::

Ima kdo izkušnje z Baculo?
V službi jo uporabljamo za backup Linux in Windows sistemov. Backup server je seveda Linux z Baculo in tračno enoto. Deluje OK, samo ne podpira bare-metal Windows restora. Samo datoteke kot take.

cryptozaver ::

Sej to je dost. Zanima me še:

Kolk je trivialen za postavit?
Ali zna samodejno bekapirat (po nekem urniku naprimer)?
Zna delat Increment backup?
Ali so arhivske datoteke dostopne samo v paketu ali si lahko recimo user na lahek način izvleče ven en fajl?
Ali obstaja integracija s kakšnim mail serverjem tipa exchange?

Daedalus ::

Za linux je duplicity majka. Je incremental, podpira shitload backendov (recimo ssh/scp je zelo uporaben), je čisto "push style" (server je zgolj glupa kišta z veliko diskovja in user accountom za client mašino, z malo znanja se omeji login samo na scp, za login na server rabiš zgolj navaden account), zna sam delat rotacijo (force full backup, vgrajeno odstranjevanje starih setov glede na starost, število), kompletno kontrolo maš s clienta, vključno z restorom, pozna gnupg enkripcijo... Še link
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Karen ::

Za Winse je džabest (free) Cobian Backup, nekaj podobnega obstaja tudi za Linux, samo sem pozabil ime.

jc ::

No mi trenutno uporabljamo Acronis. Ima vse,kar bi hotel in še zelo enostaven je za uporabo, podpira pa tudi bare metal restore za windows in linux.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445277 (3533) aleksander10
»

Backup app?

Oddelek: Programska oprema
372425 (1589) imagodei
»

Moji strežniki

Oddelek: Omrežja in internet
323264 (2180) Hexx
»

Varnostne kopije v podjetjih

Oddelek: Pomoč in nasveti
426508 (5314) wooted
»

Primitiven (a neboleč) način backup-a

Oddelek: Programska oprema
81256 (1028) DC-

Več podobnih tem