» »

Ohisje in CPU cooler za tih sistem

Ohisje in CPU cooler za tih sistem

hokuto ::

Z Duronom (Morgan) 1Ghz na Epox 8kha+ plati bi rad sestavil cim tisji sistem, ki bo lahko prizgan 24h in ne bo opravljal ravno tezkega dela (internet, obcasno morda predvajanje kaksnih filmov ipd). Imam ze vse dele razen ohisja (+psu) in hladilnika.

Hladilnik:
Najraje bi imel fanless cooler katerega predvidevam, glede na svoh cpu, ki ne bo nikoli navit, ne bi smelo bit tezko dobit. V najslabsem primeru bi se dalo tudi kaksnega z ventom, ampak res zelo ZELO tihim. Vodno odpade, ker gre za budget sistem. Hladilnik mora seveda mora pasati na omenjeni cpu in maticno.

Ohisje:
Funkcionalnost MNOGO bolj pomembna od izgleda (plexi, obline in izrastki nezazeleni), glavno pa, da vanj pase predlagani hladilnik, ki verjetno ne bo najmanjsi in da ima mesto za dva zelo tiha venta: enega spredaj, ki vlece noter zrak cez diske, drugega (optional glede na psu), ki zadaj piha ven. 3x 5.25 zunanjih mest bi moralo zadostovati, saj bojo notri 2-3 diski in 1-2 opticni enoti. Zazelena tudi primerna robustnost, da se ne trese vse zaradi delovanja diskov. Kletka za diske (s kaksnim sistemom pritrditve, ki zmanjsa vibracije se boljse), protiprasni filtri in sprednja vratca dobrodosli, a ne nujni (sploh vratca najmanj nujna). Prikljucki spredaj irelevantno. Luknje in venti v stranicah mislim, da nepotrebni (ne bi smelo bit vroce), zato raje brez, da je vecja tisina.

PSU:
Potrebe po moci so relativno majhne, zato je najpomembnejsa lastnost tisina. Chieftech psu, ki sem ga dobil s chieftech ohisjem je imel recimo optimalno tih vent, vendar je sam psu zacel neznosno piskat po 2-3 letih (vent po vsem tem casu pa neproblematicen).

Cena (cim manj seveda, ker gre za sekundarni budget racunalnik):
Ohisje + psu okoli 20k, najvec recimo 25k, ce bi ohisje imelo omenjene zazelene bonboncke (videl sem chieftech ohisje s psu-jem za 20k torej bi moralo bit kar dovolj izbire v tem rangu).
Hladilnik pa najcenejsi dovolj dober fanless - kolikor je pac je.
doke!

hokuto ::

hmm... nobenega odgovora... pa dajmo zozat problem, da bo lazje:

Kateri pri nas dobavljivi cpu cooler bi pasal na durona in bi bil sam dovolj zmogljiv, da ne bi potreboval ventilatorja? Ali z drugimi besedami: se da pri nas dobiti fanless cooler, ki bi uspesno hladil nenavitega durona?

cole-22 ::

Na tej strani si poglej LINK...
Imaš vse napisano + slike kako izgleda kaka stvar!

rkb2 ::

Jaz ti za procesor predlagam Thermalright SI 97A + YS-Tech FD 129225LB-N (obvezno na 5V), napajalnik LC550 (vent tudi obvezno na 5V, montiran na teh gumicah).

Drugih ventilatorjev ne rabiš, ohišje čim bolj odpri, pa disk montiraj na gumice.

hokuto ::

hvala rkb

cole, hvala za link... coolpc site sicer poznam in sem tudi ze gledal kaj imajo, zelel sem pa malo bolj konkretne predloge na moja konkretna vprasanja. tako kot na vsaki strani so namrec opisi izdelkov splosni in dokaj pavsalni (vsi coolerji so zelo zmogljivi, vsi ventilatorji zelo tihi, vsa ohisja kvalitetna...), jasno torej, da samo na tej osnovi ni mogoce najbolje ali zlahka izbrati.
doke!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SilentPC - ideja in izboljšave

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
313380 (2598) mr1two
»

Napajalnik fanless?

Oddelek: Kaj kupiti
191932 (1682) wooted
»

Zvočno izolacijska pena ne deluje, kako naprej?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
165873 (5590) rkb2
»

vodno hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
151346 (1204) JustVi

Več podobnih tem