» »

Sata + ide - gre skupaj?

Sata + ide - gre skupaj?

Bellzmet ::

Živjo!

Me zanima, če mam lahko na primary master disk, ki podpira sata2 (HITACHI GST T7K250 7200rpm 8MB cache Serial ATA2/300 ) na slave pa pač navaden IDE? Navaden IDE mam že od prej, zdej pa kupujem še en disk.

lp

_Dejan_ ::

SATA in IDE sta itak ločena konektorja tako da lahko uporabljaš oboje na enkrat...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

SavoS ::

Ja lahko uporabljaš skupaj, včasih zna nastopiti težava pri nalaganju sistema in sicer v primeru, da nalagaš sistem na SATA disk, takrat ti priporočam, da v imej v času instalacije izklopljen ATA disk.... kasneje pa ga priklopi nazaj in zadeva bo delala..... no lahko pa da neboš imel problemov glede instalacije... skupaj pa meni že kakšno leto delujeta čisto dobro!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Bellzmet ::

Aha O.K.

Hvala za nasvete!

lp

Good Guy ::

@savos kakšni problemi lahko nastanejo jst sm inštaleru vinse bp na sata medtem ko sm meu zravn ide ?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

SavoS ::

Meni je jebalo, ker je potem dalo avtomatsko IDE disk kot C particijo, Sata pa sem imel D in E particijo, včasih je napisalo, da ne zazna sistema, včasih je pa bootalo, sistem sem imel naložen na SATA disku, ki pa sedaj ni bil več C: ampak D, in čisto jasno, da pol ni moglo zbootat sisttema.....

Evo s tem težavami sem se ubadal jaz.....zato sem enostavno izklopo IDE disk in lepo naloži sistem na SATA disk in pozneje priklopil IDE disk in vse dela tako kot sem si zamislil.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI kartica IDE RAID ne pa klasična PCI IDE

Oddelek: Strojna oprema
161558 (1156) solatko
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161593 (1239) WinXP
»

IDE master / SATA slave

Oddelek: Strojna oprema
313014 (1328) Duhec
»

Namestitev windows na SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
71382 (1267) jan01
»

Kaj kupiti; 2* SATA--> RAID 0 ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
101119 (1010) misso

Več podobnih tem