» »

internet varnost

internet varnost

tsh2 ::

sem ADSL in LAN newbie:

takole imam zrihtano:
4 računalniki z winXP priklopljeni na switch, ta switch pa priklopljen na adsl modem. na vsakem računalniku je zonealarm free, brez antivirusa (preveč upočasnjuje računalnike, disk melje).

potem pa še za LAN (ethernet?):
uporabljam Microsoft Windows Network.
ko sem delal "home network setup" in sem izbral kako so računalniki povezani:
"This computer connects to the internet directly or through a network hub. Other computers on my network also connect to the internet directly or through a hub."

mi je napisal tole opozorilo:

"The network configuration you selected is not recommended because more than one computer connects directly to the Internet. There is no realiable way to share files between computers while protecting your computer from Internet security threats. Microsoft recommends a network in which all computers connect to the internet through a single computer or through a residential gateway."

ZoneAlarm bo poskrbel za varnost tukaj ne? windows firewall sem izklopil.


LAN mi dela (v zonealarm sem dal LAN IP v zones). zakaj traja okoli 1 minute ko kliknem v explorerju na "Microsoft Windows Network\Mshome"? je to normalno? saj potem dela hitro (kopiranje dela skoraj tako hitro kot če bi kopiral na disku).



in kaj so sploh največje nevarnosti pri adsl internetu glede varnosti? pri dialup so bili dialerji, ki so ti bili zmožni narediti milijonski telefonski račun, je kakšna taka velika nevarnost pri ADSL? kolikor sem prebral na internetu je največja nevarnost to da nekdo:
-uporablja tvoj računalnik za opravljanje ilegalnih stvari in potem tebe zaprejo policajčki
-kraja raznih številk kreditnih kartic, če kupuješ po internetu.
še kaj kar moram vedeti?

Klenobo ::

Jaz bi ti raje predlagal, da daš umes usmerjevalnik z firewall-om, tako bojo računalniki skiti pred zunanjo mreže in od zunaj se bojo vsi videli pod isto IP številko. Priporočal, bi ti tudi da si naložiš en antivirusni program zaredi pošte. Ker dosti virusov, zdaj pride z pošto. Razne priponke pritete.
No tolk, bi ti jaz svetoval.
Pajek.Net, (http://www.pajek.net)
Brezplačna MojaPosta.Com (http://www.MojaPosta.Com)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LAN problem... prekinjena povezava

Oddelek: Omrežja in internet
9894 (740) Hebel
»

Posodabljanje Linux jedra brez ponovnega zagona računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
978594 (6122) ABX
»

ASUS RX3041 firewall

Oddelek: Omrežja in internet
51193 (1100) whatever
»

Spominsko požrešen NetLimiter?

Oddelek: Programska oprema
131508 (1275) bastadu
»

Pozor, resna pomankjlivost v WINXP

Oddelek: Programska oprema
151751 (1412) andrej

Več podobnih tem