» »

Je moj disk, (upam da ne cel računalnik) izdihnil?

Je moj disk, (upam da ne cel računalnik) izdihnil?

Randomm2 ::

Zdravo!

Tole pišem z zadnjimi močmi mojega računalika...
Zdaj pa da povem kaj se je zgodilo, ker imam stranico računalnika skoraj zmeraj odprto, sem pred petimi minutami pomotoma butnil (nisem točno videl) v grafično kartico al pa kar matično ploščo vsekakor pod procesorjem (računalnik je bil prižgan), enkran je popolnoma zmrznil, niti miške nisem več mogel premikati, seveda reset, skoraj sem že prišel v windowse ko se mi pojavi disk check, spustil sem ga in računalnik je naprej kar lepo delal, potem pa se je naenkrat kar resetiral..malo pred tem pa zmrzil.:( ..zdaj sem ga izkopil tako in iz elektrike malo počakal in spet zagnal, tokrat se mi je zagnal kakor zadnič, le da sem mu pusitl disk check vse do 5% 2/3 disk checka ko je spet recimo da zmrznil, restiral sem ga (spet) in tokrat je bil izid popolnoma drugačen...pojavila se mi je "F8" oziroma izbira safe mode, winows xp..itd, tokrat sem izbral safe in je računalik ponovno zmrznil, zginila je slika, in zaslišali so se štirje piski (neznanega izvora). Tokrat sem ga spet odklopil izklopil, in ker sem ne potrpežljiv spet vklopil in nekako mi je uspelo priti do tukaj.>:D

Pomoč, nasveti?

Hvala!!!

ASUS P4SE
P4 1.7ghz
Maxtor ATA 60gb

P.S. Napak v izčrpnem textu zaradi straha pred sesutvijo nisem popravjal:D
Mess with the best die like the rest.
  • spremenil: Randomm2 ()

Randomm2 ::

Ja pa pozabu sem povedat neki kar sem glihkar opazu, temperatura CPU se mi je dvignla ob naprimer samo poslušanju muske za več kot 10 stopinj!8-O

Kdorkoli?

Hvala!
Mess with the best die like the rest.

FiKi7 ::

Malo poglej če kakak komponenta ni prav namestu, preveri tudi če je hladilnik procerja dobro pritrjen, da se ni kaj premaknil ob udarcu.

Randomm2 ::

Ja bolj ko ne je vse na svojem mestu oziroma dela kakor mora, vsaj za sedaj, bom pa vse še 2x preveril!

Je kakšna nevarnost, da je disk fuč, oziroma da visi na nitki in ni zanesljiv?
Mess with the best die like the rest.

nicjasno ::

Disk ni hin. Od ene brce sigurno ne. Izklopi racunalnik iz elektrike za 5 minut (kabel za elektriko ven potegni) in nato probaj znova zagnati. Najprej v safe mode, potem pa se normalno.

Pa preveri, ce tvoja brca ni cesa vidno fizicno poskodovala.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

Randomm2 ::

Ja, večjih vidnih poškodb ni, disk pa po navodilh, ki sem jih izpolnil še preden so bila dana:D , dela kakor prej, za razvoj dogodkov pa nič ne morem garantirati.

Hvala vsem za pomoč!

Zanima me pa vseeno še nekaj, moj disk kot vsak drug povrzoča ob iskanju rahel čuden ropot, (ne mislim nič neobičajnega) kot nekako grgranje, včasih imam pržgan računalik ponoči, in dam pač ventilatorje na minimum, ampak tega tršča diska nikakor ne morem utišati, bi bila rešitev kaj v smislu diska obešenena ga v elastike, ker vijaki in tako je je že podloženo z gumo in podobnimi materiali, pravim zato, ker mislim da tega zvoka ne povzročajo vibracije ampak sam motor diska..se motim?

P.S. temperature so se večinoma stabilizirale:))
Mess with the best die like the rest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Randomm2 ()

para! ::

Zvok povzročajo bralne glave v disku, diske se afaik obeša zato, da se zmanjšajo vibracije.

lp
Death before dishonor!

Randomm2 ::

Aha, pa še en firbec, ali lahko priklaplanje razdelica na priključek na matični tri pinski molex (vsaj mislm da se tko reče unmu za ventilatorje:8) ) ob polni obremenitvi povrzoči težave?
Mess with the best die like the rest.

para! ::

Molex je konektor za diske in optične pogone. Kakšen razdelilec misliš? Ponavadi se na fan konektorje na matični priklopi ventilatorje, ne razdelilcev.
Death before dishonor!

Randomm2 ::

Aha, hvala za poduk o molexih, tri pine pa ne vem kje sem pobral, ne mislim razdelilec, radelilec, ki razdeli en priključek za ventilator v dva.. tole mislim.

pa še vprašanje na prejšni odgovor z obšeanjem diskov: kako bi pa potem (če sploh) zmanjšal ta hrup čitalne glave diska?:\
Mess with the best die like the rest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Randomm2 ()

Gwanaroth ::

Disk ni hin. Od ene brce sigurno ne.


Ne bodi tako prepričan! Če je konkretno brcnil v škatlo, kot da bi streljal penale, medtem ko je njegov Maxtor pisal, je kar precej možnosti, da se je ustvarilo precej bad sektorjev ali pa bognedaj da se je še poškodovala glava.
Lights often keep secret hypnosis..

Randomm2 ::

No sej hvala bogu je to potrošni material, pol diska pa mi tako ali tako ne dela (ni posledica fuzbala)>:D

No vsaj en nauk je v tem, zej zapiram kišto:D
Mess with the best die like the rest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495701 (5162) CyberAD
»

Težave z diskom

Oddelek: Strojna oprema
91006 (920) g. Oden
»

problemi z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
261787 (1212) OChack
»

Pomoč - utripajoča lučka, računalnik - mrtev

Oddelek: Pomoč in nasveti
111433 (1285) Tea Time
»

Blescreen (sumim network driverje..) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
595011 (4346) BB4l

Več podobnih tem