» »

Nov fotoaparat

Nov fotoaparat

nike13 ::

Kupujem nov digitalen fotoaparat ki bo stal okoli 150.000 do 220.000 SIT. med gledanjem mimovrste.com sem naletel na sonyjev digitalni fotoaparat DSC-F828 za 173.721 SIT z popusti ki jih imam tm. zdaj pa me zanima ali se mi to splača kupiti ali mi priporočate kaj drugega za že zgoraj omenjeno ceno.

Nisem profesjonalni fotograf ampak fotografiram zgolj za hobi. Ampak vseeno si ne želim imeti manj kot 7 MP in ne kakšen žepen fotoaparat. imeti hočem nekaj kar primem v roke in vem, da ga imam v rokah (masivno).

Želim si imeti tudi veliko zuma saj nekaterim stvarem ne želim priti na 2 metra razlike. In z zumom hočem imeti tudi kvalitetno sliko.

hvala za odgovore že v naprej !!!:D
  • zaklenil: Dejancek ()

mkonci ::

Jah kaj naj ti rečem, če hočeš met 7M jih boš pač jupil, dugače ker praviš da nisi profi, je čisto dovolj tud 5M.

Predno pa bos kaj kupoval poglej na ta seznam, da ni slučajno tudi tvoj omenjeni fotkič na seznamu umirajočih čipov>:D GLEJ TUKAJ

Pa želim ti veliko lepih fotk:D

iskra ::

828 ima prenatrpano tipalo (premajhno tipalo glede na št. pixlov) in ima kar precej cvetenja.

Če že greš na 200k rang, potem si oglej malo DSLR ponudbo ( Canon EOS 350D kit). Sicer boš za dober zoom krepko doplačal, ampak se splača kot investicija v prihodnost :) Objektive obdržiš (če so kvlaitetni) in menjaš body.

Za veliko zooma in malo tresenja pa je bojda dober Panasonic DMC-FZ30.

Sam imam Sony DSC V1 in mi je 5MP več kot dovolj. Če hočem pobližat kak detajl, da bo dober za razvijanje na 10x15cm je več kot dovolj. Večjih slik pa nimam kje razvijat, ker imajo povsod mat papir.

Če si še vedno v dilemi, si oglej spletno stran dpreview.com, kjer boš videl prednosti in slabosti vseh aparatov.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

steev ::

Od DSLR se dobro obnese tudi Nikon D70s. In kakor je ze rekel iskra, za dober zoom objektiv veliko denarja, je pa prednost, ker ga lahko menjaš.
:|

Dejancek ::

Temo zaklepam, ker obstaja vzporedna tema v "Kaj kupiti" in v Zvok in Sliko ne paše.

Svoja vprašanja in odgovore lahko poiščeš v Kateri digitalni fotoaparat naj kupim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dejancek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero poceni videokamero?

Oddelek: Kaj kupiti
51722 (1624) aljazh
»

Kakšno kamero se mi bolj splača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
101306 (1079) Lamur De Zur
»

Digitalni fotoaparat do 100k

Oddelek: Kaj kupiti
473176 (2539) TribesMan
»

Pomoč pri izbiri digitalnega fotoaparata....

Oddelek: Kaj kupiti
372387 (1981) Koci
»

Canon MVX 200

Oddelek: Kaj kupiti
161368 (1229) Caligula

Več podobnih tem