» »

Civilization IV problem

Civilization IV problem

ToM** ::

Torej. imam pentium 4 3.0gh , geforce 6600 gt , 512 rama... quake 4 se mi ne zatika na resoluciji 1280x1024 in na dobrih detajlih , serious sam se mi zatika pri minimalnih detajlih in na resoluciji tudi minimalni , CIVILIZATION 4 SE MI ZATIKA NA NAJNIZJI RESOLUCIJI(1024X768) IN NA MEDIUM DETAJLIH - DOSTI CASA LOADA ZA TURN IN VCASIH CELO ZMRZNE.
Zanima me ce je mogoce pri meni proble v windowsih (ki me neki zajebavajo) , ali je to , da igra rabi ogromne zahteve , ali pa da je kaj narobe z mojim hardwerom ?

Hvala vam v naprej !

Zheegec ::

Več RAM? Ali pa original špil :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ToM** ::

Upam da je to , ker google earth se mi full zatika ko ga upalim , in po 1 minuti mi vedno zasteka , pa je demo a zahteve ima nikakve , mogoce je ram kriu(kar upam) ceprau civ ima tudi v tem majhne zahteve , bom pogledau enkrat med iro porabo rama pa cpu-ja. Ampak je mogoce moz6no da je kaj narobe z procesorjem al graficno =? , ker je moj kolega reku da je ze zaslediu da so ljudje meli podobne probleme z isto graficno , procesor pa sumim , ker mi je ze veckrat zmrznu pc(npr , pri google earth).
ce veste kaksno resitev , al nasvet mi oprosim povejte :D
hvala

triple cross ::

Malo več informacij povej; katere gonilnike imaš, kolk imaš disk polhn, kdaj si nazadnje windowse naložu, ali pa vsaj defragmiral, katera okna imaš, ter popravke.....Razlogov je lahko 1001

ToM** ::

Torej, mam winse xp pro +sp2 , gonilnike sm lih preducerajsnjim nalozu nove (za grafo , maticno:lan , zvok , in splosne) , po , winse em instalirau pred 3mi meseci , ampak sumim tudi na njih ker mi non stop neke tezave dela(npr , firefox mi periodicno useke neki casa za 1 min zmrzne , google earth se zatika 1 min in pol zmrzne -a zahteve ma nikakve povezavo mam pa 4 mega...

Dr Evil ::

Premalo rama imaš.Meni se celo pri 1GB tu pa tam zatika.Pač slabo narejen špil in veliko razočaranje po vsebini.;(

marnit ::

Osebno imam popolnoma isto konfugiracijo (razen da imam athlon64 3000+) pa se mi NIČ ne zatika, kaj šele da bi kaj zmrzvalo.

Tale špil mnogim povzroča probleme tako da malo poglej po forumih kjer si špil "kupil".

triple cross ::

Jest pa mislem, da ni krivec RAM. Če bi ga imel samo 256, pol bi ti takoj reku, da je to to. Google earth, firefox, za to ne rabiš 1GB ram-a.
Kaj pa AV? Imaš mogoče kakšnega požeruha, ki ti opočasni sistem, npr Nortona.?!
A imaš npr. AD adwere, spy sweeper...? Počistiš kdaj zalego? Obiskuješ kakšne XXX strani....

ToM** ::

imam nod32 , a je mozno krivec za to anti-blaxx ?

triple cross ::

Samo NOD-a? Dobodi si nekaj za čistit ter preprečevati trojance in podobno. Ali spy sweeper, ali pa ad adware, pa še nekaj je teh programov.

Monster ::

..verjetno bo kaki anti-blaxxx kriv ;)
Ka zaboga...

triple cross ::

Ja seveda, sam ga imam tudi, čeprav ga nikoli ne uporabljam (če ga ne uporabljaš, mislim da je izklopljen, oz. ne teče v ozadju- nisem čisto 100%). Boljša mi je alternativa-virtual cd-hide.
Čisto možno, da ti ga kakšen trojanec "zariva"...Upam stavit. Na ABxx pa pozabi, to ni to.

Zgodovina sprememb…

ToM** ::

ok , tnx

ludiKure13 ::

Zdravo.
Tudi jaz imam problem. Igro normalno unpackam, jo mountam z alcoholom, inštaliram, potem začenem sd4hide, pa kliknem na ikono ki zažene igro in mi napiše nekaj nahitro Check XLM potem pa nič?! Kot da je sploh ne bi zagnal. A kdo ve kje je problem? Bi jo zelo rad igral pa ne morem.

Hvala za odgovor.

frudi ::

na tem linku je vse razloženo.

v pričakovanju pordečitve zadnjih par postov...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ABX ::

Dela kot po maslu.

AMD 2.0Ghz
1Gb Ram
N6600
anti-blaxxx
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

ludiKure13 ::

Dobro, hvala za preusmeritev na vse člene, ipd...
Res mi je bilo v pomoč. Ampak še zmaraj mi napiše Cheching XML pa vn vrže. Zakaj?

Timmah ::

Tom si kaj pogledal kako je kej z temperaturami v tvoji masini? lahko da se ti zadeva greje in zato ne dela.
preveri vente pa prah spucej.
donde esta francesca

frudi ::

ludiKure13, ker vidim da si sveže registriran, se bom malo zadržal...
ker ti očitno ni jasno niti po branju pravil, ti še zelo nazorno povem - na tem forumu so vsakršne debate o usposabljanju piratskega programja in iger prepovedane.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

ludiKure13 ::

Sem kmalu po pošiljanju ugotovil, da je temu tako. Se opravičujem, ne bo se ponovilo in hvala za razumevanje.

ToM** ::

Torej , imam nov comp torej ni nobenga praha not , ampah imam pa res malo problemou z temperaturo ki je okoli 48,49,50 stopinj C (pri procesorju seveda), zaradi cesar mi tudi zelo ropota racunalnika. samo kaj ni , da pri procesorju al dela al nedela( ce je pretoplo se zmrzne in ugasne pc ) ? torej , imam pentium 4 3.ogh in box ventilator , in semineda dat se 10 jurijeu za vent , ki nevem ce bi sploh dosti pomagalo ki lahko tui napajalnik greje (btw sm dau en dodaten vent na ohisje in ne pomaga). zanima me ce lahko zaradi tega procesor dela pocasneje(zaradi temperature) in prau zaprau pri kerih temperaturah se o pozna ?

destiny ::

Mogoče maš pa na IDE driverju vklopljen NCQ, disk ga pa ne podpira.

ToM** ::

in v kmeckih besedah to pomeni da bi mogu nardit... ?

destiny ::

Greš v Device manager -> IDE ATA/ATAPI controllers -> klikneš na kontroler kamor je priklopljen tvoj master disk in greš na Properties. Preveri da je tam ni čekirano Enable command queing (nekje sem prebral da Hitachi 7k250 napačno javi podporo za NCQ). Prever za vsak slučaj če maš sploh UDMA5 vklopljen in ne kak PIO mode (ta informacija je tud pod Properties)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Low cost nadgradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6211968 (9997) TehDucky
»

Google Picasa na Linuxu

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
334919 (3827) Nejc Pintar
»

Slaba grafična kartica ali kaj

Oddelek: Strojna oprema
111421 (1231) dejansan
»

Kje je tezava?!-radeon9600pro

Oddelek: Strojna oprema
191313 (1041) Engineer_SLO
»

Tako,odlocil sem se...zdaj pa rabim zadnje inf. in pomoc

Oddelek: Kaj kupiti
371942 (1169) Fizikalko

Več podobnih tem