» »

zakaj se računalnik "zatika"

zakaj se računalnik "zatika"

fogl ::

Zakaj se mi komp med delovanjem zatika, npr. če zaženem nek program in premikam miško, se ta zatika, če med tem vrtim muziko, se ta popači in šteka, zakaj to?

Prej sem imel winxp/1GHz/384rama mi je vse delal ok, sedaj ko pa sem zamenjal na winxp/1,7GHz/512rama pa tole ;((
lp, klemen

Backup22 ::

Si probal formatirat? Mogoče je sistemska particija v pi*di...:\
//

fahrenGONE ::

Morda je kaksna cisto enostavna zadeva, na primer driverji za zvocno, lahko pa kaj drugega. Ce nisi preprican, namesti XP na novo.

Skankulja ::

device manager -> ide ata/atapi controlers -> poskrbi za to da je DMA (na disku in cdrom/dvdromih) vklopljen. slednje odpade v primeru SATA diskovja. drugic podrobneje navedi konfiguracijo.

fogl ::

Saj sem komaj namestil xp in zadev je formatirana. Je pa res, da imam 160G disk, pri inštalaciji pa ga je zaznal samo 130G - to najbrž nima povezave?
lp, klemen

fogl ::

Matična: Soltek 848P-L
Procesor: Celeron 1,7GHz
512MB dd-rama
Disk: maxtor sata 160G (zazana ga samo 130G)
Grafična: radeon 9600 pro
Najprej sem uporabljal integrirano zvočno, pa je še bolj štekal, zdej sem nabavil še zvočno karttico, pa manj šteka, ampak še vedno preveč.
OS: XP, SP2

Notr imam še com port kartico, lpt krtico, tv kartico.
lp, klemen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fogl ()

fogl ::

A je možno, da je napaka na matični?
lp, klemen

AndrejS ::

Preveri v TaskManagerju kaj ti kuri CPU

malinavc ::

Če imaš SATA disk moraš najbrž pri inštalaciji XPjev dat notr disketo, iz katere računalnik naloži driverje za disk.Če tega ne narediš je možn de ti prepozna sam 130gb in posledično da dela počasnej.Napak je lahk malo morje...probavi
...odvisno s katere perspektive gledamo...

fogl ::

Nek Sistemski nedejaven proces mi kuri 90 CPU (kakšne enote ima ta cpu ne vem) samo se ga ne da ustavit. A je 90 cpu velik? ( print screan ).

Zraven diska nisem dobil nobene diskete, tako da ne vem kaj bi moral naložit. A lahko zdej naložim - kaj naj naložim?

Kakšna je še katera druga možnost za napako?
lp, klemen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fogl ()

Kami ::

O tem systel idle je že tolko napisanega, to ni nič slabega :P

Poglej si http://www.processlibrary.com/directory...

fogl ::

Torej to ni problem, kaj je še lahko...tole štekanje postaja že prav nadležno ;((
lp, klemen


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Star prenosnik-windows xp ali 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8414817 (11081) Spajky
»

SATA II in inštalicija WINXP

Oddelek: Operacijski sistemi
91540 (1401) OChack
»

Problem z zaznavanjem diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
141051 (936) robobobo
»

Driverji

Oddelek: Strojna oprema
93128 (2959) kovk
»

pocasen sistem - zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141348 (1159) delfinus

Več podobnih tem