» »

pocasen sistem - zakaj?

pocasen sistem - zakaj?

borutz ::

imam proc 2500+,abit NF7-s,256 2700 ddr samsung,
wd80 gb 8 MB, ti4200, win xp.
zakaj je sistem pocasen?
imam SP1 in autopatcher
zelo dolgo se ugasuje,vsake toliko casa napise low
on virtual memory.sistem je na novo nalozen,
mogoce je krivda v autopatcherju?
dma so vklopljeni
vseskozi imam obcutek da pocasi vse skupaj dela.
bi bilo treba kje kaj v win nastavit posebej?
samo win mi zaseda skoraj 1.5gb? je to normalno?


imam se en sistem PIII 1Ghz,512 rama,mx graficno pa winn 2000 pa dela ko urca.vse ko kliknem se odpre takoj.

hvala za kakrsen koli nasvet

P.S bi sam pogledal ce je ze kaksna tema podobna odprta ker vem da je, samo SEARCH ne dela

Roadracer ::

Nisi povedal ce imas narejene particije! Ker ti javlja da je low na virtual memory je verjetno problem tu! Sam sem izkusil kako je ce imas sistem na premajhni particiji! Priporocam ti takole! Windowsi delajo nekako tako da si naredijo nekaksen virtualni ram na disku! Ce imas samo eno particijo bi bilo bolje da bi jo razdelil in na vsako dodelil malo virtualnega placa! Tako da bojo windows ko bojo delali na C disku pisali ram na D in obratno! Poskusi!
2FAST4U

Fizikalko ::

Razlog je najverjetneje RAM. (Drug sistem ga ima dovolj). Če maš XPje, je 256 premalo.

borutz ::

c particija ja 10 gb.premalo je c particije?
d pa ostalo 70 gb

pa 256 rama bi moralo biti dost
brat ima thlona 1700 pa 256 rama pa dela super

AngelOfDeath ::

na koliko maš nastavljen virtual memory ?

Xpji delujejo na 500Mhz 128sdr rama 10gb diska
Z povsem normalno hitrostjo (tu ne mislim igranja igerc :P):)

kajzer ::

In tut na Celeronu 333MHz:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

K0K0 ::

Rama maš absolutno premalo za tak comp. sej za kšn p 500 bi blo mogoče dost sam za sodoben računalnik pa je to premalo.Jest mam v službi eno p3 866 pa sm mel original samo 128mb rama pa win 2k stvar je delela porazno potem pa sem dodal še 256mb in stvar dela ko urca :D. Če te zanima kolk ti ga žre lohka to pogledaš tako da pritisneš; ctrl+alt+delete > task manager > performance.

Fizikalko ::

Sej pravm...

Dead_Eye ::

Odkar sem dal v sistem WD 80GB 2Mb namesto 120GB seagatea se je vse skupaj noro upočasnilo. Če snemam CD in odprt browser mi winamp šteka(!!!) - in ne šteka da bi prekinjal ampak kot bi LP ploščo ustavil - predvaja počasneje.... To se mi še ni dogajalo. Pa nasploh winsi so nekam počasnejši....

Zdej ne vem ali je disk počasnejši ker je uni s tekočinskimi ležaji ali je kej narobe z driverji/winxp.
The one and only

carota ::

A ni tako, da lahko na vsakem IDE kanalu govori samo ena enota naenkrat? Prej si imel 1 disk in 1 CDROM vsakega na svojem kanalu, sedaj pa imas 3 enote, ki si delijo 2 kanala. Je morda razlog v tem?

Lp,
Martin

delfinus ::

Odvisno je lahko tudi kako je sistem nalozen. Naj povem, da sem dolgo gonil WindowsXp na Athlonu 2000+ in 256Mb rama in je prislo v windowse cisto spodobno hitro. To se pravi nalagalo se je cca 30s mogoce celo manj.

Lahko je tudi kako je opravljena instalacija. Si na ta disk, ki je nov naredil image prejsnjega ali si poplnoma na novo instaliral. Pomembno je da imas tudi VIA 4in1 driverje za VIA plosce ali pa v primeru Nforce plosce Nforce driverje. Nalozi si najnovejso razlicico!

Kako ti Bios spozna diske? Kot ATA100 (ATA133), kaj drugega). Vse nastavitve glede diskov in posameznih kanalov daj v biosu na AUTO.

Predlagam pa vezavo diskov takole:
IDE1: master HDD1, slave HDD2
IDE2: master CDRW (ali DVDRW), slave (CD....)

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

borutz ::

bok
sistem je na novo nalozen,disk se nerabljen
prej sem na disku samo particije se naredil.
na enem ide kablu je disk na drugem pa cd rom
driverji so najnovejsi za plato kot sem dobil zraven maticne.bi bilo bolje nalozit novejse ,ce so z neta?
saj v win mi pride kar solidno bolj je pocas vse skupaj v win samih.bom probal z adwarom pocistit ce je kaj oz nortona se deinstalirat pa si nekaj drugega gor dat pa virtual memory povecat ali pa pac samo na novo se enkrat nalozit.

skrbelo me je ce ni kaj z kaksno komponento narobe da bi upocasnjevala celoten sistem.
katera bi bila lahko problem za pocasen sistem?ram oz graficna?procesor je okol 60+ stopinj.pa nic kaj poganjal tezkega
je box hladilnikje mozno da se procesor pregreva pa da steka?saj zmrznil se ni samo vse se vlece.rabim 2x,3x kliknit da recimo word zaprem ali pa kaksen drug program.vse je z zamikom.to naj nebi delalo pri taki masini,je res?
nimam sistema trenutno pri sebi bom cez vikend probal pa bom porocal.

hvala za vse nasvete

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borutz ()

delfinus ::

Vsekakor poglej se odtipkaj v RUN msconfig in poglej kaj vse se ti zaganja. Preveri vsako datoteko posebej kaj pomeni in kaj ti deluje v ozadju.

Uporabi AD-aware, da pocistis nesnago, poskusi tudi z cwshredder-jem, ki najde se tisto kar vcasih AD-aware ne. http://www.spywareinfo.com/~merijn/cwschronicles.html . Preveri za viruse. Vsekakor se mi zdi, da ti kaksna aplikacija oz virus ustavlja cel sistem. Imam tudi 2 x WD 80Mb, a z 8Mb cache in dela vse lepo.

lp, D.

borutz ::

sem ugotovil kaj je narobe
oz zagonu se mi je zagnal proces
netsvcs.exe oz nekaj takega
je kurilo tud do 90 % cpu-ja
sem sedaj onemogocil da se ob zagonu zazene
in comp dela ko raketa :D

kaj lahko jaz ta file cist zbrisem ali je potreben za delovanje oz za povezovanje na net?

ker ce ga lahko zaprem v taskmanegerju potem ni pomemeben,ali pac?

delfinus ::

Netsvcs.exe je virus. Poglej si naslednji link, preberi post natanvno in pobrisi se morebitne ostanke iz registra. lp, D. http://www.sophos.com/virusinfo/analyses/w32agobotfp.html


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neverjetno zgodbe..ali tu ne..kateri virus me je prejebal???

Oddelek: Pomoč in nasveti
202009 (1289) Azrael
»

Mali brat vas opazuje

Oddelek: Novice / Varnost
62324 (2324) CaqKa
»

100%Cpe + ostalo

Oddelek: Pomoč in nasveti
112001 (1671) postar_si
»

drvddll.exe - nov virus ali ???

Oddelek: Pomoč in nasveti
71246 (1039) denzl
»

Spet nevaren virus!!

Oddelek: Omrežja in internet
51263 (1132) SLOWWWeb.net

Več podobnih tem