» »

[java] prevajanje, classpath

[java] prevajanje, classpath

nkprimorjea ::

Lep pozdrav
Rad bi začel programirat v javi, uporabljam pa win98. Ko poiskušam z ukazom javac Prvi.java (tako se kliče program) ta program oziroma "skompajlati" mi javi sledečo napako:
error: cannot read: Prvi.java
1 error

Program je sledeči
public class Prvi {
   public static void main(String[] args) {
      String[] pozdrav = {"Lep pozdrav", "v svetu jave!"};
         for (int i = 0; i < pozdrav.length; i++)
             System.out.println(pozdrav[i]);
       }
}

Nastavljal sem path in jo mislim da tudi nastavil, saj ko v DOS-u napišem ukaz path mi pot do bin mape jdk-ita tudi izpiše. Priznati moramo, da sem se dolgo trudil, saj sem path nastavljal tako v dosu, kot z ukazi sysedit in msconfig pod možnostjo zaženi, in to spreminjal do onemoglosti. Sedaj, ko v DOS-u vpišem ukaz path piše takole:
PATH=C:\J2SDK\BIN;C:\WINDOWS;C:\WINDOWS\COMMAND;C:\PROGRA~1\CA\SHARED~1\SCANEN~1
;C:\PROGRA~1\CA\ETRUST~1;.;
Ime navedeni poti je zagotovo pravilna.
Poizkušal sem nastavljati tudi classpath in sicer preko ukaza sysedit pod Zaženi in ga imam tudi nastavljenega pa to itak ni važno, ker prej ko skušam prevesti napisani program grem itak v map C:\myjava, kjer imam program.
Že 6 dni se zajebavam s tem, dajte mi pomagat. Prosim vas. Predlagajte vse kar bi bilo lahko narobe. Pri meni so vse napake možne, ker sem začetnik in zato brezpojmič.
Hvala.

[popravil naslov v kanček bolj samodeskriptivnega -OwcA]
  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::

Edina možna razlaga je ta, da kličeš javac v napačnem direktoriju. Iz napake je razvidno, da prevajalnik datoteke Prvi.java ne najde.

nkprimorjea ::

Programček imam v mapi C:\myjava in ukaz javac izvajam v DOS-u iz tam.

Fizikalko ::

Torej očitno v CLASSPATHu nimaš .;

kopernik ::

Čudno, da dobivaš to napako. Hmm, za začetek odstrani vse nastavitve v zvezi s classpathom in poizkusi klicati prevajalnik z absolutno potjo.

Torej, v konzoli se postavi v direktorij C:\MyJava in zaženi ukaz "C:\j2sdk\bin\javac Prvi.java".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

nkprimorjea ::

Našel!
Ko sem shranjeval mapo je bila avtomatsko dodana nevidna pripona txt (Prvi.java.txt). Sedaj dela.
Hvala moderatorju, ker je objavil temo in tudi tebi Fizikalko, vajini predlogi so bili na mestu. Svaka čast slo-tech forumu in temu kar vi fantje delate.
Srečno in hvala še enkrat.

Fizikalko ::

Ni za kej, še kdaj ;) .

sanšajn ::

Hoj!

Jst mam podoben problem... samo v XPjih...

path sm nastavla že vsaj 100x pa mi skos meče: error: cannot read: Prvi.java

Path se mi v cmdju pravilno izpiše.... any clue kje sm se zakvačkala?


(pa ne me tepst za glupa začetniška vprašanja :)


lp

Bojevnik ::

V raziskovalcu: Folder Options->view odkljukaš Hide extensions for known file types, reši marsikak podoben problem :)


Če si pa delala v notepadu pa moraš pa ko shranjuše save as type dat na all files

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

sverde21 ::

Total Commander reši vse te probleme z ekstenzjami... ter Notepad++ (če uporabljaš Notepad resno razmisli o drugem orodju) ti pobarva in shrani z default končnico programskega jezika...
<?php echo `w`; ?>

sanšajn ::

Oboje sprobala.... še zmer ne dela...

Sicer mi je zadeva ene pol leta nazaj že delala, tko da ne vem kaj mu zdej ni všeč oz kje jst kiksnem.... Sprobala sm že svašta, pa nč....

Ziher bo na konc ena banalna :)

Tnx anyway


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Java vprasanje - kako spraviti v *.exe datoteko

Oddelek: Programiranje
193958 (307) killa bee
»

JAVA SDK - namestitev

Oddelek: Programiranje
122493 (1591) cobrica
»

[java] napaka

Oddelek: Programiranje
91585 (1585) tx-z
»

JAVA in classpath !!!

Oddelek: Programiranje
61101 (1014) T(he) Boss
»

JAVA - kako začeti...?

Oddelek: Programiranje
253122 (2737) borut-t

Več podobnih tem