» »

Disk ni formatiran... pa je

Disk ni formatiran... pa je

REZ ::

Zdravo, imamo en 300g disk v prenosnem ohišju, poln podatkov, backupov seveda ni :(
No, ob priklopu (fw ali usb), winsi disk zaznajo, vendar sporočijo da ni formatiran.
Najbrž vse izgubljeno? Ali je kak keč?

REZ ::

Ima kdo idejo, kaj bi lahko bilo narobe??
Imamo še tri enake diske in delajo OK.
Pri tem pa XPji napišejo : The disk in drive I is not formatted. Do you want to format itd.

Pri properties pa File Sytem RAW, Capacity 0, Free 0, Used 0.

Disk je še par dni nazaj delal normalno, na njemu je za 300 GB podatkov.

REZ ::

Evo, če bo še komu pomagalo z istim problemom:

Sometimes, the volume fails in such a way that it becomes RAW. In most cases the failure will be associated with a sudden reboot (per power failure or the STOP error). Several causes are possible: partition table, LDM database, or the volume boot sector corruption, or (on the NTFS volume) when certain records in both MFT and MFT mirror are damaged beyond easy recognition. The latter situation usually arises when a multi-sector transfer fails and the key MFT entries end up in inconsistent state.

In a real world case, the recovery expectations vary depending on the damage profile and locality. Overall, I'd expect a good yield. Exact recovery is possible if the damage is confined to the boot sector(s) and/or partition table (however there is no easy way to tell if it is).
-----------------------

OK, kje v Sloveniji se nahaja kaka firma, ki rešuje podatke s pokvarjenih diskov?

LP

REZ ::

Ja hvala za odgovore, drugič bom vprašal, kako to da mi ram ne sede v računalnik in zakaj imam prešvoh napajalnik...

Spajky ::

www.pcinspector.de (datarecovery) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

roscha ::

Reši z Linuxom, jebala te polkna.. najcenej in najhitrej.

wizeazz ::

Vse se da rešiti.!!!

Kot 1, ga moraš dat kot slejva noter, po tem, ali najdeš kakšen software, ki ti bo videl mapo tega diska, nakar ti določiš kaj želiš povrniti nazaj.
Moj primer> pšo pomoti sem zbrisal particijo, vendar nisem formatiral> vse sem dobil nazaj.
Lahko ti pa tudi jaz pomagam, vendar ne zastonj.

REZ ::

Disk ni moj, zato se ne mislim z njim ukvarjat in z raznimi recovery toolsi. Zanima me le, če veste za kako firmo - pa ne kakega popoldanskega obrtnika... kako resno firmo v sloveniji, ki se ukvarja izključno z reševanjem podatkov.

Wizeazz - koliko računaš?

wizeazz ::

Pozdravljen,

kot prvo želim vedeti, če je hd bil kakorkoli fizično poškodovan, ali pa če sploh ne dela.
V teh dveh primerih ti ne morem pomagati.
Če pa dela normalno, vendar javlja da gor ni nič ali pa da ga je potrebno formatirati, po tem pa lahko pomagam, rešim težavo.
Moj predlog je sledeč:
če ne rešim nič (poslabšati stanje se ne more, razen če si butalec), po tem imaš poštne stroške in meni daš 3ksit. Simbolično nadomestilo za vložen čas.
Če pa rešim zadevo, kar mislim da bi se moralo zgoditi, po tem se pozanimam koliko te storitve stanejo in določiva en sprejemljiv delež za oba, sicer pa lahko to določiva že prej, da ne bi prišlo do kakršnega koli nesporazuma ali prenašanja okoli.

Edino vidim v temu je rešitev podatkov, ter pošteno plačilo za moje delo. MIslim pošteno, ne pa oderuško ali pa zastonj. V obeh primerih raje ne delam.

LP

REZ ::

Disk ni fizično poškodovan, torej obstaja še rešitev, baje :)
Če si iz LJ, lahko prideš k nam na firmo pogledat.

govno ::

Pozeni Maxtor Big Drive Enabler!

http://www.maxtor.com/portal/site/Maxto...

Matej_K ::

isti problem kot prvi post, kakšna novejša rešitev:

Kolega me je klicu pred parimi minutami da je priklopu zunanji trdi disk, ki ga že nekaj časa uporabla in da mu je napisalo:

disk je potrebno formatirati,

ali ima kakšno možnost da pride do podatkov, na disku ima pomembne stvari

verjetno ga je nazadnje nepravilno ustavil...

pomoč dobrodošla
... .. .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Formatiral napacen disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61236 (786) T-Mac
»

kako spojiti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191919 (1580) OldSkul
»

eno vprašanje glede diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
91403 (1248) ~Speed
»

Izšel TrueCrypt 4.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
264975 (4116) poweroff
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443022 (2260) xpozed

Več podobnih tem