» »

HITER skener

HITER skener

rajsnedl ::

Seos!

Nujno potrebujem skener za skeniranje nekih knjig (2x A4 format). Osnovni pogoj je, da je HITER (lahko tudi na račun kvalitete). In s hiter ne mislim tega, da porabi celih 10s za eno stran :D Kateri model bi bil najprimernejši za eno socialno ceno? Kakšna je razlika v ceni med skenerji za A3 in A4 format?

Najnajnajnajnajlepša hvala!

urban99 ::

Canoni so zelo hitri in kvalitetni (pa ne predragi) po mojih izkušnjah - sem jih že večkrat priporočil. Za knjige imajo dober nastavek na pokrovu (debelina knjige), lahko jih skenirajo tudi direkt v PDF format. Pravzaprav je edino, kar jim ZELO zamerim, ignoriranje 64bitnih WIN XP pri razvoju gonilnikov.

Če te pa briga za kvaliteto barv ipd pa si poglej še kake Musteke. Na A3 skenerje pozabi, so precej precej dražji od A4.

rajsnedl ::

kul :)
kateri canon modeli pa sploh slovijo pa hitrosti? kako hitri pa so, 2-3 sek na stran? več? manj?

urban99 ::

"2-3 sek na stran"

mwhahaha... OMG, ma kake 2-3 sekunde, seveda več - če rabiš tako hitrost raje investiraj v fotoaparat :D Hitrost je odvisna od veliko faktorjev - ločljivost, barvna globina, dimenzije dokumenta, itd. Mislim, da je jasno, da bo nek scan pri 150dpi v črnobelo bistveno bistveno hitrejši od 600dpi v barvah :)

Posurfaj malo po google-u, magična beseda je "review". Pa ne pozabi pogledat tudi kakih Epsonov, čeprav jih boš v SLO trgovinah bolj težko dobil. Tu je tudi hint, katere modele boš gledal - najprej poglej kaj lahko dobiš v trgovini in potem po netu posurfaj za reviewi in ne obratno. Neke težke izbire pri nas po mojih izkušnjah ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037218 (20932) gazer
»

Digitaliziranje slik iz negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
314623 (3608) Okapi
»

Multifunkcijska naprava (do 200 EUR)???

Oddelek: Kaj kupiti
194457 (2552)          
»

Kako skenirati diapozitive ali negativ (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716280 (8680) cekr
»

Kateri skener za negative

Oddelek: Kaj kupiti
205877 (4903) no comment

Več podobnih tem