» »

thunderbird-prevelik inbox

thunderbird-prevelik inbox

mateoo ::

Že kar nekaj časa uporabljam thunderbird in venomer se mi pojavlja enak problem. Inbox file (C:\Documents and Settings\xy\Application Data\Thunderbird\Profiles....) se mi venomer povečuje. V programu thunderbird redno brišem prihajajočo pošto, vendar se inbox file veselo povečuje. Vse do cca 2GB, ko vse blokira in sporoči da ne more več sprejemat ker je polno. Potem moram inbox file zbrisat, ustvarit novega in vse gre zopet dalje, do 2GB. Ni mi jasno zakaj se inbox povečuje kljub temu da pošto brišem, (tudi iz smeti).

Če je kdo že rešil ta problem prosim za pomoč.
hvala

Hair ::

Poizkusi z defragom.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

TribesMan ::

mogoče bi pomagali če bi uporabljal NTFS... ker FAT podpira datoteke velike samo 2GB... ;)

Mora pa obstajati tudi kakšna opcija za "kompresiranje inboxa" kot v outlooku... al pa vsaj kakšen tool. Sam zaenkrat še nimam takšnih problemov in se zato še nisem ukvarjal s tem...(knock knock) Probaj kej googlat... al pa na mozilla support forumih povprasaj kako in kaj.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mateoo ::

ja, vse imam tako, imam NTFS in tudi z defragom sem poskusil. Prav tako nisem nioč našel na mozilla forumu.

TribesMan ::

U... najdu sem nekaj...

Pojdi na Tools -> Options -> zavihek Advanced -> "odpri drevo" pri Offline and Connection Settings -> klikni na gumb Offline Settings -> odpre se okno in na dnu je opcija "Compact Folders when it will save over: xxx kB" obkljukaj to moznost... potem pa sam OK, OK, OK... dokler ne prides nazaj v Thunderbirda... Cez nekaj casa te bo Thunderbird sam vprasal ce hoces "skompaktat" folderje...

Pri meni se je precej poznalo... skoraj 200MB sem prihranil od 700MB vseskupaj...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

mateoo ::

ok, hvala! Bom poskusil, pa da vidimo.

kixs ::

Desno kliknes na INBOX ali katero drugo mapo in izberes: "Compact this folder"

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail backup, thunderbird, ...

Oddelek: Programska oprema
174812 (1251) markhenry
»

Kako odpreti file z notepadom če je večji kot 1 giga?

Oddelek: Pomoč in nasveti
222033 (1511) fosil
»

Thunderbird: čuden prikaz številke mail-ov v Inbox, datoteka Inbox zasede skoraj 400

Oddelek: Programska oprema
91430 (1278) destiny
»

Zbrisal Inbox v M Thunderbirdu 1.0.2 Kako "odbrisat"???

Oddelek: Programska oprema
202422 (2245) ZLOky
»

Thunderbird in Firefox arhiviranje

Oddelek: Programska oprema
152682 (2480) Vikking

Več podobnih tem