» »

zakaj šteka?

zakaj šteka?

tropinovec ::

torej:
včeraj sem sformatiral disk in nanovo naložil vse zadeve, sedaj pa opažam, da , SAMO kadar uporabljam cd-rom ali pekač , se računalnik kar občutno upočasni,( že pri miški se čuti, da je kar počasnejša)
nisem spreminjal ničesar v biosu, skratka vse je tako, kot je bilo, pa vendar...

sisandra ne pokaže , da bi bilo karkoli narobe, 3d mark 2001 : 1850 markov ( ni ne vem kaj, a ničesar ni navito ;)

msi k7t
msi starforce
duron 800
512 mb rama
teac 40 x
teac 16x10x40
winME...

kakšna ideja?8-O8-O

burekar ::

Za začetek daj disk na en IDe kabel, cdrome oa na drugga. Pa v windowsih si virutal memory naštimi.

tropinovec ::

kabli so že povezani kot si napisal, sicer pa nisem ničesar spreminjal po formatiranju...
pred tem pa je vse delovalo OK!
kako pa se nastavi virtual memory v win in zakaj je to potrebno?:O

tropinovec ::

zadevo moram dopolniti: namreč računalnik šteka tudi oz. vedno kadar delam dva opravila skupaj , (torej NE samo če delam s cd-jem) če-tudi sta sorazmerno nezahtevna (recimo downoloadam z interneta in že začne miška štekati (tudi sedaj ko to pišem se črke pojavljajo z zamikom, ker nekaj sočasno nekaj vlečem z interneta, sicer pa pišem normalno...)
preden sem formatiral disk pa tega nadležnega pojava ni bilo....;(

luka ::

Poglej kolk rama ti porablja vseskup in kateri programi ti laufajo v ozadju (ctrl+alt+del) - poskrb tak da ti laufajo samo osnovni pa poglej kako deluje stvaru drugače pa je možno da imaš virus, ki ga pa format ne odpravi vedno.

Brane2 ::

tropinovec;
Jaz bi pogledal pod sistem, kako Winsi multitaskajo.
Mislim, da se da odlkikat nekje okencek, da preferirajo front-end procese (okna, miska) malo bolj, kot sicer. Mislim da sem to nekje videl pod system resources, sicer pa se tu Winsi precej razlikujejo (mam W2k PRO)

miranpozar ::

Si inštaliral VIA 4in1 gonilnike?
Imaš vklopljen DMA za pogone?

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

tropinovec ::

DMA imam vklopljen pri obeh cd-jih.
via gonilniki so originalni - ali bi moral probati s kakšno novejšo verzijo - čeprav me čudi , da mi pred formatiranjem diska ni nič štekalo, pa sem imel iste driverje?:|;(

cyber ::

Mal prever tud temperaturo,če full naraste ko se ti to dogaja.Na tak način boš vedel če v ozadju tečejo programi za katere ne veš da se izvajajo.

tropinovec ::

danes sem še enkrat formatiral disk in sem , preden sem naložil bilo kakšen program ; razen obveznih driverjev, naredil preizkus, ter se je zadeva zopet ponovila: sedaj npr. delam update igre red alert ( patching z interneta) ter miška zopet opazno počasneje deluje , tudi črke, ki jih pišem sedaj se pojavljajo z zamikom ...

grrrrrrrrr;((:|:(

cyber ::

Jap mal prever še enkrat nastavitve a ima tvoja plata raid v kolikor ga ima pol prever nastavitve v raid kontrolerju če imaš tam nastavljeno na ultra dma v kolikor imaš na pio mode potem so tile simptomi ki si jih napisal prisotni.
Sem imel ist problem z pio mode v raidu,dokler nisem spremenil na ultra dma.
Če imaš ata 100 pol je ultradma 5. ata 66-udma 4

tropinovec ::

problem rešen!
cyber - si imel kar prav , naj preverim temperaturo proca, imel je 91 stopinj...
in to zato ker ventilator ne dela .
hitro po novega - je še v garanciji!
je možno, da je tudi procesor dobil svojo porcijo zaradi prekomerne vročine ?
sicer pa je tudi še v garanciji:D

cyber ::

Jao,to pa je bilo vroče kaj..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322266 (1671) amigo_no1
»

Prenosnik brejka?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141426 (1208) darkolord
»

Problem CD-ROM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131133 (1056) neki123
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81555 (1398) q:-p
»

LG CD-RW problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5963 (889) Fury

Več podobnih tem