» »

racunalnik mi zaspi

racunalnik mi zaspi

`ripper` ::

cer!

na mizi imam racunalo z asrockovo plato p4v88 in p4 3.0 procesorjem. ma 512mb rama in mam sledec problem. Racunalnik mi tekom dneva dela ok, ne kaze napak, spywara ni, virusov tudi ne (usaj tko pravjo treije AV programi :D). ko racunalnik zvecer pustim prizgan in ko se zjutraj vrnem pred njega, revez ocitno zaspi. V Winsih mam vse power managamente izklopljene, v BIOSu glede tega (smesno?) nic ne najdem. Stvarca enostavno ne trza ne na misko ne na tipke... samo hard reset pomaga... kako bi to odpravil??


LP, Jakc
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Han ::

Zaspi = stanje pripravljenosti, iz katere se ne zbudi, ali zadeva dejansko ZMRZNE?

Ena od možnih rešitev je posodobitev biosa. Sicer pa stestiraj spomin, trdi disk, zamenjaj napajalnik ipd.

PARTyZAN ::

Si testiral rame z memtestom?

debil ::

sm meu problem isti da se računalnik ni hotu odzvat po dougem času neuporabe/idla :)
pejd v nastavitve za screen saverja (desni miškin gumb na namizju, properties, Screen Saver zavihek) pa ga izkluč...
in "power options properties" pa tm naštimi da se ti nikol nč ne izklop (npr. Turn off monitor: Never.)
pa jutr poroči če ti še vedno zmrzne

loh pa da so čist drugi razlogi, boš vidu..

`ripper` ::

hmnja...ram sm stestiral po dolgem in pocez, da bi vedu a se da racunalnik v standby al freezne, ne vem...ker edini nacin da ga obudim k zivljenju je reset...na trdo...tko da skocim na gumb =) Najprej sm mislu da se ne odziva k ksna napajanja izklop al pa kej...samo ce v Winsih simuliram stand-by (shutdown-standby), se mi pobere...in ce v power options nastavim da se po 3h minutah use skup ugasne, tud dela (se pravi monitor, diski, standby). V obeh primerih se mi kista pobere...ce ne s misko pa s tipkovnico. Ugotovu sm da mi na USB napajanje skine, ce gre v mirovanje ;) pa sm mislu da bo to resil problem...sam ga ne, nazalost.

Aja, BIOS sm pa tud flashnu ze. najnoviji, pa reset pa kompletna ponastavitev... mot me to da v teh biosih novih sploh nimas vec moznosti power options nastavitev... :\
bibl bubl babl ble
tukej sicer napišeš, kaj maš v ohišju, sam mene je mal sram... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: `ripper` ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Racunalnik potrebuje po zagonu se en reboot

Oddelek: Strojna oprema
204659 (4151) amdsup5
»

Windows 7 - preprosto noče ugasniti

Oddelek: Pomoč in nasveti
392408 (1988) Shadow666
»

Zaganjanje sistema windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
132149 (1963) In Extremis
»

Samodejno preklapljanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
101276 (1207) ToniT
»

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161753 (1504) Highlag

Več podobnih tem