» »

[.NET] Okoljske spremenljivke v Windows

[.NET] Okoljske spremenljivke v Windows

n.EJ.c ::

V Nadzorna Plošča ==> System ==>....==>Okoljske Spremenljivke sem definiral novo spremenljivko "test=brezveze".

Če grem v Command Prompt in izvedem ukaz SET, mi to spremenljivko pokaže, ko pa kličem

Dim environmentVariables As IDictionary = Environment.GetEnvironmentVariables()
Dim de As DictionaryEntry
For Each de In environmentVariables
PisiLog(de.Key & " = " & de.Value , False, SteviloVrstic)
Next de

je pa ni prikazane, dokler ne naredim ponovnega zagona sistema. Prvatako mi ničesar ne vrne (niti NULL oz. NOTHING), če kličem
'Dim spremenljivka As Environment
'tbLog.Text = spremenljivka.GetEnvironmentVariable("test").

Kaj moram storiti, da bom lahko spremenljivko prebral takoj, ko jo kreiram(brez ponovnega zagona)? Bi se moral poigrati z EnvironmentPermissions?

To pa potrebujem zato, ker mi je foter v Clipperju naredil programček za čekiranje struktur enih datotek in ta program bi naj z mojim komuniciral preko OKOLJSKE SPREMENLJIVKE. V programu bom klical fotrov program, ki bo rezultate javljal preko okoljske spremenljivke.
  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::

Žal ti na tvoje vprašanje ne znam odgovoriti. Vendar me zanima, če sta razmišljala o uporabi datoteke. Ali pa kar standardnega izhoda, ki ga lahko ujameš v svojem programu ?

n.EJ.c ::

Men bi to bolj ustrezalo, sam on ma neke svoje ideje.:OKi pa se večinoma pokažejo kot pravilne.:)

Malo spremenjeno in skrajšano vprašanje: Kako dostopam do pravkar kreirane okoljske spremenljivke? Ker če jo ukaz SET v cmd vidi, mora obstajati način, da jo bom videl tudi jaz v programu.

Seveda obstaja možnost, da je ta ideja zgrešena. Bomo videli. VSeeno me pa zanima zgornje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: n.EJ.c ()

Senitel ::

Ne moreš... Poženi najprej konzolo, potem nastavi eno environment spremenljivko in poskusi dostopat do nje iz tiste iste konzole. Procesu se nastavi environment ko se požene.

n.EJ.c ::

Sentinel hvala. Tega nisem vedel.

Sicer pa sma se odločila za tekstovno datoteko, ker se je tudi pri njemu zakompliciralo.

darkolord ::

MSMQ je vcasih kul za take stvari


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč pri C

Oddelek: Programiranje
231482 (1153) slovenc1234
»

Ubuntu 8.10 desktop - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
252531 (1977) Gapi
»

CATALINA_OPTS environment variable

Oddelek: Programiranje
61282 (1144) xsenon
»

windows 2000 in clipper

Oddelek: Operacijski sistemi
141858 (1682) primozb2005
»

LPT porti in linux...

Oddelek: Operacijski sistemi
152303 (2110) Trojaner

Več podobnih tem