» »

Turbolinux in formatiranje diska?

Turbolinux in formatiranje diska?

pesekstyle ::

Mene zanima, kaj se trenutno dogaja z mojim računalnikom, včeraj sem gor posnel turbolinux, kjer je blo na voljo tudi formatiranje diska. Zdajle se mi že vse skupaj malo vleče, nevem no malo čudno bi lahko rekel?! Zgodilo se je naslednje: zatem ko sem opravil inštalacijski postopek se je rač. rebootno, pri čemer mi je izvrgel cd (na katerem je linux). nato se je na novo zagnal in ko bi se moral naložit linux ali kakor koli, se je prikazalo L01 .. za kar je sledilo še več 01 01 01 . Trenutno je tek cifer že kr nekaj. Zdajle pa mene zanima če je tukaj vse ok, ali je prišlo do kakšne težave? S temi 01 se računalnik okvarja malo več ko 12ur.! Kaj sem nardil kaj narobe, al je to postopek linux formatiranja diska al kaj je to?8-O

Skrat ::

Nepravilno prepisan MBR na tvojem disku...

Ali imas na racunalniku dual boot (torej imas tudi windowse)? Ali si ob instalaciji izbral instalacijo Lilo/Grub v MBR?
Free software is a matter of liberty, not price.

pesekstyle ::

Ja imel sem windows 98 posnet, pa sem želel dodat linux-e kar pa kot kaže ni najbolj ratalo. V instalaciji sem dal LILO pri čemer nisem ziher kaj bi to naj pomenilo.. ? Kaj naj torej storim in kako naj instaliram linux-e ? Hvala v naprej

Skrat ::

Glede na to, da si zacetnik bi ti priporocal kar ponovno instalacijo, zal.

LILO je boot loader oz. zaganjalnik operacijskega sistema. Novejsi, bolj izpopolnjen in nekako priporocljivejsi za uporabo je GRUB. Torej... priporocljivo je pri namestitvi izbrati GRUB in mu zaukazati, naj se namesti v MBR trdega diska (tudi to bos v procesu namestitve vprasan).
Free software is a matter of liberty, not price.

pesekstyle ::

hvala, tolko k temu. Zdajle pa še me samo zanima, zakaj je tale Tubolinux edin linux, ki ga spravim do installacije in do reboot. Probal sem z aLinux, Fedora, College linux, LindowsOS in se mi je pri vseh teh naštetih linux-ih rač obesil. Vendar zmeraj na enakem mestu, ko se določene zadeve naložijo je vse ok, dokler ne preklopi na željeno resolucijo in nadaljuje, kar se pa v mojem primeru ne zgodi.? Kaj bi lahko blo tole narobe? Mogoče kaka BIOS nastavitev, al kaj drugega?:\

kriko1 ::

Kakšno grafično imaš?
Odstrani vga= opccijo

pesekstyle ::

Grafična je Voodoo 3 2000 16MB SDRAM-a . Ostale komponente pa so naslednje: Pentium III 500 MHz ,matična ASUS P2B-F, 2x128M SDRAM-a, WD13,6 GB, SB 16, in ena CD enota, brez floopy-ja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Boot particija

Oddelek: Operacijski sistemi
202299 (724) MrStein
»

Gruba ni več!

Oddelek: Operacijski sistemi
51193 (1082) drejc
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624232 (3567) WarMaker
»

Mandrake linux

Oddelek: Operacijski sistemi
11946 (748) Racko
»

Noob wants to install Linux :)

Oddelek: Operacijski sistemi
211719 (1331) CCfly

Več podobnih tem