» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
196 / 236
»»

Dami ::

quadro933 je izjavil:

Zdele naredu konfiguracijo:

Oranžni optimum (z mobilnim paketom brezčasni M) + časovne funkcije + 1 dodatni TV = redna cena 64,98 EUR (33,58 12 mesecev ob vezavi 24 mesecev)

Če dodam še eno številko brezčasni M = 13,99 EUR

skupaj redna cena = 78,97 EUR

Kar 10 EUR manj kot pri Telekomu, s to razliko, da ni vključena XL shema.

lp

Vzameš oranzni diamand HBO in maš vključen že brezčani M, XL shemo+hbo ter časovne funkcije za 40€ z vezavo. Z enim dodatnim tv vmesnikov maš pol 68€ navadno ceno.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

quadro933 ::

Hvala. Kako pa je kaj s prekinjanjem mobilnega signala T2, kot sem zasledil v prejšnjih postih? Katero omrežje uporablja T2? Če je ista kvaliteta kot na Telekomu in A1 je OK.

lp

quadro933 ::

Ja, glede prekinjanja imam svojo teorijo, če je napačna me prosim popravte.

Gospa na št. 064 064 064 mi je povedala, da 65 % signala pokriva Telekom, 35 % pa T2. Sicer je rekla, da je preklop neopazen, sam pa si predstavljam, da med preklopom prekine signal?

Dami je izjavil:

quadro933 je izjavil:

Zdele naredu konfiguracijo:

Oranžni optimum (z mobilnim paketom brezčasni M) + časovne funkcije + 1 dodatni TV = redna cena 64,98 EUR (33,58 12 mesecev ob vezavi 24 mesecev)

Če dodam še eno številko brezčasni M = 13,99 EUR

skupaj redna cena = 78,97 EUR

Kar 10 EUR manj kot pri Telekomu, s to razliko, da ni vključena XL shema.

lp

Vzameš oranzni diamand HBO in maš vključen že brezčani M, XL shemo+hbo ter časovne funkcije za 40€ z vezavo. Z enim dodatnim tv vmesnikov maš pol 68€ navadno ceno.


Za oranžni diamant (slično Modrem paketu) sem preračunal, da me pride 83 eurov. Sploh ni več tako poceni. Bo treba še A1 pogledat.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: quadro933 ()

morosito ::

časi so se spremenili tudi za stacionarni internet....bo treba izkoriščat na vsaki 11 mesec pred potek akcije novo akcijo....zato jaz priporocam da se nove akcije podpisujejo decembra ker vsak december so kar dobre akcije pri vseh operaterjih....
naprimer telekom ima za optiko kar dobro: decembra podpises modri net ali modri plus...placujes ga po akcijski ceni 55€ pa imas prakticno vse...tv(shema L)+net optika 100/40+stacionarni+mobilna stevilka lte z kar 10gb prenosa in neomejeni klici/sms in 100 min klici v EU....rekli so mi da vsak december v letu pride gor in da podpisem novo akcijo....

quadro933 ::

Pri Telekomu je problem, ker so te akcije za znižane naročnine ob vezavi samo izključno za NOVE naročnike. Za NOVEGA naročnika smatrajo osebo, ki najmanj 6 mesecev ni naročnik pri Telekomu. Tako da kar se tega tiče, si lahko pod nosom obrišeš. Sem se pozanimal.

Veron ::

quadro933 je izjavil:

Hvala. Kako pa je kaj s prekinjanjem mobilnega signala T2, kot sem zasledil v prejšnjih postih? Katero omrežje uporablja T2? Če je ista kvaliteta kot na Telekomu in A1 je OK.

lp

Prej sem imel mobitel pri Telekom-u. (telefon je isti).
Sedaj imam pri T2 in dejansko opažam občutno povečanje prekinanje signala (tudi če sem pri miru), požira besede, komaj razumem. Poskusil sem na avtomatične nastavitve signala, zadnji mesec imam ročno na telekom (mobitel), ampak težava še vedno prisotna.

morosito ::

quadro933 je izjavil:

Pri Telekomu je problem, ker so te akcije za znižane naročnine ob vezavi samo izključno za NOVE naročnike. Za NOVEGA naročnika smatrajo osebo, ki najmanj 6 mesecev ni naročnik pri Telekomu. Tako da kar se tega tiče, si lahko pod nosom obrišeš. Sem se pozanimal.


glej....ne paničari...lahko izbereš tudi naročnino brez vezave pa recimo pride paket 58€ za vedno...pa še vednosi na dobrem....

SeMiNeSanja ::

Jaz sem že leta na T-2 mobilnem omrežju, pa do danes nisem opazil, da bi kdaj požiralo besede ali celo prekinjalo med pogovorom.

Se pa nahajam na območju, kjer je nekje v bližini ena T-2 bazna postaja, katera pa očitno ne deluje vedno, ima pa bistveno šibkejši signal (bolj oddaljena?) od Telekomove bazne postaje.

Tako sem enkrat povezan na eno drugič na drugo bazno postajo. Kadar sem na tisti z šibkejšim signalom, se mi dejansko dogaja, da PO KONČANEM klicu za nekaj sekund izgubim omrežje. Tako je malo butasto, če imaš veliko klicev enega za drugim, da zagledaš na ekranu 'ni omrežja'.
Ravno tako mi v primeru povezave na šibkejšo postajo izdatno prezni baterijo. V enem primeru imam na koncu dneva še 70-80% baterije, v drugem pa 20-30%.

Predvidevam, da bi lahko ročno nastavil, da se hočem povezovat le na Telekom bazne postaje, ampak že samo dejstvo, da tega niti poskusil nisem, dovolj zgovorno pove, da se ne gre za neko tako grozno težavo, da bi kar preč prišel, kot to nekateri opisujejo.

vinkop ::

quadro933 je izjavil:

Pri Telekomu je problem, ker so te akcije za znižane naročnine ob vezavi samo izključno za NOVE naročnike. Za NOVEGA naročnika smatrajo osebo, ki najmanj 6 mesecev ni naročnik pri Telekomu. Tako da kar se tega tiče, si lahko pod nosom obrišeš. Sem se pozanimal.

tocno tak, tudi sam sem bil vec let zvest narocnik pri Telekomu, trenutno imam paket modri net...pred tednom dni pa me je dopizdilo...samo novi narocniki imajo ugodnosti in cenejse pakete...jaz pa naj placujem 60€ za 50/20 net, osnovno programsko shemo in mobitel....tako ne bo nic vec,pred tednom dni sem poklical T-2 in bom vse preselil k njim...

scipascapa ::

to je res čudno zakaj dajo akcije samo za nove, naj dajo za vse ali nič.

49106 ::

Zakaj, če si vas lastijo? Ugodnosti so za nove bitches.

morosito ::

Ja samo ce primerjam paket t-2 in TS na dolgi rok...REDNA CENA!!!!

T4 mega - 35,99EUR Net optika 100/10 + tv shema L 11.99EUR + mobitel LTE 10gb 13,99EUR*
*opomba: T-2 omrezje lte je katastrofa, poskakuje, klici prekinjajo, glas skace in prekinja, izguba signala (no service)..v tujini lte ne dela...vcasih tudi 3G ne dela moras ugasnit in ponovno prizgat...

TS paket: modri net: 57.99EUR imas vse: net optika 100/40, tv shema L, mobitel LTE 20gb in Dela normalno povsod. v tujini dela LTE.

Ravnokar imam oba paketa, govorim iz izkusnje ker jih testiram oboje....
T-2: ima se nekaj minusa:
1. Ne morem imet dinamicni ip zato so mi dali staticni.
2. Ipv6 ne deluje.
3. Po akcijskem casu je tale osnovna tv pomenila da ti izklopijo tv ce ne narocis shemo: ker gledam italjansko tv ker sem na meji z italijo sem moral prisilno vzet shemo L da bi jih dobil gor.
4. Uporabil sem decembra tocke da bi dvignil zastonj hitrost na optiki 200/40 in ni slo ker pravijo da se ne da.

Skratka razlika v ceni (redna cena) je sledeca:
T-2 pride cca 62EUR mesecno
TS pride 58EUR mesecno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Bakunin ::

morosito je izjavil:


T-2: ima se nekaj minusa:
1. Ne morem imet dinamicni ip zato so mi dali staticni.


To ne bi smatral kot minus.
Drugje se ta storitev doplača.

Besna Glista ::

morosito je izjavil:

J
*opomba: T-2 omrezje lte je katastrofa, poskakuje, klici prekinjajo, glas skace in prekinja, izguba signala (no service)..v tujini lte ne dela...vcasih tudi 3G ne dela moras ugasnit in ponovno prizgat...


Saj ne da T-2 uporablja TS-jev LTE .... :))

shadeX ::

49106 je izjavil:

Zakaj, če si vas lastijo? Ugodnosti so za nove bitches.




Drgač res huda logika. Če želiš ti stranko obdržat jo moraš tretirat kot kralja. Ne pa da rečeš obstoječi stranki, ki že 5 let plačuje naročnino, "odjebi", ko vprašaš po popustu, ki so ga deležni novi naročniki.

Pri Amisu (A1), so meli neko akcijo za nove naročnike, sem poklical in vprašal če sem tega deležen tudi jaz (kot že obstoječa stranka). Pa so rekli, da je samo za nove naročnike.

Sm reku, "ok ni panike, itak sem mislil zamenjati ponudnika.". "A ne ne gospod, mogoče se pa lahko kaj dogovorimo".

Te logike ne bom razumel nikoli. Sedaj je tista pogodba pri A1 potekla in sedaj bom verjetno šel na T2, sam še par informacij potrebujem od njihovih tehnikov, glede hitrosti na mojem naslovu.

Je pa res, da sem bil s storitvami A1 zadovoljen, nikoli ni bilo večjih problemov in ko mi je crknila oprema (sčasoma modem, tv komunikator, daljinec), so mi vse brez vprašat zamenjali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

morosito ::

shadeX je izjavil:

49106 je izjavil:

Zakaj, če si vas lastijo? Ugodnosti so za nove bitches.




Drgač res huda logika. Če želiš ti stranko obdržat jo moraš tretirat kot kralja. Ne pa da rečeš obstoječi stranki, ki že 5 let plačuje naročnino, "odjebi", ko vprašaš po popustu, ki so ga deležni novi naročniki.

Pri Amisu (A1), so meli neko akcijo za nove naročnike, sem poklical in vprašal če sem tega deležen tudi jaz (kot že obstoječa stranka). Pa so rekli, da je samo za nove naročnike.

Sm reku, "ok ni panike, itak sem mislil zamenjati ponudnika.". "A ne ne gospod, mogoče se pa lahko kaj dogovorimo".

Te logike ne bom razumel nikoli. Sedaj je tista pogodba pri A1 potekla in sedaj bom verjetno šel na T2, sam še par informacij potrebujem od njihovih tehnikov, glede hitrosti na mojem naslovu.

Je pa res, da sem bil s storitvami A1 zadovoljen, nikoli ni bilo večjih problemov in ko mi je crknila oprema (sčasoma modem, tv komunikator, daljinec), so mi vse brez vprašat zamenjali.


tudi jaz sem bil zadovoljen na t-2 od leta 2007 ko sem imel vdsl...super vse ugodno in povezava za tiste case je bila kar ok...sam casi gredo naprej..naprave vse wifi, nuca podatke vse skupaj...pa cloudi pa storitve...itd
2017 so mi prinesli optiko doma zastonj...GVO...telefonski prikljucek adijo...od tu pa naprej same nocne more.
pa evo me zdaj cakam da mi mine ta vezava....da lahko grem na drugi operater.
ker je optika v lasti TS bo treba it tam ni druge ker tu je samo zajebancija...

ti se bos moral samo pozanimati kateri prikljucek imas doma...ce si na omrezje od t-2 je to super. ce si preko TS boš imel skozi probleme povsod.
tv box od t-2 za zasebne uporabnike je katastrofalen...počasen, zapomni si tudi to da t-2 ima problem z tv ker cim obremenjujes opticni kabel se slika zacne lomit (to lahko resis recimo če imaš dober router AiO (all in one) ki ti zazna IPTV in lahko narediš rezervacijo (jaz imam naštimano cca 10 mbit/s) tako da ko se optika obremenjuje mi slika na kocka....to kar je prej na vdsl bilo avtomatsko...samo pravim, s standard opremo od t-2 te ugodnosti nimaš...vsa oprema je res iz starih časov in ni primerna za 2018

Veron ::

What? Doma imam T2 VDSL (od decembra 17), TV dela brez težav, vmesnik je hiter (bistveno hitrejši kot TS).
Kolega ima T2 optiko (od sredine 16), TV dela BP, 300/50 istočasno downloada in gleda HD, brez težav, odziven TV vmesnik.

Edino kar meni ni najbolje, je T2 mobilna telefonija. Dejansko je bolj za nedeljskega uporabnika (imam veliko "požiranja besed" med pogovori). Ampak ker opravim tja 50-60min pogovorov na mesec, mi to niti ni neki pomembno, tudi če nebi imel mobitel (nujno zlo).

SeMiNeSanja ::

Meni tudi ni jasno, o kakšnih težavah govori @morosito.

Mogoče si jih je pa sam nakopal s tem, da je odklopil ISP router in priključil lastni (ilegalni) Fritz box, ki seveda ni skonfiguriran po priporočilih ISP-ja, temveč 'po domače', kar pa se potem na koncu maščuje pri obnašanju omrežja.
Zdaj ko ima probleme, pa ne upa poklicat na helpdesk, da bi se jih rešilo, saj bi prvo moral pojasniti, kaj tisti Fritz tam počne....

Pismu, pa tako je hvalil Fritza...zdaj pa nekaj jamra?!?
Mogoče mu bo pa le enkrat kapnilo, da ni vse v hitrosti (ki je mogoče izkoriščena 1% časa)...

morosito ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Meni tudi ni jasno, o kakšnih težavah govori @morosito.

Mogoče si jih je pa sam nakopal s tem, da je odklopil ISP router in priključil lastni (ilegalni) Fritz box, ki seveda ni skonfiguriran po priporočilih ISP-ja, temveč 'po domače', kar pa se potem na koncu maščuje pri obnašanju omrežja.
Zdaj ko ima probleme, pa ne upa poklicat na helpdesk, da bi se jih rešilo, saj bi prvo moral pojasniti, kaj tisti Fritz tam počne....

Pismu, pa tako je hvalil Fritza...zdaj pa nekaj jamra?!?
Mogoče mu bo pa le enkrat kapnilo, da ni vse v hitrosti (ki je mogoče izkoriščena 1% časa)...


probaj na gpon pobirat torrente....zasedi celo hitrost pa boš vidu kaj govorim...slika začne kockati če imaš innbox router....to je problem...napiši na google pa boš vidu kolko ljudi se pritužuje za ta problem...zato se hvalim glede fritz ker lahko rezerviras da do tega problema ne prihaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

MrStein ::

shadeX je izjavil:


Sedaj je tista pogodba pri A1 potekla

Pogodba ni potekla, kvečjemu kaki aneks k pogodbi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

CoolBits ::

morosito je izjavil:



probaj na gpon pobirat torrente....zasedi celo hitrost pa boš vidu kaj govorim...slika začne kockati

Nič ne kocka, če nastaviš prioritete prometa tako kot so na modemu, ki si ga dobil od T2.

morosito ::

dostop do innbox-a na t-2? ma kje si to slišal? pa si padu iz tovornjaka? haha

CoolBits ::

Če bi imel innbox-a ti nebi kockalo tv.

morosito ::

če bi imel innbox bi sedaj imel hitrost 90/10....kockalo pa je prej na innbox ker se ne da nastavit prioritete in ker router ni AC.
Sedaj imam fritz 5490 hitrost pa je 98/40...rezervirano imam za iptv tako da dela kot mora. imam AC wifi na 1300 mbit/s.

za tv itak me ne briga kaj dosti saj gledam večinoma satelitsko in 4k preko cam kartice tivusat hd...ker take kvalitete na iptv lahko samo sanjaš. kaj če ti 4k tv če na koncu signal iz iptv je iz 2000 leta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

SeMiNeSanja ::

morosito je izjavil:


probaj na gpon pobirat torrente....zasedi celo hitrost pa boš vidu kaj govorim...slika začne kockati če imaš innbox router....to je problem...napiši na google pa boš vidu kolko ljudi se pritužuje za ta problem...zato se hvalim glede fritz ker lahko rezerviras da do tega problema ne prihaja.

Sem na gpon, s tistim oskubljenim oranžnim diamantom v gpon varianti.
Mulci tudi kdaj vlečejo torrente do maksimuma - pa še živ dan nisem doživel, da bi slika na TV kakorkoli kockala.

Zamerim edino to, da je paket zaradi TS aranžmaja hitrostno oskubljen in to, da nimaš IPv6 na voljo.

Kaj počnete, da vam torrenti zabijejo link, mi pa ni jasno. Koneckoncev moraš router že v osnovi tako nastaviti, da ti zaradi kakšnega torrent norca ne počepne ves preostali internetni promet. Ni šanse, da bo meni npr. Youtube zatikal, ker en mulc prenaša nek torrent. Kaj šele VPN povezava z pisarno.

Nastavi si na routerju tisto hitrost, ki jo plačuješ kot zgornjo mejo za internetni promet, ostalo pa pusti odprto za TV in VOIP, pa boš videl, da čudežno ne bo več nobenega kockanja.

Sam res - radi bi na črno iz linije iztisnili trikratnik tega kar plačujete, potem pa si drznete še nekaj jamrat, da stvari pri teh hitrostih ne delujejo optimalno?!?

Daj lepo te prosim, napiši pritožbo na T-2 !

Veron ::

imam innbox in tudi če so torrenti odprti (max kolko gre), TV dela brez težav.

morosito ::

dostop do innbox na t-2 je prepovedano in dostopa se ne da dobit razen preko horizonta (tam je vklop ali izklop wifi). zdaj ali si ti nek tehnik iz t-2 ki tu preverjaš teorije...ali pa imaš nek močen vpliv tam k njim da si dobil dostop...

CoolBits ::

Da vse normalno dela ne potrebujes dostopa do innbox-a, o cem govoris sploh?

manic ::

Imam T2 že skoraj od samega začetka in ne bi menjal za noben drug ISP, ker je drugje samo slabše. Na prvi lokaciji pri starših je sedaj že par let optika preko TS in od takrat še ni zakockala TV. Tudi novejši STBji VIP 1003 so mnogo stabilnejši od VIP 1510. Ko sem šel na svoje sem bil prisiljen najprej vzeti TS paket... Popizditis skoraj vsak dan... Od tega da se je mesečno 1x ruter obeso, STB je redno zmrzno pri uporabi time shifta, time shift kot taki živa katastrofa in silno neintuitiven. HD kljub 22mb sinhronizaciji ni deloval, je samo kockalo, pa net je max 8mb vleklo. Sedaj na isti liniji preko T2 vleče 16mb in več, HD dela brez zatikanj, rutera v 8 mesecev do zdaj še nisem resetiro. Aja pa punco sem z mobilno iz A1 preselil na T2 in je prav tako zadovoljna. Ista kakovost storitev za manjšo ceno. Ko meni poteče vezava zaradi telefona grem prav tako na T2, ker se je A1 od svoje transformacije v mariboru poslabšal. Signal v centru mesta niha med LTE in hsdpa in enga navadnega posnetka na youtube ne moreš pogledat ne da bi ga vmes buffer ustavo.
Techno inside!!!

MrStein ::

Glede T-2 telefonije: sem danes klical iz Mobitel na T-2 in pol minute zvoni, nakar pove, da številka ni dosegljive.
Pogovor pozneje je potrdil, kar sem sumil: telefon je v resnici bil izklopljen.

Glede izkušenj: vsak ima svojo.
Če imaš kje "gnil" kontakt na telefonski žici in jo slučajno med menjavo modema in ponudnika mimogrede popravijo, bo nov ISP delal super, stari pa je bil zanič, pa v resnici to nima nobene zveze z ISP-jem, ampak koliko je vsak serviser bil pozoren ali malomaren (oziroma kako "srečo" je imel).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

morosito ::

Na bitnem toku ponavadi je pretvornik iz sfp na utp znamke Huawei EchoLife HG8010H GPON ONU.
Po novem se da odklenit hitrost na 200/40. Dostopa pa se lokalno na njega na naslov 192.168.100.1
Če komu rabi posredujem admin in geslo

marko71 ::

No sam imam pa drugo izkušnjo po 12 letih na t-2 in večletnem zajebavanju in mučenju pri gledanju televizije (stalno kockanje/zatikanje slike, zvoka), da ne govorim o vseh obiskih tehnikov in ne vem koga še sem prešaltal na Telekom in trenutno ni nobenih problemov. Res je da je njihov vmesnik čuden in se nikakor ne morem navaditi, vendar vsaj televizijo gledam normalno brez zatikanja, pa je vse isto samo aparati so zamenjani. Oddaljenost od centrale 500 metrov, priključek je pa bil telekomov ADSL.

SeMiNeSanja ::

marko71 je izjavil:

No sam imam pa drugo izkušnjo po 12 letih na t-2 in večletnem zajebavanju in mučenju pri gledanju televizije (stalno kockanje/zatikanje slike, zvoka), da ne govorim o vseh obiskih tehnikov in ne vem koga še sem prešaltal na Telekom in trenutno ni nobenih problemov. Res je da je njihov vmesnik čuden in se nikakor ne morem navaditi, vendar vsaj televizijo gledam normalno brez zatikanja, pa je vse isto samo aparati so zamenjani. Oddaljenost od centrale 500 metrov, priključek je pa bil telekomov ADSL.

Kot že prej rečeno - na bakru (xDSL) je včasih samo treba kakšen vijak malo bolje zategniti, pa se lahko kakovost povezave drastično dvigne. Ker so te žice telekomove, to lahko naredi edino Telekom in to ene 10x raje za svoje naročnike, kot za naročnike drugih ponudnikov.
Klasični primer nagajanja konkurenci.
Če je zdaj T-2 zato slabši, si nebi upal tako zlahka izjaviti kot ti. Prej bi rekel, da ti je Telekom dokazal, da lahko poštima žice, če hoče in ne, da se nič ne da, kot so to verjetno prej ves čas zagotavljali T-2.

jukoz ::

Mogoče še update glede tistega izpada pri T-2 med novoletnimi prazniki:
Rabili so 14 dni (z besedo: štirinajst!) da so prišli in uredili. Najprej 7 da so sploh prišli pogledat in nato še 7 da so uredili. Vse na njihovi opremi. Ja, ja prazniki, jezus, krišna, bla, bla, bla. 14 dni!

Telekom mi je pri drugi stranki v istem obdobju zrihtal izpad še isti dan. Ne vem, mogoče Telekom med prazniki dela in ima manj zasedene tehnike. Ker T-2 tehnikov ob nedeljah in praznikih nima. Kaj je boljše pa naj presodi vsak sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

quadro933 ::

Isto pri kolegici na A1. En teden je bila brez interneta in televizije. V takih primerih je potrebno pohvalt Telekom (čeprav ga ne maram), da zadeve popravi v najkrajšem času.

lp

morosito ::

SeMiNeSanja je izjavil:

marko71 je izjavil:

No sam imam pa drugo izkušnjo po 12 letih na t-2 in večletnem zajebavanju in mučenju pri gledanju televizije (stalno kockanje/zatikanje slike, zvoka), da ne govorim o vseh obiskih tehnikov in ne vem koga še sem prešaltal na Telekom in trenutno ni nobenih problemov. Res je da je njihov vmesnik čuden in se nikakor ne morem navaditi, vendar vsaj televizijo gledam normalno brez zatikanja, pa je vse isto samo aparati so zamenjani. Oddaljenost od centrale 500 metrov, priključek je pa bil telekomov ADSL.

Kot že prej rečeno - na bakru (xDSL) je včasih samo treba kakšen vijak malo bolje zategniti, pa se lahko kakovost povezave drastično dvigne. Ker so te žice telekomove, to lahko naredi edino Telekom in to ene 10x raje za svoje naročnike, kot za naročnike drugih ponudnikov.
Klasični primer nagajanja konkurenci.
Če je zdaj T-2 zato slabši, si nebi upal tako zlahka izjaviti kot ti. Prej bi rekel, da ti je Telekom dokazal, da lahko poštima žice, če hoče in ne, da se nič ne da, kot so to verjetno prej ves čas zagotavljali T-2.


to je tako in tako bo vedno.
tako je tudi če si rojen v slo pa imaš priimek na ..IĆ ali Rakar, Peroša, Golob, Oblak, Golja, itd...lahko se boš trudil kolko hočeš samo če si na ić boš nikoli sprejet v to zabito ideologijo "naša mala švica"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

SeMiNeSanja ::

morosito je izjavil:

to je tako in tako bo vedno.
tako je tudi če si rojen v slo pa imaš priimek na ..IĆ ali Rakar, Peroša, Golob, Oblak, Golja, itd...lahko se boš trudil kolko hočeš samo če si na ić boš nikoli sprejet v to zabito ideologijo "naša mala švica"

Vedno in povsod je bilo tako, da si imel 'naše' in 'vaše'. Obstaja pa še kategorija 'malo manj naši', kamor se rado porine tiste 'konvertirane', ki se jim zlepa ne izbriše tistega žiga, da so bili nekoč 'vaši'.

Pa to niti nima toliko opraviti z -IĆ končnicami priimkov. Prej z mačehovstvom.

Veron ::

Drugače pa opazka pri mobilni telefoniji (mogoče tudi razlog, za pogosteje požiranje besed med klici).

Telekom: med klicem sem bil na 2G signalu, končam klic, me prestavi na LTE
T-2: med klicem sem na 3G signalu (Telekom opušča 3G koliko mi je znano), potem po končanem klicu pa prestavi na LTE

Mogoče so klici preko 3G dosti manj zanesljivi kot 2G? Makes sense
Škoda ker iPhone nima več možnosti posebej nastavit preko katerega signala šiba voice in data. Tako bi si lahko nastavil voice 2G, data LTE in bi bilo super :)

Veron ::

Sm zdele 2dni ročno nastavil samo 2G omrežje in vsi klici so bili brezhibni.
Logično je, da T2 ne bo nastavil klicev na 2G, ker nima lastnega omrežja na 2G. Tako da v svojem primeru ne vidim neke rešitve, razn menjave operaterja. No, sicer napako sem prijavil, klical me je nek tehnik in bomo vidl, če bodo kaj drugega spacal.

marko71 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

marko71 je izjavil:

No sam imam pa drugo izkušnjo po 12 letih na t-2 in večletnem zajebavanju in mučenju pri gledanju televizije (stalno kockanje/zatikanje slike, zvoka), da ne govorim o vseh obiskih tehnikov in ne vem koga še sem prešaltal na Telekom in trenutno ni nobenih problemov. Res je da je njihov vmesnik čuden in se nikakor ne morem navaditi, vendar vsaj televizijo gledam normalno brez zatikanja, pa je vse isto samo aparati so zamenjani. Oddaljenost od centrale 500 metrov, priključek je pa bil telekomov ADSL.

Kot že prej rečeno - na bakru (xDSL) je včasih samo treba kakšen vijak malo bolje zategniti, pa se lahko kakovost povezave drastično dvigne. Ker so te žice telekomove, to lahko naredi edino Telekom in to ene 10x raje za svoje naročnike, kot za naročnike drugih ponudnikov.
Klasični primer nagajanja konkurenci.
Če je zdaj T-2 zato slabši, si nebi upal tako zlahka izjaviti kot ti. Prej bi rekel, da ti je Telekom dokazal, da lahko poštima žice, če hoče in ne, da se nič ne da, kot so to verjetno prej ves čas zagotavljali T-2.



Saj ne da bi kaj kritiziral, ampak tudi tehnik od T-2 je imel ključ od omarice, zamenjan je bil kabel od omarice do modema, preverjala se je hitrost od centrale do omarice, od omarice do modema, vse naj bi bilo v redu, samo slika je bila pa obupna. Si predstavljaš da gledaš skoke pa se skakalec ustavi v luftu, potem pa je kar naenkrat konec skoka. Vmes mi je crkoval internet. Kličem na info pa mi govori da imam na liniji tudi do 14 miljonov napak v 24 urah.

Če je Telekom kaj zajebaval na kablih je lahko samo v centrali ali na terenu po svojih omaricah, predno linija pride do mene, kako pa nimam pojma, ker nisem tehnik. Pa najbrž bi se videlo kaj pri T-2, tako smo pa samo 12 let tavali v temi in non stop klicali da so nas imeli že vsi pol kufer.
Govorim pa o prejšnjih problemih, na Telekomu nisem tako dolgo da bi lahko govoril objektivno, ampak za sedaj je v redu.

6151 ::

Veron je izjavil:

Sm zdele 2dni ročno nastavil samo 2G omrežje in vsi klici so bili brezhibni.
Logično je, da T2 ne bo nastavil klicev na 2G, ker nima lastnega omrežja na 2G. Tako da v svojem primeru ne vidim neke rešitve, razn menjave operaterja. No, sicer napako sem prijavil, klical me je nek tehnik in bomo vidl, če bodo kaj drugega spacal.


Meni je tudi na telekomu prej prestavilo na 3G med klicem, tako tudi sedaj na T2. Klici so pri obeh operaterjih brezhibni.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

mayne ::

A ve kdo če mislijo na T2 kdaj posodobit ponudbo interneta prek optike? Če hočeš 100mb dl in več kot 10mbit uploada moraš na 52€ na mesec 100/100 opcijo. Se mi zdi da ma TS dosti boljšo izbiro če hočeš samo internet.

Veron ::

@6151 zanimivo. Meni je na Telekomu prestavljalo na 2g. Punci, ki ima se vedno Telekom, med klicem prestavi na 2g.

6151 ::

Morda odvisno od lokacije, saj ima 2G večjo pokritost kot 3G. Včasih mi po klicu tudi ni preklopilo nazaj na 4G, posebej sem to opazil takrat, ko sem imel wifi hotspot vklopljen (ostalo je na 3G po končanem klicu).
Vem pa, da me je na telekomu tudi kdaj na 2G dalo, na T2 pa še nisem opazil, bom malo bolj pozoren, in bom testiral na območjih, kjer vem da je 2G in 4G, ni pa 3G signala. Bom sporočil
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Vanadium ::

marko71 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

marko71 je izjavil:

No sam imam pa drugo izkušnjo po 12 letih na t-2 in večletnem zajebavanju in mučenju pri gledanju televizije (stalno kockanje/zatikanje slike, zvoka), da ne govorim o vseh obiskih tehnikov in ne vem koga še sem prešaltal na Telekom in trenutno ni nobenih problemov. Res je da je njihov vmesnik čuden in se nikakor ne morem navaditi, vendar vsaj televizijo gledam normalno brez zatikanja, pa je vse isto samo aparati so zamenjani. Oddaljenost od centrale 500 metrov, priključek je pa bil telekomov ADSL.

Kot že prej rečeno - na bakru (xDSL) je včasih samo treba kakšen vijak malo bolje zategniti, pa se lahko kakovost povezave drastično dvigne. Ker so te žice telekomove, to lahko naredi edino Telekom in to ene 10x raje za svoje naročnike, kot za naročnike drugih ponudnikov.
Klasični primer nagajanja konkurenci.
Če je zdaj T-2 zato slabši, si nebi upal tako zlahka izjaviti kot ti. Prej bi rekel, da ti je Telekom dokazal, da lahko poštima žice, če hoče in ne, da se nič ne da, kot so to verjetno prej ves čas zagotavljali T-2.



Saj ne da bi kaj kritiziral, ampak tudi tehnik od T-2 je imel ključ od omarice, zamenjan je bil kabel od omarice do modema, preverjala se je hitrost od centrale do omarice, od omarice do modema, vse naj bi bilo v redu, samo slika je bila pa obupna. Si predstavljaš da gledaš skoke pa se skakalec ustavi v luftu, potem pa je kar naenkrat konec skoka. Vmes mi je crkoval internet. Kličem na info pa mi govori da imam na liniji tudi do 14 miljonov napak v 24 urah.

Če je Telekom kaj zajebaval na kablih je lahko samo v centrali ali na terenu po svojih omaricah, predno linija pride do mene, kako pa nimam pojma, ker nisem tehnik. Pa najbrž bi se videlo kaj pri T-2, tako smo pa samo 12 let tavali v temi in non stop klicali da so nas imeli že vsi pol kufer.
Govorim pa o prejšnjih problemih, na Telekomu nisem tako dolgo da bi lahko govoril objektivno, ampak za sedaj je v redu.


Še vsak malo boljši štromar ima TT ključ. Je pa res, da uradno naj bi imel dostop do telekom omaric na objektu samo Telekomovi uslužbenci in pooblaščenci (GVO, podizvajalci in kooperanti).

morosito ::

Zanimivo: na iphone pod omrezje t-2 ko aktiviras LTE te vprasa naprava ce zelis lte vklopit samo za prenos podatke ali se dodatno voice (glas). Ko kliknem na podatki in voice se nič ne zgodi. Ko pa na TS vklopim to funkcijo mi po 1h pride obvestilo da telefonski del na LTE je bil uspešno priklopljen. Opazil sem da ko kličem mi ne spreminja več iz lte na 3g ampak ostane na lte. Na t-2 ko klicem pa iz lte pade na Edge...

modelno1 ::

Ja, Telekom podpira VoLTE na novejših iPhonih, Galaxyjih in nekaterih Huaweijih.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

scipascapa ::

kaj hudiča je narobe z uploadom zadnje čase?

imam 200/20 optika, dela mi pa takole:



je lahko krivda zadnji windows updejti?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

jukoz je izjavil:

Mogoče še update glede tistega izpada pri T-2 med novoletnimi prazniki:
Rabili so 14 dni (z besedo: štirinajst!) da so prišli in uredili. Najprej 7 da so sploh prišli pogledat in nato še 7 da so uredili. Vse na njihovi opremi. Ja, ja prazniki, jezus, krišna, bla, bla, bla. 14 dni!

To si si sam kriv.

Ko sem imel sam probleme, sem vzel napravo, šel v njihovo poslovalnico (ki jih je mimogrede dovolj), povedal kaj ne dela, punca je sttestirala, dobil novo škatlo, šel domov, priklopil in basta...

2 uri...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Veron ::

Je kdo uspel "skenslat" čakajoče klice na T2 mobilni telefoniji?
Torej ne želim, da mi telefon zvoni, ko že imam 1 aktiven klic (prej na telekomu je bilo tako in kasneje sem prejel sms o zgrešenem klicu).

Pri T2 pa mi telefon kar zvoni, čeprav imam že 1 aktiven klic. Obstaja kaka opcija na iCrap (iPhone) napravi ali je možnost to izklopit na T2 (helpdesk o tem ne ve nič).
Recimo telekom ima takole: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...
««
196 / 236
»»