» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
195 / 236
»»

Tr0n ::

morosito je izjavil:

glej jaz sem zdaj montiral fritz box 5490 ki ima SFP priklop tako da optične doze imam direkt moj router priklopljen.

lahko pa tudi iz pretvornika sfp na utp priklopis svoj router sam PAZI: t-2 ima navado registrirat nov mac adress....obstaja trik: v tvoj router dej kloniraj MAC adress od innbox tako da bodo mislili gor v centrali da imaš innbox...a v bistvu bo tvoj router

Kaj pa za VDSL2? Optike nema. :)

Vidim, da so te AVM napravice kr popularne.

morosito ::

Tr0n: na enem naslovu v ankaranu sem predkratkim iz t-2 šel na modri net od telekoma in je prav VDSL2...oziroma je bil Adsl...ker t-2 ni imel moči, sem jih moral zapustit saj prenos je bil neznosen: 15/1.5 ko pa si prizgal tv pa ni šlo več kot 10/1.5.

ko sem vklopil telekom modri net na tem naslovu, so odprli omarico in zamenjali neke stvari + jaz sem iz moje strani povleku čisto nov kabel utp cat 5e....zdaj je hitrost 37/14 na VDSL2...hoteli so mi dat spet innbox sam sem pol kupil fritz!box 7490 rabljenega na subito.it za 50EUR...tudi tu odzivni čas na speedtest prej je bilo na t-2 34ms....zdaj na telekom je 17ms na ipv4...odzivni čas pa na ipv6 je 7ms....ker router podpira dual stuck ipv4/ipv6 mi v 99% primerov uporabi ipv6...torej vsaka naprava ima svoj privatni zunanji ipv6 ker je pšrecej dobro glede povezave....

če imaš možnost vem da zdaj menjujejo v telefonskih omaricah zadevo da iz navadnega adsl/vdsl greš na Vdsl2 kjer je hitrost možen tudi do 40/20.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Tr0n ::

Kaj vse pa je treba potem na tem 3rd party VDSL modemu skonfigurirat, da se bo povezal na T-2 centralo?

morosito ::

prvo moraš naredit Clone Mac Adress da bo centrala mislila da si na istem modemu...zato išči router ki ima to funkcijo za modem.

zdaj mislim da trenutno imaš na vdsl 3 škatlice..1 za internet, 1x za tv in 1x za tel...no na telekom je zdaj samo ena škatlica oziroma fritz box 7360 ki je narejena prav posebej za Telekom Slovenije (tu je seznam firmware za fritz wlan 7360 https://ftp.avm.de/fritz.box/ )

drugo....če imaš t-2 zahtevaj nadgradnjo povezave: v tem primeru t-2 sporoči podjetju (GVO)..zdaj GVO se za t-2 odziva zelo počasno...
t-2 tehnik pa brezveze je klicat ker on nima dostop go omarice...on samo preverja inštalacijo....ima omejene sposobnosti....

sam če si na klasičen vdsl ali celo adsl je brezveze menjat opreme....prej reši telefonsko omarico...ki od tu začne nadgradnja....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Tr0n ::

Fora je, da sem imel prej tisti stari T-2 spartcom modem, zdaj sem pa dobil innbox v60, ker mi je stari crknil in je takoj 2-5ms visji ping do t-2.net (prej sem mel 8ms, zdaj tudi do 12ms). Bandwidth up in down je sicer isti, odzivni cas je pa vidno visji tudi v igrah.

In to mi trenutno gre na zivce. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

broken/link ::

prosi da ti dajo nazaj stari modem, problem rešen :)

Tr0n ::

Teh starih vec nimajo kolko vem oz. dobis kvecjemu tale innbox all-in-one crap.

morosito ::

Glej meni na vdsl2 v fritzu pise: modem down: 40 up 14...na speedtest pa down 37 up 14.. ocitno router vidi iptv pa shrani rezervo...tudi ce linijo zasedem z download se slika ne lomi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Mare3 ::

SumTingWong je izjavil:

Smart Peel Remote https://play.google.com/store/apps/deta...
Če imaš Samsunga, imaš prav za Samsunga APP.


Probal, ne dela mi.

Veron ::

Nisem prepričan, če je kaj narobe z mojo T2 sim kartico, ker...
Prej sem imel naročnino pri Telekomu, sedaj T2. Nastavljeno imam ročno iskanje omrežje in sem vedno na Mobitel (Telekom).

Ampak od kar sem preklopil na T2, se mi pogosto dogaja, da mi med pogovori prekinja, lomi besede... bi reku kr ene 40% vseh klicev. Pa telefoniram na dokaj podobnih mestih (služba, dom) in veliko z istimi ljudmi, kot prej (Telekom). Prej je bilo zelo redko, da je kdaj prekinjalo.

Sedaj nevem kaj sploh še probat. Prvi korak je bil, da sem nastavil ročno omrežje na Mobitel, ampak neke hude razlike ni, ker T2 signala tako ali tako ni veliko.

Ima kdo kak predlog?

Matej_K ::

Imam internet preko T-2, se pravi da uporabljam njihov modem/ruter. Sedaj bi pa rad priklopil svojega TP-LINK WDR 3600, predvidevam da bo boljse/hitrejse delovanje.

Moram kaj posebnega uredit?
Sem mislil da moram t-2 poklicat da njihov ruter ''ugasnejo'' da samo pošilja skozi podatke, pa pravi da ne, da naj kar na njega konektam.
Nastavitve, da se bosta razumela, kaj moram na tp-linku paziti ?

Verjetno bo kdo stresel podatke iz rokava, da ne raziščem celega neta.
... .. .

Mare2 ::

Matej_K je izjavil:


Nastavitve, da se bosta razumela, kaj moram na tp-linku paziti ?


IP imaš verjetno dinamčni. :)

dns
84.255.209.79
84.255.210.79

gateway 93.103.0.1
maska 255.255.0.0

broken/link ::

zgornje ni res.
1. dns-jev ni treba nastavljat, ker jih zna router pridobit sam. dnsje je treba nastavit samo če imaš statiko.
2. gateway in maska sta odvisna od segmenta, v katerem je IP, ki ga router pridobi. ampak spet - če je dinamika router vse sam pridobi, ni treba nič nastavljat.

shadeX ::

Imam namen narediti prehod iz Amisa na T2.

A so kje kakšni "keči", ki jih ima T2, izve se pa šele ob dejanski uporabi T2 storitev? (npr kolega mi je govoril, da nima dostop do modema in da morajo oni odpirat porte, ki jih potrebuje za strežnik - a je to res?, ...)

Kako delujejo njihove storitve v primerjavi z drugimi operaterji? Kakšne so njihove mobilne storitve (uporabljajo Telekomovo omrežje, kar se mi zdi velik plus) ? Ste prehod iz starega operaterja na T2 kdaj obžalovali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MrStein ::

Internet je kul. Priklopiš in dela.
Če imaš njihov ruter (jaz nimam, imam lastnega - mimogrede: VDSL), bi znalo biti kaj težav s porti, to bo moral kdo drug povedati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

broken/link ::

če imaš "nizko varnost" ali pa statični ip naslov ne blokirajo portov, razen porta 25.
https://www.t-2.net/varnost-na-internetu

shadeX ::

Potem lahko ma ta kolega kakšno drugo varnost in ne privzete "nizke" (čeprav dvomim, da je kaj posebej nastavljal), prav tako ima njihov modem (ki verjetno deluje tudi kot ruter) ter svojega nima. Mogoče ima zaradi tega kakšne probleme. Torej to s porti smo razčistli.

A uporablja kdo njihove mobilne storitve?

broken/link ::

verjetno je "problem" zaradi t-2 routerja in če imaš komp vezan preko routerja si moraš potem naredit portforward. Ampak tudi to si lahko narediš sam preko njihovega vmesnika (ki je crap, ampak da se).
Če imaš pa komp vezan direktno v omrežje ni nobenih problemov s porti. Včasih je bil vsaj en port vedno skonfiguriran tako, da si imel direktno povezavo mimo routerja. Ne vem pa kako ima te stvari t-2 urejene odkar dajejo ven samo inboxe.

MrStein ::

Matej_K je izjavil:

Imam internet preko T-2, se pravi da uporabljam njihov modem/ruter. Sedaj bi pa rad priklopil svojega TP-LINK WDR 3600, predvidevam da bo boljse/hitrejse delovanje.

Moram kaj posebnega uredit?
Sem mislil da moram t-2 poklicat da njihov ruter ''ugasnejo'' da samo pošilja skozi podatke, pa pravi da ne, da naj kar na njega konektam.
Nastavitve, da se bosta razumela, kaj moram na tp-linku paziti ?

Verjetno bo kdo stresel podatke iz rokava, da ne raziščem celega neta.

Lahko kar direkt priklopiš, ampak vrpašanje, če bo potem kaj hitreje, saj si zgolj še en člen v verigo dodal (beri: bo kvečjemu počasneje).

Za "pravilno" nastavitev, bi morali ruter/modem preklopiti v bridege način (torej da je ruterski del izklopljen).
(jaz imam od njih "goli" modem, čeprav jih baje po novem več ne dajejo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matej_K ::

MrStein je izjavil:

Za "pravilno" nastavitev, bi morali ruter/modem preklopiti v bridege način (torej da je ruterski del izklopljen).
(jaz imam od njih "goli" modem, čeprav jih baje po novem več ne dajejo)


Sej zato sem jih pa klical tja, da bi ga prestavli v bridge način. Pa nevem a me ni zastopil ali pač tega nemorejo naredit.
... .. .

l0wc4 ::

A ni tako, da sta porta 3 in 4 direkt, torej bridge?

srus ::

shadeX je izjavil:

Imam namen narediti prehod iz Amisa na T2.

A so kje kakšni "keči", ki jih ima T2, izve se pa šele ob dejanski uporabi T2 storitev? (npr kolega mi je govoril, da nima dostop do modema in da morajo oni odpirat porte, ki jih potrebuje za strežnik - a je to res?, ...)

Kako delujejo njihove storitve v primerjavi z drugimi operaterji? Kakšne so njihove mobilne storitve (uporabljajo Telekomovo omrežje, kar se mi zdi velik plus) ? Ste prehod iz starega operaterja na T2 kdaj obžalovali?


Na innbox modemu sta LAN3 in LAN4 porta v bridge modu, ni potrebno ničesar forwardirati ali odpirati.
Če imaš na voljo statični IP naslov, lahko server, ki ima konfiguriran statični IP naslov prilopiš tudi na port LAN2, forwardirani so vsi porti, ni ti potrebno nastavljati ničesar.
Je pa res, da nimaš polnega dostopa do modema, ampak lahko nastavljaš le najosnovnejše stvari - port forwarding, telefonske priključke, WiFi ssid in geslo.

Z T-2 optiko sem super zadovoljen, mobilna telefonija deluje nemoteče

Veron ::

Mobilna telefonija nima podprto LTE v tujini.

shadeX ::

Ravno o teh "kečih" sem spraševal. Še kaj kar je potrebno vedet?

Je pa res, da nimaš polnega dostopa do modema, ampak lahko nastavljaš le najosnovnejše stvari - port forwarding, telefonske priključke, WiFi ssid in geslo.


Ja sej pri drugih operaterjih, dost več verjetno tud ne moreš? Ne vem, ker si vse druge zadeve nastavljam prek svojega ruterja (VPN, DDNS, ..).

Lonsarg ::

Ja če hočeš kaj bolj konkretnega je itak splošno pravilo bridge način in svoj ruter, to deluje zaenkrat še pri vseh operaterjih.

Matej_K ::

Lonsarg je izjavil:

Ja če hočeš kaj bolj konkretnega je itak splošno pravilo bridge način in svoj ruter, to deluje zaenkrat še pri vseh operaterjih.

Kako to naredit, če tehnična pomoč ne pozna tega? Sem slučajno dobil koga ki ne ve kaj je to, naj poskušam še enkrat?
... .. .

morosito ::

kako eni komplicirajo...lan3 lan4 nastavitve...
če imaš lasten router...priklopi ga namesto innbox in dej kloniraj mac adress...bolj enostavno kot tako.
če začneš dajat router pa router na bridge...to je idrija...izgubljaš pinge...pridobiš samo lag in izgubljaš hitrost

CoolBits ::

V tem primeru mora lastni router vsebovat optični ali VDSL priključek, kar pa večina domačih nima. :|

morosito ::

 TS vdsl

TS vdsl



Evo 1 mesec star preklop na VDSL od TS.
lokacija 50km od kopra v gozdu, povezava iz 80ih nikoli menjani kabli.
Tip: vdsl (ni vdsl2 trenutno ni še možno).
Prej imel t-2 povezava 7/1. Trenutno nova povezava 32/4. Zdaj Tv lahko gleda ker prej na t-2 so mu govorili da ne more zaradi slabe povezave.

SeMiNeSanja ::

Matej_K je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Ja če hočeš kaj bolj konkretnega je itak splošno pravilo bridge način in svoj ruter, to deluje zaenkrat še pri vseh operaterjih.

Kako to naredit, če tehnična pomoč ne pozna tega? Sem slučajno dobil koga ki ne ve kaj je to, naj poskušam še enkrat?

Prva alternativa k bridge mode-u je ta, da preveriš, če na ISP routerju lahko nastaviš 'DMZ'.

Routerji za home in SOHO segment običajno poznajo kot DMZ nek IP naslov, kamor enostavno prepošljejo ves promet. Namesto nekega strežnika (kot je prvotno bila ta opcija zamišljena), pa na ta naslov obesiš svoj router. Skratka, neke vrste poenostavljeni port forward.

Ampak bridge mode-a je še vedno optimalna varianta. Če oseba, ki jo dobiš na telefon nima pojma, kaj bi to bilo, ga moraš pač prositi, če te lahko preda kakšnemu izkušenejšemu kolegu ali svojemu šefu.

SeMiNeSanja ::

morosito je izjavil:

 TS vdsl

TS vdsl



Evo 1 mesec star preklop na VDSL od TS.
lokacija 50km od kopra v gozdu, povezava iz 80ih nikoli menjani kabli.
Tip: vdsl (ni vdsl2 trenutno ni še možno).
Prej imel t-2 povezava 7/1. Trenutno nova povezava 32/4. Zdaj Tv lahko gleda ker prej na t-2 so mu govorili da ne more zaradi slabe povezave.

Saj si sam povedal, da je Telekom takoj priskakljal in zamenjal neke komponente v napeljavi, pa še ti si na novo napeljal UTP kabel (ali se motim in je to kdo drug pisal?).
Pri DSL povezavah, tudi če si T-2 naročnik, za žice še vedno skrbi Telekom. Če ta nagaja in svoje ožičenje posodablja samo za svoje lastne stranke, za to ni kriv T-2. Včasih so takšne zadeve romale tudi na Akos...

morosito ::

SeMiNeSanja je izjavil:

morosito je izjavil:

 TS vdsl

TS vdsl



Evo 1 mesec star preklop na VDSL od TS.
lokacija 50km od kopra v gozdu, povezava iz 80ih nikoli menjani kabli.
Tip: vdsl (ni vdsl2 trenutno ni še možno).
Prej imel t-2 povezava 7/1. Trenutno nova povezava 32/4. Zdaj Tv lahko gleda ker prej na t-2 so mu govorili da ne more zaradi slabe povezave.

Saj si sam povedal, da je Telekom takoj priskakljal in zamenjal neke komponente v napeljavi, pa še ti si na novo napeljal UTP kabel (ali se motim in je to kdo drug pisal?).
Pri DSL povezavah, tudi če si T-2 naročnik, za žice še vedno skrbi Telekom. Če ta nagaja in svoje ožičenje posodablja samo za svoje lastne stranke, za to ni kriv T-2. Včasih so takšne zadeve romale tudi na Akos...


ja v ankaranu so mi menjali v omarici centralo in preklopili na vdsl2....tam imam cca 40/17 zdaj...
sam pravim tu primer za tiste ki zivijo v naravi....

scipascapa ::

konspirator ::

morosito
Če imaš sedaj 32/4 in prej 7/1 je bilo nekaj hudo narobe.

Glede na hitrost si nekje 1250 m do centrale po kablu.



Lokacija 50km od kopra v gozdu je radijus od Postojne na SV, NG na S oz Snežnika proti V.
--

morosito ::

konspirator je izjavil:

morosito
Če imaš sedaj 32/4 in prej 7/1 je bilo nekaj hudo narobe.

Glede na hitrost si nekje 1250 m do centrale po kablu.



Lokacija 50km od kopra v gozdu je radijus od Postojne na SV, NG na S oz Snežnika proti V.


Ajde zdaj lih tocno na stevilko si ujel...lokacija je Sočerga..
Ma čakaj malo...zakaj bi moral on plačevat t-2 paket skoraj 45EUR mesečno pa ima 7/1 net, tv ne dela, shemo pa moral pkačevat? Zdaj pa ima modri net pa še mobilni na lte blizu z 10gb prenosa..pa fiskni internet dela vidis po sliki kaj je izpisal ven fritz box?
Tu ni nobene logike...pa tudi lahko beres ne vem kaj dejansko fakt je to da sem ti na sliko pokazal da hitrost je...

Ti pravis da je bilo nekaj hudo narobe? Hudo je narobe to da tehniki od t-2 so dobesedno nesposobni. T-2 jih poslje, oni to kar znajo je samo nastimat telefonski ali mrezni konektor.
Ko je prisel tehnik od telekom je imel kljuce od omarice..sel do nje..odpru in jo ocistil...snel dol kable, precvikal in jih nazaj preklopil ker je reku da je bilo vse v prahu in umazano.
Obvestil me je takoj na kateri protokol delovanja je kabel.

Ce bi bil na t-2 ves kako bi bilo? To se je meni dogajalo v ankaranu: pride tehnik od t-2 mi pove "jaz nimam kljucev id omarice je treba obvestit gvo" nato sem cakal 1 mesec...gvo ne duha ne sluha...pol mi na t-2 javijo "da gvo ni nasel napake"....zdaj kdo laze?

A drugace jaz mislim da za isto ceno nekdo mora bit res neumen da placuje 40EUR za nekaj kar pri drugem ima 3x boljso povezavo za isti denar...se ti ne zdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

CoolBits ::

Omarice so od telekoma in T2 ali kdo drugi niti ne sme tikat.

morosito ::

CoolBits je izjavil:

Omarice so od telekoma in T2 ali kdo drugi niti ne sme tikat.


omarice so od gvo...ki je telekom poblascen odpirat

CoolBits ::

Seveda saj je gvo telekomov.

MadMen ::

morosito je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Omarice so od telekoma in T2 ali kdo drugi niti ne sme tikat.


omarice so od gvo...ki je telekom poblascen odpirat

GVO je hčerinsko podjetje TS, skratka, malo se zamisli, glede na to da si tudi na T-2 uporabljal infrastrukturo od TS, kako čudežno deluje sedaj boljše?

marS ::

Trenutno - Slo mi laufa, tujina pa ne. Kako pri vas? Tud youtube, twitter laufa, fb, steemit pa ne.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

konspirator ::

morosito je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Omarice so od telekoma in T2 ali kdo drugi niti ne sme tikat.


omarice so od gvo...ki je telekom poblascen odpirat

Sočerga je po gmaps 16 km JV od KP.
Geografija, sedi 1.


T2, A1 morajo dati zahtevo za preverbo omarice, če je pri naročniku vse ok in je kljub temu sinhronizacija (pre)slaba.
Tu ima TK seveda veliko prednost (lažji dostop do omaric), kajti reševati probleme konkurence se jim nikoli ni mudilo.Kot tudi da so "reševali", ko so v resnici samo pisali papirje o "reševanju".

Dobra stvar je v tem, da se lahko sedaj prestaviš nazaj na T2, omarica oz kabel popravljen :)).
--

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

marS je izjavil:

Trenutno - Slo mi laufa, tujina pa ne. Kako pri vas? Tud youtube, twitter laufa, fb, steemit pa ne.

dela

steemit, nytimes, bbc...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marS ::

Ja, zdaj dela spet...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

morosito ::

konspirator je izjavil:

morosito je izjavil:

CoolBits je izjavil:

Omarice so od telekoma in T2 ali kdo drugi niti ne sme tikat.


omarice so od gvo...ki je telekom poblascen odpirat

Sočerga je po gmaps 16 km JV od KP.
Geografija, sedi 1.


T2, A1 morajo dati zahtevo za preverbo omarice, če je pri naročniku vse ok in je kljub temu sinhronizacija (pre)slaba.
Tu ima TK seveda veliko prednost (lažji dostop do omaric), kajti reševati probleme konkurence se jim nikoli ni mudilo.Kot tudi da so "reševali", ko so v resnici samo pisali papirje o "reševanju".

Dobra stvar je v tem, da se lahko sedaj prestaviš nazaj na T2, omarica oz kabel popravljen :)).


t-2 ne da nikoli zahtevo za preveritev omarice ampak ti povejo da stvar je tako in boljse se ne da.
trenutno ne bom ker imam dober paket net+tel+tv(shema L)+mobilni lte + 10gb prenosa tujina in 100 min klici v tujini in ostalo vse neomejeno za 50EUR na mesec in vsak 11ih mesec možnost za preklop na novi paket do te cifre nekje.

prej t-2 net+tv+tel je bilo 58EUR pa posebej mobitel na lte paket 24EUR....vse skupaj pšride skoraj 2x dražje....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

quadro933 ::

Zaenkrat sem naročnik pri Telekomu, paket Modri z dodatno mobilno številko (internet 50/20, MEGA HD shema, 2 x neomejeni klici, SMS, MMS ter 20 GB prenosa). Vse skupaj znese 88 EUR, kar se mi zdi drago. Res pa je, da vse skupaj dela BP.

Ker se Telekomu jebe za obstoječe uporabnike, bom izbral drugega ponudnika. Gledal sem T2 in A1. T2 je cenejši. Mal berem tale forum, pa vidim da je bilo kar nekaj težav s T2 mobilno telefonijo (prekinjanje, klici v tujini...). A se to še vedno dogaja? Kako je kaj s televizijo, dela OK? Sem na optiki OŠO.

Nazadnje kar rabim, je to da si znižam naročnino ter povečam probleme...

Hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: quadro933 ()

mirkuma ::

@quadro933
Glede T-2 in mobilnih storitev. Sam sem bil prej na Telekomu in sem sedaj na T-2. Razen začetnih nastavitev dostopne točke za MMS in Internet ni težav (ko je to enkrat nastavljeno deluje b.p.) Enkrat sem imel težave z gostovanjem v Zagrebu (ampak je po preklopu nastavitev za iskanje in gostovanje operaterja na avtomatsko nastavitev pričelo vse delovati). V Nemčiji, Avstriji Italiji, Nizozemskem in Madžarskem, nisem imel nikakršnih težav. Je pa res, da pri gostovanju v tujini ni omogočen LTE, deluje pa HSPA+ / 3G, ki pa deluje še vedno dovolj hitro za pošto / internet itd.
Tako da če lahko s tem živiš za pol nižjo ceno storitve je povsem OK.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

sirotka ::

mirkuma je izjavil:

@quadro933
Glede T-2 in mobilnih storitev. Sam sem bil prej na Telekomu in sem sedaj na T-2. Razen začetnih nastavitev dostopne točke za MMS in Internet ni težav (ko je to enkrat nastavljeno deluje b.p.) Enkrat sem imel težave z gostovanjem v Zagrebu (ampak je po preklopu nastavitev za iskanje in gostovanje operaterja na avtomatsko nastavitev pričelo vse delovati). V Nemčiji, Avstriji Italiji, Nizozemskem in Madžarskem, nisem imel nikakršnih težav. Je pa res, da pri gostovanju v tujini ni omogočen LTE, deluje pa HSPA+ / 3G, ki pa deluje še vedno dovolj hitro za pošto / internet itd.
Tako da če lahko s tem živiš za pol nižjo ceno storitve je povsem OK.


Pa kje ponuja T2 pol nižje cene, nehajte širit laži, ali pa ravno jaz padem izven tega :)? Iščem nadomestek za top trio C, linija 30/5, v tem mesecu bojda pride optika. Rabim pa trenutno vsaj 3 Tv-je, čez kakšne pol leta še enega in pa nujno ogled nazaj. Ko dam tole v konfigurator, sem na isti ceni...

mirkuma ::

@sirotka
Odgovoril sem le za mobilno telefonijo (po kateri je spraševal) ne za vse storitve. Imam tale paket brez naročnine in vezave Brezčasni Maxi. Podoben telekomov paket je vsak 2x dražji (brez vezave).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

quadro933 ::

Zdele naredu konfiguracijo:

Oranžni optimum (z mobilnim paketom brezčasni M) + časovne funkcije + 1 dodatni TV = redna cena 64,98 EUR (33,58 12 mesecev ob vezavi 24 mesecev)

Če dodam še eno številko brezčasni M = 13,99 EUR

skupaj redna cena = 78,97 EUR

Kar 10 EUR manj kot pri Telekomu, s to razliko, da ni vključena XL shema.

lp

6151 ::

Dodaj raje brezcasni maxi =8€/m. Verjetno lahko tudi midija v oranznem optimumi za neko minimalno doplacilo nadgradis v maxija. Vprasaj v poslovalnici.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB
««
195 / 236
»»