» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
197 / 236
»»

Matej_K ::

Nimaš te opcije za spremenit na horizontu oz. t2 servisnih straneh.? Zdi se mi da sem jo zadnjič videl tam.
... .. .

srus ::

Veron je izjavil:

Je kdo uspel "skenslat" čakajoče klice na T2 mobilni telefoniji?
Torej ne želim, da mi telefon zvoni, ko že imam 1 aktiven klic (prej na telekomu je bilo tako in kasneje sem prejel sms o zgrešenem klicu).

Pri T2 pa mi telefon kar zvoni, čeprav imam že 1 aktiven klic. Obstaja kaka opcija na iCrap (iPhone) napravi ali je možnost to izklopit na T2 (helpdesk o tem ne ve nič).
Recimo telekom ima takole: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


https://horizont.t-2.net/nastavitve/tel...
Na to izklopi Klic na čakanju

Ali pa na iPhonu Settings - Phone - Call Waiting

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: srus ()

Spajky ::

Sem šel malo pogledat na T-2 sajt, pa sem ugotovil, da se ne da več naročit samo interneta npr.10/10 optika kot včasih; samo razne pakete. Kaj kdo ve kaj več, če se slučajno še da (čeprav ni na strani) in koliko pride tak minimalni net na mesec (z ali brez vezave). TIA !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

6151 ::

https://www.t-2.net/optika-ftth
samo internet

https://www.t-2.net/paketi/t2-netmobil-0
internet+mobilna (kar ugodno vse skupaj)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Veron ::

srus je izjavil:

Veron je izjavil:

Je kdo uspel "skenslat" čakajoče klice na T2 mobilni telefoniji?
Torej ne želim, da mi telefon zvoni, ko že imam 1 aktiven klic (prej na telekomu je bilo tako in kasneje sem prejel sms o zgrešenem klicu).

Pri T2 pa mi telefon kar zvoni, čeprav imam že 1 aktiven klic. Obstaja kaka opcija na iCrap (iPhone) napravi ali je možnost to izklopit na T2 (helpdesk o tem ne ve nič).
Recimo telekom ima takole: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


https://horizont.t-2.net/nastavitve/tel...
Na to izklopi Klic na čakanju

Ali pa na iPhonu Settings - Phone - Call Waiting

Horizont pravi, da nimam aktivno (Aktivno: ne)
Telefon pravi, da imam izklopljen...

Pa vseeno sem prejel dodaten klic že med klicem... how the ...

ziga1990 ::

T-2 je čisto neresno podjetje že več kot leto nam obljubljajo Optiko nam naredijo slepo linijo potem pa skoraj dve leti nič niti vloge niso dali da bi našo linijo priključili z Primarnim omrežjem
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MrStein ::

Veron je izjavil:


Telefon pravi, da imam izklopljen...

Pa vseeno sem prejel dodaten klic že med klicem... how the ...


Call waiting
Command string       Description
*43#                 Activate call waiting
#43#                 Deactivate call waiting
*#43#                Check status of call waiting

Preveri in nastavi s "klicanjem" teh številk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Veron ::

Voice Call Waiting - Disabled
Data Call Waiting - Disabled
Fax Call Waiting - Disabled
SMS Call Waiting - Disabled
Sync Data Circuit Call Waiting - Enable

to je status

morosito ::

oglejte si tole....

VDSL ob slovenski meji na italjanski strani (1.2 km od centrale)...

 vdsl telecom italia

vdsl telecom italia



200/20 preko bakrenega kabla....ma kaksna optika :D

morosito ::

VDSL2-Vplus

"Vplus is a technology to achieve higher speeds over existing VDSL2 networks. It was developed by Alcatel-Lucent and standardised in November 2015 in ITU G.993.2 Amendment 1 as VDSL2 profile 35b.[2] It promises to deliver speeds of up to 300 Mbit/s downstream and 100 Mbit/s upstream on loops shorter than 250 m. On longer loops, Vplus falls back to VDSL2 17a vectoring performance.[7] Vplus uses the same tone spacing as VDSL2 17a to allow vectoring across Vplus (35b) and 17a lines, and thus mixed deployments and a smooth introduction of Vplus."

mitja_i ::

on loops shorter than 250 m

morosito ::

na kablu od 1200m je hitrost padla na 200/20...tako da za to ceno (25€ na mesec z davkom) je cisto super zadeva

mitja_i ::

On longer loops, Vplus falls back to VDSL2
Pri tej zgodbi nekaj ne štima...

roCkY ::

Zakaj?
Na kratkih razdaljah je zadeva učinkovitejša kot klasični VDSL2. Na daljših nima učinka in je integriran enak oz. podoben protokol kot je klasičen VDSL2(b). Vsaj tako nekako sem razumel ta VDSL vectoring pred leti, ko se je o tem pisalo predvsem kot o tehnologiji prihodnosti za last mile pri FTTN. Pred kakimi 4-5 leti. Že nekaj let ne spremljam več kaj se dogaja okoli povezav na bakru ker smo na T2 optiki.

Telekom SLO že kje to oz. kaj podobnega daje v produkcijo?

6151 ::

Ne, ker bi morali drugi ponudniki preko omrežja obvezno imeti bitni tok, torej bi odpadle vse T2 centrale. AKOS ne dovoli menda
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

MrStein ::

Veron je izjavil:

Voice Call Waiting - Disabled
Data Call Waiting - Disabled
Fax Call Waiting - Disabled
SMS Call Waiting - Disabled
Sync Data Circuit Call Waiting - Enable

to je status

Si probal #43# da izklopi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Veron ::

Sem poklical #43#, sedaj vse Disabled. Upam, da bo bolje. Hvala!

scipascapa ::

Veron ::

Pričakovano. Ampak nepričakovano so podražili najem TV vmesnika.

A na T2 ne obstaja nakup tv box-a?

roCkY ::

Jah lej. SD vmesnik je bil 3 €. HD 4 €. Ker ni več SD vmesnikov so sedaj vsi 4 €. Tako nekako je blo na neuradnem forumu prebrati pred nekaj dnevi.
Nakup STB kolker vem ni mogoč. K sreči PC-ji rolajo TV. Zamik skozi browser z omejitvijo glede na kanal.

6151 ::

pa menda bodo dali v ponudbo tudi 4K sprejemnike
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Veron ::

No, T-2 ima najdražji najem dodatnega tv vmesnika. Telekom in Telemach imata ceneje. No pri Telekomu lahko za 20eur kupiš rabljenega (toliko sem dobil, ko sem prodal) in samo priklopiš.

DjTonic ::

Veron je izjavil:

Pričakovano. Ampak nepričakovano so podražili najem TV vmesnika.

A na T2 ne obstaja nakup tv box-a?

Ne prodajajo, lahko pa kupiš drugje. Samo mora biti enak model, kot ga imajo pri njih in je podprt.

morosito ::

Zaradi prej omenjenih razlogov bodo za 1 EUR višje tudi cene tržnih paketov, ki ne vključujejo TV shem (T2 TV+TEL, T2 TV+NET, T2 NET+MOBIL, T3 MEGA, T3 GIGA, T3 TERA, T4 20M, T4 OPTIKA, T4 MEGA, T4 GIGA in T4 TERA).


hahaha...glej mafija kaj dela....jaz ki nimam tv shemo bom plačeval 1€ več. z anteno navadno pa imam proti italiji 150 free open air programe....pa ne plačujem nič...katastrofa....

hlapci smo vsi mi...pol nemi tle težit ko se pretvorniki hekajo na bro oz bitnem toku....hočejo vojno? pa jo bodo imeli.
trenutno ne obstaja nobena rešitev za omejevat hitrost preko bro optike.....

DjTonic ::

Si videl lani koga, da bi šel protestirat pred ProPlus? Tole je vse posledica tega, dražijo se programske pravice, pa nekatera podjetja še kar napovedujejo višanje cen operaterjem, operaterji pa posledično višanje cen uporabnikom. Kaj naredi država? Samo vprašanje časa je bilo kdaj se bodo povišale cene. Telekom in A1 sta podražila s 1.1. Telemach pa bo sedaj.

Alexius Heristalski ::

morosito je izjavil:

hahaha...glej mafija kaj dela....jaz ki nimam tv shemo bom plačeval 1€ več. z anteno navadno pa imam proti italiji 150 free open air programe....pa ne plačujem nič...katastrofa....

hlapci smo vsi mi...pol nemi tle težit ko se pretvorniki hekajo na bro oz bitnem toku....hočejo vojno? pa jo bodo imeli.
trenutno ne obstaja nobena rešitev za omejevat hitrost preko bro optike.....

140 od teh je prodaja tepihov ...
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Veron ::

DjTonic je izjavil:

Veron je izjavil:

Pričakovano. Ampak nepričakovano so podražili najem TV vmesnika.

A na T2 ne obstaja nakup tv box-a?

Ne prodajajo, lahko pa kupiš drugje. Samo mora biti enak model, kot ga imajo pri njih in je podprt.

Imaš mogoče kak info (link), kje se da kupit? Prosim

2f4u ::

morosito je izjavil:

Zaradi prej omenjenih razlogov bodo za 1 EUR višje tudi cene tržnih paketov, ki ne vključujejo TV shem (T2 TV+TEL, T2 TV+NET, T2 NET+MOBIL, T3 MEGA, T3 GIGA, T3 TERA, T4 20M, T4 OPTIKA, T4 MEGA, T4 GIGA in T4 TERA).


...hlapci smo vsi mi...pol nemi tle težit ko se pretvorniki hekajo na bro oz bitnem toku....hočejo vojno? pa jo bodo imeli.
trenutno ne obstaja nobena rešitev za omejevat hitrost preko bro optike.....


Situacija:
POGODBA in ugodnost prve 2 leti. Po pogodbi, naj bi imel nespremenjeno ceno, 27eu prve 2 leti. Sedaj je eno leto mimo. Sedaj so podražili že 2x.

Poklical sem in povedali so mi, da to lahko naredijo, lahko pa odstopim od pogodbe. Kjer ne plačam 20Eu odklopa, vrnem opremo - SEDAJ PA FINTA - PLAČAM ugodnost 25% za nazaj - koliko še ne vem.

1.
Zakaj bi plačal 25% za nazaj - saj nisem jaz spremenil pogodbe in povišal računa?

2.
Ker so podražili me zanima pravna podlaga, da so to lahko naredili.

Verjetno bom odpovedal vse. Bom šel v ilegalo.... sosed sosedu pomoč.

SumTingWong ::

Seveda, ti boš koristil ugodnosti v vrednosti 100€+, potem boš pa ob podražitvi za 2€ preklical vse zastonj ^^ pravno imaš vse zapisano v aneksu, ki si ga podpisal. Tako je pri vseh operaterjih.
Ko boš šel v ilegalo, si boš lahko le sam pomagal, ko bo kaj šlo narobe.

2f4u ::

SumTingWong je izjavil:

Seveda, ti boš koristil ugodnosti v vrednosti 100€+, potem boš pa ob podražitvi za 2€ preklical vse zastonj ^^ pravno imaš vse zapisano v aneksu, ki si ga podpisal. Tako je pri vseh operaterjih.
Ko boš šel v ilegalo, si boš lahko le sam pomagal, ko bo kaj šlo narobe.


Bral sem aneks in pogodbo in ni nikjer napisan kakšne so obveznosti ob spremembi z njihove strani. Tole lahko še preverim na ZPS.

morosito ::

2f4u: glej meni ko so lani gradili optični kabel sem klical t-2 da vprašam za paket. ponudili in sem se pozanimal za vse. moje zahteve so bile sledece:
optika 100/10
tv vmesnik: ne
telefon: ne rabim
sim kartico: to sploh pa ne.

storitve ki sem zelel imeti:
1x dinamicni ip
1x ipv6 subnet-a oziroma dual stack ipv4/ipv6.

Rekli vse da je vse možno...samo da je treba čakat 2 meseca ker oni kao so dali zahtevo telekomu...
nato v upanju, ker sem bil njihov naročnik od 2008 na drugem naslovu, in v dobrem sodelovanju itd sem narocil paket.

prisel tehnik...montiral mi nek njihov router, kabel od telefona, dal sim kartico...itd. nato klicem centralo pravim da pol te stvari ne rabim, pravijo jah to je v sklopu paketa.
pol mi povejo da zahteva za ipv6, dinamicni ip, itd je v zahtevo. vsak teden sem klical da vprasam glede stanja pravijo da je v teku.
nato minejo 2 meseca in dobim svinjski odgovor: nahajm se kao na bitnem toku in zato to kar zelim ne more se uresnicit in da se opravicujejo in ne vem kaj.
nato klicem in povem da se nezadovoljen, in da zelim prenehati oziroma odpovedati, una neka ženska (ki ni znala slovensko ampak samo ljubljansko) mi pove hladno: če želite odpovedati izven preizkusnega roka (2 meseca po vklopu storitve) da moram plačati kazen, in ta kazen naj bi bila redna cena paketa x 24 mesecev.

če bi šel po pravni poti, v tej državi bi 100% izgubil in bi moral plačati.
tako da me je t-2 zelo razočaral.
izklopil sem vse kar je od njihove opreme, imam samo svoj router povezan kar direktno na sfp kabel od optike in uporabljam ravnokar samo internet. ker je ta bro optika oziroma bitni tok tece vse nekaj po nekih portih...so očitno vidli v centralo da sem spreminjal hitrost (prej sem imel iz 100/10 na 100/20). Zdaj pa ker imam na router SFP priključek ki je v lasti telekoma...si lahko hitrost po želji priklopim tudi na 300/40 ker sem opazil da na t-2 na bitnem toku ima neko moč nekje do pretvornika sfp na utp....tu dalje pa nima nobene kontrole.
tako da je vojna...oni so mene zafrknili....jaz sem njih...placujem...cakam da mine pogodba in spremenim...do takrat obljubljene storitve nisem dobil zato si jih ustvarjam sam....

drugače bitni tok optika da veste vsi je eno veliko sranje....vse je omejeno če ste izven lastnikove povezave torek telekom...

kolega ki je pred mano vzel isti paket, je klical in reku da bo odpovedal...ker je minila pogodba (1 leto)....nato so ga klical in mu povedali (ker on tudi ne gleda tv) so mu ponudili samo optiko 100/20 za vedno za 26€....tako da po domače povedano...oni imajo neke rezerve..recimo...ti si nezadovoljen in želiš it na drugi operater in pol oni začnejo ti na skrito ponujat različne opcije da bi ostal...

Qcube ::

Zakaj so tako podražili stacionarno telefonijo? Sicer ne uporabljam dosti ampak včasih ja. Vidim da za nekatere države npr. Hrvaška +200%/min., Avstralija +600%,...

Bakunin ::

te storitve (dual-stack, samo internet) v "bitni tok" aka WS (wholesale model) pri ostalih slo-ISP čisto lepo deluje...

svecka ::

Vsako leto se v povprečju dvignejo cene paketov za 3-5EUR. Ne me jebat. Kot zgleda bo treba vsaki 2 leti menjavat ponudnika, da izkoristiš popuste ob menjavi in vsaj nekaj prihraniš, ker sam nategujejo na suho.

V jeseni pase baje še ukine brezplačni t-2 tv2go in bo treba še dodatno 1EUR plačevat na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

MrStein ::

2f4u je izjavil:


Situacija:
POGODBA in ugodnost prve 2 leti. Po pogodbi, naj bi imel nespremenjeno ceno, 27eu prve 2 leti. Sedaj je eno leto mimo. Sedaj so podražili že 2x.

Poklical sem in povedali so mi, da to lahko naredijo, lahko pa odstopim od pogodbe. Kjer ne plačam 20Eu odklopa, vrnem opremo - SEDAJ PA FINTA - PLAČAM ugodnost 25% za nazaj - koliko še ne vem.

Kako ugodnost?

morosito je izjavil:


nato klicem in povem da se nezadovoljen, in da zelim prenehati oziroma odpovedati, una neka ženska (ki ni znala slovensko ampak samo ljubljansko) mi pove hladno: če želite odpovedati izven preizkusnega roka (2 meseca po vklopu storitve) da moram plačati kazen, in ta kazen naj bi bila redna cena paketa x 24 mesecev.

Nonsens.
Ženska (ali ti) si je zmišljevala.

Pišem zgolj, da ne bo kdo prebral in mislil da te to normalno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

morosito ::

Mrstein: jaz ne vem kdo si in kaj delas v zivljenju samo ti skozi branis ta t-2. Ali si tam zaposlen ali si res glup jaz ne vem...

SumTingWong ::

Kaj tocno te muci?

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

2f4u je izjavil:

morosito je izjavil:

Zaradi prej omenjenih razlogov bodo za 1 EUR višje tudi cene tržnih paketov, ki ne vključujejo TV shem (T2 TV+TEL, T2 TV+NET, T2 NET+MOBIL, T3 MEGA, T3 GIGA, T3 TERA, T4 20M, T4 OPTIKA, T4 MEGA, T4 GIGA in T4 TERA).


...hlapci smo vsi mi...pol nemi tle težit ko se pretvorniki hekajo na bro oz bitnem toku....hočejo vojno? pa jo bodo imeli.
trenutno ne obstaja nobena rešitev za omejevat hitrost preko bro optike.....


Situacija:
POGODBA in ugodnost prve 2 leti. Po pogodbi, naj bi imel nespremenjeno ceno, 27eu prve 2 leti. Sedaj je eno leto mimo. Sedaj so podražili že 2x.

Poklical sem in povedali so mi, da to lahko naredijo, lahko pa odstopim od pogodbe. Kjer ne plačam 20Eu odklopa, vrnem opremo - SEDAJ PA FINTA - PLAČAM ugodnost 25% za nazaj - koliko še ne vem.

1.
Zakaj bi plačal 25% za nazaj - saj nisem jaz spremenil pogodbe in povišal računa?

2.
Ker so podražili me zanima pravna podlaga, da so to lahko naredili.

Verjetno bom odpovedal vse. Bom šel v ilegalo.... sosed sosedu pomoč.

Sem ravnokar na t-2 izvedel da ne plačas nič če do konca februarja odstopis od pogodbe. Da so pač dobili taka navodila.

2f4u ::

Mare2 je izjavil:

2f4u je izjavil:

morosito je izjavil:

Zaradi prej omenjenih razlogov bodo za 1 EUR višje tudi cene tržnih paketov, ki ne vključujejo TV shem (T2 TV+TEL, T2 TV+NET, T2 NET+MOBIL, T3 MEGA, T3 GIGA, T3 TERA, T4 20M, T4 OPTIKA, T4 MEGA, T4 GIGA in T4 TERA).


...hlapci smo vsi mi...pol nemi tle težit ko se pretvorniki hekajo na bro oz bitnem toku....hočejo vojno? pa jo bodo imeli.
trenutno ne obstaja nobena rešitev za omejevat hitrost preko bro optike.....


Situacija:
POGODBA in ugodnost prve 2 leti. Po pogodbi, naj bi imel nespremenjeno ceno, 27eu prve 2 leti. Sedaj je eno leto mimo. Sedaj so podražili že 2x.

Poklical sem in povedali so mi, da to lahko naredijo, lahko pa odstopim od pogodbe. Kjer ne plačam 20Eu odklopa, vrnem opremo - SEDAJ PA FINTA - PLAČAM ugodnost 25% za nazaj - koliko še ne vem.

1.
Zakaj bi plačal 25% za nazaj - saj nisem jaz spremenil pogodbe in povišal računa?

2.
Ker so podražili me zanima pravna podlaga, da so to lahko naredili.

Verjetno bom odpovedal vse. Bom šel v ilegalo.... sosed sosedu pomoč.

Sem ravnokar na t-2 izvedel da ne plačas nič če do konca februarja odstopis od pogodbe. Da so pač dobili taka navodila.


Meni so to rekli; ampak sem jih dodatno vprašal, če moram še kaj vedeti, če je še kaj pomembnega - pa so rekli za tisto nazaj in naj se oglasim v najbližji poslovalnici. Včeraj nisem imel časa. Če pa kdo imel pisno, ali bo beležil pogovor - saj na telefonu oni sami sporočijo, da beležijo- potem te podatke naj shranijo. Bom preveril še v naslednjih dneh.

morosito ::

Wow...kaksno presenecanje na vdsl

Fritz 7590 z beta firmware 6.98 se poveze se na VDSL2 35a in povezava 70/19.
Prej 7360 samo VDSL2 17a ne vec kot 38/12

Router ga imam testno...malo ubijalna cena 290€ :/ se splaca za 2x vecjo hitrost?
Je kak drugi dsl router ki se uspe povezat na VDSL2 35a?

Veron ::

Samo verjetno je to direktno T2 centrala? Ni kak BRO (Telekom)?

morosito ::

Klasicen telefonski kabel..baker...v ankaranu ni se optike razen ob morju proti italjanski meji na jadranski cesti

Veron ::

to je jasno, da je baker : )
Ampak čigava je centrala.

morosito ::

telekom itak...in kabelska telemach

Veron ::

Bi bilo zanimivo dobit modem z 35a profilom in vidt razliko. Ima T2 sploh katerega v svojem naboru?

MrStein ::

morosito je izjavil:

Mrstein: jaz ne vem kdo si in kaj delas v zivljenju samo ti skozi branis ta t-2. Ali si tam zaposlen ali si res glup jaz ne vem...

Če povem, da ženska na T-2 laže, je to "branjenje T-2"?

Eden od naju dveh je mogoče res glup.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

Recimo, da lahko grem stran od T-2 sedaj. Kam pa bi lahko šel, da bi bilo ceneje?

MrStein ::

Kaj imaš zdaj in kake storitve iščeš?

PS: Če najdeš ceneje, še meni povej. ;) Internet, namreč. TV me ne zanima.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare2 ::

Trenutno imam T-4 mega (do 100/10 Mbit/s)
PROGRAMSKA SHEMA XL HD
Časovni zamik
Doplačilo za nadgradnjo mobilnega paketa na Brezčasni Maxi (7.20 EUR) https://www.t-2.net/brezcasni-maxi (20 GB, 3000 minut in 3000 SMS-ov)
Trenutno plačujem 32,39 € za vse skupaj, imam 30% popust še 1 leto in pol do konca vezave. Čez 5 mesecev še eno leto mi bodo začeli programsko shemo in časovni zamik zaračunavati.

In če imam sedaj možnost prekinit, kam naj grem, da bo ceneje.

memnon ::

S T-2 so nam poslali ponudbo za T-4 mega. Ponujajo 25% popusta za 2 leti, kar znaša 27eur/mesec. Poleg tega za telefonski priključek zaračunajo še 3.5 eur/mesec. Slednji je na izračunu naveden kot 1x "Prvi tel. priklj. z ISDN" (tu mi niti ni čisto jasno zakaj piše "prvi", ker trenutno imamo stacionarni telefon). Zanima me:

1. Je to ugodno ali se da kje dobiti podobno ugodnje?
2. Je telefonski priključek z ISDN res potreben za telefon, glede na to, da ima T-2 na svoji spletni strani napisano, da T-4 mega že vključuje telefon (ali morda vključuje samo telefonsko številko?) ?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: memnon ()
««
197 / 236
»»