» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
188 / 236
»»

MrStein ::

Modri dirkač je izjavil:


To ob vrnitvi v SLO in po parih preklapljanjih popolnoma odpove in pomaga samo reset telefona. Sicer ne vedno, ampak večkrat ja kot ne.

Jaz imam SGS3 z CM13.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

2f4u ::

Imam LinkSYS, GWRT54GL. Imam TOMATO.RAF gor.
V Hiši sem zamenjal na T-2.

PROBLEM:

Wifi in LAN se ne poveže preko T-2 na internet. DCHP/1500 za T-2 in za podomrežje da določi 192.168.1.100 do .200. Vidim, da T-2 dodeli DNS, pa izhod in vse...

Menjal na vse WAN, LAN, Router/Gateway, razne finte, resetiral,... nič. Ne poveže se NE. Preveril in klical vse nastavitve.

Že 3tji dan brez povezave in edini v svet je tulifon ...

Modri dirkač ::

MrStein je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:


To ob vrnitvi v SLO in po parih preklapljanjih popolnoma odpove in pomaga samo reset telefona. Sicer ne vedno, ampak večkrat ja kot ne.

Jaz imam SGS3 z CM13.

Lumia 830 Win10 in Lumia 640 LTE tudi z Win10.
Enako je bilo tudi na 8.1
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Brez tvojega routerja dela ?
Počakaj 14 dni, mogoče potem začne delati xD.
--

Zgodovina sprememb…

CMpunk ::

spoštovani

nam bodo v nekaj mesecih potegnili optiko. Jaz pa bi rad paket zamenjal že sedaj. In sicer vzel bi paket T4 Giga če je to kaj važno. Samo sedaj bi imel na VDSL, ko pride optika pa optiko. A moram biti v tem primeru na kaj posebaj pozoren?

modelno1 ::

Malo bodo komplicirali na T-2, samo se da. Najlažje to narediš v poslovalnici. Najprej ti bodo dali za podpisati novo pogodbo za VDSL, nato pa še za optiko.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Lonsarg ::

To je samo na papirju isti "paket", v sistemih brez skrbi da se vodi kot dva popolnoma različna paketa. Popolnoma zato, ker gre za drugo omrežje.

čuhalev ::

Jaz bi se še prepričal, če ti lahko VDSL izklopijo šele po delujoči optiki. Da ne boš ostal brez vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

pastir1234 ::

MrNighthawk je izjavil:

Ima kdo kakšne izkušnje z njihovo mobilno telefonijo? Pokritost signala etc? Pakete imajo kar ugodne.


sicer malo pozen odgovor...

Mi smo preizkusili (2+3=5 številk, prenesenih z Telekoma). In mi je bilo žal. Po enem mesecu in pol prešaltal nazaj na Telekom ker potrebujem zanesljivo storitev.
Tujina (roaming) je delovala 4dni v enem mesecu in pol (dnevna migracija preko meje). Ni pomagalo niti roaming 1, niti roaming 2, niti avto roaming, registracijo ni bilo možno izvesti niti ročno (vedno je bila napaka ''registracija v omrežje ni mogoča''). Poskusil z resetom telefona... nič. Skratka neuporabno. Težave so se pojavljale na 4 (5-ta številka ni v tujini, vendar sumim da bi bilo isto).

Pojavljale so se tudi težave z podatkovno povezavo v T2 ali Telekom omrežju. Tu je včasih pomagal ponovni zagon telefona, vendar ne vedno.

Poskušali so z menjavo sim kartic, vendar neuzpešno. Vseskozi so me prepričevali da je težava v naših mobilnih telefonih (aparatih), priznati pa niso hoteli da je napaka na njihovi stani. Vsi 4-je telefoni so pred menjavo operaterja normalno delovali pri vsakodnevnem prehodu meje in tudi sedaj ko sem nazaj na telekomu čudežno delujejo brezhibno. Se je poskusilo tudi z drugimi mobilnimi telefoni, seveda težava je bila ista.

Sicer sem bil njihov naročnik kar lepo število let (7+ let), zato sem jim bil pripravljen ponudit drugo možnost, vendar z njihove strani ni bilo posluha za rešitev v obojestransko korist. Po zavrneni reklamaciji računa (nedelujoče mobilne storitve ne želim in ne mislim plačevat) sem odpovedal vse njihove storitve in prešel drugam. Kljub temu da sem bil z ostalimi storitvami (TV+net+tel na dveh lokacijah) izredno zadovoljen, v vseh teh letih je bilo potrebno poklicat na tehnično pomoč manj kot 10x (večinoma je slika na TV ''štekala'', kar so uredili kar takoj ob klicu) tako da kar se tega tiče je moja ocena 10/10. Tudi TV vmesnik (tako hardware kot software) je njihov med najboljšimi od vseh ponudnikov.

To kar imam sedaj je v primarjavi z T2-jevim enostavno povedano sr..je. Počasno, neodzivno... skratka neprimerljivo.

Ampak mi ni žal da sem menjal. Če se za cca 70€ prepirajo in izgubijo 2k€/letno od mene... tudi prav.

CMpunk ::

Imam eno vprašanje. imam tv phillpis pfl5322 ki naj bi bil hd ready, torej podpira ločljivost 720p ali 1080i. na t2 sem jih vprašal če se mi za tak tv splača vzeti HD sprejemnik, pa mi niso znali odgovoriti?

Modri dirkač ::

Seveda se splača, opazna razlika (imam pfl7332).
Everybody lies!

CMpunk ::

No saj se mi je zdelo da tip neve kaj govori, ce je tv hd ready 720p, pol logicno da vzames HD..

scipascapa ::

kako že naštimaš oziroma, kaj mora router imeti, da ti spravi TV signal naprej?

Zdaj imam takole:

ROUTER D-LINK DIR 655

T2 - > MILAN -> SWITCH - TV 1 dnevna soba + NEXBOX A95X WIFI / TV 2 moja soba
T2 - > MILAN - > ROUTER - PC...

rad bi spravil TV in sheranje PC vsebine na TV1 / TV2.

konspirator ::

Tole
https://slo-tech.com/forum/isci/?q=igmp

Vendar vsi routerji tega ne podpirajo.
--

Zgodovina sprememb…

Luka321 ::

Jaz sem bil prej na vdsl-ju pri t-2 in sem imel kup težav z televizijo slika je redno štekala, kockala... Sedaj, ko sem že par mesecev na optiki so težave veliko manjše se pa še vedno pojavljajo slika kocka, šteka v časovnem zamiku in prav tako v živo. V živo največ gledam sportklube in tukaj slika kocka ali šteka recimo vsakih 15 min. V časovnem zamiku gedam predvsem fox tukaj pa mi zna na eno serijo zakockat 1x, 2x, včasih pa dela vse brez težav.Ima kdo podobne težave? Sem bil v poslovalnici v Brežicah mi pravijo, da kaj takega še niso slišali, da na optiki bi moglo vse delat brez kakršnih težav. Sem tudi prijavil napako pa čakam že kar dolgo pa še nič... Mal mi je čudno, da sem edini s takimi težavami.

buttcrack ::

če se ti pojavljajo težave tako pogosto, pokličeš helpdesk in ti resetirajo linijo. meni je to na vdslu pomagalo.

broken/link ::

na optiki ni "reseta" linije.
če že dolgo čakaš in ni spremembe - pokliči pa povprašaj, kaj se dogaja s tvojo prijavo.

čuhalev ::

broken/link je izjavil:

na optiki ni "reseta" linije.
če že dolgo čakaš in ni spremembe - pokliči pa povprašaj, kaj se dogaja s tvojo prijavo.

Je je, prav tako imaš sinhronizacijske profile. :D

leiito ::

T-2 je tisti teden pred El Classicom nenapovedano ukinil Športklub v HD, pač niso podaljšali pogodbe. Kako tako pogodbo sploh sklepajo za manj kot pol prvenstva, bogsigavedi. Škoda, ker sicer je pri njih vse delalo b.p.

Besna Glista ::

Ja, ker imajo pogodbo verjetno vezano na prvenstva .. :)) Na T-2 imajo namreč zaposlenih cel kup strokovnjakov za vse možne športe, ki skrbno rpeglejujejo kdaj je kakšna tekma na sporedu ... ;((

leiito ::

Tega ne vem, ampak za špansko prvenstvo so se pogajali ene tri leta, potem od Športkluba uspeli dobiti pravice za predvajanje, zdaj jim pa na polovici leta poteče HD, ne pa SD, malo je neobičajno. Ampak ej, hvala modrosti oblasti za AKOS in konkurenco na trgu.

Besna Glista ::

Kdo se je pogajal za špansko prvenstvo? T-2 ? :D Haha, dobra dobra. daj še kaj napiši, da se še malo nasmejim =)

leiito ::

Morda so par let Športklub prosjačili, kaj pa vem, oni so temu rekli pogajanja, ker ŠK par let ni pristajal na njihove ponudbe.

smacker ::

leiito je izjavil:

Morda so par let Športklub prosjačili, kaj pa vem, oni so temu rekli pogajanja, ker ŠK par let ni pristajal na njihove ponudbe.

Če ti povem da je lastnik športkluba tudi lastnik telemacha, ti bo kaj bolj jasno, kje je bil problem? Navili so ceno, T2 pa se raje "pogaja" z njimi, kot da bi naročnike lupili z zvišanjem naročnine.

buttcrack ::

do pred kratkim sem imel dva tv priključka, ker pa je en bil neuporaben sem ga odklopil. zaradi oddaljenosti od centrale sem bil zarad tega primoran v mpeg4 kompresijo, ker bi drugače bilo vse kockasto... danes vrnem zadevo in prosim če mi dajo lahko nazaj na normalno in pravi da ne, ker bo šlo itak vse na mpeg4, tudi na optiki. WTF???

gregor_m ::

čuhalev je izjavil:

broken/link je izjavil:

na optiki ni "reseta" linije.
če že dolgo čakaš in ni spremembe - pokliči pa povprašaj, kaj se dogaja s tvojo prijavo.

Je je, prav tako imaš sinhronizacijske profile. :D


Ne, na optiki ni reseta linije, modem pa se vedno sinhronizira z 1Gb/s. Na VDSL in ADSL je pa druga zgodba.

do pred kratkim sem imel dva tv priključka, ker pa je en bil neuporaben sem ga odklopil. zaradi oddaljenosti od centrale sem bil zarad tega primoran v mpeg4 kompresijo, ker bi drugače bilo vse kockasto... danes vrnem zadevo in prosim če mi dajo lahko nazaj na normalno in pravi da ne, ker bo šlo itak vse na mpeg4, tudi na optiki. WTF???


Na ADSL in VDSL je že dolgo časa vse na MPEG4 in praktično nihče ne opazi razlike. Meni se zdi čisto logično, da bo šla tudi optika na MPEG4, ker je pač naprednejši kodek in tudi operater ima en hardver manj. Idealno bi bilo, če bi šli na HVEC samo verjetno ni denarja.

NejcSSD ::

Pozdravljeni, iščem poceni rešitev za babico.
Imela bi TV in TELEFON, brez interneta. Sedaj plačuje 13eurov na mesec SIMOBILU,
zdaj pa bi vzela paket T2 TV+TEL( telefonija brezčasni mini 200minut) in TV paket S (50 programov),
tako minute kot programi (prej sobna antena) ji ustrezajo. Skupaj bi to naneslo 20,48 eur za 2 leti vezave.

Obstaja kakšna cenejša opcija? Pri drugih ponudnikih? Kabelska?

Zanima me tudi kako je s T2 mobilno pokritostjo, v LJ Rudnik bi to moralo delat kot se spodobi kajne?
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

modelno1 ::

Kjer ni T-2 signala, gostuje pri Mobitelu, tako da ne smelo biti težav.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

miko22 ::

NejcSSD je izjavil:

Pozdravljeni, iščem poceni rešitev za babico.
Imela bi TV in TELEFON, brez interneta. Sedaj plačuje 13eurov na mesec SIMOBILU,
zdaj pa bi vzela paket T2 TV+TEL( telefonija brezčasni mini 200minut) in TV paket S (50 programov),
tako minute kot programi (prej sobna antena) ji ustrezajo. Skupaj bi to naneslo 20,48 eur za 2 leti vezave.

Obstaja kakšna cenejša opcija? Pri drugih ponudnikih? Kabelska?

Zanima me tudi kako je s T2 mobilno pokritostjo, v LJ Rudnik bi to moralo delat kot se spodobi kajne?


Še ceneje bi? Jaooo

NejcSSD ::

Upokojenci gledajo na vsak evro tko je :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MrStein ::

Drugi tudi. Razen tistih, ki jim plačujejo starši in še ne vedo, kaj je to gnar.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

YaN-cH ::

NejcSSD je izjavil:

Pozdravljeni, iščem poceni rešitev za babico.
Imela bi TV in TELEFON, brez interneta. Sedaj plačuje 13eurov na mesec SIMOBILU,
zdaj pa bi vzela paket T2 TV+TEL( telefonija brezčasni mini 200minut) in TV paket S (50 programov),
tako minute kot programi (prej sobna antena) ji ustrezajo. Skupaj bi to naneslo 20,48 eur za 2 leti vezave.

Obstaja kakšna cenejša opcija? Pri drugih ponudnikih? Kabelska?

Zanima me tudi kako je s T2 mobilno pokritostjo, v LJ Rudnik bi to moralo delat kot se spodobi kajne?

Pred slabim pol letom, sem noni naročil točno ta paket, mislim da ni cenejšega. Ker rabi samo mobilni telefon, in smo se hoteli rešit stacionarnega, je edino T2 ponujal to možnost (oz. uprašal sem samo na telekomu). Nona zelo kontenta.

Neznalka ::

Ima še kdo težave s T2 mobilnim internetom? Imam Brezčasni M paket, klici in sms deluje solidno, no razen smsi včasih niso dostavljeni, ampak to se dogaja dokaj redko.

Problem pa je pri prenosu podatkov. Opazila sem, da npr. v Ljubljani deluje normalno, v kakšnih manjših krajih pa je vedno zgolj 0-1 črtica signala, ne glede na to, kako imam nastavljen telefon.(opcije so: samodejno GSM/WCDMA/LTE, samodejno GSM/WCDMA, samo WCDMA, samo GSM) Ker kot sem brala, če naj bi bilo izbrano samo GSM, naj bi telefon bil povezan v Mobitelovo omrežje, kjer je signal dober. Ampak internet še vedno ne deluje, oz. dela po polžje, pa spet pade vmes dol ipd.

Začuda ko sem bila v tujini (Avstrija, Italija) je prenos podatkov deloval odlično v primerjavi z manjšimi kraji pri nas (pa ne spet kakšne hude rovte). Imam še 1 predplačniško Mobitelovo SIM, in na tisti povsod deluje internet odlično (na istem telefonu).

Torej, imam kaj narobe nastavljeno ali tako pač je? Saj ne da ga toliko uporabljam, ampak ko ga, je to večinoma zunaj, na različnih krajih. In me moti da npr. med enourno pavzo lahko pogledam vsega skupaj ene 4 strani, ker odpira tako počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neznalka ()

PromeuZ ::

Je mogoče preko T-2 STB-ja (arris) predvajati vsebine preko lokalne mreže (dostop recimo do mrežnega NAS) ?
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

OmegaBlue ::

Nope.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mitja_i ::

Ker kot sem brala, če naj bi bilo izbrano samo GSM, naj bi telefon bil povezan v Mobitelovo omrežje, kjer je signal dober
Narobe so napisali. Priporočajo, da vedno daš na samodejno GSM/WCDMA/LTE in bo potem internet seveda hitrejši. T-2 uporabnik ima dostop do vseh vrst omrežja v telekomovi mreži. O tem koliko črtic signala od telekoma je, je pa seveda odvisno od telekomovega omrežja, kjer si. Lahko si malo pogledaš na zemljevid: http://www.mobilna-telefonija.com/mobil...

Daliborg ::

Od včeraj opažam da imam težave z internetam od T2 ponudnika, ima še kdo kake težave, sicer dela ampak tako tako kot da vmes pada hitrost in dostopnost.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Rias Gremory ::

Pri meni nisem nič opazil (Lj).
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Nagi Bator ::

Daliborg je izjavil:

Od včeraj opažam da imam težave z internetam od T2 ponudnika, ima še kdo kake težave, sicer dela ampak tako tako kot da vmes pada hitrost in dostopnost.
lp.

Ce si kje iz SV Slovenije, 2 dni nazaj so nekaj nadgrajevali...
https://www.t-2.net/delovanje-sistema - poglej pod arhiv.

Daliborg ::

Hvala, sem obupal klicariti in šel do poslovalnice. Čez urco ne je klical tehnik ki je opazil napako je rekel da je resetiral povezavo in naj probam ponovno zagnati speedtest zadeva je sicer rabila nekaj časa da se vzpostavi nazaj linija a je potem vse začelo delati BP. Mi pa ni želel razkriti kaj se je točno zgodio, nisem niti vztrajal. :)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

youPlonker ::

Če imaš vključene TV časovne funkcije, za koliko dni za nazaj lahko gledaš programe in ali to velja za vseh 50 programov osnovne sheme (Programski paket S)?

Dami ::

Ne, nimajo vsi programi te možnosti, ne glede na to kater paket maš.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Egidij88 ::

Ne vem, kdaj bom jaz dočakal, da bom zadovoljen z internet in mobitel naročnino. Trenutno oboje šel na T2 in čakam optiko, tako da upanje je. Tale roaming za podatke na mobitel omrežju pa zna biti hinavski, če si zraven meje. Pa za 20MB podatkov v Bosni mi hočejo zaračunati 400€ wtf?!?!? Ker imam nastavljeno blokado pri 50€ tega stroška, sem reklamacijo dal, ampak tudi za to se moraš fajn potruditi, ker na tistemu telefonu težko koga dobiš.

sennheiser ::

Probajte še telekom... tam šele čakaš. T2 je proti njim ekspresno hiter.
A ima kdo mobitel v sklopu paketa oranžni diamant? Zadeva deluje vsaj podobno dobro kot recimo simobil?
Pač odločam se da bi vzel ta paket in hkrati prenesem še mobitel, ampak sem imel že zelo slabo izkušnjo na BOB ali Izimobil paketih. Enostavno v določenem času skozi dan je bil internet ekstremno počasen. 2 3 ure pred ali po tem pa kot da ni nič. Telefon pa na isti lokaciji v Ljubljani. Sum je bil sicer na dejstvo da to sta "2. rang" ponudnikov in dejansko prioriteta za ta ponudnika glede prenosa podatkov je drugačna - ob večji gužvi.

Besna Glista ::

sennheiser, deluje povsem normalno. Če si na T-2-jevi anteni ti lovi njihov 3G, če si v telekomovem roamingu pa njihovo lte, če je pokritost. Zadovoljiva zadeva v glavnem.

MrStein ::

sennheiser je izjavil:


A ima kdo mobitel v sklopu paketa oranžni diamant? Zadeva deluje vsaj podobno dobro kot recimo simobil?

Gre za "Brezčasni M". Imam in deluje OK. Nisem pa ves čas na telefonu.
Včasih se mi zdi, da klic ne gredo skoz, ampak to mogoče telefon kaj heca (metuzalem SGS3).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Matej_K ::

T-2 podražitev

Oranžni diamant dražji za pet evrov


Kaj so nori? Lahko odstopim od pogodbe brezplačno. Je sploh kateri ki nebo tako podražil?
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

lukslo ::

Matej_K je izjavil:


Kaj so nori? Lahko odstopim od pogodbe brezplačno. Je sploh kateri ki nebo tako podražil?


Vsi bodo podražili za vsaj 3€

Tr0n ::

Ne pozabit danes porabit T2 klub tock. Vsaj za internet za druzine v stiski ali obrok za zapuscene zivali.

smacker ::

lukslo je izjavil:

Vsi bodo podražili za vsaj 3€

Telemach ne bo (vsaj zaenkrat).
««
188 / 236
»»