» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
182 / 236
»»

MrStein ::

Hajznberg, če imate dve naročnini, eno odpovejte in naročite ugodnejšo.
Med postopkom pa po potrebi vsi uporabljate tisto drugo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

Novi naročnik je tisti, ko ni na naslovu(istega ponudnika) prijavljen priključek vsaj 6 mesecev. To sem sicer dobil od telekoma info, ko sem hotel enako preprisat preključek na punco, pa so rekli jok brate. Meni sicer to ne gre logično skupaj, saj če prodam stanovanje pa pride drugi ne more dobiti "novega naročnika" pri istem ponudniku. Mogoče T2 drugače definira tole.

Hajznberg ::

MrStein je izjavil:

Hajznberg, če imate dve naročnini, eno odpovejte in naročite ugodnejšo.
Med postopkom pa po potrebi vsi uporabljate tisto drugo.

Ne vem če smo se razumeli..
V hiši sta 2 stanovanji, živita 2 družini, in vsaka ima svoj internet, televizijo itd.. Ne moremo se sedaj kar na njihov internet priklopit, to bi bilo isto kot če bi se na sosedovega. Ampak naslov, hišna številka je pa seveda ista.
Jaz ne vem katerega ponudnika imajo v drugem stanovanju, mogoče imajo celo istega T2!

Zanima me kako je s prenosom e-mail naslovov, je to možno?

Pithlit ::

Ja pa vprašaj soseda če lahko. Nam je sosed odstopil net za 7 mesecev (seveda se nismo s torenti in podobnim zajebavali vmes). Ne verjamem da imam samo jaz fajn sosede.
Life is as complicated as we make it...

Hajznberg ::

LOL. ni problematika v tem da bi jaz hotel odjavit internet za 7 mesecev da bi potem imel ceneje. Zanima me samo kakšne so možnosti, predpisi, zakon. Namreč če bi obe družini izbrali T2, potem bi bila polnega popusta deležna le ena družina, kar ni pošteno.

MrStein ::

Aja, sem mislil, da ste kao sorodniki v dveh stanovanjih.

Prenos emailov pa še en čas ne bo.
(to je ja nemogoče, enako kot prenos tel. številk... oh, wait)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Za prenos emailov bo potrebna huda regulacija z strani drzave, ampak zaenkrat ni interesa, kar je zalostno. Edini nacin da imas prenosljiv email je trenutno edino lastna domena.

Glede akcije za nove narocnike pa seveda ni hisna stevilka tista ki doloca novega lastnika pac pa imajo identificirane svoje prikljucke.

Hajznberg ::

končno en ki razjasni stvari in ne pametuje kar tja v en dan

SeMiNeSanja ::

Lonsarg je izjavil:

Za prenos emailov bo potrebna huda regulacija z strani drzave, ampak zaenkrat ni interesa, kar je zalostno. Edini nacin da imas prenosljiv email je trenutno edino lastna domena.

In kako si ti predstavljaš, da naj bi šel prenos maila Janez.Novak@T-2.net k Telekomu ali keremu drugemu ponudniku?

To je tako, kot da bi zahteval najemnik v poslovni zgradbi, kateremu se je dodelilo neko interno številko na centrali zgradbe, da jo bo nesel s seboj, ko bo šel drugam v najemniško razmerje.

Skratka ni šans! Pa če se vsi regulatorji tega sveta postavijo na glavo, ker to ni vprašanje regulacije, temveč vprašanje tehnologije.

čuhalev ::

Še huje je, ko bi kakšen Janez Novak že obstajal kot naročnik pri Telekomu in bi bil ta naslov že zaseden.

Če se vi preselite iz Murske Sobote v Novo Gorico, pač ne morete s sabo prenesti naslova. Lahko naredite samo preusmeritev (morda proti plačilu).

Lonsarg ::

041 je bila interna Mobitelova stevilka, sedaj pa jo imas lahko pri kateremkoli operaterju... Dobro pri emailih bi bilo malce tezje, ker je v igri domena in ne neka arbitrarna stevilka, tak da za maile naredit prenoslive bi najbrz rabili narediti vsi nove emaile, ki so bazirana na kaki novi domeni, recimo da se mednarodno dogovori da bo .contact domena za prenosljive emaile.

MrStein ::

Ja, ker sploh ni tehnologije, ki bi naslove preslikala v real time.
Nekaj kot.. nekaj kot, kjer bi kot input dal janez.novak.-afna-.siol.net, ven pa bi dobil 56.32.175.33 (naslov aktualnega mail strežnika, kjer se ta teden nahaja ta e-naslov)

In bi uporabilo tehniko porazdeljene baze podatkov.

Imenovalo pa bi se, hmm... nekaj kot Distrubuted Name Solution ? de en es?

Mogoče pa še čas ni zrel za tako napredno tehnologijo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SeMiNeSanja ::

Lonsarg je izjavil:

041 je bila interna Mobitelova stevilka, sedaj pa jo imas lahko pri kateremkoli operaterju... Dobro pri emailih bi bilo malce tezje, ker je v igri domena in ne neka arbitrarna stevilka, tak da za maile naredit prenoslive bi najbrz rabili narediti vsi nove emaile, ki so bazirana na kaki novi domeni, recimo da se mednarodno dogovori da bo .contact domena za prenosljive emaile.

Če hočeš 'prenosljivost' si registriraš domeno @JanezNovak.si/com/org/me/.... in jo lahko seliš ko mačka mlade od ponudnika do ponudnika. V nasprotnem primeru se sprijazni z neprenosljivostjo, ali pa si odpri Janez.Novak@Gmail/Hotmail/XXXMail.com.

NoName ::

No.. saj email portability nebi bil tak bavbav. Pač bi se za front-end serverje uporabil email ponudnika A, nekje v uporabniški bazi ali LDAPu pa bi za janez.novak@operater-a.si pisalo, da je njegov 'storage' pri operater-b.si. Seveda pa bi moral biti spisan nek vmesnik, da bi lahko ponudniki med sabo komunicirali, in javljali kater poštni naslov je portan, in kam - dokaj podobno, kot to velja za number portability.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

SeMiNeSanja ::

NoName je izjavil:

No.. saj email portability nebi bil tak bavbav. Pač bi se za front-end serverje uporabil email ponudnika A, nekje v uporabniški bazi ali LDAPu pa bi za janez.novak@operater-a.si pisalo, da je njegov 'storage' pri operater-b.si. Seveda pa bi moral biti spisan nek vmesnik, da bi lahko ponudniki med sabo komunicirali, in javljali kater poštni naslov je portan, in kam - dokaj podobno, kot to velja za number portability.

Preveč komplicirano.
Pri telefonskih si lahko dovoliš določeno stopnjo kompliciranosti, saj se gre zgolj za peščico operaterjev, ki rabijo obvladovati zadevo.
Mailbox pa imaš lahko pri čisto vsakem loleku, ki ima bolj ali manj stalno povezavo z internetom in neko škatlo, za katero nihče ne ve, ali je ali ni redundančna, niti če ima poskrbljeno za backup-e.

Ker zadeva niti približno nebi bila več zaprta, tako kot telefonski routing, bi stvar avtomatično postala tarča poskusom kompromitacij. Zgolj vprašanje časa bi bilo, ko bi si nekdo uspel preusmeriti maile določenega uporabnika na nek X strežnik, jih 'pregledati' in potem posredovati naprej na pravi strežnik. Da bi pa kakšen manj vešči barabin lahko zbrklal celoten sistem, izvedel DDOS ali kaj podobnega pa tudi moraš upoštevati.

Potem pa še ostane težava z Janez.Novak - komu od 188 lastnikov tega imena bi ga dodelil? Kaj pa Franc.Horvat - teh je baje celo 1191 !?!
Boš priredil loterijo, kdo bo smel biti Franc.Horvat@ ?

MrStein ::

1.) (glede napadov) bi pač uporabil DNSSEC namesto ancient-DNS
2.) Huh? janez.novak@siol.net ima tisti, ki ga je prvi rezerviral. Enako kot telefonske številke. Kje vidiš problem?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

NoName ::

1. DDOS na DNSSEC domenah glede na izkušnje še večjo štalo naredi, ker so odgovori večji kot 3K, v primerjavi z nepodpisanimi, ki so ponavadi manjši kot 100B
2. janez.novak@siol.net, janez.novak@amis.net, janez.novak@t-2.net, ... a ni to podobno kot 031 111111, 041 111111, 040 111111?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

SeMiNeSanja ::

MrStein je izjavil:

1.) (glede napadov) bi pač uporabil DNSSEC namesto ancient-DNS
2.) Huh? janez.novak@siol.net ima tisti, ki ga je prvi rezerviral. Enako kot telefonske številke. Kje vidiš problem?

Potem bi moral že na matičnem uradu vpeljati, da je lahko Janez Novak samo tisti novorojenec, ki si je to ime prvi registriral?

Kaj boš naredil z vsemi ostalimi Janezi? Eden je bip na T-2, drugi na Siol, tretji na Telemach,.... Vsi so že registrirani. Komu boš dovolil prenos?

Kako boš poskrbel, da ne bo prihajalo do pomot pri pošiljanju, ker bo vsakdo po avtomatizmu predvideval, da se pošilja Janezu Novaku mail na Janez.Novak@ ? Boš delil zaporedne številke? Bo to zmanjšalo zmedo? Si boš zapomnil, katero številko ima Janez Novak iz Lendave, katero pa oni iz Radovljice?
Ne bo šlo niti Janez.Novak.Ljubljana@ - saj tudi v ljubljani živi več Janez Novak-ov, sploh pa bi nastala zmešnjava, ko bi se ljubljanski Janez preselil v Koper in bi hotel nesti naslov s seboj k lokalnemu ponudniku.

Primerjava z DNS tudi ni najboljša, ker bi se na koncu šlo za popolnoma drug protokol. DNS rešuje zgolj tisti del, ki se nahaja izza @ znaka. Ti pa imaš v tem primeru opravka z imenom, ki se nahaja pred tem znakom.
Pri DNS vsakdo ureja zapise za resurse, ki so njegova last oz. jih upravlja znotraj svoje domene, skratka vsakdo posega zgolj v lastne zapise.
Tu pa bi se šlo za globalni imenik, kjer bi prenos pomenil interakcijo med dvema subjektoma, kjer mora eden zadevo najprej sprostiti, potem pa bi jo šele lahko nekdo drug prevzel v svoje upravljanje. Pri domenah to sicer deluje, vendar jih je bistveno manj, kot osebnih imen. Če pri tem še pogledamo stroške registracije domene, potem verjetno tudi prenašanje mail naslova nebi bilo zastonj, morda celo na nivoju registracije neke najcenejše domene. Kdo bi to hotel plačati, pa da na koncu ne more biti Janez Novak, ampak bo moral v naslov po možnosti tlačiti še materino dekliško ime in letnico rojstva, da bo imel zares unikatno ime? Kaj pa potem vsi tisti 'alternativni' naslovi, ki niso poimenski, temveč neki nickname-i?

Ne mešat zadevo z Gmail in podobnimi servisi, kjer se je šlo po sistemu 'prvi pride prvi melje' - govorimo o neki 'regulirani' zadevi, kjer ne sme prihajati do nikakršne diskriminacije, kjer ima vsak Janez.Novak pravico biti Janez.Novak@... Bi uspel naresti zadevo tudi pravno vodotesno, da se nebi med seboj tožili Janezi, kdo je bolj upravičen do Janez.Novak@? Ali da se celo Janezi skupaj zberejo in gredo v skupno tožbo zaradi diskriminacije?

NoName je izjavil:


2. janez.novak@siol.net, janez.novak@amis.net, janez.novak@t-2.net, ... a ni to podobno kot 031 111111, 041 111111, 040 111111?

Ti bi še domenski del selil zraven? Torej bi moral tvoj mail server po novem sprejemati maile za bilokatero domeno? Pravi magnet za spam...? Sploh pa bi bili veseli DDOS-freak-i, ki bi ti strežnik zasuli s spamom, dokler se nebi sesul.

Zgodovina sprememb…

NoName ::

Saj nebi domenskega dela selil... Operater A bi bil še vedno odgovoren za MXe... Storage server bi bil pa po selitvi bil pri operaterju B...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

SeMiNeSanja ::

NoName je izjavil:

Saj nebi domenskega dela selil... Operater A bi bil še vedno odgovoren za MXe... Storage server bi bil pa po selitvi bil pri operaterju B...

Kateri email serverji pa omogočajo, da glede na ime uporabnika dodeliš drug storage server?
Pri tem so imena uporabnikov, ki se preslikavajo v poštne naslove, večinoma shranjeni lokalno, ne pa v LDAP sistemih.
Operater A si bo mislil 'saj Janez ni več moja stranka, zakaj naj zdaj jaz skrbim zanj?'. Operater B pa brez njegovega sodelovanja ne more nič, saj mail ne hodi na njegovo MX domeno.

Kakšen drug mail sistem, npr. X.400, bi dosti lažje prenesel take selitve, pri SMTP pa sem dokaj skeptičen.

NoName ::

Stavim levi jajc, da so podatki o uporabniških računih vsaj pri treh tavelikih playerjih (TS, Amis, T-2) shranjeni v nekakšnem SQL ali LDAPu... IIRC operaterjem že pred mnogimi leti, ko so morali zagotoviti portabilnost stacionarnih in mobilnih telefonskih številk, to ni bilo všeč, pa so vseeno naredili. Še enkrat ne vem zakaj taka panika pri emailih, saj se morata tudi pri prenosljivosti telefonskih številk oba operaterja (dajalec in prejemnik) dogovoriti o prenosu. Če imam pravilne podatke, se selitev telefonskih številk opravlja nekje med 00:00 in 04:00 vsak delovni dan.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

MrStein ::

NoName je izjavil:

1. DDOS na DNSSEC domenah glede na izkušnje še večjo štalo naredi, ker so odgovori večji kot 3K, v primerjavi z nepodpisanimi, ki so ponavadi manjši kot 100B
2. janez.novak@siol.net, janez.novak@amis.net, janez.novak@t-2.net, ... a ni to podobno kot 031 111111, 041 111111, 040 111111?

Ja in? Oboje deluje brez problemov že leta in leta.
Povej, o kakem domnevnem problemu govoriš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Evo primer:
Miro Cerar ima email miro.cerar.jr@telemach.net (pri ponudniku Telemach, seveda)
Jutri bo ugotovil, da ima T-2 (da smo on topic...) bolj ugodno ponudbo in bo preklical storitev internet+email(+še nekaj nepomembnih storitev) ter naročil storitev internet(+email) pri T-2. Pri tem bo obkljukal možnost (zaenkrat še teoretično) "želim ohraniti svoj e-naslov".

Naslednji dan (no, prej mora naci-operater potegniti kabel in priklopiti v centrali) ima gospod Cerar novega ISP (in stari e-naslov).

Vsak, ki mu pošilja sporočila na miro.cerar.jr@telemach.net bo to še dalje počel popolnoma enako kot prej.

Enako kot pri telefoniji. Za katero je tudi kup ljudi pred uvedbo zatrjevalo, da ne more delovati. Niti teoretično.
(res, naj nekdo poišče ta stara sporočila. Za smeh. Mogoče bodo cela znana imena/avtorji...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

AndrejO ::

a) To se bi seveda dalo izvesti. Tudi kakšnih hudih problemov pri temu ne bi bilo.

b) Tega se seveda ne bo izvedlo. ISP-ji niso v poslu "ponujanja elektronske pošte", temveč so v poslu zaračunavanja podatkov. Tisti trenutek, ko bi jim nekdo želel narediti strošek, bi ugotovili, da tega v bistvu sploh ne rabijo ponujati zastonj ali pa sploh ne rabijo ponujati. ISP brez pošte je še vedno ISP. Mobilni operater brez mobilne telefonije? Not so much.

b.1) Takšen položaj imaš že danes: odideš drugam, ohraniš naslov, narediš preusmeritev in plačaš mesečen pavšal za ta luksuz. Nekateri ISP-ji to vem, da ponujajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

MrStein ::

No marsikdo ponuja email zastonj.
Ampak problem, je predvsem v glavi, ja. Tehnično je to stvar par dni dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

Kaj je to debata o t2 ali o e-naslovih?

Bakunin ::

in ce ima @tvoj-stari.naslov kaksno bolj restriktivno antispam politiko ? oz. tvoj nov @naslov?
spf, sender address verification,....

medtem ko je mobilna stevilka v celoti "unikatna" to ne velja za e-posto. Tam je MX zapis [oz. A, ce ni MXa] tisti center za oddajo poste.

Moj predlog - nabavi si @TVOJADOMENA.TLD in jo prenasaj kot macka mlade okrog, ker te manj stane kot placevanje za preusmeritev in imas tudi kontrolo+pregled nad e-postno komunikacijo. Manj fsckup vmesnikov/ponudnikov vmes...

SeMiNeSanja ::

Bakunin je izjavil:

in ce ima @tvoj-stari.naslov kaksno bolj restriktivno antispam politiko ? oz. tvoj nov @naslov?
spf, sender address verification,....

medtem ko je mobilna stevilka v celoti "unikatna" to ne velja za e-posto. Tam je MX zapis [oz. A, ce ni MXa] tisti center za oddajo poste.

Moj predlog - nabavi si @TVOJADOMENA.TLD in jo prenasaj kot macka mlade okrog, ker te manj stane kot placevanje za preusmeritev in imas tudi kontrolo+pregled nad e-postno komunikacijo. Manj fsckup vmesnikov/ponudnikov vmes...

Tudi jaz tako mislim.

Odpiranje storage-a, da bodo lahko nanj pisali X mail serverji, pa je resno varnostno tveganje. Stavim, da bi barabe v manj kot mesecu dni pogruntale način, kako zafilat storage do te mere, da bi server počepnil.

Štos je namreč v tem, da bi si prenos naslova potem izmišljeval tudi nekdo@gov.si, jaz@petrol.si, ... pa tja do tisti@dolgcajt.com in oni@tralala.si.
Če bi do neke mere še zaupal strežniku mail.gov.si, da ti piše na tvoj storage, se bo verjetno vsakdo strinjal, da to isto ne more veljati tudi za strežnik mail.tralala.si.
Kako boš potem nadziral, komu lahko zaupaš ali ne?

In čemu se sploh mučiti z vso to zgodbo, ki po moje še zdaleč ni tako preprosta, kot bi to eni radi prikazali, če si že danes lahko vsakdo omisli svojo lastno domeno in jo brez težav prenaša od ponudnika do ponudnika?

Potem se tu tudi odpira vprašanje lažnih identitet. Če je bil nekdo zaposlen na policiji kot vratar, nato pa gre delat za vratarja v Tosamo, bi mu pustili, da s seboj nese naslov Janez.Novak@policija.si ?!?

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

ni brezveze to trolanje?
telefonsko ima vsak eno, mogoče 2.
Mailov pa ima vsak >3. večina tudi noče imeti vse na en mail.

Če pa kdo želi res samo svoj mail, kot so zgoraj lepo napisali. Kupi si domeno. Naj me vrag, da nikogar ne bo pobralo za tistih cca (do) 20€/leto.
Če pa je komu težko to dat, pa še vedno ima zastoj gmail.

Trolanje brezveze

MrStein ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Odpiranje storage-a, da bodo lahko nanj pisali X mail serverji, pa je resno varnostno tveganje. Stavim, da bi barabe v manj kot mesecu dni pogruntale način, kako zafilat storage do te mere, da bi server počepnil.

To barabe znajo že danes: pošiljati sporočila, dokler se kvota ne zapolni.

policija.si pa seveda ne bo dovolila da vratar vzame s sabo ta email, enako kot Telekom ne dovoli, da Jasna Novak vzame s sabo tel.št. 080 8000.

Samo izogovore pa imate...

OK, pa da zaključimo: potovanje hitreje od 30 mph je nemogoče, saj bi se potniki zadušili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

TRIROG ::

Okej, zanima me ali je že rešena zgodba z omejevanjem DL hitrosti pri uporabnikih optike s paketi 100/10MBit na 90MBit?

Danes sem zagnal test na akostest.net in dobil rezultate:

Rezultati meritve z dne 6.11.2015 11:32:39
Pritočna hitrost 89 Mbps
Odtočna hitrost 8,9 Mbps
Ping 2,3 ms

Rezultati so namreč praktično identični tistim, ki sem jih že pred časom izvajal s speedtestom (T-2) za katerega so mi na T-2 ju rekli, da ni merodajen in ne more biti podlaga za "reklamacijo".

Kaj pa zdaj?

Invictus ::

Hajznberg je izjavil:

LOL. ni problematika v tem da bi jaz hotel odjavit internet za 7 mesecev da bi potem imel ceneje. Zanima me samo kakšne so možnosti, predpisi, zakon. Namreč če bi obe družini izbrali T2, potem bi bila polnega popusta deležna le ena družina, kar ni pošteno.

A sharat si pa ne morete ene linije in tako zmanjšati stroške? Če ste že v isti bajti?

A morate res oboji imeti svoj internet link z vsemi dodatki?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

TRIROG je izjavil:

Okej, zanima me ali je že rešena zgodba z omejevanjem DL hitrosti pri uporabnikih optike s paketi 100/10MBit na 90MBit?

Tistih 10Mbit porabijo haeaderji paketkov ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Da ne bomo preveč čez t-2 šimfali (pa ne vem kako in kaj drugi ponudniki delajo)...

... 'šenkal' so 3 mesece TV L paketa (vsaj tistim z naročenim M - bo treba lastnoročno izklopit pred 31.12) in sedaj še 2 meseca HBO skupaj z videoteko (se avtomatsko izklopi konec leta). Ne vem, meni je kul poteza.
Life is as complicated as we make it...

miko22 ::

jaz sem pred 1 mesecem šel iz Siola na t2.
Storitev na optiki enaka, dobil sem več, plačujem manj(upam, ker še nisem dobil prvega računa :D), prijaznost kjerkoli, da ne omenjam vmesnika za tv, ki je bolj prijazen in pa tudi lepše rešljivo kot pri Siolu

MrStein ::

Invictus je izjavil:

TRIROG je izjavil:

Okej, zanima me ali je že rešena zgodba z omejevanjem DL hitrosti pri uporabnikih optike s paketi 100/10MBit na 90MBit?

Tistih 10Mbit porabijo haeaderji paketkov ...

10% overheada je malo preveč.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

MrStein je izjavil:

Invictus je izjavil:

TRIROG je izjavil:

Okej, zanima me ali je že rešena zgodba z omejevanjem DL hitrosti pri uporabnikih optike s paketi 100/10MBit na 90MBit?

Tistih 10Mbit porabijo haeaderji paketkov ...

10% overheada je malo preveč.

Niti ne ... Je kar dovolj dober približek vseh overheadov na vseh OSI nivojih ... Razen če pač pošiljaš jumo paketke, ki jih speednet test ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

http://packetpushers.net/tcp-over-ip-ba...

Odvisno od tega kaj počneš... ampak 10% sploh ni nek ohoho. Dovolj dober približek je.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Ravno na tisti strani piše 4-5 %.
Kar je precej stran od 10%.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pithlit ::

Če greš brat imaš cifre od 2,7% pa tja do 25%. 'Oglašuje' pa 13%. Pol pa ima še hude ekstreme omenjene - 4100%.

Overhead je zelo odvisen od tega kaj počneš. In 10% (+/- kak procent) je kar realna ocena za 'običajno' delo.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Speedtest nič ne "počne", torej nima application overheada. In pri meni izmeri ravno tam 5% pod "oglaševano" hitrostjo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

MrStein je izjavil:

Ravno na tisti strani piše 4-5 %.
Kar je precej stran od 10%.

Pri majhnih pingih je overheada lahko tudi 90% ;).

MrStein je izjavil:

Speedtest nič ne "počne", torej nima application overheada. In pri meni izmeri ravno tam 5% pod "oglaševano" hitrostjo.

Seveda nič.

Ethernet ne pobere nič oberhaead ali Wi-fi. TCP spet nič

To kar iz lufta ve kam mora kaj poslat.

Mislim, baš neko znanje networkinga pa to ni ...

Drugače pa tole ...


1B can be contained in 1 packet not exceeding 1460Bytes (the default TCP MSS)
1 x 40Bytes of TCP & IP headers equals a 40Byte, 4,100% TCP/IP overhead
Thus, 41Bytes of data is actually transmitted over the network


Drugače si pa tole preberi ...

http://www.ookla.com/support/a21110547/...

Merijo hitrost HTTP prometa ... Kar nima veze s hitrostjo linka ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Pithlit ::

MrStein je izjavil:

Speedtest nič ne "počne", torej nima application overheada. In pri meni izmeri ravno tam 5% pod "oglaševano" hitrostjo.

HTTP ti pa nese nekje do 25%.

Meni pa izmeri download na -4% od oglaševane. Upload pa +100% nad oglaševano.

Ne se na te teste obešat kot da so bog i batina.
Life is as complicated as we make it...

MrStein ::

Aja, slotek...

Speedtest pošlje večji kos podatkov, tako da je overhead zelo mali. Sploh HTTP, ki je ranga 100 bajtov, podatki pa tam 1000000 bajtov (vaja za bralca da izračuna razmerje).

Saj lahko kdo analizira in napiše izsledke, če dvomi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

MrStein je izjavil:

Aja, slotek...

Speedtest pošlje večji kos podatkov, tako da je overhead zelo mali. Sploh HTTP, ki je ranga 100 bajtov, podatki pa tam 1000000 bajtov (vaja za bralca da izračuna razmerje).

Saj lahko kdo analizira in napiše izsledke, če dvomi.

https://www.google.si/search?q=max+size...

Tole si preberi, da se ne boš še bolj blamiral ...

Pa preberi si nekaj o OSI nivojih ...

https://www.google.si/search?q=max+size...

Mogoče te pa celo kaj naučimo.

Res, kot si rekel, slotek :P.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MrStein ::

Res, kot sem rekel, če kdo dvomi, lahko analizira promet in pove konkretne rezultate. Če dvomi v besede tistih, ki se na zadevo poznamo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Pa ti razumeš povezavo med Ethernetom, TCP in HTTP ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Iz do sedaj napisanega...?
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Pithlit je izjavil:

Iz do sedaj napisanega...?

Ni bilo tebi namenjeno ;). Sicer pa ja, a kdo sploh to razume ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Vem.
Life is as complicated as we make it...
««
182 / 236
»»