» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
129 / 241
»»

iration ::

port 80 je default port za http protokol in ga t-2 ne zapira.

Ptica ::

Na T2 strani je na voljo seznam kolokacij za VDSL, ki so jih naročili pri TK.
A kdo ve, koliko časa traja do realizacije teh lokacij - na helpdesku tega ne vedo.

PaJo ::

Koliko meni znano ima Telekom cas 90 dni, da pripravi kolokacijo, tako da prej zagotovo ne bo.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

mitja_i ::

Pri PRD stranka ne potrebuje in ne plačuje telefonije nacionalnega operaterja (ga odjavi). Telefonko številko lahko uporablja še naprej, če se odloči za prenos številke (poseben obrazec) in naroči telefonijo pri T-2 za 4€.
Pri PRD ni splitterja na centrali in ne pri tebi, tako da je to ena motnja manj. Preideš pa tako, da se ti pošlje pogodba za PRD (pokliči na 059000000) na kateri izpolniš vsa pooblastila za odjavo telefonije nacionalnega operaterja.
Port 80 je http in se uporabja za ogled strani na internetu - tako da ne more biti zaprt. Zaprt je edino port 25 za elektronsko pošto in še ta ni blokiran, če imaš statičen IP.
IP naslov se ne menja. Ni nobene potrebe za tem. Lahko (ni nujno) se zamenja, če zamenjaš mrežno kartico v računalniku.
Pri sumu vdora v računalnik se moraš obrniti na policijo. Toda firewall velikokrat javlja tudi če ni nobene grožnje. Raje preveri pri proizvajalcu firewalla, kaj to pomeni.

Te vse informacije bi lahko dobil tudi na 059000000.

;-) ::

Hvala!

mikko ::

Ima kdo od vas T2 naročnikov postavljen wireless doma ? Kako imate speljanega ?
Meni edini način, da mi ga je ratalo vzpostavit je ta, da sem direktno iz modema dal kabel v router in potem iz routerja v vood. Ampak še vedno mi ne dela telefon zaradi tega :s
Če pa imam modem->vood->router pa da vse nastavitve pridobiva avtomatsko(router) mi je pa delal wireless samo na laptopu , na navadnem PCju mi ni delalo...Wireless kartica ni dobila IPja..
Kdo ve kako mora biti vse pravilno zvezano ? Pa zdele za 2 dni imam še vedno dinamični IP, potem mi ga bojo spremenili na statičnega(pa zanimivo je to, da mi router dela pravilno samo pod pogojem, če imam nastavitve kot statični IP)

Wega ::

Toliko pazi, da nimaš priklopljeno na zadnjo lukno (C če so tri oziroma D in E če jih je pet), ker je tista rezervirana za TV. Sicer pa gre tako: iz vtičnice na modem, iz modema na telefon in vood, iz A na en PC, iz B na wireless router in iz C na TV.
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.

SepoX ::

Ne, ni tako.

Vtičnica -> modem -> vood -> v LAN A vštekaš router - naštimaj tako, kot bi imel CABLE internet (takrat router vse podatke dobi sam)

Telefon pa:
- Analogni telefon se priklopi na voodove izhode
- ISDN: vood -> v LAN B vštekaš Pattona in v njega ISDN telefon
- VOIP v LAN B

markk1 ::

evo en zanimiv članek iz današnjih Financ
Zaradi domnevne zlorabe prevladujočega položaja na trgu družba T-2 od Telekoma zahteva skoraj 130 milijonov evrov odškodnine.

lp

NavadniNimda ::

Skrajni cajt, da se jih malo po smrčkih frcne.:D

Sergio ::

Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Vanich ::

Hmmmm...kaj to v praksi pomeni ?
Koga bo podprla država ? (Janša)
Kakor se meni zdi, se Telekom podpira, ker je državna firma, cerkev se pa podpira
že po defoultu -v Janševi vladi.
Kaj bo prevagalo ?

Zer0 ::

Jah cerkev ane, doh...
Zadnjič so jim dal 8 miljonov evrov pa se je takoj javnost začela zgražat, tko jim bojo pa lahko dal 130 miljonov evrov pa se nihče ne bo zgražal kvečjemu privoščil bojo Telekomu. >:D
An opinion is like an asshole, everybody's got one.

gensi ::

Prosim ne mešajte cerkve in države.

Ne morem se znebiti občutka, da si T1 na vse kriplje prizadeva onemogočiti konkurenco.

Žalostno je le, da je lastnik T1 država in, da takšno dejanje dopušča. S tem je dejansko oškodovanih veliko ljudi, hkrati pa je tudi onemogočen razvoj konkurence na trgu. Posledice so slabe za "večino" in dobre ($$$) za "manjšino".

Logično razmišljanje nas navaja k temu, da nova vlada pač ni veliko boljša od stare. Očitno so vsi isti. Politikom je najbolj važno, da poskrbijo zase.

Žal.
I.

Vanich ::

Telekom si zasluži da crkne v najhujših mukah, ker zaradi pohlepa in nesposobnosti futrajoč svoj hedonizem zavira razvoj telekomunikacij v Sloveniji in pljačka in laže pošten narod.

DeletedUser ::

Od kje so pa prišli na 130MIO eur? Do sedaj so po pisanju Večera vložili 40MIO.

Zgodovina sprememb…

iration ::

Koga bo podprla država?
Imamo 3 veje oblasti in ne eno. Odločila naj bi pravosodna veja in ne ostali dve.

Vanich ::

Odločila naj bi pravosodna veja in ne ostali dve
Ne bodi naiven.

;-) ::

Nevem zakaj piše da ma T-2 dinamiko če ma statiko;(( Zavajanje naročnikov!

antonija ::

Seveda imas opcijo dinamicnega IPja. Je pa res da ti lahko T-2 vedno znova dodeli isti IP, povezava bo pa se vedno delovala preko DHCP.

Ce so te pa kje bannali glede na IP si pa sam kriv, lepo se obnasaj pa te naslednjic ne bojo>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

;-) ::

V čem je fora da mi skoz lahko dodelujejo isti IP? Potem to ni dinamika ampak statika. Ko sem prebral da je dinamični IP sem mislil ja to je to kar potebujem pa izpolnil pogodbo, nato pa kar isti IP non stop;((

Pa še proxy nedela pr T-2 tak da si res v pi*** če maš T-2:( Ne antonija negre za obnašanje pa za ban, gre za to da je to zavajanje.

Senitel ::

Jah dinamičen IP pač nikjer ne pomeni, da ti bojo IP za vsako povezavo zamenal... :\

;-) ::

Vsaj na nek določen čas pa morejo.

iration ::

Morejo in ne morajo.

MrStein ::

Je v ponudbi ali pogodbi pisalo, da zamenjajo IP vsako uro ? Ne ?
Kdo je zdaj .... ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

;-) ::

Pisalo pa je da je dinamika! In ne mislim vsako uro ali ob vsakem restartu modema...npr 1x na mesec bi pa bilo dovolj.

Vanquish ::

dinamika pomeni, da IP na pisan na tebe ne pa da se more menjavat - kar pomeni, da je lahko tvoj celo leto, lahko pa se spremeni jutri

;-) ::

Ok. Če je tako je ok. Zakaj pa so mi rekli ko sem poizvedoval za net da se menja? a potem so za t-2 telefoni sami n00bi al kaj?

roscha ::

Zamenjaj mrežno kartico.. 100% nov IP

Odklopi modem za več kot 24 ur... baje tud nov IP.

;-) ::

To o odklopu modema ni res. Sem sprobal.

A pol mam lahk 2 mrežni, pa jih menjujem pa bo vedno drug IP? Al bosta sam 2-vsaka mela svojga*

NavadniNimda ::

Sej lahko kupiš 270 mrežnih. Ampak da se ne boš čudil, če na vseh dobiš isti IP!:D ;)

Zgodovina sprememb…

;-) ::

Zakaj mi pa proxy nedela pri T-2 pri Volji in Siolu pa mi?

Stihler ::

EWEER potegn si program smac in zamenjej mrezni mac addresso, to ima isti ucinek ko da bi novo mrezno dau notr. S tem probas ce se ti res menja ip pri novi mrezni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stihler ()

antonija ::

Kar je Stihler napisal: spoofaj MAC naslov od mrezne kartice in probaj ce bo drugi IP. Pa za kaj sploh rabis vedno nov IP??!?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

tomko030 ::

Malo zaidem od vaše teme. Na T2-TV - otroškem programu TIJI ni zvoka. Tamau mi jamra že dva dni:'( .... Ali se da to kej uštimat?:\

;-) ::

Hvala programček že imam bom potem sprobal. A je potreben restart modema? Ker potem nebom probal:D

antonija ::

Pomojem je treba samo winse restartat (saj jih je za vsako malenkost treba, tko da to nebi smel bit problem).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Voyager ::

tomko030: Sporoči na T2. Pa kar pripravi se da boš to dnevno počel :\

mitja_i ::

TiJi že dela - ni potrebno nič klicati na T-2, saj imajo dober sistem nadzora delovanja programov. Oni za morebitne težave vedo še preden jih vi vidite!

roscha ::

To bo ja.

Ponavadi traja 1dan+ da porihtajo. In govorim iz lastnih izkušenj.

mitja_i ::

Večina napak (zvok, izpad, zamik govora) se itak pojavi pri dobaviteljih signala in T-2 "urihta" samo tako, da sporoči napako dobavitelju.

roscha ::

Pajade.

Največ problemov je recimo z Bloombergom. In ne morš verjet Bloomberg mi preko SAT TVja dela OK.
Podobna zdeva z Zone Reality. Za zatikanje je kriv T-2.

Je pa res da so za kiksnjene podnapise (največkrat na National Geo) krivi dobavitelji signala. To pa res.

nekdo123 ::

Ima kdo link do kakšne osvežene VLC playliste (npr. dodan program SCT...)?

Hvala!

;-) ::

Hvala!

SMAC je opravil svoje delo super. A sedaj delam to kok pogosto men zapaše:D?

AntiFriz ::

Delaj samo da ne bos klical potem na helpdesk ko bos parkat probal :D

;-) ::

Itaq da bom če bo kaj narobe:P Hec hec.

Sem opazil ja, da ni neomejeno število ip-jev oz mac-ov do sedaj so mi sam 3 različni delali, to bo dovolj:D

Zakaj pa proxy ne dela na T-2? To še mi ni nihče odgovoril.

bukev ::

sem na optiki v kr. in imam 10/10 internet, dva aminota in tel.
do sedaj sem imel brez problemov konstantno priklopljene na internet tri računalnike v MILAN in so vsi delovali. sedaj se mi dogaja, da prenosnika ne zazna več, razen če ročno prepišem z delujočega compa ip. in dns in ... potem se mi povezava normalno vzpostavi - seveda moram izklopiti comp s katerega sem prepisal ip.
zanima me ali je odpovedal prenosnik (dell latitude D610), ali me zavira t-2,
na helpdesku so me obvestili da imam lahko tri IP, nato ob ponovnem klicu da imam lahko le dva ip.
ugasnil sem tudi oba delujoča compa, tudi v tem primeru se prenosnik ne poveže v internet
PS: ob prestopu od siola me je zastopnik T-2 prepričeval, da ima modem MILAN 8 portov in karkoli že priključim v katerikoli port bo delovalo, pa čeprav je to OSEM računalnikov

ali mi lahko nekdo konkretno pojasni zadevo.
PS 2: poizkusil bom tudi Jajetovo rešitev,
Hvala!

Vlady ::

Bo treba router kupit. :D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

AntiFriz ::

Kdo in kaj ti je govoril nekdo nevem, mogoče si ga pa narobe zastopil...
Pri t-2 je tako da imaš kot fizična oseba lahko 2 dinamična ipja ali enega statičnega.
Za več računalnikov kupi router, sam ti priporočam ASusa, na katerega vržeš DD-WRT firmware in dobiš "stroj" dražje klase ceneje.

Tomaz27 ::

LP,

mene zanima v kolikem casu bo kaj optika na voljo v Mb radvanje ce lahko kdo od tehnikov T2 ki spremljajo to temo kaj pove. Podpise so zbirali nekje pred 14 dnevi. Predvidevam da to traja vsaj kaksno leto preden bo narejeno?

lp

Tomaz
««
129 / 241
»»