» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
128 / 241
»»

taurennn ::

te teme se ze zelo dolgo nisem udelezil...

a ve kdo, kako dolgo rabijo t2 majstori, da pridejo pobrat opremo tistemu, ki je prekinil pogodbo z njimi?

XandY ::

Ja mene pa zanima a se da dobit novega pilota za AMINO-ta ker je moj pes hotu ponoč gledat TV:)) pa je pilota mal preveč zgrizu in je zdj fuč!!

hanzi14 ::

Zadnje čase tele teme ravno ne spremljam in me zanima, če je že kaj znano kdaj bo T2 ponudil vdsl2? Prejle so mi na informacijah rekli, da je v testiranju in naj pokličem čez kak mesec, kar pa se meni zdi zelo sumljivo, ker še nisem nikjer zasledil kakšne novice o tem.

Problem imam, ker sem od centrale oddaljen 1500 m in mi dve TV sigurno ne bosta delali, to pa naj bi bilo rešeno z vdsl2, ki naj bi delal tja do 4 km. Seveda bežim od Siola...

roscha ::

Na kilometru in pol lahko tudi z VDSL3++ kar sanjaš 2 TVja. Tolk.

FTTH ali pa kabelski operater. Druge ni.

hanzi14 ::

Tule se verjetno motiš. Z navadnim ADSLse modem poveže s 7,3 Mb. Ker je od nedavnega možen ADSL 2+ imam tudi možnost drugega TV-ja, ki pa ga ne vzamem, ker hočejo za drugi STB kar 33000 sit!

Sodeč po diagramu v drugi temi, ima na razdalji 1,5KM VDSL 2 večji prenos od ADSL 2+, tako, da to ne bi smel biti problem.

mutn ::

Danes brskam po t-2 spletni strani, nakar ugotovim znižanje cen(vse storitve so zaokrožili navzdol).
Zelo zadovoljen se odločim spremenit paket z 1/256 na 1/1 Mbit. Razlika je 2 Eu! S tem , da sem v bistvu na
istem ko prej( zaradi znižanja)
Srečen pokličem na t-2, seveda z t-2 telefonijo in zaprosim za spremembo.
Začetna euforija takoj pade dol ko zvem, da po telefonu ne morem nič. Lahko zatrujem, da sem
jaz pač jaz, vse potrebne podatke jim povem ampak ne. Potrebno je napisat "hočem 1/1 namest1/256"
podpis na en papirček in lejga vse bo zrihtan.Trudim se še nekaj časa s prepričevanjem ampak mi ne uspe.
Glavni izgovor je bil mi moramo vse po pogodbi, vse mora biti čisto bla bla. Ko bi bili vsaj tako zagreti, ko sm čakal 6 mesecev na priklop,
čeprav to ni pisalo v pogodbi in je bila kršena. Ko pa uporabnik prosi za takšno mizerno nadgraditev, se mu neverjame kot da bi bil kriminalc,
ki mu je glavna naloga nategniti t-2 za 2 Evra.

Na koncu me je vse skupaj minilo, ker se ne mislim vozit na pošto, kupovat znamke pa pismo, porabljati bencin, pa še čakati na vrsto zaradi
ene tako banalne stvari. Bahhhhh

bluefish ::

dejstvo je, da moraš pri vseh ponudnikih poslati dopis pri spremembah hitrosti, varnostnega paketa,... Če imaš možnost dostopa do fax-a, jih vprašaj, če bi bili s takim dopisom zadovoljni.

bluefish ::

dejstvo je, da potrebujejo črno na belem. Taka je politika vseh, tudi pri drugih stvareh.
Če pa si tako len, da se ti ne da kupiti znamke, potem pa...

glinik ::

No no no, umiri se malo.

T2 se s temi ukrepi zavaruje pred nepridipravi. Teh pa sam veš v današnjih časih ne manjka. Sam paket 1/1 lahko imaš brez večjega napora (če ti dovoljuje linija).

Ko boš urejal kakšne dokumente na občini - tam se šele vleče ... Se vidi, da si mlad in še ne veš, kaj vse te še čaka ... Ne vprašaj kaj vse potrebuješ za kakšen večji projekt, npr. gradnja hiše ... ali če greš v tožbo neke osebe ... še sanja se ti ne ...

Če boš vedno takšen ne boš uradno nikoli nič imel ... Živela pravna država !! :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

moglasi ::

No, dalo bi se z verificiranim elektronskim podpisom... (certifikatom?)Tako kot smo lahko oddali dohodnino.
Vendar, moram priznati, za zdaj so pri t-2 prijazni, pa tudi anekse k pogodbi naprintajo in pošljejo na dom. Nikamor ni treba iti, le kakšen dan več je treba počakati kot če greš sam na Brnčičevo.. al tam nekam...

AntiFriz ::

Vseh stvari se pac ne da naresti v enem letu tako da vse pride s casom. Sem pa preprican da se dela na tem glede na to koliko sprememb, novosti je T-2 splavil na slovenski trg tudi tu nebodo nekje v prazgodovini..
Ocitno bi nekateri raje imeli urejanje stvari brez papirjev kot pa bolj stabilno povezavo...8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AntiFriz ()

Medica ::

to pa ni res... Na siolu nadgradiš hitrost preko moj.siol.net.

moglasi ::

Mogoče jo "nadgradiš" lahko, nazaj pa brez papirjev ne gre pr SIOLU.

mutn ::

to pa ni res... Na siolu nadgradiš hitrost preko moj.siol.net.

No vsaj en ki se ni spravil name. :)

jvolk ::

Tisti, ki gledate zgoraj rdeče barve, ste brisani zaradi odgovarjanja na brisane stvari.

mutn, ti mi pa lahko pošlješ tvoje podatke na zs, pa ti bom poslal tisti dopis.

edit,typo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

Kaličopko ::

glih k sm rabu net ga je zmankal;(( po nihovih podatkih so popravl napako 15:35

Monster ::

eno vprašanje ... pred kakim tednom so mi proklopili T2 in v pogodbi sem imel narocen, en IP telefon in en vmesnik, da bi obdrzal stari ISDN telefon in instalater(ki je podizvajalec, kot je reko) ni imel ISDN vmesnika ampak analognega in pravi da neve kdaj ga bojo dobili, češ da je dolga čakalna vrsta za njega :) ... je kaj resnice v tem?
Ka zaboga...

BuddhA ::

To je res, baje so bile težave z dostavljalcem, tako da tukej ti je monter pravilno povedov. Zaradi tega se je nabrala



Mutn zakaj se ne da, ker bi bilo preveč zlorab pogodbe in ker je pogodba pravnomočna se je ne da kr tko za brez veze spreminjat in kaj bi bilo če bi hotel reklamacijo? Brez tvojih pooblastil da zadevo lahko spremenimo ne boš pri tem nič naredil. Zakaj taki ko ti enostavno ne dojamete da se ne da in vam je treba 5 minut razlagat da dojamete kaj je treba nardit.

Monster ::

.. ok hvala, bomo pa malo čakali ;) (smo ze vajeni, ker je t2 hodo več ko leto k nam :))
Ka zaboga...

BuddhA ::

Aminoti so pršli če ti kej pomaga :P


Pa tko je ne, bolj ko obveščamo počasnej delajo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuddhA ()

Malkec ::

Tako je! Skladišči sta polni aminov! Škatel kolk češ :D
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Monster ::

jeee :D .. urgirajte hehe :D
Ka zaboga...

BuddhA ::

precej jih je ja :P

mutn ::

Buddha, ker je meni treba 5 min pisat in ne razumem, bi te še prosil, ker
očitno si seznanjen s temi stvarmi, koliko časa je potrebno preteči, po poslanem
faxu, s podpisom za nadgraditev hitrosti, da ti zvišajo upload.

Hvala

Wolverine ::

Nekaj časa nazaj sem pisal, da mi dela net v kombinaciji isnd brez prekinjanja, nekje od 25.12.06 sedaj pa je spet začelo prekinjat linijo ob klicanju ali če te kdo drug pokliče, torej sem 100% prepričan o krivdi TELEkoma glede padca linije... Kakšen komentar s strani TELEkomovcov?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

AntiFriz ::

Njihov komentar na to se glasi: Pri nas ni težav

nsignific ::

"Po naših podatkih je priklop na vaši lokaciji možen v primeru če imate PSTN telefon oziroma če pri nas vzamete polno razvezan dostop, saj vam na vaši oddaljenosti (1031m) na ISDN liniji ne moremo nuditi kakovostnih storitev.
Maksimalna oddaljenost:
Skupno razvezan dostop
ISDN do 900m
PSTN do 1300m
Polno razvezan dostop
oba do 1500 m oddaljenosti"

Kakšna bedarija je spet to? Zakaj me skušajo prepričati, da skupno razvezan dostop terja manjše kolute žice?

mitja_i ::

Nobena bedarija, nič te nočejo prepričevat, samo dejstva so napisali. Zaradi slabe in neprimerne opreme nacionalnega operaterja se pojavlja na večjih razdaljah več težav. Glej dva posta višje, po tem forumu in po neuradnem forumu.

nsignific ::

Dva posta višje ne piše nič koristnega, tisti forum pa ne dela.

Torej, zakaj naj bi žica slabše delovala če je priklopljena na ISDN, kot pa na POTS?

SasoS ::

Zato ker so vmes nekvalitetni razcepniki.

Senitel ::

Ker ISDN uporablja večji frekvenčni spekter kot PSTN, ki se ga da sicer uporabljat za broadband.

nsignific ::

Aha torej, dva razlicna odgovora.
Senitel: zakaj potemtakem samo v Sloveniji? Sem preveril, da.
Oni drugi: niti za trenutek ne verjamem, pa brez zamere.

Zgodovina sprememb…

mitja_i ::

:D Kako si smešen. Kaj bi sploh rad dosegel? T-2 skrbi za svoje naročnike in jim ponuja samo najkvalitetnejše storitve. Zaradi slabe infrastrukture je na podlagi izkušenj moral zmanjšati razdalje za preklop. Samo v Sloveniji nacionalni operater ne ponuja VDSL - in tako ne moreš pričakovat, da ima kvalitetno opremo.

NavadniNimda ::

No, to ni edini razlog. Tam se je zaredil še duh korupcije, šalabajzarstva, prikoritniškega karnivalstva in drugih kvalitet, ki krasijo neprivatizirana prikoritniška združenja, ki jih s precejšnjo mero domišljije lahko imenujemo tudi "državna podjetja".:\

Cokolesnik ::

T-2jevci: pošiljanje sporočil na T-2 forumu trenutno ne deluje, zato prosim katero od razpoložljivih duš, da preveri oz. porine naprej mojo spremembo hitrosti (paketa). Spremembo sem po navodilih posredoval na e-naslov gabrijel.b....
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

NavadniNimda ::

Tale Forum ima tudi Zasebna sporočila...

BuddhA ::

mutn - po 5ih dneh pokliči na info da preverijo če je dopis dan v elektronsko obliko, če je, ti ga spremenijo še isti dan


Antifriz - če vidmo da je povezava vzpostavlena, da prenos podatkov je, oprema deluje kot treba, so tudi vpisani mac adressi... je zelo težko rečt kaj je narobe. Tko da takrat ne mormo rečt točno kje je napaka, in v teh primerih ponavadi na samem računalniku kej. Tko da se z stranko proba alternativne rešitve in probat vzpostavt samo težko je to ko ne veš kašno je stanje na računalniku pri stranki. Se pa tudi mi učimo ki smo human firewall tu na t-2 ker je vsaka stranka drugačna z drugačnimi problemi.

lp

JohanP ::

T-2 nas je ta teden končno povezal. Problem je bil pri Telekomu, kjer so "baje pozabil" prevezat prave kable na T-2. Kakorkoli že, stvar končno deluje.

Rabil pa bi podatek za nastavitev VOIP telefona, ker zaenkrat funkcionirajo samo vhodni klici:
-IP naslov ali ustrezno ime domene SIP proxyja
-IP naslov ali FQDN SIP registrarja.

Hvala in LP

BuddhA ::

odhodni klici bodo še vklopljeni

JohanP ::

odhodni klici bodo še vklopljeni


Enkrat v prihodnosti ja :'(. Glede na pretekle izkušnje bo trajalo nadaljni mesec dni preden bo nekdo prišel nastavit telefon.:\

Sergio ::

Nobenemu ni treba "prit". Ponavadi traja kakšen dan, da ti vključijo billing.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

JohanP ::

Aha! Priklop odhodnih klicev torej "lahko" opravijo brez obiska.

Merilec signala je sicer omenil, da odhodni klici ne bodo delovali, dokler ne bo nekdo prišel nastavit telefona - karkoli to že pomeni. Glede na uporabniški priročnik, bi bilo potrebno nekaj nastavit.

mutn ::

Cokolesnik:
T-2jevci: pošiljanje sporočil na T-2 forumu trenutno ne deluje, zato prosim katero od razpoložljivih duš, da preveri oz. porine naprej mojo spremembo hitrosti (paketa). Spremembo sem po navodilih posredoval na e-naslov gabrijel.b....

Ne razumem, men so pred enim tednom zatrjevali, da ni možno reševati spremembe hitrosti prek telefona ali maila.

Seveda, ker ni bilo druge možnosti sem poslal po fax-u. Danes je 8 dan od poslanega fax-a in zgodilo se ni nič.

Buddha ali je potrebno klicati? Na telefonu mi je zatrjeval, samo podpis rabijo pa ne bo nobenega problema.
Upam, da za spremembo hitrosti ne rabijo 14 dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mutn ()

BuddhA ::

jest ti bom tko reku ne, fajn je poklicat pa da preverš če je v elektronski obliki. Če je, dobiš vrjetno še isto uro višjo hitrost.

glinik ::

mutn

Če je tvoja prošnja prispela do T2 in je s tem evidentirana, ti lahko Gabriel paket spremeni v "čas posla" :D .

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

jack10 ::

Kak to da na spletni strani od t-2ja ni naročilnice na optiko? samo za vdsl je

NavadniNimda ::

Če boš vnesel ulico, kjer je optika že na voljo, se bodo tudi storitve dopolnile s FTTH naborom.;)

bukev ::

ena plus izkušnja
v nedeljo sem opazil nov cenik t-2, povprašal na helpdesk o potrebnem postopku, poslal v ponedeljek hči na t-2 in je bila zadeva urejena in takoj tudi delujoča!
sem na FTTH v kranju - do sedaj na 10mb 1mb, od sedaj za malenkost ceneje na 10 mb simetrično (€31).
samo v tem tednu sem na eni torent strani nabral za 160Gb kredita!!!!
prej so me nekaj let ožemali na siolu in telekomu za 1mb 254 kb in isdn cca 13 jurjev.

:D

AntiFriz ::

BuddhA vem, tud sam tam delam in vem kako stvari vsaj priblizno stojijo.

;-) ::

Spet imam nekaj vprašanj za mojstre t-2 oz. bilokoga ki zna odgovorit:

Sedaj sem na SRD svetovali ste mi naj grem na PRD...Zanima me kaj to pomeni če mi razloži kdo po domače in kako preidem.

Pa port 80 me zanima če je to tist k je zaprt že od strani t-2, pa me zanima če ga z utemeljenimi razlogi lahko pridobim?

Pa še zanima me če bi mi na mojo prošnjo zamenjali IP vsakih tolk časa, ker sedaj se mi nič ne menja...lahko tud plačem če je treba.

HVALA!

EDIT: Še nekaj. Firewall mi javlja da mi nekdo skoz skenira porte...kam se obrnem? Imam sliko, ip in vse zabeleženo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()
««
128 / 241
»»