» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
220 / 236
»»

J.McLane ::

Ne vem kam bi bežal, ker bodo drugi itak sledili tej podražitvi.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

showsover ::

J.McLane je izjavil:

Ne vem kam bi bežal, ker bodo drugi itak sledili tej podražitvi.

V teoriji lahko omejen čas praskaš po optimalni ponudbi, vprašanje sicer, če se ti to splača, če tega ne objavljaš redno na slo-tech forumu.

buttcrack ::

meni so ponudili -10% za eno leto pa sem še malo drezal in so dali -20% za 1 leto.

Zna bit da pogledajo za kater paket se odločiš, sem mel skos t4 in sedaj optimum.

Wega2 ::

BCSman je izjavil:

Kaj pomaga menjava operaterja, itak bodo vsi podražili. Edina rešitev bo sčasoma brezžični neomejeni hitri internet če se pojavi kak ugodni ponudnik in odjavit vse kar je fiksnega in povezanega s TV-jem. Do takrat ISP-ji lahko poljubno nabijajo cene.


Ja na A1 imajo pakete brez vezave. Tako da odpade cici mici, mi bomo podražili vi se pa jebite. Zelo verjetno tudi dobro premislijo s kakšno ceno bodo šli naprej.

feryz ::

Dami je izjavil:

Zdaj sem videl, da sem šele lani vzel 10% za eno leto ob vezavi za 2 leti. FML
FML?
Če bi se jaz zasekiral, bi isti trenutek prekinil naročnino in jih vrnil bonus. Pa še toliko dal zraven. Samo da jih ne vidim več.

Problem je, kot sem že napisal, da ni alternative. A1 je dejansko cenejši od t2 ampak njihov tv... Ajej, kar naj ga imajo.

issak ::

feryz je izjavil:

Dami je izjavil:

Zdaj sem videl, da sem šele lani vzel 10% za eno leto ob vezavi za 2 leti. FML
FML?
Če bi se jaz zasekiral, bi isti trenutek prekinil naročnino in jih vrnil bonus. Pa še toliko dal zraven. Samo da jih ne vidim več.

Problem je, kot sem že napisal, da ni alternative. A1 je dejansko cenejši od t2 ampak njihov tv... Ajej, kar naj ga imajo.


Jaz k sreči ne rabim TVja, in tale podražitev T2 mi je dala samo dodatno vzpodbudo da menjam. Internet bom prestavil na A1, ženin telefon pa na HoT. Takoj prišparam 10eur na mesec. Tele 2 letne vezave za 1 leto malo popusta naj pa T2 kar ima.

Mimogrede, kakšno mnenje glede LTE 20/5 namesto VDSL 20/1? V teoriji bi bil LTE boljša izbira, so kakšni minusi LTEja razen da se ne da odpirati portov na ven?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

J.McLane ::

Minus je to, da lahko hitrost ob bolj zasedenem omrežju bolj pade.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Morientes ::

Tole je že res blesavo vse skp, med trajanjem 24m vezave imaš vsaj dve podražitvi od 4-6€.
Tudi sam razmišljam prešaltat na A1, mogoče res vzamem samo internet, če jih je toliko razočaranih glede tv-ja. Bo pa Kodi čisto dovolj za Premier League
Glede telefona pa na Hot, kot issak pravi. Pa bom 40€/mes prišparal, če jih ne bom kje drugje porabil. :)

issak ::

Morientes je izjavil:

Tole je že res blesavo vse skp, med trajanjem 24m vezave imaš vsaj dve podražitvi od 4-6€.
Tudi sam razmišljam prešaltat na A1, mogoče res vzamem samo internet, če jih je toliko razočaranih glede tv-ja. Bo pa Kodi čisto dovolj za Premier League
Glede telefona pa na Hot, kot issak pravi. Pa bom 40€/mes prišparal, če jih ne bom kje drugje porabil. :)


+Netflix, pa se vedno prihraniš 30. Ostalo pa iz travnika.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

scipascapa ::

Saj tile paketi so samo še zaradi TV programov in nič drugega.

Vanadium ::

Mene bolj zanima tole:

 hot maxi

hot maxi



V gostovanju imaš 200 min. Ali ni po EU uredbi v EU gostovanju enako kot doma in je to očitno popolnoma v nasprotju in zrelo za prijavo? Edino mobilni podatki so nek določen procent. Aja pa mms-ov ocitno ni v ceni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

darkolord ::

Mislim, da drži, kar si napisal.

Iz europa.eu:

Moja pogodba določa neomejeno količino klicev, besedilnih sporočil in podatkov v domači državi. Ali je količina neomejena tudi pri potovanju v EU?

DA. Tudi količina vaših klicev in besedilnih sporočil (SMS) bo pri potovanju v EU neomejena.

showsover ::

Potem nas vsi operaterji še s tem nategujejo. Saj ne, da bi res rabil, fino pa bi bilo.

darkolord ::

Si siguren? Omejitev je lahko samo pri prenosu podatkov, pri klicih pa ne. Ostali se, kolikor vem, tega držijo.

Sem poslal en mail na HoT in AKOS.

darkolord ::

HoT ima že na copy paste očitno:


V skladu s členoma 6.a in 6.b Uredbe (EU) št. 531/2012 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 13. junija 2012 o gostovanju v javnih mobilnih komunikacijskih omrežjih v Uniji (UL L št. 172 z dne 30. 6. 2012), kot spremenjena z Uredbo (EU) 2015/2120 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 25. novembra 2015 o določitvi ukrepov v zvezi z dostopom do odprtega interneta in v zvezi z maloprodajnimi cenami za regulirane komunikacije znotraj EU ter spremembi Direktive 2002/22/ES in Uredbe (EU) št. 521/2012 ter Uredbe (EU) št. 531/2012 o gostovanju v javnih mobilnih komunikacijskih omrežjih v Uniji (UL L št. 310 z dne 26. 11. 2015) in z Uredbo (EU) 2017/920 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 17. maja 2017 (UL L št. 147 z dne 9. 6. 2017) je družba HoT mobil zaprosila za "vzdržnostni model", ki omogoča določene izjeme pri gostovanju v EU oz. EEA.

Agencija za komunikacijska omrežja in storitve RS je z odločbo prošnjo odobrila (zaradi izpolnjevanja številnih kriterijev).

Vanadium ::

A kar tako dobijo vzdržnostno izjemo? Zakaj že? Vsem lepo ista pravila igre in to je to... Oziroma naj potem ne ponujao takih paketov po tej ceni če ni vzdržno. Za koliko časa pa imajo odobreno to izjemo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

darkolord ::

Ne vem, bom videl še odgovor AKOS-a. Če ne lahko dam(o) zahtevo za informacijo javnega značaja.

Vanadium ::

Zanimivo nisem vedel, da se to lahko da.

Lp

Mikrohard ::

Vanadium je izjavil:

A kar tako dobijo vzdržnostno izjemo? Zakaj že? Vsem lepo ista pravila igre in to je to... Oziroma naj potem ne ponujao takih paketov po tej ceni če ni vzdržno. Za koliko časa pa imajo odobreno to izjemo?

Problem je bil, da so tujci pri nas kupovali SIM kartice in uporabljali doma (ker je bilo to za njih ceneje). To je bilo za njih nevzdržno in so zato zaprosili za izjemo, ki je bila odobrena.

Vesel bodi, da na mobilni telefoniji obstajajo nizkocenovniki tipa HoT in Bob. Če jih ne bi bilo, bi imeli cenovno podobno sranje kot pri fiksnem internetu.

Zgodovina sprememb…

Vanadium ::

@mikrohard: tole ne pije vode glede tujcev, glej sliko spodaj:



Zakaj npr. BOB nima teh problemov z gostovanjem oziroma kateri drugi SLO operater ali navidezni operater, skratka naj lepo po svoji hofer ceni spoštujejo EU direktive oziroma naj prilagodijo cene, da bo vzdržno.

Mikrohard ::

Te dodatni pogoji glede gostovanja so tudi ena izmed posledic... ta zadeva se vleče že par let. In očitno jim od takrat odobrena izjema še vedno velja, ter jo z veseljem koristijo. Bob ima dobre naročniške pakete... pri predplačniških pa niti približno ni konkurenčen HoT-u. Če ti je vseeno, ali imaš sklenjeno naročnino, ali ne, si pač izberi Bob in je problem rešen.

Vm1999 ::

buttcrack je izjavil:

meni so ponudili -10% za eno leto pa sem še malo drezal in so dali -20% za 1 leto.

Zna bit da pogledajo za kater paket se odločiš, sem mel skos t4 in sedaj optimum.


Na t4 lahko koristiš točke na programsko shemo, zamik ipd., pri optimumu verjetno ne, ali pa kaj od tega odpade

6151 ::

na optimumu lahko zamik kupiš s točkami
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

pumaxx ::

Zanima me kako je z tem nakupom za točke. Tri mesece je nižja cena potem pa normalna ali je po preteku treh mesecev spet možen nakup za točke?

Vm1999 ::

tako, na 3 mesece koristiš

miko22 ::

kaj je zdaj to ena akcija, da kljub podražitvi imaš ceno 29.90 za 2 leti?

J.McLane ::

Vezava mi je ravno potekal, sem se zmenil za T4 + M shema + zamik + 2x GSM.

Prva ponudba ob vezavi 24 mescev je bila 12 mescev 10% popust na osnovni paket. Sem še malo podregal, ker na naši OŠO optiki ne dosegam več kot 100/20 hitrosti in so prišli z novo ponudbo. Ob vezavi 24 mesecev mi dajo vseh 24 mesecev M shemo za ceno S sheme, kar pomeni, da bo po podražitvi vse skupaj 50 €/mesec.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

miko22 ::

Danes ravno klical na T2.
Reklamirajo, do 15.6 ceno 29,99 ampak z 1.7 se podraži na 33,99, edino kaj dobiš je 2 leti popusta na to ceno, dočim novi po 15.6 bodo imeli samo 1 leto popusta.
zame je to zavajanje, saj jaz podpišem 2 leti enako ceno, kar pa ne drži.

svecka ::

J.McLane je izjavil:

Vezava mi je ravno potekal, sem se zmenil za T4 + M shema + zamik + 2x GSM.

Prva ponudba ob vezavi 24 mescev je bila 12 mescev 10% popust na osnovni paket. Sem še malo podregal, ker na naši OŠO optiki ne dosegam več kot 100/20 hitrosti in so prišli z novo ponudbo. Ob vezavi 24 mesecev mi dajo vseh 24 mesecev M shemo za ceno S sheme, kar pomeni, da bo po podražitvi vse skupaj 50 EUR/mesec.


Jaz vsaki 2 leti stopim do ljudi ki delajo na štantih in so posredniki za T2 in mi zrihtajo 20% popust za 2 leti in 50% popust na M programsko shemo za 2 leti. Vse to ob vezavi za 2 leti. Paket je pa T4 (optika). To mi je uspelo sedaj že 4x (3x zame, 1x za familijo).

Ne hodite dirket na T2, ampak na posrednike ker zrihtajo boljše popuste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Vanadium ::

svecka je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Vezava mi je ravno potekal, sem se zmenil za T4 + M shema + zamik + 2x GSM.

Prva ponudba ob vezavi 24 mescev je bila 12 mescev 10% popust na osnovni paket. Sem še malo podregal, ker na naši OŠO optiki ne dosegam več kot 100/20 hitrosti in so prišli z novo ponudbo. Ob vezavi 24 mesecev mi dajo vseh 24 mesecev M shemo za ceno S sheme, kar pomeni, da bo po podražitvi vse skupaj 50 EUR/mesec.


Jaz vsaki 2 leti stopim do ljudi ki delajo na štantih in so posredniki za T2 in mi zrihtajo 20% popust za 2 leti in 50% popust na M programsko shemo za 2 leti. Vse to ob vezavi za 2 leti. Paket je pa T4 (optika). To mi je uspelo sedaj že 4x (3x zame, 1x za familijo).

Ne hodite dirket na T2, ampak na posrednike ker zrihtajo boljše popuste.


Kera poslovalnica pa, lahko tudi na ZS? Največ kar sem dobil pri koncesionarju je 10% za 2 leti

miko22 ::

Jaz sem danes bil pri posredniku, kasneje doma vidim da mi ne ponujajo obljubljene hitrosti ampak le 200/40.
Sem jih na to opozoril, pa sem dobil sledeč odgovor
hitrosti do 300/50 mbps lahko žal ponudimo zgolj v primerih, ko je na naslovu naše lastno optično omrežje. Na vašem naslovu je možen priklop preko Telekomove optike (pri njih imamo zakupljeno linijo), zaradi česar ne moremo ponuditi polne hitrosti, ampak zgolj do 200/40 mbps.


Zakaj pa pol moram plačati isto ceno kot tisti, ki ima 50% višjo hitrost?

svecka ::

Vanadium je izjavil:

svecka je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Vezava mi je ravno potekal, sem se zmenil za T4 + M shema + zamik + 2x GSM.

Prva ponudba ob vezavi 24 mescev je bila 12 mescev 10% popust na osnovni paket. Sem še malo podregal, ker na naši OŠO optiki ne dosegam več kot 100/20 hitrosti in so prišli z novo ponudbo. Ob vezavi 24 mesecev mi dajo vseh 24 mesecev M shemo za ceno S sheme, kar pomeni, da bo po podražitvi vse skupaj 50 EUR/mesec.


Jaz vsaki 2 leti stopim do ljudi ki delajo na štantih in so posredniki za T2 in mi zrihtajo 20% popust za 2 leti in 50% popust na M programsko shemo za 2 leti. Vse to ob vezavi za 2 leti. Paket je pa T4 (optika). To mi je uspelo sedaj že 4x (3x zame, 1x za familijo).

Ne hodite dirket na T2, ampak na posrednike ker zrihtajo boljše popuste.


Kera poslovalnica pa, lahko tudi na ZS? Največ kar sem dobil pri koncesionarju je 10% za 2 leti


3 leta nazaj sem dobil na štantu na rudniku v LJ, lansko leto pa v BTC city park. Če pa povabiš novega člana k T2 kot obstoječi T2 naročnik pa še dobiš 50€ bonusa (vsaj to je bilo lansko leto).

kriko1 ::

Sem hotel menjat pa baje imajo njihovo optiko na trenutno lokaciji in ne morejo drugi ponujati storitev cez :/

Zengarden ::

Oj,
pred nedavnim sem od T2 dobil novo napravo Innbox, ki je zamenjala starega Milana. Le tega sem uporabljal v kombinaciji z routerjem, da je delal wifi. Ker novi Innbox omogoča tudi wifi, routerja sedaj ne uporabljam več.
Internet sedaj dela hitreje. Vendar pa se na določenih straneh pojavljajo težave. Strani odpira res počasi ali pa jih sploh ne odpre. Recimo https://www.avtokampi.si
Če pa se naprimer povežem na hotspot pa mi strani odpre normalno. Mogoče veste kaj lahko naredim?
Hvala.
Digitally affected

Mikrohard ::

Poskusi zamenjat DNS.

mailer ::

še komu t2 to go ne deluje?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

mailer ::

Mogoče kdo ve koliko je cena prenosa podatkov 1MB v tujini (hr)?
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Dami ::

mailer je izjavil:

Mogoče kdo ve koliko je cena prenosa podatkov 1MB v tujini (hr)?

https://www.t-2.net/mobilno-gostovanje
HR je EU, ne tujina.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

quadro933 ::

Zdravo.

Trenutno imam A1 paket. Zaradi stalnih težav bom šel k drugemu ponudniku. Dejansko mi TV zašteka cca 2 x na dan.

Zanima me, kako delujejo T2 storitve? A se splača vzet tudi mobilno telefonijo? Kako je s hitrostjo mobilnega interneta, če ročno izbereš omrežje Telekom? A se kaj zmanjša? Ali je mogoče Telemach boljši?

lp

Ibex ::

Mobilna telefonija je poraz.

FoxKnox ::

Ibex je izjavil:

Mobilna telefonija je poraz.


Prosim za obrazložitev.
Imamo 4x mobilne storitve T-2 pa nezaznavamo nekih težav .

6151 ::

Ibex je izjavil:

Mobilna telefonija je poraz.


Je bila ene 4 leta nazaj***
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

quadro933 ::

kako je s signalom pri T2? Če imaš npr. Telekomovo omrežje, kakšna je hitrost interneta? Nekje sem zasledil, da je omejena hitrost, prodajalec pa mi trdi, da hitrost ni omejena ter, da je hitrost ista kot npr. pri Telekomu?

FoxKnox ::

quadro933 je izjavil:

kako je s signalom pri T2? Če imaš npr. Telekomovo omrežje, kakšna je hitrost interneta? Nekje sem zasledil, da je omejena hitrost, prodajalec pa mi trdi, da hitrost ni omejena ter, da je hitrost ista kot npr. pri Telekomu?

Včasih je bila na 100Mbp, sedaj je odvisno od paketa do 700Mbp, tudi na telekomovem omrežju.

6151 ::

quadro933 je izjavil:

kako je s signalom pri T2? Če imaš npr. Telekomovo omrežje, kakšna je hitrost interneta? Nekje sem zasledil, da je omejena hitrost, prodajalec pa mi trdi, da hitrost ni omejena ter, da je hitrost ista kot npr. pri Telekomu?


Ročno na telekomu super, lavfa 4G+, Na mojem paketu (20GB) je hitrost 20/5, na višjih paketih je neomejena
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

sbawe64 ::

BCSman je izjavil:

MrStein je izjavil:

BCSman je izjavil:

Že pišem odjavo, pa še stroška prekinitve ni zaradi sprememb pogojev, 26eur za 10/10 ne hvala.

WTF, pri A1 imam za ta denar 100/100 (ni pa tega paketa več na voljo za na novo naročit)


Sem se obotavljal za prehod na A1 zaradi stroška prekinitve, s spremembo pogojev pri T-2 pa itak ta strošek odpade.
Itak bo pa tudi A1 podražil, ampak vseeno, 10/10 na optiki je za v zgodovino ne pa v redno ponudbo.

Podpisal 1.6, dejansko prestavljen 30.6 , danes dobil t2 račun, kjer je postavka 'izvedba preklica pogodbe' 20 EUR z DDV ??
Vso papirologijo je v mojem imenu urejal sedanji isp.


V SP piše tole
https://www.t-2.net/spremembe-splosnih-...
Naročniki, na katere se navedene spremembe nanašajo in ki se s spremembami ne strinjajo, lahko v skladu z 31. členom Splošnih pogojev poslovanja družbe T-2 in določilom 2. odstavka 129. člena ZEKom-1 v 30 dneh od objave sprememb brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopijo od naročniške pogodbe.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Mare2 ::

S katerim datumom T-2 podraži storitve?

A če prekineš ni stroška prekinitve zaradi podražitve?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

sbawe64 ::

Mare2
https://slo-tech.com/forum/t183768/p718...

S 1. julijem napovedujemo spremembo cen storitev interneta, televizije in mobilne telefonije.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

pwn3rrr ::

sbawe64 je izjavil:

Podpisal 1.6, dejansko prestavljen 30.6 , danes dobil t2 račun, kjer je postavka 'izvedba preklica pogodbe' 20 EUR z DDV ??
Vso papirologijo je v mojem imenu urejal sedanji isp.


V SP piše tole
https://www.t-2.net/spremembe-splosnih-...
Naročniki, na katere se navedene spremembe nanašajo in ki se s spremembami ne strinjajo, lahko v skladu z 31. členom Splošnih pogojev poslovanja družbe T-2 in določilom 2. odstavka 129. člena ZEKom-1 v 30 dneh od objave sprememb brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopijo od naročniške pogodbe.

Tole mi diši po nategunstvu, ziher bodo rekli, da si njihove storitve prenehal uporabljati s 30.6. in da si takrat tudi uradno odstopil do pogodbe, to je pa ravno 31. dan od objave sprememb na njihovi strani (31.5.). Najbolje da jih pokličeš in vprašaš, me prav zanima kakšen bo njihov odgovor.

FoxKnox ::

pwn3rrr je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Podpisal 1.6, dejansko prestavljen 30.6 , danes dobil t2 račun, kjer je postavka 'izvedba preklica pogodbe' 20 EUR z DDV ??
Vso papirologijo je v mojem imenu urejal sedanji isp.


V SP piše tole
https://www.t-2.net/spremembe-splosnih-...
Naročniki, na katere se navedene spremembe nanašajo in ki se s spremembami ne strinjajo, lahko v skladu z 31. členom Splošnih pogojev poslovanja družbe T-2 in določilom 2. odstavka 129. člena ZEKom-1 v 30 dneh od objave sprememb brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopijo od naročniške pogodbe.

Tole mi diši po nategunstvu, ziher bodo rekli, da si njihove storitve prenehal uporabljati s 30.6. in da si takrat tudi uradno odstopil do pogodbe, to je pa ravno 31. dan od objave sprememb na njihovi strani (31.5.). Najbolje da jih pokličeš in vprašaš, me prav zanima kakšen bo njihov odgovor.

Na T-2 nisi podal odstopne izjave zaradi podražitve.Tvoj sedanji Isp je samo izvedel prenos na določen datum po običajnem postopku.
««
220 / 236
»»