» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
219 / 236
»»

Vm1999 ::

Mikrohard je izjavil:

Časovni zamik je trenutno povsod 720p. V živo je pa odvisno od tipa priključka, hitrosti priključka in centrale. Če imaš multicast in dovolj hitro linijo, imaš original streame (do 1080i), sicer pa prekodirane v 720p. Se pa testira in počasi uvaja 1080p HEVC, ki bo na voljo povsod, kjer je 720p (v kolikor bo naprava podpirala HEVC).


Bo 1080p tudi na HLS, v časovnem zamiku na GPON?

Mikrohard ::

Da... na napravah, ki ga podpirajo (4K boxi, android tv, apple tv, lg, tizen, ...). Ne bo pa na starih boxih (1003, 1113).

roCkY je izjavil:

A boste to končno spravili na WINdose mim brovserja in neuradnih alternativ, ki jih rabimo za musticast.! ???

Če bo kdaj Windows aplikacija, bo to universal app, ki bo primarno namenjen Xboxu. V tem primeru bo GUI tak kot na Android TV, LG, Tizen in STB-jih. Pa streaming bo v tem primeru HLS ali DASH. Multicast nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

scipascapa ::

Vanadium ::

Itak, kaj si pa pričakoval, še vsako leto je v prvi polovici leta podražitev ter konec leta ponovno...

harvey ::

scipascapa je izjavil:

https://www.t-2.net/novice/obvestilo-o-...

SPET DRAŽIJO.

Bogato 4,00 eur več za Oranžni diamant.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

svecka ::

Vsaka stvar je dražja za 1 do 2 eur (tv programska shema, trojček paket). Kar nanese skupaj čez 4€ na mesec več za paket trojček/četvorček. CIGANI

BCSman ::

Že pišem odjavo, pa še stroška prekinitve ni zaradi sprememb pogojev, 26eur za 10/10 ne hvala.

recmajkemi ::

Je kdo naredil primerjavo trga? Kam se splača "preveklsat"?

V pogojih pišejo o stroških uporabe opreme oz. plačevanja najema/uporabnine za nazaj ob prekinitvi?
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

MrStein ::

Najem za nazaj pa res ne morejo zahtevati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sbawe64 ::

BCSman je izjavil:

Že pišem odjavo, pa še stroška prekinitve ni zaradi sprememb pogojev, 26eur za 10/10 ne hvala.

Kdaj se boš prestavil, da ni stroška prekinitve ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

MrStein ::

BCSman je izjavil:

Že pišem odjavo, pa še stroška prekinitve ni zaradi sprememb pogojev, 26eur za 10/10 ne hvala.

WTF, pri A1 imam za ta denar 100/100 (ni pa tega paketa več na voljo za na novo naročit)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BCSman ::

MrStein je izjavil:

BCSman je izjavil:

Že pišem odjavo, pa še stroška prekinitve ni zaradi sprememb pogojev, 26eur za 10/10 ne hvala.

WTF, pri A1 imam za ta denar 100/100 (ni pa tega paketa več na voljo za na novo naročit)


Sem se obotavljal za prehod na A1 zaradi stroška prekinitve, s spremembo pogojev pri T-2 pa itak ta strošek odpade.
Itak bo pa tudi A1 podražil, ampak vseeno, 10/10 na optiki je za v zgodovino ne pa v redno ponudbo.

ETI3n ::

harvey je izjavil:

scipascapa je izjavil:

https://www.t-2.net/novice/obvestilo-o-...

SPET DRAŽIJO.

Bogato 4,00 eur več za Oranžni diamant.

4€ gor ali dol, mi dosti pomeni.Kako je z prekinitvijo pogodbe, v primeru vezave na 2 leti, s tem da koristim nižjo mesečno naročnino.Ziher bom kasiral penale?

z0mbie ::

MrStein je izjavil:

BCSman je izjavil:

Že pišem odjavo, pa še stroška prekinitve ni zaradi sprememb pogojev, 26eur za 10/10 ne hvala.

WTF, pri A1 imam za ta denar 100/100 (ni pa tega paketa več na voljo za na novo naročit)


Seveda, v zameno za to, da tvoje podatke veselo trzijo naokrog. T-2 si dovoljuje ciste svinjarije, samo ne A1 dati za primerjavo.

recmajkemi ::

MrStein je izjavil:

Najem za nazaj pa res ne morejo zahtevati.

...Naročnik, ki je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo T-2 povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme, in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, T-2 pa mu bo vrnil kupnino...


Ta z vračanjem kupnine mi ni čisto jasna.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

z0mbie ::

harvey je izjavil:

scipascapa je izjavil:

https://www.t-2.net/novice/obvestilo-o-...

SPET DRAŽIJO.

Bogato 4,00 eur več za Oranžni diamant.


Tole je treba translirati v eno leto. To je 48 eurov (oz. zaokrozimo na 50 eurov) vec na leto.

Mikrohard ::

ETI3n je izjavil:

harvey je izjavil:

scipascapa je izjavil:

https://www.t-2.net/novice/obvestilo-o-...

SPET DRAŽIJO.

Bogato 4,00 eur več za Oranžni diamant.

4€ gor ali dol, mi dosti pomeni.Kako je z prekinitvijo pogodbe, v primeru vezave na 2 leti, s tem da koristim nižjo mesečno naročnino.Ziher bom kasiral penale?

Če si vezan, vrneš prejeto ugodnost. V primeru, da je bila ugodnost popust na naročnino, vrneš razliko do polne cene naročnine od trenutka ko si sklenil vezavo do danes.

sennheiser ::

Se je komu že kdaj uspelo izpogajati za nižjo ceno kot po ceniku pri T2?
Ne vem no sam se mi zdi da konstantno dražajo in to pri T2 celo bolj očitno kot drugje.
Največja žalost vse zgodbe pa je, da smo stalni naročniki vredni točno nič.

Da bi pa kdo dal kake "pametne" ponudbe pa nič več. Vsi sam do max 1ga leta popustov pri 2eh letih vezave. Pa še to žalost od žalosti.

feryz ::

Spet jokate za evro ali dva?
Mesečna naročnina T-2 znese 70 evrov, telefonije ne uporabljam.
Ko dam zraven še dva netflix računa, pridem na 95 evrov mesečno. Na letnem nivoju glih ena švoh plačca, okrog 1150 evrov. Pa se nič ne bunim. Bo pač jurja dvesto.
Inflacije itak ni, kako se more podražiti?

Mikrohard ::

Problem je, da ni samo evro ali dva... ampak je kar lepo 4-5EUR (odvisno od paketa in dodatnih storitev). Nekomu to ni veliko... za nekoga drugega je pa 40-60EUR na leto ogromno. Jaz bi iz principa menjal operaterja... ampak sem trenutno žal vezan na njihovo infrastrukturo... upam, da letos dobimo od Telekoma optiko, da se situacija spremeni.

Zgodovina sprememb…

BCSman ::

Kaj pomaga menjava operaterja, itak bodo vsi podražili. Edina rešitev bo sčasoma brezžični neomejeni hitri internet če se pojavi kak ugodni ponudnik in odjavit vse kar je fiksnega in povezanega s TV-jem. Do takrat ISP-ji lahko poljubno nabijajo cene.

Vm1999 ::

lepo, v zadnjih 5/6ih letih je to že četrta podražitev za 3 EUR

Mikrohard ::

BCSman je izjavil:

Kaj pomaga menjava operaterja, itak bodo vsi podražili. Edina rešitev bo sčasoma brezžični neomejeni hitri internet če se pojavi kak ugodni ponudnik in odjavit vse kar je fiksnega in povezanega s TV-jem. Do takrat ISP-ji lahko poljubno nabijajo cene.

Če ne drugega, lahko na vsaki dve leti koristiš popust na vezavo.

MrStein ::

Mikrohard je izjavil:

ETI3n je izjavil:

harvey je izjavil:

scipascapa je izjavil:

https://www.t-2.net/novice/obvestilo-o-...

SPET DRAŽIJO.

Bogato 4,00 eur več za Oranžni diamant.

4€ gor ali dol, mi dosti pomeni.Kako je z prekinitvijo pogodbe, v primeru vezave na 2 leti, s tem da koristim nižjo mesečno naročnino.Ziher bom kasiral penale?

Če si vezan, vrneš prejeto ugodnost. V primeru, da je bila ugodnost popust na naročnino, vrneš razliko do polne cene naročnine od trenutka ko si sklenil vezavo do danes.

Kar seveda ni res™.

Smo že milijokrat predebatirali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mikrohard ::

Saj ni treba milijonkrat debatirat... dovolj je samo en klic na klicni center oz. pogled v aneks. Lahko, da so v zadnjih letih kaj spreminjali. V zadnjem aneksu, ki sem ga jaz podpiral so bili opisani pogoji.

Steinkauz ::

Meni na T-2 ponujajo (oziroma so par mesecev nazaj) 10% dol za eno leto, če se vežem za dve leti.
Torej efektivno 5% popusta ...
A pr mat, k trenutno ni na T-2, neko brutalno ponudbo, če prešaltajo na T-2 optiko.
Res najbolš prideš čez, če skoz menjaš operaterje.

LOL se vidi, zakaj so klicali.
Čim več ljudi vezat pred podražitvijo.

Dobr da nism vzel :))

showsover ::

Ja, za nove imajo ful akcijo, mi bi šli proč že davno (in morda šli nazaj), če bi tumast A1 imel delujočo applikacijo za smart tv, samo A1 ne jebe žive sile...

Še enega bednega stbja (kabel bi še šlo napeljat) pa nočemo imeti poleg tv, je toliko daljincev, da že rabimo zemljevid, da najdemo (tv, hifi, stb, android box, konzole...) pravega.

Matej_K ::

sennheiser je izjavil:

Se je komu že kdaj uspelo izpogajati za nižjo ceno kot po ceniku pri T2?
...Vsi sam do max 1ga leta popustov pri 2eh letih vezave. Pa še to žalost od žalosti.


Jaz ravno v ponedeljek podaljšal aneks za naslednji dve leti, dobil -20% za 2 leti. (tudi kolega pred kratkim tako dobil, dva druga kolega pa vmes samo za 1 leto, en pa celo pol leta popustov)
Moj paket Oranžni optimum + dodatki.

To res različne popuste dajejo, jih povprašal o tem, pa pravijo da odvisno kdaj pokličeš...
... .. .

feryz ::

Ko imaš enkrat stvari v lajfu poštimane, denarno mislim, so ti take zadeve zadnja stvar na svetu, ki jo sploh imaš za mar.
Dobiš sms, v katerem omenjajo podražitev, ošineš s pogledom in pozabiš.

Mate zraven temo o inflaciji. Meni gre kar na jok, ko zjutraj komp odprem. Kaj nas še vse čaka. Upam, da vam bodo šle tudi plače gor.

showsover ::

Tjah, imaš tudi principe, vendar, kot izgleda, včasih premalo močne :-)

Sam bi že iz veselja samega si pridobil nižje plačilo (in so res pošiljali neke ugodnosti, od povečanega storage do popustov ob vezavi itn.).

In bi res to naredil, ker sem že klical (in primerjal cene) okoli in opustil, ko je A1 rekel, da nimajo smart app. Pa še ena punca mi je dopovedovala, da je android tudi na samsung tizen tv (na telefonih je res, ja), pa sem skoraj njenega šefa zahteval, da takšnih neumnosti mi pa naj ne razlagajo.

Zgodovina sprememb…

Dami ::

Matej_K je izjavil:

sennheiser je izjavil:

Se je komu že kdaj uspelo izpogajati za nižjo ceno kot po ceniku pri T2?
...Vsi sam do max 1ga leta popustov pri 2eh letih vezave. Pa še to žalost od žalosti.


Jaz ravno v ponedeljek podaljšal aneks za naslednji dve leti, dobil -20% za 2 leti. (tudi kolega pred kratkim tako dobil, dva druga kolega pa vmes samo za 1 leto, en pa celo pol leta popustov)
Moj paket Oranžni optimum + dodatki.

To res različne popuste dajejo, jih povprašal o tem, pa pravijo da odvisno kdaj pokličeš...

Maš zagotovo 20% za 2 leti al sam za prvo? Meni ta mesec poteče 2 letna vezava, kjer sem dobil -20% samo za prvo leto in bi obnovil. Menjat ne mislim, ne samo ker tako ni opcije (t2 ftth only), ampak ker so mi kljub podražitvam (pa imam račun slabe 100€) še vedno najbolši. Edino kar manjka je še, da skenslajo mobile roaming in grejo na native omrežje (al telekom al t2 i dont care, sam da bo delalo brez prekinitev).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

snezak21 ::

Mikrohard je izjavil:

Problem je, da ni samo evro ali dva... ampak je kar lepo 4-5EUR (odvisno od paketa in dodatnih storitev). Nekomu to ni veliko... za nekoga drugega je pa 40-60EUR na leto ogromno.

Hoces ali noces, stvari se drazijo in realno je internet kot ga imamo v Sloveniji dobesedno zastonj. Konec koncev, ce se drazi hrana, pa bencin in vse ostalo, je potem realno pricakovati, da bo internet ostal na isti ceni 30 let skupaj? S tem, da so pri internetu realno sle cene za par 100% dol v primerjavi s tistimi izpred 20 let, pa se nihce od uporabnikov ni pretirano pritozeval glede tega ;) Drugace pa... bencin je bil par mesecev nazaj 1eur/liter. Danes je 1.189eur/liter, kar pri meni osebno v celem letu znese dobrih 300eur vec kot prej. Kar nekaj vec kot pa recimo 40eur/leto vec za internet kajne, pa ni nekih pogromov po forumih opaziti zaradi tega ;)

z0mbie ::

snezak21 je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

Problem je, da ni samo evro ali dva... ampak je kar lepo 4-5EUR (odvisno od paketa in dodatnih storitev). Nekomu to ni veliko... za nekoga drugega je pa 40-60EUR na leto ogromno.

Hoces ali noces, stvari se drazijo in realno je internet kot ga imamo v Sloveniji dobesedno zastonj. Konec koncev, ce se drazi hrana, pa bencin in vse ostalo, je potem realno pricakovati, da bo internet ostal na isti ceni 30 let skupaj? S tem, da so pri internetu realno sle cene za par 100% dol v primerjavi s tistimi izpred 20 let, pa se nihce od uporabnikov ni pretirano pritozeval glede tega ;) Drugace pa... bencin je bil par mesecev nazaj 1eur/liter. Danes je 1.189eur/liter, kar pri meni osebno v celem letu znese dobrih 300eur vec kot prej. Kar nekaj vec kot pa recimo 40eur/leto vec za internet kajne, pa ni nekih pogromov po forumih opaziti zaradi tega ;)


Ce imas sklenjeno pogodbo, naj drzi, do poteka, ko se sklene novo. Naj ti prodam avto in potem cez 2 meseca dvignem ceno? In ti bos to seveda veselo placal? To zadevo je potrebno urediti na zakonodajni ravni in to vkljucno z drugimi narocninami.

feryz ::

Saj pogodbe držijo. Preberi jo, preden komentiraš.

z0mbie ::

feryz je izjavil:

Saj pogodbe držijo. Preberi jo, preden komentiraš.


Taksne clene je treba odstraniti pogodb, ker so najmanj zavajujoci. Saj sem rekel, da je treba to resiti na zakonodajnem nivoju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

snezak21 ::

Ves kaj bi bilo vse se potrebno odstraniti.... ce ti ni vsec tisti clen, pac ne podpises. It's as simple as that ;)

z0mbie ::

snezak21 je izjavil:

Ves kaj bi bilo vse se potrebno odstraniti.... ce ti ni vsec tisti clen, pac ne podpises. It's as simple as that ;)


Neumnost. Vsi imajo take clene, nimas izbire. Pa tole za zakonodajno resitev ni novo, ZPS tole forsira ze leta. Cena specificirana v pogodbi naj drzi. Ce so se zakalkulirali ali je cena celo nalasc nastavljena zavajujoce, je to pac problem ponudnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

snezak21 ::

Imas izbiro... nimas interneta, telefona in televizije. Pac prostovoljna odlocitev. Aja pa konec koncev tudi elektrike potem nimas, ker tam ti tudi kar podrazijo stvari, pa drzava ti tudi kar povisa davke ne glede na tvoje "pogodbe". Pac prej kot sprejmes da je to realnost, lazje bos imel zivljenje. ;)

Matej_K ::

Dami je izjavil:


Maš zagotovo 20% za 2 leti al sam za prvo?

Iz maila. Vaše naročilo Zvestoba - 24 mesecev 20% popusta na osnovno paketno ponudbo bomo vklopili v najkrajšem možnem času...
Vse uredil preko telefona. Je pa res da sem na njihovi optiki, drugam itak nemorem. Zaradi tega celo pričakoval da bodo ponudli manj. Po drugi strani ker sem pa na njihovi si lahko privoščijo tako ponudbo.
... .. .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matej_K ()

z0mbie ::

snezak21 je izjavil:

Imas izbiro... nimas interneta, telefona in televizije. Pac prostovoljna odlocitev. Aja pa konec koncev tudi elektrike potem nimas, ker tam ti tudi kar podrazijo stvari, pa drzava ti tudi kar povisa davke ne glede na tvoje "pogodbe". Pac prej kot sprejmes da je to realnost, lazje bos imel zivljenje. ;)


Prvi del je spet neumnost.

Ce bi vsi poceli to, da bi se sprijaznili z realnostjo, potem bi bili se vedno na drevesih in zadovoljno zvecili banane.

Bernard Shaw: "The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

z0mbie ::

Hm, hm, hm... v EU poteka "Konferenca o prihodnosti EU", dejansko bi bilo tole primerno ravno za tja...

https://futureu.europa.eu/meetings?loca...

snezak21 ::

Problem tistega citata je, da pod unreasonable man od kateerga je odvisen napredek, ni misljen nekdo, ki mu je odvec placevati za storitve in bi rad brez dela (in inovacij) prisel ceneje skozi ;)

Steinkauz ::

snezak21 je izjavil:

internet kot ga imamo v Sloveniji dobesedno zastonj)


Ti se kr tolaži.
Danska

34eur, s tem, da plače so tam kej višje ;)

scipascapa ::

feryz: kje so 1200€ plače? še bruto marsikdo nima, za neto 1200€ so pa mokre sanje.

snezak21 ::

Ja super.... kot vse nase vlade... enkrat primerjajo z Italijo, enkrat s Finsko kar pac tisti trenutek najbolj pase. V Avstriji je pa npr. 150/20Mbps od 40eur naprej (brez tv in mobilnih telefonov)

dild0idis ::

A ima kdo kake informacije, kako t-2 aplikacija dela na različnih televizorjih?

Recimo na LG WebOS, Hisense Vida, Samsung Tizen, Sony Android, Apple TV, ...?

Kje dela najbolje?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

showsover ::

Pa verjetno dela približno enako, v smart hubu dobiš na samsungu še pač en app in ga odpreš in potem uboga daljinec.

feryz ::

scipascapa je izjavil:

feryz: kje so 1200€ plače? še bruto marsikdo nima, za neto 1200€ so pa mokre sanje.
A se hecaš?
Ravno na tem forumu so take plače dobesedno drobiž. Beri teme Plače v IT, Vodja proizvodnje in podobno.

J.McLane ::

Statistika o plačah:
https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index...

1200 € je povprečje, če imaš manj imaš po definiciji podpovprečno plačo, lahko se tolažiš z mediano in kako ima večina podpovprečno, kar je vse res, ampak ne spremeni dejstva, da če imaš manj imaš podpovprečno plačo.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Dami ::

Zdaj sem videl, da sem šele lani vzel 10% za eno leto ob vezavi za 2 leti. FML
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.
««
219 / 236
»»