» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
218 / 236
»»

-JM- ::

So me ta teden preklopili na T2 - oranžni optimum na GPON Telekom optiki pa me moti zelo slaba oziroma skompresirana slika. Je morda problem GPON . Ker slika je slabša kot na Telemachu

starfotr ::

Na bitnem toku (BRO) uporabljajo HLS namesto multicasta.

Mikrohard ::

HLS ni razlog za slabšo sliko. Prej je imel originalne streame, sedaj ima pa 720p. Pripravlja pa T-2 1080p HEVC streame. Delovali bodo na 4k boxih in v aplikacijah.

-JM- ::

Se pravi da imam sedaj 720p stream. Če prav razumem imajo nekateri 1080p, ali imajo vsi 720p?

6151 ::

Probaj z T2 aplikacijo
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Vm1999 ::

Mikrohard je izjavil:

HLS ni razlog za slabšo sliko. Prej je imel originalne streame, sedaj ima pa 720p. Pripravlja pa T-2 1080p HEVC streame. Delovali bodo na 4k boxih in v aplikacijah.


To velja verjetno samo za TV aplikacije, ali tudi za tv2go?
Zdaj je že nekaj časa v meniju tv2go 1080p, vendar razlike ni opazit.

-JM- ::

6151 je izjavil:

Probaj z T2 aplikacijo

Res je s T2TV aplikacijo boljša slika, tudi s T2togo, preko Arris vmesnika pa katastrofalno slaba. Pri Telemachu je bilo ravno obratno, je bila slika nekaj boljša preko eon boxa. Kako lahko tak zmazek prodajajo pa se nihče ne pritožuje, naj primerjajo z DVB-T kjer je slika bistveno boljsa

Mikrohard ::

Vm1999 je izjavil:

Mikrohard je izjavil:

HLS ni razlog za slabšo sliko. Prej je imel originalne streame, sedaj ima pa 720p. Pripravlja pa T-2 1080p HEVC streame. Delovali bodo na 4k boxih in v aplikacijah.


To velja verjetno samo za TV aplikacije, ali tudi za tv2go?
Zdaj je že nekaj časa v meniju tv2go 1080p, vendar razlike ni opazit.

Tudi tv2go bo imel 1080p na napravah, ki podpirajo HEVC. Trenutno je testno vklopljeno samo na Kanal A in BBC Earth... verjetno zato ne opaziš razlike.

-JM- je izjavil:

6151 je izjavil:

Probaj z T2 aplikacijo

Res je s T2TV aplikacijo boljša slika, tudi s T2togo, preko Arris vmesnika pa katastrofalno slaba. Pri Telemachu je bilo ravno obratno, je bila slika nekaj boljša preko eon boxa. Kako lahko tak zmazek prodajajo pa se nihče ne pritožuje, naj primerjajo z DVB-T kjer je slika bistveno boljsa

T-2 TV aplikacija in tv2go bi morala imeti oba enako kvalieto slike kot Arris 4K box. Če je res velika razlika, jih pokliči, da preverijo... mogoče si pomotoma omejen na SD kvaliteto (to možnost imajo za uporabnike na slabih linijah).

Zgodovina sprememb…

Vm1999 ::

Bo 1080p tudi v zamiku ali samo v živo?

Mikrohard ::

Tudi v zamiku. Saj pravim... če imaš napravo, ki podpira HEVC (telefon, tablico, android tv, apple tv, 4k box), lahko že sedaj pogledaš Kanal A ali BBC Earth. To bo v prihodnosti prišlo še na več programov (v štartu na najbolj gledane).

-JM- ::

Torej bi morala biti slika na teh dveh kanalih boljša? Sam ne opazim nobene razlike...

Mikrohard ::

Če imaš T-2 app na Android TV ali Apple TV. Na Tiznu in LG-ju še ni (se dela na tem). Za 4k boxe pa po pravici povedano tudi nisem več prepričan, če je že vklopljeno.

-JM- ::

Mam na Android tv9 pa ni razlike...tudi preko Arris 4k vmesnika ni razlike

Mikrohard ::

Ne vem sicer s čim primerjaš... toda če imaš Android TV app, je na Kanal A in BBC earth 1080p HEVC stream (ob predpostavki, da nimaš kakšnih težav z network hitrostjo). Razlika do 720p AVC streama vsekakor je. Še vedno pa ni to original source kvaliteta.

starfotr ::

Sploh mi ni jasno, zakaj je treba vse kompresirat. Če nimajo operaterji infrastrukture, da bi čez IPTV omrežje teklo nekompresirano, potem naj zaprejo štacuno.

-JM- ::


Primerjava slike na Planet TV, levo eon Smart TV aplikacija, desno T2TV Smart aplikacija. Preko Arris vmesnika so še bolj vidne posledice kompresije.
Na T2 pravijo da je vse ok.

Mikrohard ::

starfotr je izjavil:

Sploh mi ni jasno, zakaj je treba vse kompresirat. Če nimajo operaterji infrastrukture, da bi čez IPTV omrežje teklo nekompresirano, potem naj zaprejo štacuno.

1.) Zato, ker imajo tudi naročnike, ki nimajo optike.
2.) Zato, ker se uporablja vedno več unicasta (časovni zamik) in vsak uporabnik dodatno obremeni infrastrukturo
3.) Zato, ker je na vedno več programih časovni zamik, ki ga je treba nekam shranit (sam zračunaj, koliko diska zasede 7 dni streama pri 10Mbit/s in koliko pri 5Mbit/s)
4.) Zato, ker ne znajo vse naprave predvajat izvornega streama (ki je v osnovi ponavadi interlaced) in ga je treba pretvorit v nek normalen format

Mikrohard ::

-JM- je izjavil:


Primerjava slike na Planet TV, levo eon Smart TV aplikacija, desno T2TV Smart aplikacija. Preko Arris vmesnika so še bolj vidne posledice kompresije.
Na T2 pravijo da je vse ok.

Če nista sliki narejeni ob identičnem trenutku (kar se že iz ozadja vidi, da nista), potem primerjava ni fer... ker konkretno tale reklami logotip pri planetu je animiran.. in če ga slikaš med premikanjem, bo zmazek, med mirovanjem pa bolj oster... potem pa na kvaliteto vpliva še dogajanje v ozadju (več premikanja, bolj bo zapacano). Verjamem, da je pri Eonu slika boljša... ampak razlika ni tako drastična, kot nakazuje tvoja slika.

Tukaj sem dodal še eno za primerjavo (tudi T-2 720p... po kvaliteti nekje med tvojo iz Eona in tvojo iz T-2).

Zgodovina sprememb…

-JM- ::

Ok razumem, drži,ampak sem bil mnenja da bo slika boljša pri T2,ker vsi kritizirajo Telemach zaradi kompresije. Sedaj pa vidim da tu ponujajo še večji zmazek. Pri hitrih kadrih, športnih prenosih, je Telemach ravno na meji gledljivega, T2 pa daleč od tega. Pa če pogledaš Eurosport 4k, slika brez kontrasta in vsake 5 sekund trzne ravno toliko da je moteče. Ostali 4k kanali pa nimam pripomb...

Mikrohard ::

4K programe spustijo naprej v takšni obliki kot jih dobijo (ker so transcoderji zaenkrat še predragi in programov ni veliko). Posledično lahko pride do problemov na posameznih napravah (eden izmed razlogov, zakaj se načeloma vse transkodira). Konkretno pri Eurosport 4K je pa problem (vsaj tako sumim), da SDR vsebine na svoji strani pretvorijo v HDR in na koncu pride ven zmazek od barv. Ko so pred leti oddajali 4K SDR program, je bila slika lepša.

korodani ::

Čez 2 tedna se selim. V stanovanju imam optični priklopim. Lahko izbiram ali grem na A1 (preko Telekomove optike) ali pa na T2 (T2 optika).
Pri A1 bom dobil samo 200Mb downloada, pri T2 pa 700Mb.

Kupil bom 65" OLED LG CX TV in me zanima katerega operaterja priporočate za boljšo sliko - A1 ali T2 ?

Hvala.

Veron ::

Če ti je TV prioriteta, potem definitivno T-2.
Če ti je cena prioriteta in TV gledaš sm pa ke, A1.

NejcSSD ::

A1 ima katastrofalno TV izkušnjo. Samo če rabiš internet od njih in so najcenejši, drugače obvoz
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Dami ::

Če imaš možnost T2 optike, sploh ni vprašanje imo, razn če se ti gre samo za vsak € in ti je vseeno za izkušnjo.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Veron ::

Pretiravat ni treba.
Ne rabim TV, zato sem vzel A1 Fix Net 100/20 in dela brez težav.

showsover ::

A v T-2 klubu kupujete kaj, se izplača s tistimi točkami?

mitja_i ::

Splača se ne, ima pa seveda svoje prednosti, kot je obročno odplačevanje in enostavno plačevanje preko položnic.

krneki ::

Splača se vzeti časovne funkcije za TV. S tem si za par EUR zmanjšaš naročnino.

Bwaze6 ::

V Kamniku je T-2 že pred časom prevzel lokalnega kabelskega operaterja. Sicer imamo zaenkrat še staro ponudbo paketov, a he ne morem spreminjati - lahko samo preidem na T-2 pakete. Veliko izbire ravno nimam, opitke ne bo, edina druga opcija pa je Telekomov počasen baker.

Ima kdo izkušnjo s T-2 preko koaksialca? Ponujeni so paketi do 100/10, bo TV omejen na 720p kot na xDSL, ali bo ta od optike?

Mikrohard ::

Na T-2 kabelski je TV še vedno kabelski. Ne vem pa, kako imajo narejeno, če želi stranka časovni zamik... ker hibridnih boxov zaenkrat še nimajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mikrohard ()

Bwaze6 ::

Hm, potem imam jaz napačne informacije - naj bi dobil IPTV box, in možnost vseh opcij programov kot T2 drugje. V to prepričujejo vse naročnike bivše Kamniške kabelske, ki jo bodo zgleda sčasoma opustli (v vmesnem času pa bo na istem koaksialnem omrežju oboje - kabelska in IPTV?). Kabelski paketi iz bivše Kamnik Kabelske pa imajo drugačne programske sheme kot T2.

Bwaze6 ::

A, sem se motil, to je bilo napisano za primer prehoda na optiko, ki pa je pri nas tako ali tako ni in je ne bo. Ostane kabelska, dekodirne kartice, in programska shema je pač odvisna od tega, kaj ti kartica dekodira.

Mikrohard ::

Ja... ostane kabelska. IPTV box mogoče dobiš, če želiš časovni zamik. Hibridni box se pa pripravlja (kabelska za LIVE, IP za časovni zamik).

Bwaze6 ::

Potemtakem kvaliteta slike žal ostaja ista - skompresirana, da se skoraj lahko primerja s SD televizijo, tudi 1080p programi...

styrian ::

Ja ne razumem kako ti lahko na T-2 prodajo 200Mb/s downloada, v resnici pa ga dobiš manj kot 100 Mb/s.

A res nimamo nobene organizacije za varstvo potroškov?

buttcrack ::

saj ti piše da dobiš "DO"!!!

styrian ::

LOL

CoolBits ::

Kaj pa ce bi preveril, da nimas 100Mb kabla?
Potrebujes 1Gb notranje omrezje za kaj vec kot 100Mb.

styrian ::

Kabli so CAT6, do računalnika gre interni prenos datotek z več kot 30MB/s z drugega računalnika, pa še to je samo omejitev branja starega SATA diska. Lasten router ne igra nobene vloge, ker sem poizkusil direkt, sicer pa imam WRT3200ACM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

Mikrohard ::

Če imaš naročenih 200Mbit/s na optiki (prepričaj se, da je res 200Mbit/s v tvojem paketu na tvoji infrastrukturi... ker so različne hitrosti glede na omrežje... T-2, Telekom, OŠO), potem moraš dobiti 200Mbit/s. Če bi torej tvoj paket na tvojem priključku res moral ponujati 200Mbit/s in tega ne dosegaš, je treba pa najti, kje in kaj ga bremza. Če z brezhibnim kablom direktno na operaterjevi opremi ne dela več kot 100Mbit/s, potem moraš javiti njim, da zadevo popravijo. Jamranje na forumu ti ne bo rešilo problema. Kakšen modem/switch pa imaš? Če imaš slučajno še vedno Milana, potem je jasno, da si omejen na 100Mbit/s.

styrian ::

Hvala za to informacijo. Imam Milana, ja .

broken/link ::

ja, milan ima samo 100mbit porte.
zdej se pa vprašej, če res hočeš tistih 200mbit. ker jaz na tvojem mestu milana ne bi menjal :)

edit: moram pa priznat, da ne vem, kako se kaj obnesejo ti novi iskateli, ki jih sedaj dajejo ven. vem pa samo to, da je milan neuničljiva škatla, ki opravlja svoje delo in preprosto dela.

Zgodovina sprememb…

styrian ::

Milan ravno tako crkne, ko udari strela. Mislim da je že dva Milana pri meni pobralo.

XS!D3 ::

Nima smisla vztrajat na tej antični opremi. Če že nočeš njihovega routerja, boljše da fiber vtakneš direktno v svojo opremo.

tomaz- ::

Bwaze6 je izjavil:

V Kamniku je T-2 že pred časom prevzel lokalnega kabelskega operaterja. Sicer imamo zaenkrat še staro ponudbo paketov, a he ne morem spreminjati - lahko samo preidem na T-2 pakete. Veliko izbire ravno nimam, opitke ne bo, edina druga opcija pa je Telekomov počasen baker.

Ima kdo izkušnjo s T-2 preko koaksialca? Ponujeni so paketi do 100/10, bo TV omejen na 720p kot na xDSL, ali bo ta od optike?


V Kamniku na veliko kopljejo za optiko.. A v tvojem koncu, kjer si, je ne bo? Pri meni so pred cca mesecem dni kopali in imam že T-2 omarico + zraven manjšo telekom omarico na fasadi. Ne vem pa, koliko časa bo še trajalo , da dejansko potegnejo v kanale še optični kabel. Ima kdo info? Paket sem tudi že spremenil na oranžni diamant HBO , ampak imam trenutno še kabelsko na CI kartico.

tudi internet je trenutno 100/10, ko dokončno potegnejo optiko pa bo "tavisok"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomaz- ()

bbobst ::

-JM- je izjavil:

Se pravi da imam sedaj 720p stream. Če prav razumem imajo nekateri 1080p, ali imajo vsi 720p?

Mene tudi zanima kako je s tem.
kaj pošiljajo na optiki?
720 ali 1080 ?

Mikrohard ::

Časovni zamik je trenutno povsod 720p. V živo je pa odvisno od tipa priključka, hitrosti priključka in centrale. Če imaš multicast in dovolj hitro linijo, imaš original streame (do 1080i), sicer pa prekodirane v 720p. Se pa testira in počasi uvaja 1080p HEVC, ki bo na voljo povsod, kjer je 720p (v kolikor bo naprava podpirala HEVC).

roCkY ::

A boste to končno spravili na WINdose mim brovserja in neuradnih alternativ, ki jih rabimo za musticast.! ???

Dami ::

A drugi ponudniki majo kak app na windowsih s katerim lahk gledaš polno shemo in funkcionalnost kot preko vmesnikov?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

roCkY ::

(tema je stara, kot je star IPTV) Glede na to, da sem na oranžnem fibru me pač briga le za oranžne. Sem pa že, ko smo bili še na TS navijal za to. Pač mi ni logično da za najbolj uporabljen OS ni korektne opcije za IPTV.

Mimgrede. Odličen odziv T-2 na izpad optike pred par dnevi. Ena linija mi pade pozno popoldne. Pokličem HD. Serviser kliče čez pol ure. Mu povem kje najde modem. Naslednje jutro malo čez 8 se je narisal na lokaciji! Očitno je blo nekaj "švicanja" ker so porabili skoraj 2 uri, da so zadevo rešili. Sem bil drugje in ne vem točno kaj se je dogajalo...
««
218 / 236
»»