» »

AMD Athlon 64 5000+ X2

AMD Athlon 64 5000+ X2

Xtreme Systems - V drugi četrtini leta 2006 tako končno dobimo podnožje M2, ki bo prineslo podporo DDR2 tudi na AMD sisteme. Procesorji bodo opremljeni s 333 MHz zunanjim vodilo, torej bodo bodoči uporabniki potrebovali PC2-5400 module.

Novo enojedrni čipi bodo imeli kodno ime Orleans, njihovi dvojedrni bratci pa Windsor. Vsi bodo narejeni v 90nm procesu, vsebovali bodo Pacifica virtualizacijsko tehnologijo ter Presidio Security tehnologijo.

Novi X2 5000+ bo tekel pri 2,667 GHz (333 MHz * 8), vseboval pa bo 2x 1 MB L2 predpomnilnika.

Še novica na VR-Zone ter tema na XtremeSystems.org forumu.

34 komentarjev

gabl136 ::

Sliši se dobro...edina žalos je ta da bo treba hišo prodat če se bo hotelo to met:'( :'(

MKrmec ::

Da ne govorimo o Intelovi rešitvi! haha Se AMD bolj splaca kot intel se zmeri

RC14 ::

Ja, treba bo spet novo plato pa nov ram pa procesor, hmhm.... 939 podnožje se počasi poslavlja. Nič ne bomo nadgrajevali, treba bo vse novo nabavit.;(
Drugače pa lepa oznaka 5000+:D


Lp

Dr_M ::

ja, ce hoces met "0-day' robo, je res treba doma pomest use kovance in use kreditne kartice skupi zbrat...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

RC14: ja zeeeeloooo pocasi. a ti misls met isti procesor se vec kot 1 leto??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Procesorji bodo opremljeni s 333 MHz zunanjim vodilo, torej bodo bodoči uporabniki potrebovali PC2-5400 module.

V bistvu 1GHz zunanje vodilo (HTT), pri K8 sta zunanje vodilo in pomnilniško vodilo ločena...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Spc ::

Ti chipseti/socketi se prehitro menjavajo.
Vsako leto novi socket pa to je že noro.
:|

mtosev ::

Tak lažje denar iz nas izstisnejo. >:D >:D >:D >:D >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

fahrenGONE ::

...In potem beres review o ploscah in vedno zacnejo govorit koliko casa bo mogoce imet eno plosco in podobne traparije... To je bilo vcasih res, danes pa moras menjat MB+CPu skoraj vedno, ce imas sreco.. Ce nimas srece pa se RAM...

whitto ::

Bodo pa cene tistih, malo starejsih od 0-day komponent nekoliko cenejse!
3x huraa!

Saladin ::

Zakaj ne preskočijo takoj na DDR3 is beyond me...
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Spc ::

danes pa moras menjat MB+CPu skoraj vedno, ce imas sreco.. Ce nimas srece pa se RAM...

Kaj pa grafično ?
;)

HardwareMaster ::

Kaj pa grafično ?


Sam AGP je bil od leta 97 do pred enga leta, se le ne menja tako hitro kot sama podnozja. Razn ce racunalnik menjas vsakih 5 let, to je pa pol problem, sam s tako starim nimas kej prckat.
°°°°°°°°°°°° AMD Ruls

Primoz78 ::

Dobra zadeva, sam res skoda da bo spet nov socket...:\ ...ce bos hotu menjat bo res treba pol masine mejnat :O Sam cena bo pomojem ubitacna..8-O

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Vlady ::

Kwa se vsi sekirate??? Prodaš staro in kupiš novo. Tako dobiš novo po malo "nižji" ceni.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Jaffa ::

5000+ se res dobro sliši. 8-)

Sam dok bojo še delali 939 in bo možno kupit višje modele za nadgranjo, pol ne bo problema, vsaj za večino folka ne. Itak se jih ful ful malo odloča za nakup vsega novega, kar pride vem. Sam jaz žal nisem med njimi. 8-) Pa pol slo-tech-a tud mislim da ne. :D Plus tega, da so cene teh novih varjant na začetku zelo visoke, tak da po mojem se še drugo leto ne bo splačalo tega kupovat...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Tarzan ::

RC14: ja zeeeeloooo pocasi. a ti misls met isti procesor se vec kot 1 leto??

Aaam, do takrat bodo veselo izdajali tudi procesorje za trenutno podnožje s 939 nožicami, tako da ko bo do prehoda na nov socket le prišlo, to marsikoga sploh ne bo bolelo, ker bo lahko z le malenkost slabšim modelom (dvojedrnim) zamenjal trenutnega enojedrnega. Vsaj po mojem bi taka nadgradnja odpravila potrebo po nabavi M-socket sistema, za vsaj kakšno leto, če ne več.

Tito ::

Je res da se menjajo vodila in zaradi tega se pojavljajo vedno nove matične plošče in je tudi na tem področju veliko razvoja. In tudi cene so izredno nizke naparam časom, ko je veljalo, da si lahko zamenjal več kot 3 generacije procesorjev na eni plošči ...:\

Drugače pa bomo morali še malo počakati, da se bodo pojavili 4 jederni procesorji in tako naprej :), to bo nekaj... Samo bog ne daj, da pogledaš koliko štroma bo to pokurilo :D ... V vsak dom nuklearka ... >:D

Mene bo prepričal procesor, ki bo pokuril malo elektrike in bo hladen (pasivno hlajenje) in dovol zmogliv, da si bom ogledal kak film brez zatikanja.

Samuel ::

čudno, da so izbrali tok nizko stevilko, saj bi ta model moral imeti vsaj 5300+, če ne še kaj več..

+200MHz in višji FSB, pa se Pacifica od modela A64X2 4800+

jest10 ::

"Mene bo prepričal procesor, ki bo pokuril malo elektrike in bo hladen (pasivno hlajenje) in dovol zmogliv, da si bom ogledal kak film brez zatikanja"

Ga že imaš takega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Sami ::

Mene bo prepričal procesor, ki bo pokuril malo elektrike in bo hladen (pasivno hlajenje) in dovol zmogliv, da si bom ogledal kak film brez zatikanja.

VIA C3 800Mhz (133FSB) + pasivno hlajenje je primeren za tole.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Vlady ::

Celeron 466MHz navit na 533MHz s pasivnim hlajenjem na 60C in 256MB RAM in winsi XP. Filmi delajo BP. :D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Tarzan ::

s filmi verjetno misli na HDTV in podobno, kar bo pojedlo precej več resourcev, kot navadni nizkoresolucijski divxi ;)

jest10 ::

1.4GHz Geode bi verjetno zmogel

kopriwa ::

Tudi Venica bi lahko hladil z pasivnim hlajenjem, glede na to da porabi cca 30W in da so tok porabili celeroni 5 let nazaj (približno :) )

mavec ::

Čedalje bolj mi diši AMD, manj se greje, cenejši je, zmoglivejši je. Malo dnarja se skupaj zbere proda star računalnik pa ubavm dvojedrnika X2 2800+ :).

Sami ::

dvojedrnika X2 2800+ :).

Misliš 3800+?:D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mavec ::

No, kar 3800+ ja. Zgleda, da sem zamešal malo na mlacom.si tiste oznake. Bom tale žar (Prescotta) raje prodal s celo kišto vred :D .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mavec ()

Jan987 ::

kje pa mojo x2 2800+.

Al je enojedrnik 4000+ boljši od dvojedrnika 3800+?

kopriwa ::

odvisno kje, aplikacije k so narejene za dvojedrne procesorje je tam boljši X2, igre pa še vedno bolje tečejo na 4000+.

snow ::

A nima quake3 neko multiprocesorsko podporo. r_smp se mi zdi da je ukaz. Kako se pa kaj tam poznata dva procesorja?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Mr.B ::

Torej, še en let ne bom nadgradil sistema....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

fahrenGONE ::

Snow, ima ampak nekaj so bluzili kaj naj bi bilo narobe in ce povem na kratko - ne dela.

slinko ::

Že ko sem pred 4 leti k kupil to mašino1.4GHz sem reku da bo naslednja 5GHz, torej bom počaku še dve leti in jo kupu za normalno ceno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je razlika v navijanju med dual channel rami in navadnimi?

Oddelek: Navijanje
102061 (1651) msms
»

kateri ram?

Oddelek: Kaj kupiti
191542 (1151) strumf666
»

RAM vprašanje glede frekvence delovanja

Oddelek: Strojna oprema
91177 (1014) Business
»

PROSIM za pomoč pri nadgradnji PC-ja

Oddelek: Kaj kupiti
191688 (1547) Jan987
»

AMD izda računalnik za množice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
525599 (5599) nicjasno

Več podobnih tem