» »

seminarska naloga iz računalništva

seminarska naloga iz računalništva

Jan987 ::

V osmem razredu moramo pri mz+ultimediji napisati eno seminarsko nalogo. ker me pač zanima računalništvo, bom verjetno pisal kar v tem. prosim če mi nekako svetujete iz katerih sklopov naj sestavim seminarsko.

Mislil sem najprej nekaj napisati od zgodovine računalnika, prvih računalnikov, potem sem mislil nekaj napisati v programih, kako so sestavljeni (povsem površno saj me drugače ne bo nihše raumel), katere programske jezike poznamo, o opercijskih sistemih ter panazadnje še o sodobnem računalniku in najboljših produktih (najboljša grafa, procesor,...) in še čemu služi katera od teh komponent.

Mislim da bo gradiva za to več kot dovolj, saj delamo v power pointu i je 20 diapozitivov minimum. Prosi če me seedaj popravite v katerih stvareh naj ne pišem in kaj naj dodam.

Jan987 ::

ja a res nobeden nima nobene pametne ideje?

Bojevnik ::

drugače mam pa nekaj malega snovi, ti lahko na email pošljem. (Računalništvo in informatika, snov srednje šole, vendar je res nekaj malega)

Edit: slabo prebral, sem mislil da snov iščeš
pa o tranzitorju bi tudi lahko kaj napisal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bojevnik ()

korenje_ver2 ::

no prav. nej ti bo.
naslov seminarske naj bo: "Proizvodni procesi optičnih medijev, ter sistemi hranjenja podatkov na njih"
ali pa: "prednosti pci express sistema"
ali pa: "proizvodnja centralnih procesorjev in tranzistorjev, ter njihova vloga"

Jan987 ::

dej kdo me bo to razumu k jih 4/5 sploh še ni vidlo računalnika od notr

overlord_tm ::

tist o najboljših produktih lah opustiš, se lah še stepete.

dej sam programske jezike, kak so se razvijal skoz cajt (od kartic do zdej unih prologotov al kaj so že)

Jan987 ::

ja zdej sem še mal razmišljov. Ubistvu je v razredu še en, k fulobvlada programske jezike in bo pisov o njih (delphi). Zaro sem mislu napisat še nekaj o dvojedrnikih procesorjih, zakaj je potrebna matiča plošča, procesor, grafična kartica, ram, nekaj o operacijskih sistemih in odprti kodi.

večino bom res potegnu z interneta sam rabš še zmeri po predpisih eno literaturo. Al je to lajko recimo knjiga moj prvi pc, pa bi naredu par točk osnove kaj lahko delamo z računalnikom?

overlord_tm ::

literatura:
http://www.google.com (pač napišeš stran kjer si dubu stvar)

Jan987 ::

ja sej sam učiteljca prav da more bit ena knjiga, zato sem odpru omaro starih knjih in vn prvleku moj prvi oc in pa hitri vodnik skozi osebni računalnik. Itak bo samo za okras

korenje_ver2 ::

bistvo seminarske naloge je, da se osredotocis na ozje podrocje.
najlazje bi blo ce bi dal naslov seminarske naloge isti kot je ime predmeta, za katerega imas seminarsko. vendar to ne gre tako.
osredotociti se moras na nek majhen del, ki ga opredeluje ta predmet v soli.

Jan987 ::

lej predmet je multimedija in ne računalništvo in foera tega predmeta ni spoznavanje računalnika ampak delanje v power pointu, in na tem predmetu so osebki ki nimajo doma niti računalnika in tudi taki ki jih je računalnik pač samo stroj za poganjanje iger. Tudi meni bi bilo lažje pisat recimo samo o pci expres ampak kaj mi to pomaga če me bo razumela samo učiteljica in pa še en sošolec. Upam da e zdaj razumeš.

Jan987 ::

aja če ma kdo kaj pametnega gradiva se ga tudi nebi branil (ga nikoli ni preveč) mail seveda brez NO in SPAM

ddeben ::

Nevem ampak lani sm pr informatiki naredil seminarsko o sestavljanju sodobnega računalnika in samo delovanje komponent... Sam bi jo mogu poiskat - ce ti seveda kj pomaga:) Recmo da dokaj simpl za razumet ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ddeben ()

Jan987 ::

no če boš najdu se priporočam

ddeben ::

Bom zdle cez vikend poiskal...:)

Athlon 64 ::

Jest sem tut v osmem razredu, pa naj mi da nekdo zamisel, kaj bi naredil za raziskovalno nalogo pri kemiji. Pa naj bo opazovanje pod mikroskpom, pa KARKOLI. Res.
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

STASI ::

Hm! Kak mikroskop bi pa uporabljal?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

ddeben ::

Najbrs majo na soli kr svetlobnega no...cjo:\ :)

Athlon 64 ::

Tak mikroskop za 150.000 sit, tak da to ni kar tako.
Sempron 2800, 512 rama, ASRock, radeon 9550 na AGP 8x.

Jan987 ::

ma kdo še kakšen predlog?

gzibret ::

> mi to pomaga če me bo razumela samo učiteljica in pa še en sošolec.

Si siguren? Tisto o enem sošolcu ne dvomim.....

Pa če pišeš o računalništvu ne uporabljat starih knjig, ker so stare. Raje učiteljici razloži, da je to takšna panoga, kjer novosti prihajajo zelo hitro. Posledica je ta, da ko je knjiga natisnjena, je v bistvu že zastarela.

Sedaj pa še ideja(e):

- napiši kaj o projektorjih, kakšne vrste imamo, kako delujejo, kakšni so primerni za doma, kakšni za v predavalnico....

- napiši kaj o programih, s katerimi se delajo predstavitve (npr. powerpoint, flash...., nekaj v tem stilu:

http://www.google.com/search?hl=xx-hack...

, zakaj je kater dober in zakaj je kater slab. Malo poglej v revijo Monitor...

- napiši kaj o računalnikih in programih, ki jih uporabljajo v filmski industriji (naj ti bo wiki istočnica:

Computer-generated imagery @ Wikipedia


@athlon64

Naredi nalogo: Rastlinske celice pod mikroskopom.

Opazuj list čebule (oni, ko je ful tanek in se nahaja med debelimi listi), ful na tanko naseckano pluto, tanek reženj lesa.... Malo pofotkaj, opiši kar si videl (s pomočjo učbenika za biologijo seveda). Samo to je iz biologije. Kaj pa bi ti iz kemije delal pod mikroskopom pa je zelo dobro vprašanje.
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13231417 (18614) Phantomeye
»

Zagovor diplome (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
14550745 (30310) gzibret
»

Programiranje na FRI

Oddelek: Šola
3210995 (9207) lebdim
»

Magistrski študij na FE v šol. letu 2006/2007

Oddelek: Šola
264939 (3538) Roadracer
»

sem. nalogo prenosni računalniki

Oddelek: Šola
131758 (1577) Sergio

Več podobnih tem