» »

Problem(i) z računalnikom, razno :|

Problem(i) z računalnikom, razno :|

Marc` ::

Pozdravljeni.

Na vas se obračam v dobri veri, da bi boste pomagali, ker mi bo računalnik popil vse živce :\ :8).
Bom oštevilčil.

1. Kot sem že v eni temi omenil, disk mi nonstop škrta, kot da nekaj zapisuje, skratka kot da nekaj dela, tudi popolnoma v idle. Danes sem dal na novo winse gor, defrag pa vse...isto. Dela pa sicer čist ok, samo tu nekaj ni prav...Kaj naj naredim? Active smart kaže ok, na hitachijevi strani pa ne najdem kakega toola, za katerega ne bi bila potrebna disketa in nevem kaj še vse |O.

2. To mi gre najbolj na kurac. Winsi se obnašajo, kot da so difektni. Včasih mi pride v winse, pogledam, brez zvočne naprave. Včasih pride not, z win 98 skinom, se ne da spremenit. Včasih pride z 16 bitnimi barvami, ne morem spremenit. Recimo v povprečju vsaki 3. zagon je kaka taka finta. Včasih pride skor do začetnega zaslona winsev, reboot. Niti sanja se mi ne, kaj bi lahko blo. Kak bi lahko to bil software, če sem danes dal na novo windowse gor in enega drugega cdja, kot prej...prej sem imel xpje s sp2, sedaj je brez spja, dela isto.
Je možno, da je kriv napajalnik? Ker je no-name 400w, poganja pa amd 3200+, asrock dual 939, 1gb rama, 7800gt, 5.1 zvočno pa tv kartico.
Sistem je star cca. mesec in pol. Samo recimo da je napajalnik, kak lahko povzroča take čudne probleme, kot sem opisal prej? :|

Upam, da bo kdo tolk prijazn pa probal pomagat, ker nevem več kaj naj naredim :O.

Iskrena hvala in lp.
  • spremenil: Marc` ()

`DoC ::

Ne vem če ti bo pomagal, toda vseeno. Moj Maxtor 200GB disk star mesec in pol, je tud skrtal in sem menil da je to normalno. Potem so se mi začel winsi skoz neki sesuvat, in težavam nisem najdu problema. Dokler disk ni crknu in sem zgubu okol 150 GB nearhiviranih podatkov. Potem sem si od maxtorja potegnu diagnostic tools in po rebootu sem vstavu disketu, program je stestiru disk, in mi povedu da je umrl.

Bottom line, cimprej arhiviraj podatke, in ne bo kmalu ko ti bo sel disk po gobe. Potem pa uveljavis garancijo.8-O

P.S. Kter disk pa mas to?
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

kixs ::

Ti lepo precekiraj RAM in HDD. Eno disketo si bos pa ze naredil (sicer lahko potegnes dol ISO in zapohas na CD! Potem ti bo jasno kje si!

www.memtest86.com
http://www.hgst.com/hdd/support/downloa...

LP

TRIROG ::

od hitachija program se imenuje Drive Fitness test ...
http://www.hitachigst.com/hdd/support/d...

darq7 ::

kupil sem si novo osnovno pl. DFI LanParty nF3 250Gb zej pa mi graf. kartica ATI Radeon 9600 Pro 256MB ne ide, no pridem v windows pa je grafika za SHIT, neko rdeco je vse pa nekej, potem pa sem not dal staro graf. kartico nVidia GeForce MX400 pa je vse normalno, kaj je tu krivo??????????;( ;( ;(( ;((

NUJNO!!!!!!
ja kak pa!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darq7 ()

kixs ::

darq7:
deinstaliraj stare nvidia gonilnike, potem vstavi ATIja notr in ATIjeve drajverje nalozi!

Ce ne gre drugace, pojdi v VGA (safe) mode!

LP

Marc` ::

Update...

Sem pognal memtest in drive fitness test.

Memtest je pokazal 2 napaki, tekel je sicer 3 ure, sej vse piše na sliki.
Torej sta ti 2 napaki "kritični" oz. vredni reklamacije rama?
Disk je pokazalo da je ok, čeprav še vedno dela isto, čisto v idle, bom razmislil kaj naj tu naredim.

Memtest
Disk

Marc` ::

Anyone?:8)

bobby ::

ram maš defekten,= uveljavljanje garancije. a maš to en modul po 1Gb al 2*512??
testeraj najprej en modul, pol drugi modul, da vidč, kater modul je defekt in defektnega izločiš in uveljavljaš garancijo. do nadaljnega pa mašino laufej s samo enim modulom pa da vidmo, če se ti bodo napake pojavljale.



disk je pa očitno ok.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Marc` ::

Mam 2x512mb.

Hvala:)) .

bobby ::

Aja pa še to, pusti VSAJ 8 passov da prečekira ram!!!!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Gwanaroth ::

Ni nujno, da je pokvarjen ram. Meni je memtest kazal errorje, ker so bile zaprasene reze za ram. Sem spihal, pa je delalo brez problema. Preden nosis na servis, spihaj malo rame ter vodila.. Mogoce bo tudi tebi pomagalo.
Lights often keep secret hypnosis..

Marc` ::

Rame sem stestiral po 6 passov vsakega (zdaj komaj vidim, kaj ste napisali :D ), bom še kasneje 1x po več passov.
Zdaj ni pokazalo napak, res pa je da sem spihal malo režo in to, in zdaj ni napak.
Je pa ironično, da je zdaj v prvem bootu po tem, prišlo v winse z 98skinom, ki ga seveda ne morem spremenit, tak kot je delalo tudi prej :>
Vas bom obveščal, najlepša hvala za pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč pri trdem disku

Oddelek: Strojna oprema
101452 (1248) marnit
»

velik problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
6965 (840) Shinobi
»

HDD-ali je pokvarjen?

Oddelek: Strojna oprema
6938 (781) Caligula
»

WinXP- error, ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
5676 (627) Daedalus
»

Low level format IBM

Oddelek: Pomoč in nasveti
61067 (982) Cokolesnik

Več podobnih tem