» »

RSS

RSS

Kolja ::

iz enih stran lahk s pomočjo rss kopiraš novice in razne druge stvari

mene zanima kak to vstaviš na svoj pejđ?
rabu bi mal bl podroben opis, k blage nimam.

Elemen_T ::

To tudi mene zanima, bolj podrobno...
Dejmo, mal se zmigite.

Sploh se pa čudim da je ta tema prazna :\

Ziga Dolhar ::

RSS???

Ne vem, kaj je to, jaz bi če ne drugače lepo s phpjem odprl stran ter izlušču ven željeno.

Gandalfar ::

City ::

Z RSS še nisem delal in če je to kar mislim da je, je to podobno kot sem sprobaval z NuSoap-om firme NuSphere (free).
Kaj sem delal: naprimer, če hočeš imeti na svoji strani svoj iskalnik, ti bo ta izpisal rezultate iz baze napr. yahoo-ja , googla ali kateregakoli. Imeti moraš samo njihovo clientCodo v PHPju. Eni jo dajo zaston za ene moraš nekaj plačati, isto bi lahko naredil z novicami. Oba php-ja preneseš na svoj strežnik in je. Seveda pa ti mora strežnik podpirati outgoing.
Verjetno RSS dela po istem kopitu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: City ()

Elemen_T ::

No sem mal preštudiral tale RSS.
Zelo uporabna zadeva za premnoge zadeve...
sam premalo razširjen in uporabljen nasplošno...

Poglejte si tole, če vas zanima:
http://www.aaunique.com/modules.php?nam...

lp

masticore ::

Jah z XMLjem si lahko aplikacije medseboj izmenjujejo podatke. RSS je zadeva, ki jo jo ustvaril Netscape in je zapis XMLja .. XML-based Rich Site Summary. V bistvu je to navadn XML dokument, ki pa uporablja sintakso, ki jo je razvil W3C (drug DTD).

Mislim da je zadeva uber kulj, saj si lahko z malo truda ustvarimo stran, na kateri prikazujemo novice iz več novičarskih strani. Zadeva je tudi zelo enostavna ... uporabimo recimo Expat v PHPju (napake pri parsanju z DOM pa upam, da bo odpravila nova različica PHPja).

Element: PHPNuke .. not cool :\

Lp...

Elemen_T ::

Element: PHPNuke .. not cool


_masticore_: Ne razumem.

Če misliš da PHPnuke ni cool se motiš 8-)

masticore ::

itak da ni cool :> ... pač nisem ljubitel nobenih takih Document Management Sistemov ...

sej vseen .. 1000 ljudi 1000 čudi :>

lp...

Elemen_T ::

Nevem no...

Malo protislovno si to povedal...

Namreč content manager sistemi so lahko samo cool.
Brez dvomov.
Zakaj?
Zaradi avtomatizacije.
Nekam čudno bi bilo, če bi vsebino in vse ostalo dodajal ročno s HTMLjem a ni tako?

masticore ::

mah narobe si tole interpretiral ...

jst nimam nič proti DMS zadevam .. mam sam proti PHPNuku ...:)

lp.

Elemen_T ::

No če govoriš o "Document Management Sistemih" je to tudi npr. slo-tech.

Me pa zanima kaj meniš o PHPnuke, oziroma kaj je tak slabega?

lp

darh ::

dejmo se threada držat...
Excuses are useless! Results are priceless!

Elemen_T ::

xbite:
Čemu?
Če nihče nič neve o RSSu8-)

masticore ::

jap se strinjam ... držmo se teme :)

am Elemen_T .. gor sm ti napisu kaj je RSS :\ .. sam ga tudi dosti uporabljam, sam ponavad kr v WDDX formatu exportiram zadeve (web distributed data exchange).

XML je zakon ker je dosti lažje podajat stuff med aplikacijami kot v plain text ...

Lp...

tzupan ::

mene pa zanima tole. na slotechu pa na mnogih drugih strane, ce brskate s firefoxom imate desno spodaj RSS ikonco.
zanima me kako in kaj bi mogu naredit, da bi se taksna ikonca pokazala tut na moji strani?

zanima me tut, kje bi se dobil (ce kdo kaksnega uporablja) programcek, ki bi imel form, s katerim bi napisal doloceno novico in jo potem shranu v xml oz. rss obliki???

hvala za pomoc!
pozdrav, tomaz
-------------------------------------------------------------------------
gsm 040 719 917

Tody ::

Hey!
CMS rulz :D
Jest mam phpbb forum, ki ga lahko gledate prek RSS, če imate gnerator. Nekje bi si mogu dobit kak dlančnik da vidim če zadeva tud tam gor. Mam Xoops portal in gor prihajajo novice prek RSS in odhajajo tud :D Nažalost sem preveč zelen da bi vedu resnično kateri del kode to naredi oz vem ker modul to nardi :D
Aja pa na forum si lahko speljete tud da vam nekdo zastojn piše novice(poste) . In to skoraj v neomejenih količinah :D

rokpok ::

Rad bi bil pingvin.

kanabis ::

Sem prebral linke samo angleščina mi ne gre preveč zato bi prosil samo za stavek ali dva kaj RSS sploh pomeni. Brsklanik mi pač na določenih straneh javi da stran podpira RSS. Kot sem zasledil so to novice. Me zanima če to opozorilo pomeni samo da lahko pač novice dam na svojo stran ali da lahko jaz preberem kaj posebnega??
Spoštujem mnenje vsakega, zato spoštuj moje!

Tody ::

Namen RSS je res da lahko daš ti novice na svojo stran ozirma da smo natančni lahko daš samo FEED (slovenska beseda??) na svojo stran. Na tvoji strani se potem prikazujejo tako imenovani teser (ziggga naj mi oprosti mojo anglescino in njeno pisavo) novice in povezavo na spletno stran ki oddaja novice.Kjer si seveda lahko prebreš celo novico. Za sprejem in oddajo pa seveda rabiš, neko skripto ki pač to zna narest.

b0B3k ::

Nekaj slovenski besed o RSS RTV-SLO

kanabis ::

Hvala za pojasnilo in ker me niste napadli, pa kaj ne znaš prebrat in podobno, ker sem prebral linke samo kot pravim angleščina mi ne gre preveč dobro, ampak vidim da se mdokaj razumel. Sprašujem pa ker mi pač moj brskalnik javlja na vsako strani ki ponuja to funkcijo.
Hvala
Spoštujem mnenje vsakega, zato spoštuj moje!

Tody ::

Obstaja kar nekaj standardov, ki pač omogočajo to in ono, je pa že skrb ljudi da bo prišlo do prevelikega izkoriščanja RSS tehnologije, ker bodo vmes med novice filali oglasne bloke, ki jih boš moral hočeš nočeš objavit, če boš hotel njihove novice objavljat.

marS ::

mene pa zanima npr. kako lahko zbereš razne rSS novice z različnimi standardi (o.91, 1.0. 2.0) in v različnih kodnih tabelah win-1250, iso-8852, utf-8 in jih prikazuješ na eni strani?
namreč tko delajo na najdi.si novice kjer iz različnih virov (delo, rtvslo, 24 ur, dnevnik, itd...) vlečejo k sebi novice potem pa jih še razvrščajo. Kodne tabele so različne - sem probal tut sam nekaj tako jemat pa imam probleme z besedilom primer: Direkt - vse novice. A majo živ folk ki to sortira al kaj?
Elemen_t: thanx za link na aaunique RSS (jih bom dodal na stran :D)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Tody ::

ma kje :) Pač daš tok RSS feedov kot ti paše.Nevem kako to zgleda v hardcore načinu ampak , na XOOPS portalu lahko dodaš neomejeno RSS povezav, katerim lahko določiš kodne tabele, in kako jih bo videl obiskovalec. Se pravi vse kar rabiš je ena skripta ki bo znalo to naredit. Seveda so drug problem standardi...

marS ::

Tody:
skripto ki vleče RSS novice mam, lahk jih dam neomejeno novic vendar pa je vsaka v svoji kodni tabeli. rabil bi še kako skripto ki bi pretvarjala vse te kodne tabele v eno iso al windows-1250. Kje bi se dalo to dobit?:\
Pa še eno vprašanje: ali je možno zdej, ko imam RSS novice na svoji strani še iz te svoje strani del teksta z linkom vključil v kako drugo stran?
npr.: kot tiste skripte ki "skidajo" vreme?
...no more heroes...
https://ilbis.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[PHP] charter set windows-1250

Oddelek: Programiranje
282703 (2703) Blisk
»

Slo-Techov RSS

Oddelek: Novice / Obvestila
264653 (4321) Yeznick
»

"Odslej bodo novice iskale vas"

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
234146 (3297) cRaZY
»

RSS NOVICE

Oddelek: Izdelava spletišč
101627 (1509) Cuoresportivo
»

RSS na Slo-Techu ne dela!!!!!!

Oddelek: Slo-Tech
111021 (884) Yeznick

Več podobnih tem