» »

RSS NOVICE

RSS NOVICE

Cuoresportivo ::

Kako bi spravil tiste novice na svojo stran. Al treba tisto kodo samo skopirat na svoj apge al kako. MEni to ni čist jasno, sem še začetnik pri spletnih straneh. Prosil bi, če mi lahko kdo na kratko razloži kaj in kako, da bi lahko imel novice na svoji strani. hvala.
lep pozdrav(best regards)

webfreak ::

Vse skupaj bo potrebno malce bolj razloziti (vsaj zame). Zanima me ali bi rad imel program, ki bi iz določenih strani pobiral dol objavljene novice ali pa bi zelel aplikacijo za objavljanje le teh. Ce pa mislis prav RSS aplikacijo pa ti pri tem ne znam pomagat, ker se sam ne vem tocno kako to deluje.

Gandalfar ::

rss je samo oblika .xml datoteke v kateri so napisane novice iz neke strani. Dobro bi bilo vedet na cem tece tvoja stran, ali je php ali statika itd.

Tody ::

mislim da brez privolitvijo ustvarjalca novic lahko da se motim... lahko pa pišeš na info@google.news.com :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Gandalfar ::

sej, ce da nekdo rss feed na svojo stran to naredi zato, ker hoce da ga drugi vkljucijo v svojo stran :)

marS ::

Novice lahk na svojo stran spraviš tudi s pomočjo JavaScripta. Je bolj enostavno kot RSS Feed, npr par primerov:
Večer novice
Finance novice
Računalniške novice
Na tem slo-techu so pa prefini:P da bi se ukvarjali z JS novicami. Kr sam si jih nared, svetujejo, kot da je polovica njihovih obiskovalcev programerjev.....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Gandalfar ::

Od programerja spletnega portala se pa ja pricakuje, da bo znal it na google in napisat php rss feed parser in si prebrat kaksen tutorial na to temo.

Cuoresportivo ::

Stran je čist navadna , napisana v HTMLju. Jaz sem mislil , da samo ono kodo ko imate na strani prekopiraš. NIsem nek ful profi, da bi se spoznal kaj na to.
lep pozdrav(best regards)

marS ::

Tu nima veze kaj se pričakuje od programerja spletnega portala, če bi bilo tako potem sploh ne potrebuješ slo-techa, potem je zadost google.
sej od uporabnika pc-ja se tut pričakuje da zna uporabljat pc pa se še zmeri kdo najde ki mu to ni čist jasno....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

talmai ::

http://hotwired.lycos.com/webmonkey/03/17/index3a.html?tw=authoring
Tukaj maš podrobno opisano kako zgleda RSS dokument. Če hočeš zadevo narest avtomatsko pa rabiš en server-side jezik (PHP, ASP ...)

Cuoresportivo ::

aha. no hvala vsem za nasvete. malo bom še mogle izpilit svoje znanje prvo vidim. zaenkrat pa sem uporabil predlog Marsa. Hvala še enkrat.
lep pozdrav(best regards)



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratkocasnik za vse ljubitelje alternativnih novic

Oddelek: Omrežja in internet
171590 (1103) CerpinTaxt
»

yo, stran v flashu

Oddelek: Omrežja in internet
61199 (1112) magic9
»

Slo-Techov RSS

Oddelek: Novice / Obvestila
264646 (4314) Yeznick
»

RSS

Oddelek: Izdelava spletišč
252148 (1674) marS
»

php bi skompajlu...

Oddelek: Izdelava spletišč
9877 (754) Uporabnik

Več podobnih tem