» »

server za manjse podjetje

server za manjse podjetje

mithril ::

Lep pozdrav.

Kot omenjeno v naslovu, sestavljam server za mamino podjetje..Vem, da so podobne teme ze obstajale, vendar so stare ze kar precej casa, zato sem odprl nov topic. Torej, sestavljam server za mrezo z 5 ali 6 uporabniki. Server bi bil namenjen predvsem hranjenu podatkov in deljenju internetne povezave..Ker vem, da trgovci niso ravno najbolj zanesljivi, se obracam na vas;) ..

Sam sem sicer ze napravil delni spisek komponent, kljub temu pa vas prosim za pomoc oz. komentarje..
Sama cena pri serveru ni tako zelo pomembna,kr bo racunalnik svoje delo opravljal vsaj kaksne 3 ali 4 leta..

procesor: amd athlon 64 3200+
maticna plosca: se ni izbrana, odlocam se med parimi modeli abita in asusa
rami: 2x512 pc3200 ddr
disk: 160 gb hitachi/seagate

ter seveda se ostale stvari kot so dvd pekac, tipkovnica, miska,.. ki pa pomoje niso toliko pomembne.
Ob tem pa se dvostranski laserski tiskalnik - tukaj so mi vsec hp-ji, zanima ma pa tudi, ce ima kdo od vas izkusnje z njimi..

Na koncu pa me zanima se par stvari glede procesorja.. In sicer na vseh(!) predracunih, ki so jih poslale razne trgovine, ima server P4 procesor. Sam v P4 procesurju ne vidim nobene prednosti v primerjavi z amdji,ceprav sem tudi sam imel 10 let racunalnike z intelovimi procesorji,sedaj pa imam ze drugega z amdjevim in oba sta delala brez vsakrsnih tezav. Ker pa, kot receno, cena ni na prvem mestu, me zanima ali se splaca vzeti P4 namesto amdja.

Za vase odgovore se vam ze vnaprej zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.0:)

hitcher ::

Sem pobrisal post, ker je bil poln neumnosti.
Ti je Alien3001 lepo svetoval Celeronček pa bo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hitcher ()

Zheegec ::

Za to kar si napisal bi bil en rabljen računalnik v rangu AthlonXp/Sempron/Celeron/Pentium 3 čisto OK, samo daš noter kakšen 1GB RAM, narediš RAID polje in to je to. Potem pa gor daš en Linux, postaviš server, nabaviš en switch - in to je to. Ne rabiš tolk močne mašine, važno da je dovolj RAM in da imaš kakšen RAID zaradi varnosti/hitrosti, po možnosti RAID 5.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Daedalus ::

Če cena ni tako pomembna, pol vzemi kako HP čudo z začetka ponudbe...recimo tole. Tile serverčki so pač sestavljeni iz preverjenih komponent, ki ne delajo težav. Če sestavljaš sam, pa zna kdaj biti zanimivo...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Boeing ::

Lepo te prosim... Kupi enega sestavljenega HP PC-ja za 130k oz. tu nekje - stvar dela za tvoje zahteve čisto dosti hitro, morebiti dokupiš še kak 250 ali 300G disk in to je to. Gor imaš že winse (ki ti jih ni potrebno dokupit), stvar postaviš v mrežo, poženeš in dela v pol ure.

3 leta garancije - ko/če crkne, ga pelješ na servis in dobiš novega. Najmanj zajebancije.


Pozabi na razne amd64 ali P4 variante, da bi sestavljal sam - to je stran metanje denarja, ker niti ne rabiš takšnega stroja za file server, pa še dražje te pride.

Če pa so tvoje zahteve še kak exchange, backup z DLT trakovi in podobne finte, je pa stvar popolnoma drugačna, za tisto pa rabiš že čisto namensko kištico.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strežnik za faks (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
594250 (2780) kmarjan
»

nakup file serverja... kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
412803 (1466) madmitch
»

Sestavljanje sistema AMD64

Oddelek: Kaj kupiti
162571 (2348) sverde21
»

AMD vs. Intel vojna malce drugače

Oddelek: Loža
311662 (1050) Myth
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627484 (5575) CaqKa

Več podobnih tem