» »

Sempron 2200+ navijanje

Sempron 2200+ navijanje

Jawohl! ::

Ok, takole je: Semprona 2200+ (1583MHz) sem uspešno zmodal v axp-m, kot je opisano na Fab51, tako da lahko v biosu nastavljam množilnik (plata asrock k7vt4a+). Pri +10% Vcore (max. v biosu) sem dosegel stabilnih 2200MHz oz. 11x200, kar je kar v redu, ne? Edino skrbi me, ker mi pod obremenitvijo zbija +5v linijo na 4.75v! Ali je to sploh kritično? Ne vem, a je plata kriva oz. je nenatančen senzor na plati, ker napajlnik (chieftek 420w) bi moral tole brez problema napajat? Hvala za odgovore!

Sami ::

Če je sistem stabilen nimaš kej skrbet.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jest10 ::

Mislim da je lahko oboje-senzor na plati ali pa samo napajanje.
Na moji k7vt4a+ je sempron 2400+ na 2000MHz pri 10% višji voltaži in mi pri obremenitvi 5V linija pade tudi do 4,41V sistem pa je čisto stabilen. Kakega drugega napajalca nimam, da bi sprobal z njim, tako da ne vem v čem je težava. Itak pa dokler je stabilno me ne skrbi:D

fahrenGONE ::

Kakso se kaj obnese OC? Brez problemov?

A imas kaksen review do te ASRock plosce? Zdaj moram narediti en sistem za normalno ceno in bi rad eno dobro plosco do max 20k SIT. Tnx.

jest10 ::

Nobenih težav ni.
Malo le moti pomanjkanje finih nastavitev za rame in max 10% višanje voltaže. Se pa da voltažo zvišati z žičkami v podnožju(1,85V + 10% max)
Ponavadi se brez težav pride do 210-220MHz FSB. Za svojo ceno dobra plata.

Jawohl! ::

Drugače je ta Sempron po defaultu 2300+ ne 2200+ (moja napaka):8) Na 11*200 mi je zdajle resetiral po pol ure prime95 tako da vendarle ni 100% stabilno... Je pa po drugi strani 100% stabilno na 10*200 in to na default Vcore! Bom js raje kar na 10*200 ostal. Fahrenheit: te plate mislim da se več ne dobi po štacunah, je pa to najbolj cheap-ass plošča kar jih je bilo za dobit, mislim da je bla tam okol 9k sit in za te pare mislim da ni boljšga pa naj kdo reče kar koli hoče. Pa še podpira (neuradno sicer) 200MHz fsb in memory, s tem da ima pri 200 fsb aktiven 1/6 pci divider.

jest10 ::

Kaj pa na 10,5x200?
Še vedno se jo da dobiti. Samo ne več v vsaki:
klik
klik
klik pa še kje bi se našlo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Jawohl! ::

Na 10,5*200 bi znal špilat... Je pa res, da sem imel cpu temp. preden mi je resetiral nekaj čez 60°C.

Veron ::

Jowhl! bi lahko postal točen link do tega moda sempron -> AXP-M?

jest10 ::

Plata avtomatsko resetira pri 80 stopinjah, tako da temperatura ne more biti problem, razem če je procesor čisto na meji stabilnosti.
Probej na 10 ali 10,5 množilnik in potem čim višje s FSBjem.

veteran ::

bond007 ::

Tudi jaz sem semprona modal v mobilnega. Tudi programi ga tako zaznajo, žal še ni uspešne rešitve, da bi lahko spreminjal pomnoževalnik na nforce 2 chipsetu.

Točen link do moda: KLIK. Ubistvu je potrebno z nečem prevodnim napolniti lasersko zarezo pri tretjem L5 mostičku (če gledaš iz leve) oz drugem L5 mostičku (če gledaš iz desne). Sam sem to uspel narditi z zelo ošiljenim svinčnikom ;)

Veron ::

bi biu veseu, če bi biu kdo tolko prijazen pa mi to preko msnja malonekost bolj natančno razložil kako nej se tega lotim...

msn: davor.dragic@siol.net

Jan987 ::

nakupi.net jo majo tud.

Veron ::

nakupi imajo kaj?

Jawohl! ::

Hja sempron -> xp-m mod res ne dela na NF2 platah, tako da ostane samo via ali pa sis.

fahrenGONE ::

A se splaca kupit poceni SiS MB? Vcasih so ful proti njim govorili...

jest10 ::

Nekaj je včasih, nekaj je pa danes. SIS 746, 746FX in 748 so dobra čipovja.

Veron ::

moj sempron 2200+ deluje na VIA KT, tako da bo mod teoretično možno izpelat, le da praktivčno ne vem točno kako,

bi enega prosu da nariše kje je treba z "svinčnikom" pofarbat

jest10 ::

Na unem linku višje ti točno kaže

fahrenGONE ::

Nekaj je včasih, nekaj je pa danes. SIS 746, 746FX in 748 so dobra čipovja.


Se strinjam, saj folk ki to govori bazira vse na par napakah vec let nazaj.

Kje pri nas imajo najcenejse Semprone za 462? Sem malo gledal okoli ampak ni nic kaj veliko ponudbe. Mlacom ima 2600+ za 20k SIT... :/ ... Medtem ko je 2600+ za 754 samo 15k..

Veron ::

Na unem linku višje ti točno kaže

glih na unem linku se ne znajdem točno... samo enega bi prosil da obkroži...

Jan987 ::

funtech mam 2500+. Poglej za ceno

Veron ::

na sliki ne vidim, kje je označeno, kaj je potreno "pobarvat s svinčnikom"

Veron ::

a bi lahko kdo pomagu najdt program Function/AMD K7/ K8 Multiplier za menjavo multiplayer-ja?

pinx ::

Central Brain Identifier oz. CBI ma to možnost...

Veron ::

jst na procu ne vidim nobene laserske zareze

fahrenGONE ::

En frend ima Asrock plato+Sempron 2600 pa mi pravi, da mu napise nek error, da mora nek jumper prestavit, ce hoce navijat. Je to res potrebno pri Asrock?

jest10 ::

Prvič slišim. 99% da bluzi

fahrenGONE ::

Tudi meni se zdi cudno, saj sem gledal po straneh in nikjer se ne omenja jumperjev pri overclocku. Zadnjic kjer sem to videl je bilo vec let nazaj, ko je ena plosca imela bios+jumperje in si lahko uporabil eno ali drugo metodo, ni pa bil noben jumper za zascito...

Veron ::

bi lahko kdo pomagu najdt tisto lasersko zaredo, ker jo jst ne vidim... mod bi pa zlo rad naredil, ker imam semprona ki veliko od sebe da že pri privzetih volažah...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261496 (1496) _mOuSe_
»

Kupujem proc + plato (AMD X2)

Oddelek: Kaj kupiti
241470 (1167) CCfly
»

sempron socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
514288 (3553) Dr_M
»

Odklepanje Semprona???

Oddelek: Navijanje
61039 (746) Dr_M
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19412432 (8197) nimus

Več podobnih tem