» »

Athlon 1,4 GHz in overclock-anje

Athlon 1,4 GHz in overclock-anje

DanKick ::

Je kdo med ponosnimi lastniki tega proca že dosegel višjo frekvenco delovanja, pri temp. manjši od temp. vrelišča :D
Mislim predvsem tiste, ki proc hladijo na običajen način (beri: brez vodnega, ...)

omejc ::

Da, sam imam tak procesor, hlajen s Thermaltakeovim Volcanotom Cu6. Najvišja stabilna frekvenca, ki sm jo dosegel je bila malce nad 1,6 GHz. Vendar sem to le testiral kak dan, saj zaenkrat tako visoke frekvence ne potrebujem.

PhotoBlaz ::

Jaz imam iste probleme,..ze na sami frekvenci 1,4 imam 60C brez obremenitve procesorja. Uporabljam Spire hladilnik z bakrenim podnozjem in sevede Silver pasto vmes.
Zelo me zanimajo temp. k jih dobita vidva!

Cau

omejc ::

Moj procesor je lepo stabilno ohljen na MAX 50 stopinj, ob normalnem delovanju pa je temperatura samo 44 stopinj. Pač imam zelo, zelo dobro preluftano ohišje. ( vodnega hlajenja nimam spljoh ).

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

PhotoBlaz ::

:))
a mas odprto kiblo?
kako si naredil da ej bl preluftana,..dej mi mal svetuj,..jest jo amm cist zaprto,..pa edina odprtina so uzadi ene apr luknjic pa uspredi tud ene par luknjic, pa nobenega dodatnega ventilatorja,..
Ce lohk mal svetujes ktere vente si nej kupim,...al naj vlecejo notr,..al naj pihajo ven zrak?....

Hvala

omejc ::

Ja, stvar je taka: V stranico ohišja je izžagana luknaja prib. 25x30 cm. Luknja je pokrita s pleksijem v katerega sta vgrajena dva, 9cm
venta, ki mi hladita - eden procesor, drugi grafično kartico.
V sprednjem delu ohišja ( maska ) pa imam vgrajen še 8cm fan.
Ter zadnji del ohišja v katerem je močan vent za izsesavanje zraka.

Izgleda hrupno, vendar ni. Za to poskrbi posebna pena, ki izniči vrtljaje.
Torej 1fan piha zrak v kišto, še dva fana pihata zrak v kišto od strani, zadnji ventilator pa vs to izsesavs. Ker pa se topel zrak dviga imam na vrhu ohišja še mrežico, skozi katero nemoteno "odteka" oz. se dviguje topel zrak.

Venta nisem kupil niti enega, no za procesor že, ampak jest sm jih pobrav iz raznih napajalnikov, tako, da jih imam že cel kup.
Vento ne kupuj v kakšnem Conradu, ker so prav svinjsko dragi, raje povprašaj okoli in boš že kaj dobil.
Ne znam pa ti povedati, kje bi jih kupil, preprosto ne poznam take trgovine ( razen Conrad ).

Proporočam ti, da odstraniš nalepko iz svojega hladilnika za procesoe in jo nadomestiš s termalno pasto, procesor nalce, ampak res malce očisti z alkoholom ravno tako hladilnik. Ko boš vso stvar sestavil ti bo stvar morala delati pri hladnejših pogojih, če pa imaš kakšen čuden hladilnik, ti priporočam volcano 6 cu ali cu+.

Tako, najprej poskusi to, kar je opisano v zadnjem odstavku, šele kasneje se loti žaganja itd.

Drugače je moj procesor malce navit 1400@1600 Mhz zato uporabljam malo več fanov.
8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O8-O



bluehacker ::

Jaz ljubim svoj procesor in ventilator saj imam taksen mega ventilator da mi procesor ATHLON 1400 pri 3 urnem igranju QUAKE 3 ne gre preko 35 stopinj cezija. Hladilnik je spodaj bakren, zgoraj aluminjast vent pa se vrti ko šus. No malo je preglasen. Moj problem pa je poceni plata za DDR QDI KUDOZ 7 z via kt 266a chipsetom. Ne da se nastavljet mnozilnika hitrosti. Schit a ne. Je pa procesor na hladnem, kar pa tudi ni slabo.:):):):):):):):):):):):):):):\:)):(:(:(;)
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

omejc ::

Dej mi mav povej ker hladilnik maš, da bom lahko dosegel frekvenco 1800 MHz :)
:D8-O:D8-O:D8-O:D8-O:D8-O:D8-O:D8-O:D8-O:D8-O:D8-O

kuglvinkl ::

Dude, kje si kupil plato z KT266A?
Your focus determines your reallity

salesky ::

A rabis tako plato?
Jst ti prodam lahko:
AZZA 366XAS SocketA VIA KT266 DDRam AGP4X
Cisto nova
>:D>:D

Igor ::

hahah 35 stopinj..
ja seveda
ce sklepamo po normalni kmecki logiki, ma clovk temperatoru 37 stopinj in vse kar je vec kot to cutis kot toplo (vecja temperatrua je bolj toplo cutis) in ce sklepamo po tvojem je hladilnik hladen ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442542 (1719) Mr.B
»

burn in

Oddelek: Navijanje
181156 (776) Spajky
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017615 (5405) the_unborn
»

10 stopinj nižje!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111478 (1112) {CoOoLeR}
»

Pravilna raba VENTILATORJEV....

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
393441 (2706) SkIDiver

Več podobnih tem