» »

Proxy

Proxy

kinca ::

Na 4 MBitni ADSL povezavi je priključeno 7 računalnikov (ICS, Windows XP-pro). Rad bi povečal hitrost dostopa do spletnih strani z pomočjo proxy strežnika. Kateri program naj uporabim, zaželjen je free program. Wingate, Winproxy in podobne aplikacije so preobsežne, nastavitev je prezahtevna in povrh je licenca plačljiva. Rad bi free program, ki ni preveč zapleten pri nastavitvah.

Konfiguracuja AMD Thunderbird 1000MHz, 376 Mb ram, HDD 120GB, grafika, zvok integrirana

sv7874 ::

Zdravo!

Sicer ne vem, če boš kaj pridobil s tem, da mas samo 7 racunalnikov...
Slike kolikor vem tako kešira večina web klientov, tako da boš pridobil samo pri sami html kodi (statični).
Hmm, koliko strani je pa še danes statičnih.. po moje zelo malo; pa še to se ti bo poznalo le v primeru, da hodijo uporabniki dosti na iste strani.

Omenil si Windows XP pro; to so klienti in tudi server? Če pa maš za server kakšen linux...
Sam uporabim navadno kakšen 3proxy (mislim, da obstaja tudi za Win)

lp

Matri[X] ::

Samo besedilo na strani je v primerjavi s slikami in reklamami v manjsini glede velikosti. Ce cachas slike ter blokiras oglase bos veliko dosegel. Ce imas Windows Server lahko poskusis z Microsoft ISA 2004 (obstaja evaluation edition).

64202 ::

Matrix je verjetno spregledal, da hoces simpl proxy, isa namrec prebije vse stevce kompleksnosti: [======]==> :))

Mogoce ti bo tale ok: Network Downloads : Proxy /// AnalogX
(prej sprobaj, ce bo sploh imelo kaj efekta, ni nujno da sploh cache-ira)
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

kinca ::

Preizkusil sem precej free proxy strežnikov pa neke bistvene pohitritve ni. V mreži se veliko uporablja p2p programov, zato je linija precej obremenjena.
Na netu sem pogledal tudi za Microsoftovim ISA 2004 programom. Zanima me kako je z firewallom. Je na Windows server 2003 možna uporaba kakega firewalla in antivirus programa (Norton baje ni združljiv z strežniškimi sistemi?), z windiwsowim firewallom pa imam slabe izkušnje.

64202 ::

ISA je "enterprise class" firewall & proxy :)

Resitev za p2p je traffic shaping, torej moras dvignit prioriteto HTTP paketom in omejit bandwidth za p2p. Kako pa to pod winsi narest, pa ne vem...
I am NaN, I am a free man!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve domeni z istim IPjem

Oddelek: Omrežja in internet
212212 (1389) c3p0
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028416 (11850) darkolord
»

p2p blokada samo 1. računalnika v lanu

Oddelek: Omrežja in internet
102079 (1668) SasoS
»

Računalnik kot router

Oddelek: Omrežja in internet
392581 (1796) king0001
»

Pomoc in nasveti pri uporabi domacega omrezja

Oddelek: Omrežja in internet
71170 (1062) Microsoft

Več podobnih tem