» »

Microsoft praznuje 30 let

Microsoft praznuje 30 let

Microsoft - Danes Microsoft praznuje 30 let od kar sta Bill Gates in Paul Allen ustanovila podjetje Microsoft, ki je v letih do danes prerasel v svetovnega programskega giganta s skupaj 60.000 zaposlenimi po vsem svetu. Praznovanje, na katerega so povabili približno 16.000 zaposlenih v Redmondu, se bo odvijalo v Safeco Field v Seattlu.

Vse skupaj se je začelo nekje leta 1981, ko je Microsoft začel prodajati MS-DOS za takratne IBM računalnike, kar je ustvarilo pravi imperij. Kasneje so se skozi leta spopadali z različno konkurenco, kot je to bil Netscape, s katerim so z lahkoto opravili. Se pa sedaj poraja vprašanje, kako bo z Googlom in odprto kodo, ki prav tako konkurira Microsoftu.

Kljub temu, da so se časi, ko se je MS-DOS prodajal za med, spremenili, vodilni ostajajo optimistični za prihodnost.



Novica

68 komentarjev

«
1
2

marjans ::

Čestitke in še na mnoga uspešna leta

R33D3M33R ::

A bodo delili brezplačne ključe kot pri Operi? >:D :D
Mogoče pa bodo čez mesec Windowse izdali kot freeware brez možnosti registracije >:D
Lepo bi blo...saj majo že dosti keša.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

pecorin ::

to bo poslovilna zabava :)

borchi ::

hvala ti mama, da sem lahko praznoval 30ko 10 dni prej :D

vseeno, čestitke in pozdravi!
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

thor984 ::

Ne, ne bojo jih delal zaston. Sj VW tud ne deli hroščev zastonj>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thor984 ()

NoOrdinary ::

men je všeč k je objektivna novica, z "lahkoto" so odpravel netscape itd. pa se noben ne razburja. če bi bla to linux novica pa trop fanatikov že zlival golide gnojnce na pisca.
brez ideje sem za podpis

CWIZO ::

Kdaj tocn se je zdej Microsoft ustanovil?
Ce se je 81, pol ni glih 30 letnica:))
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

darkolord ::

CWIZO:

Če je 30 letnica, potem ni bil ustanovljen 81 8-)

kopernik ::

Microsoft wikipedia

Ja, tam piše leto ustanovitve 1975, torej bo 30 let kar držalo. Multinacionalka, ki bo še dolgo časa krojila svet programske opreme.

tiborrr ::

Z Netscapeom, da je z lahkoto opravil? Ma jok, ce ne bi posilili raje z integriranim explorerjem, bi bil delez danes obraten.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

wishmaster ::

To je pa treba zalit >:D

Azrael ::

Heh, Netscape se je pospravil kar sam, IE gor ali dol. Vsaka verzija Netscape Navigatorja od 3.xx je bila bolj zanič, bugasta in krešibilna.

MS je imel zato smešno lahko delo. IE 4 in nasledniki so proti ustrezni verziji NN imeli samo eno razliko, delali so, za večino uporabnikov več kot zadovoljivo.

Nazaj na novico, najprej je MS pisal svoje OS skupaj Basic prevajalnikom za hišne računalnike, praktično vsi 8 bitniki imajo MS operacijski sistem (izjema je Spectrum in še nekaj manj znanih). Začuda takrat nihče ni omenjal monopola.
Nekoč je bil Slo-tech.

kopernik ::

Začuda nas je takrat večina imela ravno spectrume in C64.

1337 80'/ ::

no na današnji dan bom presedljal na linux:D
No one lives forever...

MrStein ::

Azrael : par primerov ?
To je skoraj tak, kot če bi rekel "skor vsi računalniki so imeli intelov procesor" :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Brilko ::

Vse najboljše vsem pri Microsoftu pa še veliko uspehov. Vista pa vam naj kar se da uspe! :)

AndrejS ::

Vs e najboljše MS. In še čim več let pometanja s konkurenco in približevanja računalnika navadnim smrtnikom. Še bolj prijazen vmesnik in čimmanj računalniške nesnage (virusi, črvi)....>:D

MitjaP ::

To je čist preveč za informacijsko tehnologijo: nekaj je jasno - MS je zastarel sistem, ki se ne zna prilagajat (pravno-ekonomsko gledano je ostal na isti ravni ves čas), čas je, da propade in da ga nasledijo liberalnejši modeli.

mtosev ::

Večini slovencev Vista nebo na PCjih tekla.

Zahteve:

Intel P4 6XX ali AMD Athlon 64 CPU, min 512 rama za normalno delo 1GB, 128 MB grafa (DX9 podprt) X700 ali 6600,... 8-O 8-O 8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

kronik ::

Uf mogoce bodo kake praznice patche izdali >:D >:D

Myth ::

Vse najbolše Microsoftu in še mnogo let ter vlade na področju programske opreme. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

kopernik ::

ter vlade na področju programske opreme


Ne želi si tega.

Sl4v3 ::

nekaj je jasno - MS je zastarel sistem, ki...


MS ni zastarel sistem, Windows je zastarel sistem.

btw
Če izdelujejo slab OS še ne pomeni, da nobena različica tega OSa ne bo v redu. Win 2000 in 2003 in 98(druga izdaja) so bli meni čist v redu.
Mogoče bo tudi Vista takšna kot pravijo. Morda bo celo najboljši OS na svetu:\ .
Če bo, se bo pa kmalu našel boljši in Visto bodo vsi popljuvali.:P
Umri mlad, da bos lep okostnjak!

EvilDare ::

Dokler je še vse "zastonj" nimam nobenih pritožb. Res je da morš Windowse vsake tolk cajta na novo naložit ampak imam rad take čistke, se lahko še kaj novega naučim. Mislim da zaenkrat kakšne resne konkurence MS nima. Sicer je OpenSource programje zelo napredovalo in upam da ne po zatrto s temi novimi zakoni in ureditvami. Nobeno programje pa ni 100% zanesljivo brez napak itn.

darkolord ::

Minimum system requirements will not be known until summer 2006 at the earliest.

Torej, mtosev, kje si ti to spraskal skupaj?

mtosev ::

Sem pozabo pisalo je 4GB diska.

Iz PC Formata je to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

globoko grlo ::

pa sj to je blo že neki cajta nazaj povedan, da boš rabu brutaln HW za visto, bojo sj vsi špili delal:D

drgač pa kolkor bugov (v winsih) tolko let, pa se jih ne obmo nikol znebil (winsev namreč):D :D

64202 ::

Na zdravo konkurenco brez zaprtih protokolov!
I am NaN, I am a free man!

EvilDare ::

Pa še to. Hvala bogu da boš rabu orenk grafiko in ostale zadeve. Pomen da bojo vizuelno perfektni. Jaz lahko xp-je lavfam na 220mhz in voodoo 3 2000 pa zadeva notmalno lavfa. Pa malo dodaš kkšno slikco, malo novejšo temo pa mal bolje zgleda kot pa un travnik na začetku. Tukaj boš pa rabil zelo sodoben računalnik da boš lahko sploh normalno delal.

globoko grlo ::

ja res hvala bogu da rabiš mašino za 250-300 čukov sam za OS zalaufat, da o progijih sploh ne govorimo, ane

mtosev ::

MSjev načrt je da nas prisili da mamo Hi-tech PCje. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Kami ::

Jao kaj mene pa niso povabli na torto :\

Tear_DR0P ::

naj MS še dolgo obstoja, drugače bomo primorani iskati nove sovražnike in/ali prijatelje, na drug način bomo merili kdo ima daljšega in pljuvati bomo morali po nekom drugem
MS dežurni krivec vse najbolje
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mescaline9 ::

mtosev: Dej dej, sej veš da streljajo:) Vista bo tekla nad 256 (max 512) rama, proc pa ne bo mandatory, tako kot tudi ostalo ne. Danes xpje sfuraš tudi na 64 mb rama in pentium 200:) in 2GB disku + integrirana grafična. Za spodobno delovanje na taki mašini jih je pa treba seveda mal očistit nesnage.
Mi je čist vseeno kaj pravijo razni špekulanti, dejstvo je, da MS za opravičilo porabe takih resorsov nima kaj ponudit v Visti.

Aja, še na mnoga leta, pa da bi me z visto prepričali, da ne kupim Mac-a (zarad MacOs X ofkors:)

Zgodovina sprememb…

_n00b_ ::

naj MS še dolgo obstoja, drugače bomo primorani iskati nove sovražnike in/ali prijatelje, na drug način bomo merili kdo ima daljšega in pljuvati bomo morali po nekom drugem


Vedno mora biti nekdo gresni kozel :)

darkolord ::

mašino za 250-300 čukov

mogoce za 800-900 čukov, če že pretiravamo, pretiravajmo kot je treba!

mavec ::

Npr. tole

Minimalna masina za poganjanje VIST >:D .

Poldi112 ::

Do takrat ko bo vista izsla bo ta mlincek uporaben samo se za kak router.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

fahrenGONE ::

Ja, MS je pokazal kako hitro in mocno se lahko razvijejo podjetja v informacijski dobi. Kaj takega pred 50 leti bi bilo nezaslisano. Bill Gates je zasluzil vecino svojega premozenja (in tudi MS) v 15ih letih.

/* slightly off topic
Slightly off topic, ampak se vedno se tice novice: v celem dnevu vam je uspelo dat 1 novico in se to samo glede M$... Kaj ni nic drugega omembe vrednega? Zanimivo, pred petimi leti je bilo po 10 novic na dan in skoraj vse so bile misljene za uporabnike, prakticne narave. Sedaj pa beremo 3 novice na dan in se te so velikokrat samo o tem kaj pravijo multikorporacije ali njih predstavniki. (zadnje par dni = IBM, SONY, MS, RIAA,...)

Ko pa omenim da bom naredil svojo stran pa takoj zacnete o tem kako bom zastonj garal, kako me caka 1000 in ena prepreka in se ostale manj spodbudne izjave. Kaj se dogaja s ST zadnje case!? Luni, a si se vedno za krmilom?
slightly off topic */

Jux ::

če se ne motim lunija že nekaj časa ni za krmilom?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Vice ::

1. Mašina za Visto - ne dolgo nazaj ko ste še srali v gate je gospod IBM dejal da je na svetu prostora za največ 3 računalnike. Enako kot on si boste čez leto dve rekli kakšen bumbar sem bil.
2. fahrenheit pred petimi leti je bilo 10 podjetij, danes so samo 3, ki so pojedle ostalih 7. ;)
3. Naredi si že svojo stran ker, če boš samo jokal tukaj ti bodo še to cenzurirali. :D

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lombardo ::



Vse najboljše :D :D :D
Ehmmm............

Roadkill ::



:D

(sliko sem srečal tule.)
Drgač pa vse najbolš, pa da bo MSDNAA še naprej tako dobro laufal. :)
Ü

Bistri007 ::

Včasih so se pritoževali, da je MS nor, ker je za Windows95 potrebno imeti najmanj 16MB RAMA. Takrat so mašine laufale na 4MB za Win3.1. In 16MB je bilo prohibitvno dragih. No, saj je deloval tudi na 8MB, samo malo bolj počasi. Če ne misliš kupiti novega kompjutra, potem so ti XPji čisto dovolj.
In vmesnik se od leta 95 res ni veliko spremenil. Jaz ne opazim razlike. Od 1981-1995, revolucionarna leta. Od 1996-2005 nič novega pod soncem.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

fahrenGONE ::

Saj po eni strani ti ni treba novosti vsako leto. Naredis nekaj novega in potem poskrbis da vsak na planetu in njegov pes slisijo zate. Nima pomena dela ti revolucije vsake 12 mesecev, ce ne dosezes dovolj ljudi. Na koncu bodo tisti bolj zunaj slisali samo za tvojo zadnjo idejo anyway. Hehe, vcasih je biznis res super zadeva. :D

Looooooka ::

dan ko bo microsoft probu kopirat Applov interface...kot rado namigne veliko (po mojem mnenju slepih ljudi,ki se nikoli niso videli mac osa) je dan ko formatiram disk in grem z DOSom na net.
Applov interface je najbl neumn vmesnik vseh casov.Kdor ga hvali je sam navelican winsev in res ne razmislja trezno.
Ceprou mogoce res pomaga kksnemu slow ass ne-geeku,ki rab pol ure da neki klikne in ga vec kot eno odprto okno zmede....
Kar je tud razlog da so si po izgledu bolj podobni vsi ostali operacijski sistemi kokr kerkol v primerjavi z mac smrdom...

Bi blo pa fino bit povablen na tole praznovanje.Pijace in hrane zihr v takih nalivih kokr na vseh Linux festih v zgodovini skupi =)

BigWhale ::

Luka,

Upam si dvomit, da ti ne znas v DOSu na net prilezt... ;)

Gigabit ::

Ej bigwhale, as ti odprto kodo uporabil za jakoba pa emo? Daj objav sors.
http://poptech.blogspot.com/2005/01/firefox-new-religion.html
schnecke.bombcar.com/random/kernelpanic.jpg , www.hinterlands.org/kp.jpg
Linux r0x!!!!!!!!111111oneone -> http://logo.cafepress.com/3/504443.jpg <-
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft osumljen podkupovanja na Madžarskem

Oddelek: Novice / Ostale najave
195892 (4360) trenerkar
»

Microsoft nadaljuje odpuščanja tudi v razvoju in raziskavah

Oddelek: Novice / Ostale najave
74314 (2578) ZigaZiga
»

Microsoft bo odpuščal

Oddelek: Novice / Ostale najave
379577 (6587) bluefish
»

Microsoft odprl kodo starih MS-DOS-a in Worda

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
2911447 (7908) MrStein
»

Microsoft prevzema mobilni del Nokie (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8730461 (25584) vostok_1

Več podobnih tem