» »

ISO in UDF

ISO in UDF

vres.ales ::

kakšna je razlika med ISO in UDF formatom zapisovanja diskov (nero)

Klemenn ::

zanima me isto!! :)

am, kaj sploh je UDF...in kaj uporabljamo namesto UDF (glede na to da ga moram sedaj uporabiti :) )

uglavnm nč mi ni jasno, zanima me samo če bo stvar delala BP tudi na drugih dvdromih itd..če posnamem dvd-udf?

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Quikee ::

ISO (9660) je datotecni sistem, ki je bil narejen za data CD-je. Ima dokaj preprosto zgradbo, velikost (posamezne)datoteke omejena na 2 GB. UDF (Universal Disc Format) je naslednjik ISO 9660 datotecnega sistema in je privzeti datotecni sistem pri DVD-jih. Podpira vecje kapacitete, vecje datoteke, paketno zapisovanje,...

Naceloma s kompatibilnostjo na novejsih operacijskih sistemih ne bi smelo bit problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Quikee ()

fahrenGONE ::

UDF naj bi bil DVD standard, ampak Nero ima kot prvo opcijo ISO in zato vecina ljudi se vedno rabi ISO. :D

Seveda ni ISO nic slabega, ampak pri UDF imas lahko imena datotek dolga 255 znakov (dobro za mp3-je) in dolzine vec kot 2GB, na primer 4.7 GB dolga datoteka se lahko brez problema posname, ce uporabis UDF.

Klemenn ::

pa je to kao nek standard, al pomeni da zdej dvd ki ga tle posnamem ne bo deloval v recimo drugih windowsih (ala 98 itd..? ) :)

krneki ::

Windowsi 98 ne bi smeli imeti problemov z UDF, win95 pa jih imajo.

baker ::

Kako naštimam, da mi zapisuje v udf formatu? 0:)

krneki ::

V Nerotu samo izbereš DVD-ROM (UDF) in to je to.

gogi_hunter ::

ja!
ko zaženem nerota pa dam nova/DVD-ROM(Zagon)/ potem povlecem not datoteko ISO velikosti 2.5GB mi napiše naslednje


zakaj ?
naprimer: če dam DVD-ROM (Zagon) potem je bootable !!
ka pa če dam DVD-ROM (UDF) je bootale ali več ni? ker poleg nepiše (Zagon)!!?

LP

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

Bootable dvd mora najbrž bit v iso formatu. Zakaj bi snemal ISO na bootable DVD? Razen če si mislil posneti vsebino ISO datoteke...potem greš na burn image, ne na bootable DVD...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
406329 (5650) s6c-gEL
»

8.5GB dvd

Oddelek: Pomoč in nasveti
92565 (2355) Yunai
»

kako zapeči DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
83414 (3244) jan01
»

Kako posneti več kot 1GB .... ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
81565 (1446) JOKER
»

Iso in Joliet

Oddelek: Pomoč in nasveti
71040 (881) jolandic

Več podobnih tem