» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
25 / 26
»»

konspirator ::

Ja, ni več http://www.amis.net/web3/zasebni-uporab... .
Če vzameš za 2 leti je cena 29,90/mesec za ta čas (prvo leto 24,90, drugo 34,90).

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

No, danes sem si uredil simobil orto tripster paket, ko mi poteče vezava na amisu, pa bom še tam uveljavljal ta popust, ki ga dobijo uporabniki simobila.

Sem pa za foro poskusil tale LTE in mi v mojih koncih lovi LTE perfektno glede na lokacijo. Dosegam 25/5 hitrost, medtem, ko na DSLu dosegam komaj 10/1 (več ne gre).

Zato me res zanima, kdaj misli Simobil/Amis ponudit kombinirane DSL/LTE modeme? V tej temi se je nekaj že omenjalo in mislim, da bi bilo to vrhunsko, če bi dosegal na stacionarnem računalniku hitrost 20/5 Mbit.
Vglavnem zelo zadovoljen s Simobilom, bomo videli kako bo naprej. Upam da mi ne uničijo prvega vtisa.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

ko bojo postavl ene 10x vec baznih postaj k jih majo sedaj. kapacitete preko lte so omejene, zato nemors ponujat willy nilly kr vsem preko modema to
#brezpodpisa

Fif55 ::

D4vid, mogoče si o tem govoril: https://www.simobil.si/mobilni-internet... ?
Zdaj pred 1 uro je bil pri nam eden iz amis/simobila in predlagal ta paket preko lte omrežja. 25% ceneje kakor je na strani, ker smo že obstoječi naročniki, torej za 25€ = 10/3 mbit/s. Imajo še 4 in 20mbit/s pakete.
Ponudil nam je brezplačno 14dnevno testiranje. Poročam kako se to obnese :) Mi morajo poslati še router.

Aja povedal je še, da bo verjetno januarja v ponudbi tudi trojček paket. Mobilna telefonija in internet preko LTE imajo že zdaj. Januarja pa naj bi imeli preko LTE omrežij mobilno telefonijo, internet in televizijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

Fif55 ::

Zdaj v nekaj (pozabil koliko) letih morajo doseči 98% LTE pokritost po Sloveniji, ker so dobili evropska sredstva in morajo izpolniti ta kriterij.

Tilen ::

LTE pokritost je že dosegla 98%.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

konspirator ::

98% česa ?

Tilen ::

Pokritost prebivalstva s signalom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

kitl76 ::

39,99 €/m
20/5 Mbit/s
Hitrost prenosa podatkov

A ni to malo drago za tako piškavo povezavo?

krneki0001 ::

To je trojka flex s HBO?

Fif55 ::

Moraš gledati drugače, ker vsi ne živijo v mestu in imajo optiko... če imaš na izbiro to ali Ario kaj boš izbral ?

Ario do 1 Mbps / 256 kbps
Mesečna naročnina EUR25,-
Priključnina z 12 mesečno vezavo EUR150,-
(paket SOLO)

Opcije: (se preveri za posamezno lokacijo)

Dopl. za hitrost do 2 Mbps / 384 kbps : EUR4,-
Dopl. za hitrost do 4 Mbps / 512 kbps : EUR8,-
Dopl. za hitrost do 8 Mbps / 1 Mbps : EUR12,-

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fif55 ()

konspirator ::

https://www.skydsl.eu/en-NL/Internet-vi...
flatrate
6/0,512 za 19,90 eur

krneki0001 ::

Fif55 je izjavil:

Moraš gledati drugače, ker vsi ne živijo v mestu in imajo optiko... če imaš na izbiro to ali Ario kaj boš izbral ?

Ario do 1 Mbps / 256 kbps
Mesečna naročnina EUR25,-
Priključnina z 12 mesečno vezavo EUR150,-
(paket SOLO)

Opcije: (se preveri za posamezno lokacijo)

Dopl. za hitrost do 2 Mbps / 384 kbps : EUR4,-
Dopl. za hitrost do 4 Mbps / 512 kbps : EUR8,-
Dopl. za hitrost do 8 Mbps / 1 Mbps : EUR12,-



Tudi vsi v mestih nimamo optike.

alipatudi ::

Rabim nasvet.
Imam amisov internet, samo internet. Še iz časa tuštelekoma imam modem/router Vigor2700VG. Prejšnji teden sem imel teževe z dostopom do nekaterih stvari, kar sem preko njihove pomoči rešil. Je pa operater na drugi strani pripomnil, da bi bilo dobro, da mi pošljejo novejši modem/router. Tako sem dobil Technicolor tg788ivn.
Ga priključim, vse dela ok, nikjer pa ne najdem bandwidth managementa. Ali ta Technicolor sploh ima to možnost? To opcijo nujno rabim, saj imamo slabo povezavo (smo daleč od centrale) in več povezanih računalnikov.
Če ne, ali naj vrnem Technicolorja in še naprej uporabljam Vigorja?
Ali naj Technicolorja uporabim samo kot modem in uporabim lastni router? Nekje sicer imam še Linksys WRV200, samo to je že malo zastarelo, kajne? Ali bi bil še v redu? Bolje kupiti kaj novega?
Hvala! Čakajoč optiko iščem pač najugodnejšo varianto : ))

konspirator ::

Tvoj Technicolor nima bw managementa.

Linksys WRV200 je letnik 2006, s tem si nimaš kaj pomagati.
https://wikidevi.com/wiki/Linksys_WRV200

Na drugih računalnikih namesti:
https://www.netlimiter.com

Katere strani so bile problem na Vigorju ?


Kateri router?
--

Zgodovina sprememb…

alipatudi ::

Konspirator, hvala za namige.
Aja, odpiralo ni nekih random strani. Ni bil problem v Vigorju, ampak v nastavitvah (DNS strežnik).

klihk ::

Zgleda, da nimajo nobenih več akcij za stare uporabnike, ki niso naročniki Simobila?

Ted ::

Kako ne? 1 leto 1/3 popusta ob vezavi za 2 leti.
Mah...

klihk ::

Misliš to: https://www.amis.net/web3/zasebni-upora...

Meni so za to akcijo rekli, da je le za naročnike Simobila ali nove uporabnike.

konspirator ::

Kateri paket imaš sedaj ?
--

klihk ::

Trojko flex, samo nimam Simobil mobilne telefonije.

konspirator ::

Kakor berem za Amis trojka flex (hbo), je Simobil mobilna telefonija pogoj, da imaš za "stalno" ceno 24,90 eur, drugače popust (24,90 eur) velja prvih 12 mesecev, dalje velja redna cena 34.90 eur.
--

Zgodovina sprememb…

klihk ::

Jaz mam še stari Amis trojka flex, brez HBO, 30,9€ na mesec.

Vesoljci ::

Pozdravljeni,

ker imam namen priklopiti amisov ADSL trojček (drugega tukaj pri nas ni možno imeti) z internetom 15/1 kar je dosti za moje potrebe me zanima kako se tak internet in paket obnese.Je povezava v redu ali je dosti izpadov....kakšen je TV signal....Če ima kdo takšen paket ali povezavo preko ADSL-a mi prosim malo povejte kaj lahko pričakujem in vaše izkušnje.
Hvala
Lp

Izvijač ::

Jaz imam amis paket + simobil -od začetka akcije,cena za trojčka internet 15/1 ,tel,tv+osnovna shema 115 programov je 26,90 Euro,kar se mi zdi ugodno,deluje ok,priporočam

d4vid ::

Kdo mogoce ve, preden klicem na amis? Menjal sem paket na trojka flex hbo za 24.90€ na mesec, ampak HBO mi na TVju ne dela. Probal ze restartat sprejemnik pa ni nic bolje. Na tem paketu sem pa nekaj manj kot 1 mesec.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tilen ::

Prijavi napako.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Roksij ::

A bi mi kdo znal povedati zakaj mi internet stalno "pada dol"?

To se mi zgodi vsake toliko, v povprečju nekje na vsake 30-60 minut. Interneta za nekaj sekund ni, nato se vrne in spet normalno deluje do naslednjega izpada.

Od Amisa sem pred kakšnim mesecem ali dvema dobil nov router, ker se je prejšnji pokvaril, zdaj imam: Technicolor TG788vn v2.

Pred tem sem imel drugega in teh izpadov interneta nisem imel.

Zanimivo mi je, da recimo dve televiziji delujeta brez težav, ki sta priključeni na ta TG788vn v2, to se dogaja samo z internetom. Je pa en računalnik priklučen s kablom, eden preko wi-fija in preko wi-fija še PS4. Prav na vseh treh napravah internet pada dol, se pravi nekaj v routerju ne štima. Bi kdo vedel kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Roksij ()

krneki0001 ::

Ozemljitev v eni izmed omaric, kjer gre linija, je slaba in korozija jo je pojedla. Imel sem enak problem, pa odkar so zamenjali ozemljitev, se modem resetira samo še ob nalaganju novega firmwera, nekje enkrat na leto.
Samo sem moral težit kak mesec, da so poslali privat tehnike (sp, ki dela pogodbeno za njih) in da so zrihtal.

Enron x86 ::

Vprašanje za tiste, ki ste prešli s starega Amisovega trojčka na paket HBO za naročnike Simobila: koliko časa traja, da se odklenejo programi HBO na STB-ju? Prejel sem že SMS in mail, da so storitve vklopljene, ampak so programi (tudi po izklopu in vklopu škatle) še vedno zaklenjeni. A je treba resetirat modem?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Izvijač ::

izklopi vse iz napetosti pa probaj,spremembe se hitro izvršijo.

d4vid ::

Tud pri men se ni razlike... Moram klicat gor zgleda
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

konspirator ::

Obetajo se podražitve paketov:
http://www.amis.net/web3/pomoc-in-podpo...

Sprememba mesečne naročnine na fiksnih paketih
30.01.2017

Zaradi proplusa 3 eur
Dobro so skrili:
Hkrati se bodo s 1. 3. 2017 predvsem zaradi spremembe poslovnih modelov nekaterih izdajateljev televizijskih programov za 3 EUR z DDV zvišale cene mesečnih naročnin vseh paketov za zasebne in poslovne naročnike, ki vsebujejo storitev Televizija ali storitev TM TV, Televizijo pri operaterju TSRPL d.d v omrežjih Si.mobil ter Telekom Slovenije.



Poleg tega bodo dvignili ceno tudi neTV paketom:
Vsem paketom za zasebne naročnike v omrežju Si.mobil ter Telekom Slovenije, ki ne vsebujejo storitev Televizija ali storitev TM TV, se bo cena zvišala za 1 EUR z DDV. Izjema so paketi v kabelskih omrežjih, pri katerih cene ostajajo nespremenjene.
Seznam paketov katerim se spremeni cena se nahaja na tej povezavi http://www.amis.net/web3/files/docs/Pak... .
--

čuhalev ::

konspirator je izjavil:

Seznam paketov katerim se spremeni cena se nahaja na tej povezavi http://www.amis.net/web3/files/docs/Pak... .

Mama mija koliko različnih imajo 8-O

kriko1 ::

Se da odstranit te kanale ven in pustit ceno kot je? Jaz nalasc ne bi placeval tega - tudi ce je samo par centov drazje.

hojnikb ::

nope, ker so popvci to onemogočl
#brezpodpisa

tomazic89 ::

Naj delim mojo izkusnjo z Amis-om.

ze 10 let sem narocnik interneta pri njih, kaksnih 5 internet+tv. Sam sicer ze 5 let ne zivim na lokaciji, vendar internet uporabljajo drugi clani druzine. Ker sem na si-mobilu, sem se odlocil, da razsirim paket na trojka Flex.
Opremo sem dobil 13.1.2017, jo priklopil...nic. Cakal uro na liniji, da so mi povedali da je 'bricked' in da mi posljejo nov STB. Cez 2 dneva res dobim STB, zgodba je bila enaka. STB ne dela. Posljem mail 19.1.2017. Dobim odgovor cez 3 dni, naj naredim nekaj banalnega (lih tolk da ne: izkljucite in vkljucite). Valda ne dela, posljem mail se enkrat. Spet odgovor sele cez 2 dni, da mi posljejo nov modem.
Danes dobim modem, kateri zeli username in pass za prijavo, takoj ko se povezem. Teh podatkov nisem dobil, default kombinacije (user, user, admin blank... etc) ne delujejo.

Spet sem jim poslal mail.

V glavnem, mene ni na lokaciji, vsakic ko grem zadevo priklopiti izgubm 2 uri. Ne razumem, kako imajo lahko tako nesposoben IT, oziroma, ce ze imajo tako slab HW in SW, ne premorejo osebe, ki bi prisla stvar priklopiti, kot to naredi konkurenca.
Raje bi cakal 14 dni dlje (kar sem sedaj ze itak presegel), pa da nebi s tem izgubil ze vec ur.

Zadevo sem pustil priklopljeno in jim poslal mail naj uredijo remote. Ce stvari ne uredijo, grem v sredo na telekom.

TLDR: STRAN OD AMISA! Nimajo pojma, so nekompetentni in neprofesionalni.

my.0.05$

krneki0001 ::

Zakaj pa imajo telefon? Zakaj komuniciraš preko maila? Jaz jih pokličem in težim toliko časa, da me vežejo na sistemca in potem z njim zadevo urediva na daljavo.

konspirator ::

In kolikokrat si uspel priti do sistemca ?


tomazic89
Če misliš da je Simobil (Amis) počasen, počakaj da se ujameš v zobje sistema pri TK.
--

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

konspirator je izjavil:

In kolikokrat si uspel priti do sistemca ?


Parkrat, takrat ko sem jih rabil, potem sem pa začel pisat pritožbe in težil, da naj mi dneve, ko internet ni delal, kr odbijejo od plačila. So zelo hitro poslali tehnika za omrežje na dom in smo zrihtal vse skupaj. Od takrat se modem reštarta samo še ko je upgrade firmweara. Napaka se je pa pokazala pri njih in so lahko takoj uredili zadevo.

tomazic89 ::

komuniciram preko obojega. Telefon, kjer cakam 40 minut. Vmes pa napisem mail (zaradi sledljivosti). Ker ko bom prekinil pogodbo, nocem da mi zaracunajo pogodbeno kazen za storitev, katere mi niso uspeli nikolo zrihtati.

Sam imam v stanovanju siol. Zadevo je priklopil njihov tehnik in od takrat dela ze vec kot eno leto brez enega samega problema.

kriko1 ::

hojnikb je izjavil:

nope, ker so popvci to onemogočl

Kako? Sodelavec tudi pravi nekaj v tej smeri vendar ne najdem virov.
Pac jaz tega ne rabim.

Tilen ::

kriko1 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

nope, ker so popvci to onemogočl

Kako? Sodelavec tudi pravi nekaj v tej smeri vendar ne najdem virov.
Pac jaz tega ne rabim.


Ni problema, odjavi TV. PRO Plus je ugotovil, da so njihove vsebine zaželjene in operaterjem ponudil vsebine na način, da morajo biti v vseh paketih. Operaterji bi lahko takšno ponudbo sicer zavrnili, vendar so ugotovili, da so uporabniki za željene vsebine pripravljeni plačati. Tako je volk sit in koza cela.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Anney ::

Vezavo imam še eno leto, lahko na podlagi tega obvestila odstopim od pogodbe?
http://www.amis.net/web3/pomoc-in-podpo...
Pa kdaj po 1.2 ali po 1.3. Hvala.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

d4vid ::

Danes sem opazil, no ubistvu je opazil kolega, pa sem opazil tudi jaz:
na mojem in na njegovem Amis modemu se pod WiFi (povezane naprave) nahaja tole:

Unknown-00-c1-64-5e-1f-59


Isti mac naslov je tudi pri kolegu.
Kaj je to?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

konspirator ::

Glede na mac naslov nekaj iz Cisco arzenala.
--

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

konspirator je izjavil:

Glede na mac naslov nekaj iz Cisco arzenala.


To sem tud jaz najprej preveril.
Pa nimam nič takega gor priklopljenega, poleg vsega pa ma še čudn IP naslov: 10.161.0.1
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

D3m ::

back door. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

konspirator ::

Glede na ip gre za Amisovo interno mrežo.

Sam imam nekaj podobnega, samo da je Juniper (10.108.x.x; Interface wlan ; našel v Home > Home Network > Devices).Ping pravi da je destinacija offline.
--

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Te mreže uporabniki ne vidijo. Zagotovo ni down. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()
««
25 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294557 (3316) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721907 (15678) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71293 (1193) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51666 (1623) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426237 (2596) KoMar-

Več podobnih tem